Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.06.20
Prihlásený: 04.08.20
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 18:05

Zdravím, mám taký "menší" problém. Mám Lenovo Legion Y540 17IRH (i7 9750h; RTX 2060) a už od kúpy sú s ním len problémy. Najprv mi praskali reproduktory, potom, keď sa to konečne opravilo (trebalo na to asi 5 reklamácií, z toho 2x mi vymenili reproduktory, čo problém nevyriešilo, potom celú matičnú dosku [DOLEŽITÉ], problém to znovu nevyriešilo, dalšie reklamácie mi neuznali, vraj sa závada neprejavila), tak potom sa našiel ďalší problém. Ako príklad uvediem GTA 5 - keď som ho hral pred výmenou tej matičnej dosky, tak bez undervoltu to bolo nehrateľné, dropovali FPS pre thermal throttle, potom po undervolte asi -0,165V bolo GTA 5 stabilné na 60FPS v pohode na Very High/Ultra settings. Pri stress teste v Intel Extreme Tuning Utility pred undervoltom CPU nonstop 95°C, Thermal Throttle, po undervolte boli teploty pod 90°C, bez Thermal Trottle. Zlom nastal po výmene matičnej dosky - stabilný undervolt sa mi podarilo dať len na -0,140V, keď idem nižšie, tak sa mi vypína notebook, ale nie pri záťaži napríklad v hre, ale keď ho vypojím z nabíjačky. A pri -0,140V je pri stress teste teplota 95°C, nonstop zapnutý thermal throttle, pri hre AC:Unity je teplota procesora 95°C, GTA V som bohužiaľ neskúsil ale výsledok bude podľa mňa rovnaký. Keď dám undervolt na -0,170V, tak pri stress teste je maximálne 92°C, a thermal throttle je tak na hrane, v takom 2 sekundovom intervale sa vypína a zapína, no pri tak nízkom undervolte, ako som spomínal vyššie, sa mi notebook vypína keď ho vypojím z nabíjania... Predtým to URČITE nerobilo, som si tým na 100% istý. Kontaktoval by som Lenovo podporu alebo ho dal reklamovať ale tak ako riešili to pukanie reproduktorov, kde som jasne počul že praskajú a 2x mi napísali že sa im závada neprejavila, tak nie, ďakujem, to už radšej budem mať pokazený notebook ako ho mať nonstop v servise bez výsledku. Vedel by mi niekto pomôcť/poradiť? Už som totálne zúfalý a neviem, že čo mám robiť. Mohlo by to byť tým, že niečo pokazili pri výmene matičnej? Zle prepastovali CPU a GPU, že sú vyššie teploty keď ho rozoberali? Ďakujem za akúkoľvek radu, pomoc, hocičo, čo by mi pomohlo vyriešiť problém...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 18:14

Keď menili dosku, menili aj CPU - iný cpu, iný krémik - iný krémik, iné vlastnosti







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 18:21

Presne, musíš si dať vždy pozor aký krémik máš. Každý reaguje inak.







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 18:27

By som ich tlacil do vratenia $$. Pretoze ked uz pri prvom probleme si musel riesit 5x RMA, tak je to proste nepodareny smejd. Ludia maju aj ine veci v zivote na praci, ako riesit servis nejakeho smejdu. Plus pohrozit sudom, alebo medializaciou, kedze sa o takomto smejde este odvazuju pisat ze:
Citácia:
pozdvihuje herný výkon na novú úroveň.
Citácia:
Jeho najnovšie funkcie vám zaručujú ten najvyšší výkon.
Citácia:
Optimalizované chladenie

...ocividne ani jedno z toho nieje pravda. A doloz to screenshotmi z meracich programov (MSI afterburner v zatazi s narocnou hrou napr. WoT, AC Origins, a podobne, kde to lezie cez 90C na CPU ci GPU)

A aby sme boli kompletni, tak si na hry kup vykonny desktop. "Herny" ntb neexistuje, pretoze fyzikalne zakony. Logicky a fyzicky, nemozes v 2L objemu rozumne uchladit to, co rozumne uchladis v 30L objemu.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 18:33

to je co za argumentaciu? lol
ja mam y540 a musim poklopat, ze teploty v stress testoch do 93 stupnov. je to vyborny notebook na to kolko stal (1100 eur s i5 9300h, rtx2060, 16gb ram, 512gb pcie ssd)

op ma smolu na kus ale urcite by som neodsudzoval celu modelovu radu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.06.20
Prihlásený: 04.08.20
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2020 18:42

1. Aha, takže mi vymenili CPU, podľa mňa to pri výmene nejak pokazili, lebo toto nie je normálne :D Keby sa pustím do prepastovania doma? Aspoň to vyskúšať, mám odloženú ešte MX-4, alebo je to zbytočnosť? Myslíte, že mi toto pri reklamovaní uznajú? Pri poslednej reklamácii mi povedali, že ak by to stále robilo (to praskanie reproduktorov), tak vraj to mám dať na nejaký znalecký posudok. Lenže kde? Komu? A odniesť im ho na reklamáciu, tak mi ho po mesiaci vrátia s tým, že notebook ide presne podľa parametrov výrobcu, tak ako to bolo posledné 2 reklamácie. A už predtým som ich žiadal o vrátenie peňazí, hrozil som aj súdom a nejak ich to nepohlo. Ach, dekel mám až na marse z tohoto už. NB som kúpil v septembri 2019 a do teraz mi nejde na 100% a už mi z toho hrabe. Idem porobiť screenshoty tých vysokých teplôt atď. Idem vyskúšať aj AC:Unity bez undervoltu, ale to mi dropnú FPS na 20 lebo proste thermal throttle :D Ľutujem že som kúpil tento NB, pritom vyzeral tak dobre, aj špecifikácie atď atď... ach.

2. Ďalšia vec - objasní mi niekto, prečo po undervolte vypne NB, ale len keď ho vypojím z nabíjačky?

3. A k tomu hernemu PC - viem, že herny nb je len také označenie a nikdy nebude mať výkon a chladenie ako desktop, ale idem na VŠ, potrebujem notebook, prenášať ho hore dole a to s desktopom robiť nebudem, tak preto som šiel do výkonneho NB, na ktorom zahrám aj hry a poslúži mi aj na prácu....

UPDATE: Dal som sťahovať GTA V - trochu to potrvá, ale tam potreba na undervolt bola najviac cítiť, keď to stiahnem a otestujem, dám vedieť


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 19:02

BananKo_ ->
1. mohlo sa stat vselico, pokial to mas v zaruke, skratka nic neries doma. Lahko mozes o zaruku prist a budes este viac plakat. Servis podobnych ntb nieje lacny. Reklamuj a nech sa staraju.
2. ako uz bol spomenute, moze byt iny cpu = iny kremik = ine vlastnosti = iny vztah s doskou. Ja by som to vobec neriesil. Pokial vyrobca predava nejaku konfiguraciu ako znackovy PC/ntb, tak ta ma byt spolahliva a uchladit sa v medziach navrhu, ktory ma byt navrhnuty na dany CPU/GPU. Preto si predsa platim za znacku. A nie throttlovat, ako sa to deje tebe. Inac je to ako by Bugatti Veyron bol schopny ist len 150KM/h miesto udavanych takmer 400km/h.

ux píše:
to je co za argumentaciu? lol
ja mam y540 a musim poklopat, ze teploty v stress testoch do 93 stupnov. je to vyborny notebook na to kolko stal (1100 eur s i5 9300h, rtx2060, 16gb ram, 512gb pcie ssd)
op ma smolu na kus ale urcite by som neodsudzoval celu modelovu radu

odpoviem tvojim sposobom: to je co za argumentaciu? :lol:
vyplazim cez 1000e za "herny" ntb (z princpu nezmysel, ale dobre, ked to uz tak spominaju v reklame), ktory ma problem sa chladit v beznych podmienkach, ma kopu problemov a este mam byt akoze rad? LoL druhy krat....proste nepodarok. Cest trpezlivosti OP, ze mal nervy to reklamovat 5x uz pri prvych problemoch. Ohladom vyrokov vyrobcu, jedna sa o jednoznacne klamanie ludi. Ked za to pytaju tolke $$, tak maju mat naisto vyriesene, ze to nebude vystrajat podobne kraviny s throttlingom pri akomkolvek kuse. Proste pri tej cene maju mat spocitane dostatocne chladenie daneho CPU/GPU v zatazi. Cez toto nejde vlak, to ma byt proste hotove a vyriesene.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.06.20
Prihlásený: 04.08.20
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2020 19:09

Dobre, povedzme, že to odnesiem reklamovať.. Čo im poviem? Že sú vyššie teploty pri hrách? Pošlu to tam, a príde mi NB naspäť, že im to funguje v rámci ich špecifikácií alebo čo. Volal som s jedným známym, opravuje počítače atď, možno bude mať aj nejakú "známosť", nejakého súdneho znalca alebo čo. Teda dúfam. Povedal mi, že keď príde (pochádza odtiaľ, odkiaľ ja, len sa presťahoval), tak sa na to pozrie a poriešime to, len neviem, kedy príde. Takže teraz mi asi nezostáva nič iné, ako čakať... Či? Ešte nejaké nápady?

Normálne už som tak zúfalý, že najradšej by som tu pustil nejaký bitcoin miner 24/7 a dúfať nech sa niečo čím skôr odpáli že to dám reklamovať :lol: :lol: samozrejme srandujem, týmto len chem poukázať, ako veľmi som zúfalý :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 19:17

Aj tak nerozumiem, pokiaľ ti reklamáciu 3x uznali +2x Repro a raz celú dosku) tak si mal právo na vrátenie €€ a caf.
Každopádne teraz , rma s tým že sa NB prehrieva do podoby kedy neposkytuje adekvátny a avizovaný výkon. Príhod k tomu aj smvadu tie praskanie repro, proste čo najviac. A dúfať že nestihnú v 30 dňoch







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.06.20
Prihlásený: 04.08.20
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2020 19:29

No, oni to majú takto - keď ti reklamáciu uznajú 3x za ROVNAKÚ vadu - máš právo na vrátenie €€, alebo ak ti reklamáciu uznajú 4x za RôZNE vady - máš právo na vrátenie €€. Mne ju uznali 2x za repro a 1x za dosku, čiže mi treba ešte 1 uznanú reklamáciu. Vypnem undervolt, nech sú teploty také aké majú byť stock, pofotím hry kde sú teploty 95°C+, nakamerujem ako v GTA 5 začnú dropovať FPS pod 20 z 60+... dám im to ako dôkaz na USB (videá a screeny)... Ďalšia vec, ktorú som tu nenapísal - po výmene matičnej začalo vzadu ako je napájací kábel tak hučať - také chrčanie elektriny, predtým to nerobilo. Aj to im poviem. Ďalšiu vec, s ktorou budem mať lepšiu páku je táto: https://drive.google.com/file/d/10bay6t-e_YcuU-aL-34MHWIMcjkuiBIM/view?usp=sharing ----> toto je link na google drive, je tam video zvuku, ktoré robí môj NB, video je staršie, ale robí sa to stále (robí to vtedy keď ťukám na zmenu zvuku vo windowse a vytiahnem pri tom napájací kábel) - aj toto som im povedal pri minulej reklamácii - povedali, že sa im to pri ich testovaní neprejavilo :D sranda... ale všetko nahrám na 1 USB kľúč, pôjdem do datartu (už 7 krát :D :D :D), tam im to dám a keď už teraz mi neuznajú ani jednu závadu tak prisahám že to pôjde súdnou cestou :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 19:34

Ak mas vsetky tieto dokazy na obrazkoch/videu, tak tlacit a tlacit, ze sa ti toto deje a proste kasles na ich "neprejavilo sa" ...ako nastvany zakaznik si proste myslis, ze sa jedna o nepodarok (prinajmensom) po XY reklamaciach. Mas ako dolozit, ze sa ti uvedene veci deju. Plus pridaj aj dalsie vady, ako si uviedol, aby si im pritazil. A nech riesia.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.06.20
Prihlásený: 04.08.20
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2020 19:36

Tu je video, ktoré som teraz nahral na YT: https://www.youtube.com/watch?v=mM7e1y0uscE
Ako dôkaz že to robí stále :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 19:38

Ich dodrb, ze z ich strany je aj pripadna vymena daneho ntb len tisicina ich beznych vydavkov. Takze sa nemaju co ondit. Inac ti ostava uz len fakt SOI, medializacia, ci sud.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 19:40

shiro píše:
BananKo_ ->
ux píše:
to je co za argumentaciu? lol
ja mam y540 a musim poklopat, ze teploty v stress testoch do 93 stupnov. je to vyborny notebook na to kolko stal (1100 eur s i5 9300h, rtx2060, 16gb ram, 512gb pcie ssd)
op ma smolu na kus ale urcite by som neodsudzoval celu modelovu radu

odpoviem tvojim sposobom: to je co za argumentaciu? :lol:
vyplazim cez 1000e za "herny" ntb (z princpu nezmysel, ale dobre, ked to uz tak spominaju v reklame), ktory ma problem sa chladit v beznych podmienkach, ma kopu problemov a este mam byt akoze rad? LoL druhy krat....proste nepodarok. Cest trpezlivosti OP, ze mal nervy to reklamovat 5x uz pri prvych problemoch. Ohladom vyrokov vyrobcu, jedna sa o jednoznacne klamanie ludi. Ked za to pytaju tolke $$, tak maju mat naisto vyriesene, ze to nebude vystrajat podobne kraviny s throttlingom pri akomkolvek kuse. Proste pri tej cene maju mat spocitane dostatocne chladenie daneho CPU/GPU v zatazi. Cez toto nejde vlak, to ma byt proste hotove a vyriesene.

tak to si odpovedal a akurat sa tak priznal k tomu, ze nerozumies pisanemu textu alebo jednoducho necitas.
este raz skusim. mam notebook z tej istej modelovej rady a neprehrieva sa mi. zahram sa vsetko co len chcem a to aj bez throttlingu.

takze vsetko co vlastne placas je uplne mimo. vyrobca to normalne vymyslel a chladenie funguje. predalo sa urcite na tisicky kusov ale tu sa bananko ozve (a moze sa stat, ze ma zly kus, to mu nikto neberie) a shiro hned zahlasi, ze to je podvod, nedomysleny produkt a mali by vsetkym vratit peniaze. pocuvas sa?

viac ti nepoviem a uz aj tak som OT. toto banankovi nijako nepomaha


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.06.20
Prihlásený: 04.08.20
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2020 19:42

Okej, tak ja v priebehu pár dní poscreenujem, natočím všetky dôkazy, nejak si to zosumarizujem. Ďakujem všetkým že ste mi pomohli, napísali atď. Dúfam, že mi reklamáciu uznajú a vrátia mi moje €€ čím skôr. Keď máte ešte nejaký nápad, nejakú radu tak mi ju kľudne napíšte.. A dúfam, že najbližšie, keď tu budem písať to budem robiť pre to, aby som sa poradil, aký nový NB si mám kúpiť :D Ešte raz vďaka!

// Spojený príspevok 08.06.2020 19:45

ux, ty máš procesor i5 9300h? ja mám i7 9750h, nebude môj procesor vydávať viac tepla, tým pádom to nb horšie zvláda a prehrieva sa?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 19:55

ux píše:
shiro píše:
BananKo_ ->
takze vsetko co vlastne placas je uplne mimo. vyrobca to normalne vymyslel a chladenie funguje. predalo sa urcite na tisicky kusov ale tu sa bananko ozve (a moze sa stat, ze ma zly kus, to mu nikto neberie) a shiro hned zahlasi, ze to je podvod, nedomysleny produkt a mali by vsetkym vratit peniaze. pocuvas sa?
viac ti nepoviem a uz aj tak som OT. toto banankovi nijako nepomaha

keby to mal vyrobca vymyslene, tak sa toto nedeje. Proste toto je high-end, tu ma byt vsetko vymyslene a vyriesene ako v rakete pri ceste do vesmiru. A nie este aby sa vyrobca ci jeho servis akokolvek sa ondil, vymyslal, za tie vyhodene $$....proste maju drzat hubu a krok a bud mu to riadne opravit alebo vymenit za nove. Kdeze nejake 5x reklamacie a podobne parodie. To si moze dovolit pri ntb za 300e, takto natahovat zakaznika. A ani to nieje spravne.
Pri ntb za 1000-1100 by som bol ovela viac nasrany na vyrobcu ako bananko, na jeho mieste.

Ze tebe funguje dobre je len plus a bud rad. Banankov pripad bol extremny uz po 2-3 reklamacii, nieto este teraz. Ze on sam sa snazi o udervolt, aby zbabrany paskvil ntb bol vobec schopny pracovat, ako ma. Nezmysel, ten ntb za take $$ ma pracovat bezchybne vzdy, alebo byt v pripade podobnych problemov ihned vymeneny.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook sa vypína pri undervolte (len keď ho vypojím z napajania) + vysoké teploty?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2020 20:02

BananKo_ píše:
No, oni to majú takto - keď ti reklamáciu uznajú 3x za ROVNAKÚ vadu - máš právo na vrátenie €€, alebo ak ti reklamáciu uznajú 4x za RôZNE vady - máš právo na vrátenie €€. Mne ju uznali 2x za repro a 1x za dosku, čiže mi treba ešte 1 uznanú reklamáciu.


Pokiaľ bola vždy vada že chrcia Repro, tak ti môže byť jedno ako závadu riešili. Či výmenou Repro či doskou je jedno. Závada v protokole bola stále rovnaká a teda pri treťom uznaní si mal právo od zmluvy odstúpiť.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.06.20
Prihlásený: 04.08.20
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2020 20:04

Ešte viac naserie to, že môj NB bol za 1500€ :D Takže to by fakt malo ísť ako raketa a ja ako použivateľ by som na niečo ako undervolt nemal ani myslieť. Ale nevylučujem, že tento môj NB je len vadný kus, ale ten postup servisu a to že som tam bol už 6x a musím ísť 7. krát je na zaplakanie :)

// Spojený príspevok 08.06.2020 20:05

Oni napísali, že vadný kus - matičná doska, tým pádom si to akoby poistlili, že nie sú vadné repro ale matičná. Ja som im to tam na predajni hovoril a povedali mi že bohužial, ale s týmto nepohnem. Preto si už v živote nekúpim lenovo :D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vysoke teploty pri hrani

v Chladiče a všetky druhy chladenia

5

821

23.12.2015 23:24

Melouch Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hp notebook vysoke teploty

v Notebooky a netbooky

7

731

04.08.2015 18:51

sayler21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde zapnut PC ale ked vypojim napajanie z PWR2 rozbehne sa

v AMD čipové sady

3

526

01.08.2011 22:38

Bhall_SK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. znížený výkon keď je notebook napojený len na adaptér

v Notebooky a netbooky

5

424

28.02.2016 17:36

miki1601 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vypína mi notebook pri hre

v Počítačové hry

10

1587

12.06.2009 22:35

Piotro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vysoke teploty grafiky

v nVidia grafické karty

13

937

24.04.2014 7:53

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. teploty nie su vysoke?

v AMD - Advanced Micro Devices

4

884

02.11.2010 21:22

power Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoke teploty NVMe disku

v SSD disky

15

879

09.10.2022 16:58

Nadzi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoke teploty Grafickej karty

v ATI/AMD grafické karty

7

1050

26.02.2009 11:00

Paťo350Z Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HD 6870 vysoke teploty???

v ATI/AMD grafické karty

5

874

05.05.2012 16:34

vidlaku222 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoke teploty na zdroji

v Ostatné

17

1501

02.05.2008 21:18

Prievan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Gelid Tranqiullo vysoké teploty

v Ostatné

5

929

14.09.2011 17:11

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. gts 450 vysoke teploty

v nVidia grafické karty

13

1179

31.12.2011 17:31

vazovski Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NB Toshiba - vysoké teploty

v Chladiče a všetky druhy chladenia

8

841

18.10.2012 23:51

Seth Sparrow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nové komponenty = Vysoké teploty

v Chladiče a všetky druhy chladenia

8

977

02.01.2011 19:40

Amigo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoké teploty na karte?

v nVidia grafické karty

7

1308

29.06.2018 21:03

medved1337 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra