Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 31 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 13:01

Domáci spotrebitelia žiadajú smartfóny nabité funkciami, ktoré kopírujú možnosti prenosných počítačov. Nokia so svojimi modelmi určenými pre tento trh zaostáva a v posledných rokoch neprišla so žiadnou inováciou, ktorá by zaujala.

http://mobil.sme.sk/c/5964350/nokia-odc ... -trhu.html

No čo viac dodať







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 22.02.10
Prihlásený: 02.01.19
Príspevky: 4512
Témy: 157
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 13:03

asi tak ja mám vraj posledný dobrý mobil od nokie N95 ... a aj tam som našiel veĺa chýb !!!







_________________
_________________
GIGABYTE P55-UD4--Intel Core i5-750 Quad-Core-- KINGSTON 8GB Turbo DDR3 1333MHz-- Zdroj Gigabyte ODIN GT 550W, GE-M550A-D1-- AMD 7870 GIGABYTE crossfire-- SSD Intel 330 180GB 500 MB/s a 450 MB/s --2x 1TB WD Caviar Black 3.5", SATA 300, 7200 rpm, 3Gb/s, 32MB, Black edition -- Monitor SAMSUNG FX2490HD 24" LED
Notebook Lenovo ThinkPad Z61m CPU:duar core 2,00GHz RAM: 1,5 GB DDR2 667MHz kingston, GPU x1400 128MB/512MB HDD 90GB 2,5" SATA, 7200rmp lenovo
Netebook Lenovo IdeaPad Y560 CPU i3 2,40GHz RAM: 4GB 1333MHz GPU: Ati 5730 1Gb HDD: 500GB 7200 rmp :
Notebook Samsung 700Z CPU: Intel Core i7 3635QM RAM 8GB 1600MHz GPU: GT640m HDD1: SSD1: 128GB 550MB/s čítanie SSD2: 1000GB hdd/ssd DISPLEJ: 1600x900 antireflexný
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 13:12

Treba si ale uvedomit, že Nokiu nezaujíma, aké má vykonné telefóny, ale kolko zarobí, a tých ich low-endov sa predá neúrekom.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2011 13:16

Ale low-end jej imidž nespraví, a aj v tejto kategórii sa tlačí čoraz viac dopredu samsung







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 13:23

Mám tiež n95 8 gb a som s ňou spokojný. Je to telefón a nie netbook s dotykovým displejom ktorý na mobile z duše nenávidím. Neprišiel som tomu proste na chuť, keďže potrebujem rýchlo reagovať na volanie a písanie sms. Dotatočné možnosti ktoré napríklad n 95 ponúka sú len výhodou. Najviac sa smejem ak mi moji známi ktorých pochytila tiež táto mánia dot.mobilov, že dajú sa na tom pozerať aj filmy :lol: No ďakujem pekne pozerať film na 4" displeji, to by som musel byť už jak zúfalý :shock:

Mne nokia vyhovuje, hlavne e 51, e66, e95 no a to nehovorím o starých ako 6210, 8210...to boli teda mobily, kvalitné a hlavne to boli mobily. ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 13:34

low-end jej imidž skutočne nespraví, ale Nokiu ludia poznajú od čias 3310 kedy nebolo nič lepšie a všetci boli unesení, že je za korunu k paušálu. Ďalšia vec je, že dnes ešte možno viac ako polovica ľudí východne od Nemecka nikdy nepočula o HTC, netuší čo sú to mobily Galaxy a podobne, prídu raz za dva roky k operátorovi, zoberú nový low end za 1€ a majú na dva roky pokoj. Na týchto Nokia stále zarába. Ťažko povedať prečo nedokáže Nokia spraviť kvalitný mobil s kapacitným 4,3" displejom a 1GHz procesorom, nech už do toho dá OS, aký chce.
nicobb - velký dotykový displej je na prehliadanie Internetu, čitanie rôznych správ, hry a podobne, je to nie budúcnosť, ale súčasnosť mobilných telefónov a tlačítka nemajú budúcnosť, to patríš možno medzi 3% ludí ktorí skúsili dotykový displej a nepáči sa im (tak pod 45 rokov). A neverím tomu, že by si napísal na klasickej numerickej klávesnici SMS skôr ako na dotykovom (kvalitnom kapacitnom)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 13:54

Spartan.Ex, možno patrím medzi tie 3%, ale v mojom prípade potrebujem s mobilom rýchlo reagovať vo veľa prípadoch aj v aute. Napísať sms tak, že sa na displey ani len nepozerám atd...Čo sa týka toho prehliadania webu, tak pravdu povediac, n 95 má myslím 2,8 " a dotykový cca 4 ". To je už fakt veľký rozdiel hlavne ak mi na tom dotykovom vydrží baterka tak 1 deň, no a keď som napojený na net a prehliadam tak je vybitý do 3 hodín. Aj skôr. Hrať sa na mobile hrám aj ja, hlavne keď niekde čakám, napríklad u lekára. Ale to sú také hry, že piškvorky alebo rubbles bubles či ako sa to volá. Čiže úplne jednoduché, ale zábavné hry na zabitie času. To by som musel byť teda riadny chujo aby som sa na 4" displeji hral NFS, alebo nebodaj GTA :rolleyes: Ale aj to je vec názoru, potrebovali proste vymyslieť niečo nové, niečo čo ľudí zase chytí za gule a načo budú míňať peniaze. Minule som volal jednému známemu ktorý má cez 30 rokov, je podnikateľ a mi povedal, že preto mi nezdvíhal, lebo sa hral na mobile jednu hru :lol: Systém nás už načisto osprostí :roll: Bohužiaľ...No len som chcel povedať, že tie dotykové 4"netbooky ja za telefń nepovažujem. To je niečo, čo nemôžem ani poriadne nosiť vo vrecku, čo keď mi padne tak sa to rozbije na cimprcamr, no a na hranie mám ja osobne PC a na pozeranie filmov mám metrovú telku, prípadne na cesty notebook. Ale nosiť v púzdierku 4"displej a báť sa aby sa náhodou nepoškodil displej ... zatiaľ nemienim. No ale aj k tomu raz príde lebo ako to tak sledujem, tak v ponuke začínajú byť už len tie "moderné" vynálezy :cry:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:04

Tak aspon videno, že sú aj ludia s velmi konzervatívnym prístupom, takže nokia sa nemusí báť. Takže mobil s rozmermi 122 x 64 x 10 mm sa nosiť nedá ale N95 s rozmermi 99 x 53 x 21 mm (viac ako 2x taký hrubý) sa nosiť dá? Ja hrám ako zábavné na zabitie času Asphalt alebo aj NFS, čo je podla mňa o dosť zábavnejšie ako piškôrky na Nokii. Žiadny dotykový mobil sa nevybije za 3 hodiny pozerania netu.
BTW pozri si čo je to gorila glass.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2011 14:05

To je pravda že sú stále ludia ktorí kupujú už tretí krát v podstate tú istú nokiu, len každé dva roky inak vyzerá. Ale z toho sa nedá vyžiť donekonečna. Problém v nokii bude elop ktorý silou mocou chce mať všade windows a všetko ostatné je nepodstatné.

Tie predsudky voči dotykovým displejom sú z velkej časti neopodstatnené. Nemôžeš poprieť napríklad že akýkolvek priemerný android zašlape n95 do zeme čo sa týka prehliadania webu, hier, aplikácií. Asi jediný argument je hw klávesnica. Ak si kúpiš mobil ktorý ma gorilla glass tak sa o displej báť nemusíš...







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:08

nicobb píše:
Spartan.Ex, možno patrím medzi tie 3%, ale v mojom prípade potrebujem s mobilom rýchlo reagovať vo veľa prípadoch aj v aute. Napísať sms tak, že sa na displey ani len nepozerám atd...Čo sa týka toho prehliadania webu, tak pravdu povediac, n 95 má myslím 2,8 " a dotykový cca 4 ". To je už fakt veľký rozdiel hlavne ak mi na tom dotykovom vydrží baterka tak 1 deň, no a keď som napojený na net a prehliadam tak je vybitý do 3 hodín. Aj skôr. Hrať sa na mobile hrám aj ja, hlavne keď niekde čakám, napríklad u lekára. Ale to sú také hry, že piškvorky alebo rubbles bubles či ako sa to volá. Čiže úplne jednoduché, ale zábavné hry na zabitie času. To by som musel byť teda riadny chujo aby som sa na 4" displeji hral NFS, alebo nebodaj GTA :rolleyes: Ale aj to je vec názoru, potrebovali proste vymyslieť niečo nové, niečo čo ľudí zase chytí za gule a načo budú míňať peniaze. Minule som volal jednému známemu ktorý má cez 30 rokov, je podnikateľ a mi povedal, že preto mi nezdvíhal, lebo sa hral na mobile jednu hru :lol: Systém nás už načisto osprostí :roll: Bohužiaľ...No len som chcel povedať, že tie dotykové 4"netbooky ja za telefń nepovažujem. To je niečo, čo nemôžem ani poriadne nosiť vo vrecku, čo keď mi padne tak sa to rozbije na cimprcamr, no a na hranie mám ja osobne PC a na pozeranie filmov mám metrovú telku, prípadne na cesty notebook. Ale nosiť v púzdierku 4"displej a báť sa aby sa náhodou nepoškodil displej ... zatiaľ nemienim. No ale aj k tomu raz príde lebo ako to tak sledujem, tak v ponuke začínajú byť už len tie "moderné" vynálezy :cry:


N95 som mal aj ja a podla toho co pises si poriadny MT s dotykovym displayom nedrzal v ruke ...
Rozdiel v prehliadani -> nechapem ako mozes na nokie prezerat net, maly display, ovladanie pomocou sipiek ...
Priz zapnutej wifine sa ti N95 tka vybije skoro rovnako rychlo ...
S dotykovym MT sa naraba rychlejsie hlavne ked neni postaveny na Symbiante ...
Pevnost -> vydrzal mi uz zopar chat a silvester (ma iba nejake skrabance) .. tolko k tomu
Nosenie MT vo vrecku ziadni problem , tipicke predsudky a blbosti ludi ktory nedrzali taky mt ani v ruke nie to ho este pouzivali, iba trepu z dopocutia a z netu ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:15

Pre mňa je momentálne výhodnejšia a praktickejšia hw klávesnica. N 95 8gb má aj celkom veľký displej, je síce pravda, že je hrubšia, aj som si myslel, že mi to bude vadiť, ale nevadí. Skôr mi vadila veľkosť napríklad galaxy S, aj keď je samozrejme tenšia, ale... :rolleyes: Snáď ak k tomu budem donútený čiže v obchodoch už nebudú žiadne mobily ale už len tieto dotykové monitory :lol: , tak snáď si na to vtedy nejako zvyknem. Nebudem mať na výber. :roll:

Spartan.Ex ak s tým tvojim dotykovým displejom budeš surfovať, sťahovať, čiže riadne využívať internet, trvám na tom, že do 3 hodín je vybitý. Tak do 5tich...nech nežerem :lol:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:21

mam galaxy s a pri surfovani mi po 3hodinach vezme tak 20percent baterky maximalne. a to mam spustenych po ... widgetov a taskera. po 5tich hodinach tak 30-40? skusim a napisem :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:23

Trvaj si na čom chceš. Ja ten mobil na rozdiel od teba mám, takže viem, čo je pravda.


Online

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 04.06.09
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 2702
Témy: 42
Bydlisko: Rožňava/Brz...
Príspevok NapísalOnline : 04.07.2011 14:23

tak ja som naposledy kupil nokiu 5530 uz nikdy viac ! :shit: :jaw: Ten stary symbian este v tom no fuuj :filth:







_________________
Car - Alfa Romeo 159 SW TI 2.0 JTDM 2012 125kw+chip
Moto - 2004 Honda XR 650R Supermotard
Mobil - Xiaomi Redmi Note 12S // Notes - Asus FX506HC
GIGABYTE B650M DS3H // AMD Ryzen 7 7800X3D - DeepCool AK620 // Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7800 XT 16GB // WD BLACK SN850X NVMe 2TB // Kingston Fury Beast Black 32GB DDR5 6000MHz CL36 // XPG CORE REACTOR 750 W 80 PLUS Gold // Fractal Design Pop Silent Black TG Clear Tint //
32" Samsung Odyssey G65B // ASUS TUF GAMING M3 Gen II // Rapture X-RAY Outemu Blue //
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2011 14:24

čo by si nemal na výber, kludne si môžeš kúpiť blackberry. Velkostne to máš zhruba rovnako, výdrž neporovnatelná, spracovanie ani nehovorím. A klávesnica je tiež ovela lepšia. Ak píšeš v aute (čo by si vôbec nemal) tak myslím že novým androidom už ide diktovať aj celý text, a na všetko ostatné môžeš použiť napr. swype, s ktorým budeš písať rýchlejšie ako na nokii







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:27

yaJohny píše:
mam galaxy s a pri surfovani mi po 3hodinach vezme tak 20percent baterky maximalne. a to mam spustenych po ... widgetov a taskera. po 5tich hodinach tak 30-40? skusim a napisem :)


Tak to je zaujímavé, pretože pri mojom záložnom mobile e52 kde je baterka 1500mA mi po napojení mobilu na notebook a stáleho surfovania umrie do 5 hodín určite. Tak to je potom aké super, ak tebe zoberie po 5tich hodinách ani nie polovičku. Hmm... :roll: Asi prehodnotím svoj názor na dotykové displeje :) Už len odnaučiť sa od hw klávesnice :-)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:28

Tak na Blackberry Bold klávesnici je písanie SMS za jazdy samovražda.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2011 14:29

Neviem, neskúšal som ale to bola skôr reakcia na to že už sa iné ako dotykové telefóny nevyrábajú.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:31

Mne sa napríklad velmi páči koncept BlackBerry Torch, s výsuvnou klávesnicou, ale je tam ešte velmi vela priestoru na zlepšenie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:34

david3504 píše:
čo by si nemal na výber, kludne si môžeš kúpiť blackberry. Velkostne to máš zhruba rovnako, výdrž neporovnatelná, spracovanie ani nehovorím. A klávesnica je tiež ovela lepšia. Ak píšeš v aute (čo by si vôbec nemal) tak myslím že novým androidom už ide diktovať aj celý text, a na všetko ostatné môžeš použiť napr. swype, s ktorým budeš písať rýchlejšie ako na nokii


Blackberry je dosť široké a je tam síce hw klávesnica, ale ja som zvyknutý na obyčajnú. Proste zvyk...a myslím si, že aj blackberry vytlačia za chvíľu tieto dotykové. No a potom už nebude iná možnosť len to kúpiť a nejako si na to zvyknúť. Ja som stará škola, som mal skoro všetky nokie od 5110 cez 6210 až po n 95 8gb. Sa mi nečudujte, že sa bránim dotykovému displeju :D Najlepšia bola ale jednoznačne e66. Čo sa kvality spracovania a funkčnosti týka, tak to bol môj najlepší mobil. Jednoznačne. Bol o polovicu tenší ako n 95, no proste paráda. Mám ho v šuflíku keď mi umrie n 95 :lol: Dotykový až keď to bude úplne nevyhnutné. No a david to tvoje upozornenie že v aute sa nemá používať mobil hádam nemyslíš vážne. Až natoľko sa tu nemusíme hrať na svätuškárov, alebo hej ? :roll:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:38

nicobb píše:
Tak to je zaujímavé, pretože pri mojom záložnom mobile e52 kde je baterka 1500mA mi po napojení mobilu na notebook a stáleho surfovania umrie do 5 hodín určite. Tak to je potom aké super, ak tebe zoberie po 5tich hodinách ani nie polovičku. Hmm... :roll: Asi prehodnotím svoj názor na dotykové displeje :) Už len odnaučiť sa od hw klávesnice :-)


no vidis, ja ked si pripojim mobil na NB a surfujem, baterka sa nabija :) svagor ma tiez n95 a mozem ti s pokojnym srdcom napisat, ze mne vydrzi baterka pri surfovani viac ako jemu a s prehladom. tiez mam 1500ku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2011 14:39

ja sa nehrám na svätuškára, ale pri šoférovaní písať sms-ku? Volanie no dobre, to je skoro to isté akoby si sa rozprával s niekým v aute, ale sústredenie sa zároveň na písanie a šoférovanie je dosť risk







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:53

david3504 píše:
Neviem, neskúšal som ale to bola skôr reakcia na to že už sa iné ako dotykové telefóny nevyrábajú.


No s vyššej triedy sa už vyrábajú len veľmi obmedzene a z toho usudzujem, že čoskoro sa už budú vyrábať len dotykové, pretože sú na to momentálne ľudia namotaný. Veď dotykové už ponúkajú operátory aj za 1 euro, pred cca 3 rokmi som bol v orange a tam vyslovene predajca lanáril chúďa dievča na dotykový. Porovnával to s nejakým obyčajným ale oveľa lepším, no presvedčil ju pretože vyargumentoval, že toto je teraz hit, je to dotykové, proste paráda. Tak zobrala ten. Som sa normálne smial na ľudskej hlúposti. To by bolo, keby jej kamarátky si ťukali na displej a ona nie. Veď by sa jej smialy :lol:

No a tiež si myslím, že keby som mal na bleckberry napísať za jazdy smsku, tak sa asi najskôr zabijem. Ja potrebujem písať rýchlo a jednou rukou. Proste nehrať sa s tým, nemalovať si tam kraviny, ale riešiť k veci. Rýchlo a efektívne. Na to je mobil.

// pridané po 4 minútach od posledného príspevku

david3504 píše:
ja sa nehrám na svätuškára, ale pri šoférovaní písať sms-ku? Volanie no dobre, to je skoro to isté akoby si sa rozprával s niekým v aute, ale sústredenie sa zároveň na písanie a šoférovanie je dosť risk


Ja neviem ale ja za jazdy napíšem smsku v pohode. Plne sa sústredím na jazdu, na mobil sa ani len nepozriem. Určite to dokáže robiť viacej ľudí, dúfam, že nie som výnimočný ;) Ale s dotykovým by som si na to určite netrúfol, dokonca ani s bleckberry. A ani so žiadnym mobilom ktorý má síce typickú hw klávesnicu, ale nekvalitnú. E66 a N95 alebo aj e51 má také spracovanie ( aj kláves ) že každým stiskom som si 100% istý ;)

// pridané po 8 minútach od posledného príspevku

yaJohny píše:
no vidis, ja ked si pripojim mobil na NB a surfujem, baterka sa nabija :) svagor ma tiez n95 a mozem ti s pokojnym srdcom napisat, ze mne vydrzi baterka pri surfovani viac ako jemu a s prehladom. tiez mam 1500ku.


To je síce pekné, ale aj ten notebook sa ti do 3 hodín vybije. Takže treba nabíjať aj ten :D

Obyčajná n95ka má myslím 1050mA a n95 8gb má 1200mA. Čo je dosť málo, takže to, že ti vydrží tvoj mobil dlhšie ako n95 ti verím, ja len tvrdím, že ak nenabíjaš zároveň mobil pritom ako surfuješ, tak sa ti vybije za cca 3 hodiny. A čiže veľký význam 4" displej na telefóne nemá, ak má byť výhoda to, že tam vieš pozerať filmy :lol: alebo prehladnejšie surfovať na nete. Ak ti baterka vydrží s týmto využitím tak do 5 hodín. :roll:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 14:55

nicobb píše:
Obyčajná n95ka má myslím 1050mA a n95 8gb má 1200mA. Čo je dosť málo, takže to, že ti vydrží tvoj mobil dlhšie ako n95 ti verím, ja len tvrdím, že ak nenabíjaš zároveň mobil pritom ako surfuješ, tak sa ti vybije za cca 3 hodiny. A čiže veľký význam 4" displej na telefóne nemá, ak má byť výhoda to, že tam vieš pozerať filmy :lol: alebo prehladnejšie surfovať na nete. Ak ti baterka vydrží s týmto využitím tak do 5 hodín. :roll:


Neveriaci :) tu mas nazor dalsieho usera:
http://androidforum.cz/viewtopic.php?f=66&t=5817

Ja osobne mam nastaveni:

- osvetleni: 40% (bohate staci)
- update pocasi: 2h
- update pop3 mailu: 2h
- synchro gmail a facebook: 2h

Denni pouziti:

- volani: 10 minut
- sms: 10
- gprs/ edge: porad zapnuto
- wifi: 2h
- caste pouzivani internetu + nejake stahovani
- filmy: cca 1h
- hry: cca 30 min
- knizky: 30 min
- ruzne hrani, foceni a nastavovani (porad si zvykam): 3h
- poslech hudby: 30 min

Galaxy S mi pri tomto zatizeni vydrzi 2 cele dny...neuveritelna je taky delka prehravani videa, kde nekonverzovane filmy umi hrat 8 hodin!

Dan

A tuna dalsi test:
http://www.sapiensbryan.com/samsung-gal ... tery-test/

Test 1: Active Wifi Connection

* 1. Connect to an online radio via Wifi connection
* 2. Let it run until the phone switches off when the battery is depleted

Result: The phone was running for 9 hours 57 minutes before switching off itself.


Test 5: Continuous Music Playing

* 1. Continuously play some songs via earphone using the default music player

Result: The phone was running for 13 hours 9 minutes and we still have 39% battery level. That’s about playing 263 songs of 3 minutes long each!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2011 15:06

Ak je to pravda, tak potom je to ok ;) Ja na mojej n 95 s 1200mA by som v žiadnom prípade to nemohol tak, aby mi baterka vydržala 2 dni. To ani náhodou. A dokonca ani s 1500mA v e52. 2 hodiny surfovať po nete, 1 hodinu pozerať film, 30 min počúvať hudbu atd...kdeže, to určite nie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2011 15:10

Nokia odchádza, no dalo sa to čakať. Nie každý ide večne hore. Aj Apple, aj MS, aj facebook raz padnú na hubu...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2011 16:20

Niet divu. Zaspali dobu a mozu si za to sami. Stale vsade pchaju Symbian a telefony oproti konkurenci nic moc neponukaju.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2011 17:09

€uroSVK, na tvojich postoch sa smejem celý deň.. :rolleyes:







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nokia odchádza z japonského trhu

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2011 17:52

dalej uz len prispevky k teme..







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 21.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 9:49

david3504 píše:
Ale low-end jej imidž nespraví, a aj v tejto kategórii sa tlačí čoraz viac dopredu samsung


existuje xyz ľudí len v mojom okolí ktorý na Nokiu podľa ich slov ,,nedajú dopustiť" ... práve pre tých sa tieto modely vyrábajú a práve na takých ľuďoch Nokia zarába... Nokia 5800 je posledná Nokia v mojom živote v čase keď som ju kupoval to bola novinka a rozhodoval som sa medzi ním a LG Arenou, Arenu som nezobral lebo nebola akurát dostupná..., mal som dve nokie, s nokiou 6300 som bol maximálne spokojný vo svojej dobe bestseller... k mobilom som mimoriadne citlivý čistím ich starám sa o ne.. avšak terajšia 5800vky už mnohokrát skončila hodom o zem alebo o stenu od nervoch... bohužiaľ/chvalabohu ešte stále funguje tak ako predtým aj keď to jej plastové telo vyzerá že neprežije ani pád na perinu... a čo sa toho symbianu týka v kombinácii s 350MHz procesorom je to absolútne katastrofa, multitasking ktorý je prítomný je absolútne nevyužitý... takže kým nepríde Nokia s poriadnymi smartphone s win 7 nie ďakujem neprosím nemám záujem... to je situácia čo sa týka high endu a dotykáčov... lepšia situácia je s low end mid end mobilami klasických konštrukcií, avšak táto časť trhu je stále menej a menej žiadaná....

Avšak zaujímavá je časť ľudí z okolia, ktorý na Nokiu nedali dopustiť, kúpili si nové Nokiácke prehrešky typu X3, C5-03 atp. a rázom túžia po predtým neznámom HTC o ktorom nikdy v živote nepočuli :D Ale stále si myslím že Nokia je tak silná značka že ani takáto situácia v krajinách s nižšou IT gramotnosťou ako je Slovensko im na ,,sláve" neuberie a naďalej bude zarábať... avšak aj tieto časy pominú keď pominie IT negramotná generácia :)







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 31 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Nokia N8, Nokia 700, Nokia 500, Nokia C5-03, Nokia X3

v Kúpim

5

1003

14.12.2011 15:54

.:M@Rt!nKo:. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odchádza HDD?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Pevné disky a radiče

36

1103

03.06.2015 14:56

Igy Horvath Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD-Odchádza?

v Pevné disky a radiče

23

757

17.02.2017 22:26

Henryno12 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odchádza harddisk?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Pevné disky a radiče

42

2514

23.06.2010 22:42

Snajper2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odchadza disk?

v Pevné disky a radiče

10

630

21.11.2014 21:27

kumasro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odchadza router

v Siete

1

415

04.05.2011 21:40

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odchádza matičná?

v nVidia čipové sady

0

638

21.11.2010 14:49

vitchius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asi odchadza HDD

v Pevné disky a radiče

3

345

04.08.2013 16:31

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odchadza mi grafika?

v ATI/AMD grafické karty

7

661

20.06.2015 16:18

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odchadza zdroj?? help!!

v PC skrinky a zdroje

16

1149

14.04.2008 16:49

DAVE1979 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odchadza mi nieco?

v Operačné systémy Microsoft

3

375

17.08.2008 13:19

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odchádza mi disk???

v Pevné disky a radiče

9

633

13.02.2010 13:48

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odchádza HDD v notebooku?

v Pevné disky a radiče

0

442

01.09.2011 16:40

tarponko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odchadza mi druhy HDD?

v Pevné disky a radiče

6

424

19.11.2010 20:44

Enter Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odchádza grafika v nb

v ATI/AMD grafické karty

3

315

06.02.2013 9:00

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sagan odchádza zo Slovenska

v Šport a pohyb

24

844

04.01.2014 11:54

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra