Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 750 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 11:30

Načo by tam cpali pomaly už 4GB RAM keď to beží plynule aj na 1GB RAM?Preboha však v počítači mám 4gb RAM ktoré stačí na všetko aj hry a android ide ako na 3Gb RAM a 4x2,5Ghz?Otrasne.

Btw.
http://www.cnews.cz/jak-apple-manipuluj ... pred-nicim

http://pc.zoznam.sk/novinka/zlaty-plati ... s-rozpocet


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 15:34

S2 som mal v ruke, bol pouzivany zhruba rok a bolo to tak pomale, ze som pri prezerani fotiek zostarol o 2 roky. Menu sekalo, prezeranie fotiek sekalo, vsetky animacie sekali, proste grc a otras nehovoriac o tom ze ten mobil je aj na pohlad aj na dotyk lacny plastak.
Stary 3GS s 256MB RAM je oproti S2ke raketa ako hovado.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 15:47

To bude tým, že štandardný používatel zachádza s Andoridom úplne katastrofálne. Mobilný OS s otovrenou platformou sa ani nedá spraviť tak, aby ho neznalý človek s mizernou nadstavbou od výrobcu, s kopou bloatwareu od výorbcu a operátora, s nainštalovanými a naraz spustenými 132 aplikáciami, 56 widgetmi updateujúcimi sa každé 2 sekundy, živou tapetou a zapnutými custom animáciami prostredia nespomalil na úplné minimum. U zatvorenej platformy to nie je až taký problém, ale zase to uberá vela uživatelských možností. Ja používam SGS III s AOSP androidom už 27 mesiacov a stále ide ako švajčiarske hodinky.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 15:56

To je pekné ,že na pcforu sú ľudia ktorý dokážu spravovať ten droid a nacpať si tam inú romku ale 96% ľudí kúpi mobil a nevie čo je to kernel,rom,Root,flash atd. a používajú ten mobil od výrobcu zasekaný.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 16:09

Prečo ľudia kupujú predražený iPhone, ktorý je parametrami 100 rokov za opicami ?
Ja napríklad preto, lebo keď som si išiel do kamenného obchodu vyskúšať Samsung Galaxy S5 (ako objektívny potenciálny kupca), tak hneď pri scrollovaní v hlavnom menu aplikácii som cítil sekanie.
Skrátka, ten android bude lagovať aj keby to ten telefón mal 64jadrový procesor. V skrini mam hodený starý iPhone 3GS s hardwarom jak ovladač od TV a nikdy nič nesekalo.
Druhá vec, ako mi na Androide pomôže papierových 2GB RAM (v skutočnosti je to nejakých 1,8gb), keď telefón v stave kedy sú všetky aplikácie vypnuté - polovicu ramky využíva. Takže v skutočnosti mám k dispozícií ani nie 1GB ram (ani nechápem, prečo mi telefon žerie 700mb RAM a pritom nič nerobí).
Momentálne používam staručký iP 4S (nič iné na trhu mi ho momentálne nenahradí čo s týka výkonu a rozmerov), a ani neviem akú tam mám RAM. Skrátka, telefon ide, bez ohladu kolko aplikacii mam spustenych a ziadne papierove udaje ma nezaujimaju.

A to niesom ziadna apple ovca, ak novy iPhone neprinesie nieco prevratne tak 4S bol posledny mobil od apple ktory som si kupil. Bohuzial, fakt neviem co si kupim ked mi 4S jedneho dna prestane sluzit.







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 16:35

Tak pre tých, ktorí nevedia/nechcú/nechcú vedieť udržať Android plynulý je iOS lepšia volba.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 16:37

Lol Sysel na to ze si na pcfore a mas 4k prispevkov mohol by si mat zvladnute zakladne prvky cacheovania a RAMky ako funguje :) Take bludy co si popisal to snad ani nieje mozne.

RAM je tam nato aby sa vyuzivala! to znamena ze ked mam vo fone 3GB ram, efektivne musi byt zaplnena aspon na 2GB, inak ta ramka tam je zbytocna a OS ju neefektivne vyuziva.
To znamena ze ked mam zapnute 2appky ktore zaberaju 150mb, tak zvysne 2GB si system nacacheuje aplikacie podla vyuzitelnosti aby si v pripade ze zapnes hocaku casto pouzivanu appku nacitala sa okamzite a necakala za SD kartou. To si vies v androide alebo na linuxe manazovat aj sam a cacheovanie aplikacii vypnut alebo upravit ako chces TY. nepotrebujes na to ani ROOT.
To su zakladne veci kazdeho operacneho systemu. ma to rovnako aj iOS, lenze kedze ma IOS len 1GB ram, aplikacie sa ti samozrejme okamzite zavru, ak si pyta ram dalsia appka. Preto je multitasking na IOS odrbavany oproti andoridu a ohodne osekany.

Ja na note3 a 3gb ram mozem mat appku alebo browser s tabmi otvoreny v pozadi aj 3tyzdne a nezatvoria sa mi taby alebo nereloadnu. To je ta vyhoda mat vela GB ram. Mam aj 10apps drzanych v ramke a v rozpisanom stave ale OS mi ich nezatvori po 2dnoch z dovodu nedostatku RAM. tebe IOS tie appky po tretej otvorenej novej appke zatvori.

Hejtovat preto android ze mi cacheuje apps a napomaha k rychlosti fonu a taktiez vyuziti multitaskingu je lamerske a popieras tym zakladne prvky kazdeho OS. Ci iOS alebo Windowsu, Linuxu.

Jedine co si napisal pravdive je ze IOS je plynulejsi v GUI z dovodu lepsie zvladnuteho grafickeho jadra a akceleracie, ale to nema absolutne nic spolocne s RAM a ani CPU.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 16:42

Hej, to čo popísal sysel neboli práve odborné vyjadrenia, ale chápem čo myslel. Ono ale celý problém nie je v Androide, problém je u výrobcov telefónov a u užívatelov. Uže len keď si zoberiežm, že čistý AOSP android vie mať okolo 90MB a inštalácia SAMSUNG andoridu má 1,1GB, hovorí to za všetko.
Tá plynulosť je hodne divný výraz, používajú ho hlavne majitelia iP, doteraz nie celkom chápem, čo tým myslia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 16:46

máš to ako s windowsom.
je to bezchybný OS pokiaľ sa o neho náležito staráš a pravidelne vykonávaš údržbu. Lenže niekto na to nemá nervy/čas, tak si jednoducho kúpi Mac, ktorý je jednoducho prakticky bezúdržbový.
Pri Androide sa ale môžeš snažiť koľko chceš, plynulý ho nikdy mať nebudeš.
Ty svoj Andoid možno za plynulý považuješ, lebo si na to zvyknutý vďaka každodennému užívaniu a občasné lagy si ani nevšimneš. Ja ale ako dlhodobý iOS užívateľ som dosť citlivý a dosť mi to prekáža.


edit: k RAMke som sa vyjadroval špecialne preto, lebo niekoľko prispevkov dozadu sa tu riesila otazka nedastatku RAMky na novom iPhone.
Islo mi hlavne o to, ze ani andoidove vlajkove lode nemaju v skutocnosti o moc viac ramky ako iPhony, aj ked papierovo ich uplne drtia.
BTW co nechapes na slove plynulost ? Ja tym rozumiem absenciu akychkolvek LAGov pri beznom pouzivani.

edit2: a ja nic nehejtujem. Osobne si myslim ze sa na tuto problematiku pozeram s nadhladom, ale mam urcite poziadavky ktore jeden OS splna viac a druhy menej.
Ja som bol androidu otvoreny, isiel som do kamenneho obchodu s tym, ze dam sancu Samsungu, ale po 1 minute pouzivania a behania po menu som zistil, ze skratka to nie je to, co potrebujem.







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 16:59

sysel777 píše:
Pri Androide sa ale môžeš snažiť koľko chceš, plynulý ho nikdy mať nebudeš.
Ty svoj Andoid možno za plynulý považuješ, lebo si na to zvyknutý vďaka každodennému užívaniu a občasné lagy si ani nevšimneš.

Blbosť.

Nepredpokladám, že by si vzhladom na chrakter tvojich príspevkov niekedy vôbec testoval nejakú custom ROM, takže skutočne neutíšm na základe čoho si prišiel k takému záveru.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:04

Opat si napisal blbost s Windowsom. Windows neni o nic horsi ako IOS. A to ti hovorim ako zastanca unix like systemov. Podla mna pre end-usera neexistuje lepsi desktopovy system ako Windows. OSX je pozlatko zabalene na unix zaklade. Nechapem preco vsetci apple useri tak zduse hejtuju linux/android, ked je to +- to iste len s inym jadrom a gui interfaceom a closed filozofiou. To ze na OSX ti vsetko roky funguje a si stastny ako blcha oproti Windowsu je blbost, lebo tolko kompromisov co si musel pri OSX urobit oproti windowsu uz nespominas.
Musel si spravit rovnake kompromisy ako ja pri Linuxe. Ale ja preto nehejtujem Windows, lebo si nezatvaram oci pred kompromismi.

Moj android je rovnako "plynuly" ako ostatne. kto vlastnil Iphone, rozdiel v plynulosti pozna, kto nevlastnil iphone tomu je to fuk lebo nevie s cim porovnat :)
Apple jednoducho mal stastny rok a stastie na kodera :) kde vychytal GUI interface a hardware accl. a dokazal ju spojazdnit na unix like systeme :) Za to jedine ich uznavam, ale zase nauznavam ich uz zato, ze kod neposunie dalej open komunite aby to dokazala portovat aj na linux :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 25.02.10
Príspevky: 1097
Témy: 111
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:07

Neviem preco take sracky hadzete na android.. mam stary nexus a bezi bez problemov, ziadny lagy ani blbe romky nepotrebujem.. A kazdemu sadne iny system. Kopec veci mi vadi na iOS preto ho ani nemam/ nebude mat pravdepodobne ( vysoka cena, itunes.. )


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:15

Spartan.Ex píše:
sysel777 píše:
Pri Androide sa ale môžeš snažiť koľko chceš, plynulý ho nikdy mať nebudeš.
Ty svoj Andoid možno za plynulý považuješ, lebo si na to zvyknutý vďaka každodennému užívaniu a občasné lagy si ani nevšimneš.

Blbosť.

Nepredpokladám, že by si vzhladom na chrakter tvojich príspevkov niekedy vôbec testoval nejakú custom ROM, takže skutočne neutíšm na základe čoho si prišiel k takému záveru.



Ja chcem telefón vybrať z krabice a používať ho.
A nie pol dňa tam inštalovať veci, dolaďovať ho a čo ja viem čo ešte.

yaJohny: úprimne, jediný kompromis ktorý som pri kúpe Macbooku musel robiť je to, že som si musel kúpiť licenciu Office lebo sa to nedá ofajčiť ako vo Windowse :lol:







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:20

Kompromisov pod OSX je urcite podstatne menej ako pod Linuxom. Hned Office a Adobe graficke veci, potom kopa video/audio editorskych softov a hlavne nemusis vediet co je to terminal nie to do neho este napisat tonu commandov aby system robil to co chces ty.
Tym ale nechcem hatovat linux, je to super platforma pre urcitych ludi a pre urcite situacie no ako masovka na Win/OSX nema a ani nikdy mat nebude.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:23

Je to normalna vec, ja mam iphone preto ze je najlepsi, ja mam android preto ze iphone ma hw za opicami, chlapci ved sa upokojte. To co jednemu prehliadate, druhemu zazlievate. Mne sa paci ked som dakde vycapil moto X s HD rozlisenim a 90% ludi ma hejtilo ze to nema ani full hd, tuna pride inovativny iphone na konci roka 2014 s HD obrazovkou na 4.7 palec a nikto nic, takisto android hateri nonstop budu argumentovat zalagovanym androidom, chlapci ja mam 6ty android a nikdy som s vasimi lagmi problemy nemal, viete preco iphone nelaguje? Lebo tam nema co lagovat, nemozes si dat widget, nemozes si nic modifikovat nemozes toto a nemozes tamto a pohanat stroj na tak smiesnom rozliseni tiez neni vykonovo najtazsie. Ja proti apple nic nemam sam som mal ipad air a bolo to super, po vsetkych strankach, az na tu cenu a 0% odlisitelnost od ineho ipadu, takisto sa ani nesnazili zmenit OS a je to v podstate natiahnuty OS s telefonu, neprisposobeny na tablet, jedine tie aplikacie to zachranovali. Kazdy ma pre a proti ale zase netreba zubami nechtami obranovat to a tamto len preto ze to mam vo vacku. Mal som aj 3GS a nezaujalo ma na nom absolutne nic.







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 18.11.09
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 4445
Témy: 78
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:24

Treba si hlavne uvedomiť, že nemôžeš porovnávať iOS s Androidom + TouchWiz nadstavbou, to je chyba, ktorej sa dopúšťa najviac ľudí a potom len stále točia o tom, aký je Droid v porovnaní s iOS zalagovaný.... Lenže čistý Android je na tom neporovnateľne lepšie, rovnako aj napríkad také LG UI. A áno, vlastnil som už pred ním iP a žiadne lagy aj tak po cca roku používania neregistrujem...







_________________
DESK: (AMD R7 5800X + Noctua NH-U12S redux | ASUS TUF GAMING B550-PLUS | Kingston Fury Beast Black 32GB DDR4 3200 CL16 | Gigabyte OC Gaming RTX 4080 Super 16GB GDDR6X | LG BD ROM | Seasonic Focus GX 750 Gold | Fractal Define R5 Blackout Ed.) + Samsung G9 Neo (49", DWQHD, miniLED, 240Hz) + ROG Strix NX Wireless Deluxe + Logitech MX Vertical + Logitech Z-906
NB: MacBook Pro 13" 2020 (M1 | 16GB DDR4 | 256GB NVMe SSD | Space Gray), Dell XPS 15 9560 (Intel Core i7 7700HQ | 12GB DDR4 | GeForce GTX 1050 | 256GB NVMe SSD | FHD IPS)
MISC: Samsung Galaxy S21 Ultra (256GB | Shadow Silver | Android 14), iPad Pro 12,9" 2021 (M1 | 256GB | Space Gray | iPadOS 17)
CAM: SONY α6300 + Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD, RODE VideoMic Pro TV: PANASONIC VIERA TX-L39E6EK + Chromecast 4 w/ Google TV
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:26

Že LG nemá zasekanú nadstavbu lol
Je to pekné ,ze čistý droid nie je tak zalagovaný ale kde je?V nexusoch a motorole ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:28

Tak pocul som ze aj huawei/xiaomi a takisto HTC ma velmi pekne vyladeny OS, ale akonahle pocujem slovo lagovanie tak kazdy sa ohana len Samsungackym touchwizom.







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 18.11.09
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 4445
Témy: 78
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:32

Phanteom píše:
Že LG nemá zasekanú nadstavbu lol
Je to pekné ,ze čistý droid nie je tak zalagovaný ale kde je?V nexusoch a motorole ?


Opýtam sa ťa takto, testoval si v blízkej dobe nejaké smartfóny od LG (tým nemyslím low-endy za 100€, ale modely približne v cene iP)? Pretože ja to mám z vlastnej skúsenosti overené, neviem ako ty. :)







_________________
DESK: (AMD R7 5800X + Noctua NH-U12S redux | ASUS TUF GAMING B550-PLUS | Kingston Fury Beast Black 32GB DDR4 3200 CL16 | Gigabyte OC Gaming RTX 4080 Super 16GB GDDR6X | LG BD ROM | Seasonic Focus GX 750 Gold | Fractal Define R5 Blackout Ed.) + Samsung G9 Neo (49", DWQHD, miniLED, 240Hz) + ROG Strix NX Wireless Deluxe + Logitech MX Vertical + Logitech Z-906
NB: MacBook Pro 13" 2020 (M1 | 16GB DDR4 | 256GB NVMe SSD | Space Gray), Dell XPS 15 9560 (Intel Core i7 7700HQ | 12GB DDR4 | GeForce GTX 1050 | 256GB NVMe SSD | FHD IPS)
MISC: Samsung Galaxy S21 Ultra (256GB | Shadow Silver | Android 14), iPad Pro 12,9" 2021 (M1 | 256GB | Space Gray | iPadOS 17)
CAM: SONY α6300 + Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD, RODE VideoMic Pro TV: PANASONIC VIERA TX-L39E6EK + Chromecast 4 w/ Google TV
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:36

Počuť nestačí.Napr. síce xiaomi prostredie je celkom plynulé a má týždenné updaty ale má zato bugov a updaty sú jeden bug fixed a daľšie 3 sú na svete.Dosť ludí už ukázali miui prstík a narvali tam CM.

//Skúšal som LG G3 a plynulé to teda nebolo


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:42

sysel777 píše:
Ja chcem telefón vybrať z krabice a používať ho.
A nie pol dňa tam inštalovať veci, dolaďovať ho a čo ja viem čo ešte.

To, čo chceš ty s tým nemá nič spoločné, ty si napísal, že:
sysel777 píše:
Pri Androide sa ale môžeš snažiť koľko chceš, plynulý ho nikdy mať nebudeš.

A to skutočne blbosť je, ja som ragoval na to.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:49

Ja to nechapem, ake veci ladit a instalovat? Nainstaloval som si veci co pouzivam co musis aj pri iphone, nemam ani ziadny cistiaci program ani nic a nemal som ziadny problem z lagmi po pol roku. Co sa tyka bugov, pravda stane sa ale to je problem appky nie OS, resp. mne os nikdy nebugol/nepadol, maximalne padla appka. A predsa len clovek by mal viac tolerovat bugy androidu ktory inovuje prostredie atd od mesiaca k mesiacu, pri com keby v ruke drzim 3gs a 5s rozdiel v OS nevidim, keby mal byt android taky isty 5 rokov tak by bol asi aj 100x viac optimalizovanejsi :) .







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 17:57

Ok, tak naposledy.
Keď si kúpim povedzme nový Galaxy S5, tak už v ňom mám predinštalovaný android s nadstavbou od Samsungu.
Takýto telefon už od prveho spustenia rozhodne nieje vobec plynuly. Aby sme predisli dalsim konfliktom tak poviem, ze som mal moznost vlastnit Galaxy S2 a aj S4, takze viem, ze uz od prveho zapnutia ten telefon laguje. Nieje to nic katastroficke, ale na co by som dobrovolne bral taky telefon, ked mozem mat telefon ktory nelaguje vobec.
Mnoho ludi to obhajuje tym, ze Android za to nemoze, lebo to sposobuje zla samsung nadstavba.
Ale mna to nezaujima, ten drahy 600eurovy telefon laguje a mne to prekaza. Hotovo.

Ake je riesenie ? Da sa ten nedokonaly android s nadstavbou od Samsungu nahradit nejakym "clean" androidom ? ak ano, bude telefon funguvat ? a ak ano, tak na kereho-chuja to do telefonu nedavaju primarne ?
Okrem toho, ja v telefone nechcem mat nasilu dalsich 20 aplikacii ktore nikdy v zivote nebudem vyuzivat a este k tomu sa nedaju ani vymazat/odinstalovat. Hovorim o tych vsetkych predinstalovanych appkach.







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 18:03

Preco nezacnes s htc one m8 napr? To asi preto ze ten nelaguje, takze aby si mohol rypnut do androidu mozes sa opierat len o ten isty samsung, lebo nic ine ti neostava...Spytaj sa samsungu preco, alebo ako ty rad : hatuj komplet cely android, pretoze iphone je best a samsung seka.







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 18:09

ja nemám potrebu do nikoho rýpať, len sa vás snažím oboznámiť aj s druhou stránkou mince a že nie každý majiteľ iPhonu je nejaký bláznivý fanatik ale sú aj takí ľudia, ktorí kvality iOS vedia oceniť a kúpu iPhone vedia racionálne vysvetliť.
A tým som nadviazal na predchádzajúcu debatu, ktorá sa týkala "iba" 1GB RAM na novom iPhone. Chcel som poukázať na to, že mne napríklad vôbec nejde o to, čo o telefóne píšu papiere alebo dokazujú benchmarky, ale zaujíma ma iba to, ako telefón v reálnom živote funguje/nefunguje.
A v tom je to čaro iOS. Nakoľko je optimalizovaný iba na jeden telefón tak vždy bude v tomto ohľade lepší ako Android, ktorý je predurčený pre neobmedzené množstvo telefónov.







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 18:22

Chápem, o čo si sa snažil, ale vzhladom na úroveň odbornosti a použité argumenty sa ti poradil úplne presný opak.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 18:32

Som zvedavy ci fakt ze boli hacknuty nejak ovplyvni cenu ich zariadeni v blizkej buducnosti.

Porovnavat iOS a android je nemozne.
iOS treba uznat ze je !globalne plynulejsi, ale za to to ma nekonecne lahsie, lebo optimalizacia prebieha na 3 kusy HW najviac. Jedine, ako tak objektivne porovananie je iOS a najnovsi nexus. A tu zistis ze cena hovori jednoznacne pre android. Takze ak chces vybrat a pouzivat, nexus/android je rovnako validny a vyplakavat sa ze touchwiz je zalagovany a preto odsudit android je kratkozrake ak nie zaslepene. Touchwiz laguje, vzdy to robil a ak si nemal touchwiz na android 2.3, tak nevies co je lag :D
Ak si na iphone 3 nahodis najnovsi mozny(lebo najnovsi tam nedas) iOS, zistis ze to zariadenie zacne lagovat a nie slabo. *Aj ked si myslim ze to spravili v appli schvalne, aby si ludia kupili novsie.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 18:39

Ja skusim napisat co chce povedat sysel.
iPhone je proste telefon ktory kupis bez akehokolvek vyberania, prieskumu ponuky, zaoberania sa parametrami alebo cimkolvek. Proste prides, vyberies si kapacitu aku chces a kupis, vybalis, zapnes pouzivas spokojne a bezproblemovo aj 4 roky a stale sa necitis byt dobou nejako vyrazne pozadu. Finito, nic viac na tom nieje.
90% uzivatelov iPhonu nevedia co je to operacna pamat nie to aby vedeli kolko jej ma ich telefon a tak isto nevedia co je to rozlisenie proste im staci ze je displej pekny.
Ja sice parametre poznam ale velmi rad sa necham zatiahnut do tohoto sveta lebo je to maximalne pohodlne co mne ako lenivcovi vyhovuje. :lol:
Premna za mna nech to ma aj procesor z digitalnych hodiniek, pokial to funguje tak ako chcem aby to fungovalo je mi to jedno.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nový iPhone bude rekordne drahý

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 19:39

Spartan: ok, nemá zmysel sa s tebou o tom baviť. Očividne si tvrdohlavý, a akýkoľvek môj argument len napadneš prázdnymi slovami ako "nevyznám sa v tom, používam neodborné vyjadrenia, nikdy som to neskúšal, ...".
Moje argumenty ani nemali byť odborné, práve že tomu som sa chcel vyhnúť. Chcel som to popísať tak, ako to vidí obyčajný "neodborný" užívateľ, ktorý chytí telefón do ruky bez akýchkoľvek informácii o technických špecifikaciach telefónu a povie že to seká - na rozdiel od iPhone, a príčiny/riešenia ho netrápia.
Na druhej strane ty si žiadne argumenty neuviedol na vyvrátenie mojich tvrdení, teda okrem toho, že čo som napísal je blbosť.







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2014 19:46

Ale čo keď to vidí odborný užívatel.

Aké argumenty sa dá na to uviesť, k tomu čo som citoval s tým ako Android nemôže byť nikdy plynulý, to proste nie je pravda, neviem, čo by som k tomu ešte mal napísal, argumentoval som tým, že asi asi nevyskúšal AOSP custom ROM. Čo sa týka RAM, tak v tom sa teda zjavne nevyznáš, no-offence, to len konštatujem, yaJohny ti to popísal, žiadne iné tvrdeniay som si nevšimol. Aký zalagovaný S2 a S5 v akom stave, po akom užívaní si videl neviem, takže k tomu nemám čo napísať.
sysel777 píše:
úprimne, jediný kompromis ktorý som pri kúpe Macbooku musel robiť je to, že som si musel kúpiť licenciu Office lebo sa to nedá ofajčiť ako vo Windowse :lol:

ešte toto z toho, čo si písal nie je ani omylom pravda, je to ešte ďaleko, ďaleko lahšie ako vo WIndowse :)


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 750 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. iPhone 3G S - nový iPhone představen!

v Novinky

20

2098

24.07.2009 15:38

lukaš Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nvidia s rekordne vysokými príjmami

v Novinky

6

440

14.08.2007 21:55

kmsa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. iPhone 7 bude odolný voči vode a neponúkne jack na slúchadlá

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

46

1941

09.12.2015 16:07

Gravedigger Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bude treba novy zdroj?

v PC skrinky a zdroje

11

644

08.10.2017 15:52

medove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový Jpeg formát bude od Microsoftu

v Novinky

2

489

03.11.2007 22:00

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový antivírus bude bežať v samostatnej VM

v Novinky

1

425

15.08.2007 22:45

Rbot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový Quake bude zadarmo, financuje ho inzercia

v Novinky

4

477

20.02.2008 20:53

marzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový Iphone 12 ?

v Mobilné zariadenia

3

443

06.10.2020 18:23

SamerLp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy lacnejsi iphone?

v Novinky

4

926

03.03.2011 15:25

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple zítra představí nový iPhone.

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 5, 6, 7 ]

v Novinky

203

7680

15.11.2011 16:54

SilverSurfer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. drahy apple

v PC zostavy

27

1514

01.02.2008 23:56

salamoon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: iphone 5 16gb black nový

v Informujem sa

6

395

06.09.2014 7:40

Toshibak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: iphone 4s 16gb, uplne novy

v Predám

0

401

10.05.2012 9:03

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ISIC Ceske Drahy

v Vzdelanie, štúdium, škola

9

2474

22.06.2012 7:47

Vlad Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. [Delphi] vykreslovanie drahy

v Delphi, Visual Basic

9

858

16.02.2011 19:34

vama Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový iPhone so 4,6-palcovým displejom?

v Novinky

15

868

24.03.2012 10:25

mork4 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra