Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 10:39

Zdravim vsetkch,

na relativne modernom dell notebooku mi zacala po zaruke sa znizovat kapacita baterii.Nastudoval som si teoriu okolo Lionovych clankov a okrem poctu vybijacich cyklov zalezi aj na startnuti clankov.
Clanok starne rychlejsie pri vyssej teplote a pri plnom nabiti (tzn 4.2V). Tu chcem zdoraznit plne nabitie,cize ked clovek pouziva notas stale na sieti tak pri 100% nabijani vlastne zabija clanok.
Kamos mal samsung netbook,ktory mal super ficurku,ze pri 80% clanku sa odpajalo automaticky nabijanie.Myslim,ze to je to idealne na takyto sposob prevadzky NTB. Podla mna vyrobcovia sa tomu brania,pretoze potom by sa im nepredavali nahradne akupacky.

Uvazem o kupe noveho notebooku a vydrz baterie je pre mna podstatna. Vie mi niekto poradit znacku,konkretny model ktory ma tuto ferovu funkciu,ze nabijaci management netlaci na trvalom AC pripojeni bateriu na 100%,ale automaticky vypina pri idealnom napati na skladovanie(co je cca 3.9 volt na clanok)???

Pripadne by ma uspokojila funkcia,kedy by som vedel softwarove odpojit nabijanie (tzn bat by mohla ostat nabita na 80%),ale ntb by bezal na siet.Teraz to riesim vybratou baterkou ale mnohokrat sa mi stalo,ze som zakopol o napajaci kabel,ktory sa vytiahol a niekolkohodinova praca bola v cudu.

Notebook by mal mat matny 13-14 palcovy LCD display,kvalitnejsie materialy.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 18722
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 11:17

Ono takto... batéria je spotrebný materiál, zvyčajne sa drží 3 maximálne s božou pomocou 4 roky v používateľnom stave.... Dnešné notebooky po dosiahnutí 100% nabitia sa viac neprebíjajú, resp sa nabíjanie vypne a notebook beží normálne zo siete a až ak kapacita klesne na nejakých 90% samovybitím, opäť sa nabíjanie spustí.... Takéto softwareové programy majú štandardne notebooky Lenovo Thinkpad, Sony a možno aj ďalšie ale to som nejak nesledoval... batérii ale hlavne škodí vybíjanie pod nejakých 40-30%, to škodí najviac zo všetkého... tvojím riešením by mohla byť Li-Pol batéria, ktorej je úplne jedno, koľkokrát sa bude nabíjať a na akú hodnotu a z akej hodnoty :) Tiež jej škodí prilišné vybíjanie

Ale ja osobne to nevidím tak tragicky.... zvyčajne človek kupuje nový notebook nejaké tie každé 3 roky keď nechce zaostávať s dobou a do tej doby ak sa o batériu aspoň základne človek stará, nemal by byť problém.. samozrejme ak niekto využíva dennodenne chod na batériu až po úplne vybitie, batéria vie skapať takýmto štýlom už po polroku...

Čo sa týka toto, že chceš nový notebook, dôležitú vec a to rozpočet si neudal... rozpočet....

No požiadavky by pekne spĺňala Toshiba R830, ak nieje vyžadovaná výkonná dedikovaná grafika, je tam ,,len" integrovaná Intel HD3000 ktorá ale na všetko okrem hier stačí, a aj tie staršie spustí...

http://datacomp.sk/toshiba-portege-r830 ... 03970.html

je tu aj 3G modul, slušný procesor, no je aj lepší i5 no vo vyššej cene

http://datacomp.sk/toshiba-portege-r830 ... 03971.html

Menší problém týchto Portége sú vyššie teploty a v záťaži hlučnejšie chladenie, no nejak sa tie komponenty v tak ľahkom a malom tele chladiť musia :) Tu je to o kompromisoch...

Treba trošku upresniť podmienky, čo ma notebook zvládať a cca aký hardware má obsahovať a hlavne napísať rozpočet....
Tým podmienkám ohľadom batérie by som sa vyhol a kašľal nato.. dôležité je batériu nevybíjať pod 30% a to nikdy.... osobne mám slabú 44Wh batériu v Toshibe (15,4" model) už 2,5 roka, bola vybíjaná už nespočetne krát na nulovú kapacitu, batéria je vždy v notebooku aj keď je notebook v sieti a jej kapacita za ten čas stihla oslabnúť na 35Wh čo nieje vôbec nejaký brutálny pokles....







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 12:45

trosku si od toho odbocil.Momentalne mam dualcore 2,4GB DDR2 a specka mi staci na to co robim (kancelarska praca).Ja sa nepotrebujem gamesovat na NTB.Potrebujem ho na pracu,mitingy,byt mobilny,ale niekdy aj mesiac robit na nom na stole na trvalom napajani.

Pozri ja s tebou nebudem polemizovat co skodi Lion akupacku, aby sa eliminovalo starnutie ma sa bateria skladovat na chladnom mieste nabita na 80%,aby som ju ako debil nemusel vyberat a riskovat,ze mi vypadne konektor hladam NTB,na ktorom sa da nastavit ze ma nabijat na 80%.
To ze nabija na 100% neni prebijanie ale drzanie bat v stave kedy STARNE.

Opakujem trvam na tom aby notebook mal funkciu vypinatelne nabijanie.Ja nedrzim s mainstream a nemusim menit kazde 3 roky pokial mi moja specka staci.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
notebook s podporou vypinania nabijania

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 12:56

prilis to riesis, kazdy lepsi moderny laptop ma automaticke vypnutie nabijania pri 100%.

ja mam po roku na timelineX battery wear level 2%.

ale v pripade ze by to bolo vynimocne zle za nejake 2 roky, kupis novu bateriu, ako sa pise, je to spotrebny tovar.







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 18722
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 13:05

Tiež si myslím, máš pocit, že batéria bude mať večnú životnosť tým, že bude v notebooku zapojená na 80%? Takto.. batérií škodí ak sa nabíja na 100% pretože posledných 10% je pre ňu náročných, no nieje to vôbec akútne.. pri dosiahnutí 100% sa nabíjanie batérie proste vypne a ak je batéria v notebooku je jej jedno či má 60% alebo 100%.... toto čo píšeš, že batéria sa má nabiť na 80% a uskladniť to platí, ak má byť batéria dlhý čas v nečinnosti, nejaký polrok a viac... sam píšeš, že najlepšie je keď sa batéria uchováva v zime... zle... tak isto ako vysoké tak aj nižšie teploty batériám škodia, ideálne je ju uchovávať pri izbovej teplote, teda od nejakých 15-25 stupňov.. a sám píšeš, že batériu chceš mať v notebooku.... a už len to sa spolu vylučuje, samotný notebook resp jeho komponenty produkujú teplo, ktoré či chceš či nechceš sa odovzdáva aj batérii, preto batéria v notebooku má bežne 30-35 stupňov aj keď je v nečinnosti...

ďalej by som sa chcel opýtať... kde som od čoho odbočil a kde som preboha spomenul že chceš gamesovať na notebooku? nič také som nepísal a aj mnou odporúčané notebooky rozhodne na hry niesu... niekto potrebuje dedikovanú grafiku aj na prácu nie na hry.... preto som chcel upresniť tvoje požiadavky


Batéria sa ti bude vždy opotrebuvávať či chceš či nechceš s tým neurobíš nič, len ako som písal, životnosť sa dá pekne predĺžiť o pár mesiacov možno aj rokov tým, že sa proste jednoducho nikdy nebude príliš vybíjať a vždy ak to je možné bude v sieti.... samotná batéria tak či tak aj keby si ju roky nepoužíval sama od seba stratí kapacitu, to je dané kyselinami a chemikáliami v samotnej batérii... ako píše HGDS1 nevidím problém v tom aby sa po 3,4 rokoch proste kúpila nová batéria, ktorá stojí cca 80 eur a ide sa opäť odznova...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2011 15:29

Skusme to skratit bez tych omacok a polemik.

to HGSD> takuto samozrejmost ze laptop ma automaticke ukoncovanie pri 100% mi nemusis vysvetlovat,ja hladam laptop s advanced feature s automatickym ukoncovanim pri 80%.Tvrdim,ze to ma zmysel ak uzivatel je always AC.


Chcem proste 13,14 palcovy laptop,kde sa da nastavit v scheme napajania tak,aby sa ukoncilo nabijanie pri 80% ako to ma Samsung netbook.Ak to implementoval samsung a tvrdia,ze to ma predlzit battery lifespan tam to iba potvrdzuje moje uvahy.
Neviem ci je pre vas bagatelny spotrebak,ked kvalitny 60Wh + akupack stoji viac ako 80 Euro? Kvalitny akupack znamena ze pouziva primarne clanky od vyrobcov Sanyo,Samsung alebo Panasonic.Ostatne je smejd!

Moc nepouivam nejake CAD,alebo 3D programy,viete mi povedat dovod,kedy potrebujem dedikovanu grafiku napr?

Pre mna je dolezia ucinnost,vydrz laptopu ( a robustnost,ze mi nebude casom vola na pantoch LCD,skripat klavesnica,osuchavat sa kryty apod)
Ano suhlasim s vami,bateria je nedaleko vydych chladica a ten poriadne vyhrieval okolie baterie.Je to aj dalsi dovod preco som bateriu vyberal. Teraz po zaruke som upgradoval chladic vyhadzanim kadejakych thermal padov z modrej gumy a ich nahradenim medenymi platnickami a Artic pastou a teplota CPU,GPU klesla o 10 stupnov.Toto je znacka DELL hanba ako to odflakli na premiovom notebooku!

Maval som zeravy spodok laptopu,skusal som kamosov MACbook ten je doslova studeny.
Cize moja dalsia poziadavka,aby laptop nemal odflaknuty thermal management. Samozrejma,ked toto nie je doriesene tak NTB ma vysoku spotrebu (vystrelujucu na 22Wh) a tym trpi vsetko baterie apod.

Pani pochopte ze ja som nahradil NTB desktop,cize 70% pouzivania je NTB pripojeny na AC,cize u mna by mal hrat minimalnu rolu opotrebovanie bat kvoli cyklom,ale musim uvazovat len s faktorom STARNUTIE!!! Toto starnutie chcem eliminovat vypinacim napajanim pri 80% a notebookom s dobrym thermal managementom.

Avsak z casu na cas chcem notebook prevadzkovat v terene a potrebujem aby ma ta baterka vytiahnuta po x "rokoch zo suplika" (alebo lepsie povedane setrena nabita na 80%) nesklamala (a nebol sokovany a musel vyvalit dalsich 80 euro),chapete?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
notebook s podporou vypinania nabijania

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 20258
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 18:16

- zabudni na to ze sa ti baterka nevybije, neopotrebuje alebo inac nezmeni svoje vlastnosti, ked ju po roku vytiahnes zo suflika. Jej chemicke komponenty starnu a s tym nic neurobis.
Kedze si nahradil desktop notebookom tak si s tym mal pocitat. Notebook nieje robeny na nahradu desktopa, aspon z pohladu baterie, ktoru obsahuje.

skratka a jasne sa kupe novej baterky nevyhned po max. 2-3r nech robis co robis a nech sa o nu staras ako chces. Ak sa ti to nepaci daj sa zmrazit a zobud sa o 200r kedy to hadam bude uz vyriesene.

S tym porovnavanim thermal managementu a vyrobcov clankov v baterkach si snad robis prdel...lebo inac mozes zacat poziaciavat vsetky booky od kazdeho vyrobcu a skusat ich teploty, rozliepat baterky a zistovat od koho maju clanky...vidis to realne? ja nie.

Ked si das dokopy fakty tak zistis ze chces sice moznu vec, ovsem cesta k jej dosiahnutiu je nemozna a to hned z niekolkych pricin. Tudiz je to zbytocne akokolvek riesit.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2011 20:03

Shiro tvoj nazor je extrem,pocitam,ze baterka starne aj ked bude skladovana na 80% nabita v mraznicke,ale urcite vyrazne!!! menej ako ta co je nabijana na 100% 300 dni 360 v roku,kapisto???

Stale nechapes,ze pytam sa na jednoduchu otazku.Ktory model notebooku este podporuje vypinatelne nabijanie pri 80%.Osobne si myslim,ze Samsung je pionier a ostatnym to vyhovuje nabijanie len na 100%,pretoze je to kurvitko ktore nahania vietor do plachat predajcom PC a soptrebakov - bateriek.
Poznam pripady,kedy bateria v NTB umrela az po 6 rokoch a tri roky by nemal byt az taky vyrazny wear,ktory je v mojom pripade skoro 50%

Skiro nechcem ti povedat skaredo, hladam tu uzivatela ktory mi povie aha moj XXX notebook YYY vyrobcu je pri normalnom pouzivani (nie gamesovanie apod) nikdy vyrazne horuci a na to sa zameriam.NIe som sam,kto sa stazuje na zeravy spodok NTB...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
notebook s podporou vypinania nabijania

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 20:15

ved googli !

vola sa to Samsung Battery Life Extender, je to softver, kde si mozes nastavit nabijanie aj napr na 80%.

ale riesis to tu ako keby si za to mal dostat nobelovku.

moj notebook vydrzi aj po roku na bateriu 6-7 hodin. za rok vydrzi mozno 5-6, ale je mi to jedno, lebo ho za ten rok vymenim.

kup si nejake lenovo alebo HP s battery slice, na to kup extended battery warranty a je.

alebo proste men book kazde 2 roky...

akoze kupovat notebook na zaklade toho ci ma alebo nema podporu stopnutia nabijania na 80%...to je chore...

a ak nechces aby sa prehrieval, kup si nejaky s i5/i7 ULV cpu a integrovanou grafou od renomovanej znacky...

akoze nechapacka...







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2011 20:19

HSDS nemusis mi to tu prizvukovat LIFE EXTENDER, velmi dobre ho poznam,pretoze ho mam! Je to SW utlilita predinstalovana na samsungoch.
Ty expert pochop,ze to musi byt podporovane hardwarove power managementom a cipsetom daneho notebooku....expert..naco je potom forum,ked mi odporucas googla...hladam uzivatela,kto mal tento problem a mal snad stastie,ze vlastni model NTB ktory to ma vyriesene ako samsung.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
notebook s podporou vypinania nabijania

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 20:22

nauc sa pisat nicky, shiro nie je skiro a ja nie som HSDS ale HGDS1.







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 18722
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 20:32

No s týmto máš problém asi jedine ty... ;) tvoje % výpočty na životnosť batérie sú z tvojej strany neskutočne optimistické a v realite neopodstatnené... naozaj nechápem, prečo to chceš, toto ti v životnosti batérie nič výrazné nepridá, no ty to nevieš pochopiť.. stále a stále budeš len a len svoje... zato že si si prečítal paru článkov a zle si z toho odvodil podstatu v akej to bolo myslené... vôbec nečítaš čo píšem... tvoj názor je taký, že batérii je najlepšie keby bola pri teplote 0 Kelvinov a 80%? batérii ako som písal vyššie škodí rovnako ako chlad tak aj vyššia teplota a je dokázané, že viac škodí chlad.... ideálne je mať batériu pri 15-25 stupňoch... a je jej úúúúplne jedno či sa bude skladovať pri 80% alebo pri 90% alebo pri 100% a bodka.... tento prográm a správa nabíjania k 80% je len preto, aby sa batéria neopotrebuvavala častým nabíjaním na 100% hodnotu.... ale ak raz batériu nabiješ na 100% nabíjanie sa končí a vybíja sa iba samovybíjaním, vôbec to nemá vplyv na životnosť či tam máš 80% alebo 100%.. to ty ale nevieš pochopiť, úplne ignoruješ to čo píšeme... tak si proste kúp notebook ktorý má tento software a hotovo... čo tu treba riešiť viac? naše rady sú ti na :shit: aj tak si budeš písať svoje... čo sa tu dá radiť.... my sme tu nato aby sme poradili, čo je pre človeka najlepšie, čo je zbytočnosť a na čo naopak si treba dať pozor, no ak človek sa vyslovene sústredí na zbytočnosť (v tvojom prípade to nabíjanie na 80%) a okolné parametre a dôležité veci ignoruje... čo tu máme písať... akékoľvek lenovo thinkpad má tu utilitu, tak si ho kúp a buď spokojný, zachrániš planétu Zem tým že ti batéria vydrží o mesiac dlhšie ako pri bežnom zachádzaní, zachráni ti to aj peňaženku..... nech slúži dobre....







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2011 21:10

Cirky sam pripustas,ze poslednych 100% je uz stres na bateriu,ale nie je to akutne.Tu sa rozchadzame,podla mna je to akutne.

Nesuhlasim:

1. Tvoju teoriu,ze nabijanie zastane na 100% a potom sa to samovolne pada samovybijanim.

Podotazka,aj ked mam trvalo pripojeny AC charger???Tak potom preco mi battery bar,alebo win ikona ukazuje,tie iste hodnoty nabitia baterie?

2. ..je úúúúplne jedno či sa bude skladovať pri 80% alebo pri 90% alebo pri 100%

Prosim dostuduj si to z nejakeho odborneho zdroja,napr. http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/91846-notebook-battery-guide.html Kazda Lion bat ktora je vyskladnena pride nabita na 3.8V a nie 100% 4.2,PRECO ASI???

Suhlasim:
ideálne je mať batériu pri 15-25 stupňoch

Este raz pripominam,tie Extender utility musia mat HW podporu,tak si to nemyl...

Uz prestavam mat silu diskutovat na slovenskych hadavicnych forach a idem na nejake zahranicne...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
notebook s podporou vypinania nabijania

Registrovaný: 01.07.11
Prihlásený: 10.07.18
Príspevky: 679
Témy: 18
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 21:28

mna by uz konecne zaujmal tvoj rozpocet







_________________
Asus n45sf; Blackberry Classic - Cobalt Blue; Garmin Fenix 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
notebook s podporou vypinania nabijania

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 21:30

on nema rozpocet, on zoberie aj book za 2000+ eur, hlavne aby sa dalo vypnut nabijanie pri 80% :D :D :D

to je jeho hlavna a pozeram ze aj jedina poziadavka.







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 18722
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 21:59

andy220 píše:
Nesuhlasim:

1. Tvoju teoriu,ze nabijanie zastane na 100% a potom sa to samovolne pada samovybijanim.

Podotazka,aj ked mam trvalo pripojeny AC charger???Tak potom preco mi battery bar,alebo win ikona ukazuje,tie iste hodnoty nabitia baterie?



Neviem ako tebe, mne na toshibe po dosiahnutí 100% dobitia batérie nabíjanie prestane.. začne až keď mi kapacita klesne pod 90% a opäť sa dobije na 100%.. batterybar ukazuje stále 100% no batéria toľko nemá vždy... A robím to tak už vyše 2 a pol roka a kapacita sa mi znížila len o 20% no aj to hlavne kvôli tomu, že som ju nespočetne krát vybíjal úplne na nulu (možno aj 20-30x).. takže neviem o akej aktnosti to píšeš.. tiež čo sa teplôt týka, moj notebook nieje na tom zrovna rúžovo, teploty procesora vedia atakovať 95 stupňov.. a pozrime sa.. batéria si drží kapacitu aj pri týchto podmienkách.. ono takto, to čo píšeš je všetko pravda, to musím uznať ale tak nafúknute tebou že to je niečo neskutočné.... vôbec to nieje tak tragické ako to opisuješ ty a si prvý človek ktorého poznám čo sa zapodieva týmto... a je to preto, pretože na životnosť batéria to má úplne minimálny vplyv.... ale nebudem to tu už rozoberať, nedal si tu rozpočet na notebook, neviem naozaj akú radu chceš.... si nás sem prišiel celé pcfórum poučovať aký si génius a máš roky praktické skúsenosti s batériami dopodrobna alebo čo? ak by to tak bolo asi by si tu radu nehľadal.. a keďže ju nevieš ani prijať, nemám záujem tu o tom ďalej polemizovať, choď na zahranične fóra, prajem veľa šťastia pri hľadaní a hlavne nech ti nový notebook dobre slúži...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
notebook s podporou vypinania nabijania

Registrovaný: 18.02.09
Prihlásený: 25.03.14
Príspevky: 740
Témy: 59
Bydlisko: Trencin
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2011 22:45

Chlape ty si co? Staci ze ti pri prvomontazi namuntuju horsiu sadu clankov a ta baterka odide uplne po troch rokoch ci sa bude nabijat na 100% ci na 80% alebo aj na 60% a nezabranis tomu. Ale ty si vyberas notebook ktory musi mat nejaku sprostu ficurku a nepozeras sa napr na kvalitu spracovania. Kupis si aj uplny crep co sa tyka spracovania ktory sa ti po 2 rokoch rozpadne ale hlavne mozes si vystavit baterku na policku zapojit na nu mutimeter a vsetkým sa chvalit ze aha ma 5 rokov ta baterka a stale ma kapacitu 95% z povodnej kapacity a to len preto lebo som mal tento crep ktory vipinal napajanie po nabiti na 80%.







_________________
Notebook 1: Acer TravelMate TimelineX 8473TG, CPU: Intel Core i5-2430M 2.4 GHz, RAM: 4096 MB, DDR3, 1333 MH, HDD: 500GB 5400rpm Scorpio Blue, grafika: NVIDIA GeForce GT 540M - 1024 MB

Notebook 2: ASUS K52jr, CPU: Intel Core i3 350M, RAM: : 4GB (2 X 2GB) DDR3 1066MHz, HDD: Seagate 500GB 7200, grafika: ATI Mobility™ Radeon® HD 5470 1GB VRAM
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Plne funkčný notebook s natívnou podporou WinXP

v Kúpim

3

301

10.02.2017 14:45

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vypinania pc

v Ostatné

2

362

01.05.2011 10:51

samo205 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vypnutie vypinania notebooku zatvorenim

v Notebooky a netbooky

2

990

05.05.2009 20:31

Ja som funradio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nastavenie nabijania

v Notebooky a netbooky

2

448

18.02.2012 14:20

KatjushaMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nastavenie nabíjania batérie na Notebooku

v Notebooky a netbooky

0

1630

31.01.2010 15:15

djtombstone Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NOKIA 5500 SPORT a prvy cyklus nabijania

v Mobilné zariadenia

7

1151

21.11.2007 7:40

Nergal Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Modul bezdrotoveho nabijania pre smartfony s micro USB

v Predám

3

442

21.07.2016 10:46

kiki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobil do 400 eur - bez nutnosti nabíjania batérie každý deň

v Mobilné zariadenia

4

306

10.11.2014 18:33

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tablet s podporou 3G

v Mobilné zariadenia

12

551

08.06.2013 7:14

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Formulár s podporou diakritiky

v PHP, ASP

7

580

12.07.2009 9:15

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hosting s podporou IIS?

v Webhosting a servery

9

1033

16.01.2015 13:27

Bublimuf Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MB s podporou SLI

v Základné dosky

7

647

18.03.2008 9:38

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus routre s podporou Merlin

v Siete

1

192

21.01.2023 20:00

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mini pc s podporou xp

v PC zostavy

7

352

10.01.2015 20:48

pajros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externá napalovačka s podporou lightscribe ???

v Optické zariadenia

2

998

22.08.2012 7:55

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LGA775 s podporou DDR3 pamätí

v Základné dosky

3

372

08.09.2012 20:02

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra