Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.01.20
Prihlásený: 28.03.20
Príspevky: 4
Témy: 2
Bydlisko: Vrable
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2020 3:27

Vážené dámy, vážení páni komunity PC fórum,

Úvodom Vás srdečne pozdravujem z Vrábeľ, verím, že moja prvá téma je korektná vo všetkých ohľadoch, správne umiestnená a že nebude musieť byť zmazaná.
Mám podstatný problém, ktorý som si zapríčinil ja sám. 30. 12. 2019 krátko pred 20. hod. som si nainštaloval do môjho herného laptopu: LAPTOP-B835BJGA od výrobcu ASUS série TUF GAMING FX504 program, ktorý teraz preklínam a seba zlorečím. Je to program Advanced system care 11.4 free verzia. Ešte dodám, že vlastním Windows 10 home 64 bit. verzie 1909.

Prečo som to sťahoval, keď všetko potrebné mám v mojom OS Windows 10, pýtate sa, všakver? Už asi zo 2 týždne mám problém s výkonom, ktorý pozorujem hlavne pri hraní hier. Je to herný laptop, hoc grafická karta Nvidia Gtx 1060 6gb už nie je bohviečo, no moja obľúbená hra World of tanks je nehrateľná. Mám ultra nastavenia a hrával som pri 60 fps a teraz mávam 20. Hlbšie to rozpitvávať nebudem, to je na ďalšiu tému a nie tu, ale skôr dotaz pre výrobcu notebooku, či výrobcu grafickej karty a vydavateľa ovládačov. Nuž skrátka a dobre, chcel som zistiť prečo mi padá výkon, keďže hranie hier je to, prečo som si laptop kúpil. Skúšal som všeličo, nič nepomáhalo. Tak som zo zúfalstva siahol po tomto software, od ktorého som si sľuboval zvýšenie výkonu, odstránenie balastu.

Topiaci sa aj slamky chytá, aký paradox, že ten balast je sám advanced system care! Môj antivírus ma varoval, že sa našiel potenciálne nechcený obsah, no ja som to odignoroval - aké malomyseľné a slaboduché. Skúšal som aj hĺbkovú kontrolu v antivírovom programe Eset, kde som kontroloval súbory a vyliečilo mi to 6 súborov. Potom o hodinu, dve opäť, no žiadnu hrozbu mi to nenašlo. Ja sa ale obávam, že je to malware. Na silvestra hneď od rána som sa do toho pustil, no nešlo to vôbec hladko. Vo windowse som to opakovane dával odinštalovať, no nedialo sa nič. Naveľa naveľa sa mi to podarilo odinštalovať, no po tomto software zostali stopy a obávam sa, že hlboké. V OS (C:) mám Programové súbory (x86) a v nich mám priečinok súborov IObit, keď si to rozklikám, je tam ďalší priečinok súborov s názvom Advanced SystemCare a v ňom je rozšírenie aplikácie ASCExtMenu_64.dll. Bol tam aj iný priečinok súborov, myslím, že drivers a tam 3 ďalšie systémové súbory s koncovkou sys no to sa mi podarilo vložiť do koša a vymazať. Celkom frustrovaný a deprimovaný, neviem, čo si počať.

Keď kliknem na ASCExtMenu_64.dll tak sa mi zobrazí: Tieto súbory sa používajú v operačnom systéme a vo viacerých programoch. Úpravy, alebo zmeny týchto súborov môžu viesť k poškodeniu systému. Ak sa to pokúsim odstrániť, dostanem upozornenie:
Akciu nemožno dokončiť, pretože priečinok, alebo súbor je otvorený v inom programe, medziinými menovite v Prieskumníkovi. Zatvorte priečinok, alebo súbor a skúste znova. To samozrejme neviem ako.

Skúšal som aj obnovenie systému do doby pred inštaláciou tejto nášlapnej míny, no to nebolo možné, žiadne body obnovenia som nemal vytvorené a manuálne sa mi podarilo vytvoriť bod obnovenia datovaný na 31.12.2019 8:44, no to je 12 hodín po inštalácii toho programu.

Nepomohlo by vymazať to cez príkazový riadok? Dá sa to, lebo ja neviem, čo tam mám napísať. Obávam sa, že už badám negatívny dopad na systém - spomalené načítanie, do prehliadača mi to pridalo dačo a aj hry mi ešte viac trhajú. Bojím sa a veľmi, že každým dňom, čo to mám v systéme to bude horšie.

Viem, môžem si za to sám a človek sa učí najlepšie na svojich chybách. no potrebujem radu o ktorú Vás touto cestou čo najúpenlivejšie prosím.

Ďakujem každému, kto si dotaz otvoril a dočítal až po tadeto. Cením si to. Ďakujem vopred za erudovanú odpoveď.

S úctivým pozdravom

Tibor Šulka

PS: všetko dobré do Nového Roku 2020.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Neviem sa zbaviť škodlivého programu z internetu

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 4985
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2020 4:38

Malware to nie je a za problem s jeho spustenim moze prave ESET, ktory uzamkol a zmazal niektore jeho subory, tym padom nefungovala ani jeho odinstalacia. Nainstaloval a odinstaloval som to bez problemov.
Subory tiez isli vymazat, kedze po restarte uz neboli spustene. Ak sa toho chces zbavit, vypni v ESET docasne detekciu PUP, znovu to nainstaluj a potom odinstaluj, resp to mozes rovno aj vyskusat.


Neviem sa zbaviť škodlivého programu z internetu Neviem sa zbaviť škodlivého programu z internetu

P.S. Inak mozzes pouzit Revo UnInstaller alebo ich vlastny odinstalator, ucinne vymazu vsetky zvysky, po restarte zostane len prazdny adresar.

Neviem sa zbaviť škodlivého programu z internetu Neviem sa zbaviť škodlivého programu z internetu







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.01.20
Prihlásený: 28.03.20
Príspevky: 4
Témy: 2
Bydlisko: Vrable
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.01.2020 12:15

Vážený tairikuokami,

veľmi Ti ďakujem za Tvoju promptnú odpoveď. Celkom ma dostalo, že si to odskúšal na svojom pc. Je to veľkodušné.

Tak bol som úplne vedľa, keď som to inštaloval mal som zapnutú ochranu. Večný computer rookie som a asi aj budem. Toľko chýb za takú krátku dobu som urobil, že je to úplne normálne, čo sa mi stalo.

Skúsim postupovať podľa Tvojich krokov. Vypol som detekciu PUP a idem to sťahovať, nainštalujem to, potom odinštalujem a reštartujem počítač. No čo ak, budem môcť odinštalovať a vymazať súbory tohoto druhého sťahovania. Zmiznú mi aj tie systémové súbory zo spackanej inštalácie z 30. decembra?

Dám vedieť, ako to dopadlo.
S pozdravom
T. Š.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.01.20
Prihlásený: 28.03.20
Príspevky: 4
Témy: 2
Bydlisko: Vrable
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.01.2020 0:20

Nakoniec som vykonal čistú inštaláciu windowsu. Začal som odznova, zmizlo to úplne. Dáta som mal zálohované. Nabudúce si dám pozor. Môžete lock. Vďaka za Vašu pomoc.
PS: prepáčte, že reagujem neskoro, začiatok roka bol perný.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neviem sa zbavit -----spyware guard 2009

v Antivíry a antispywary

4

698

23.01.2009 11:37

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neviem nazov programu

v Video programy

0

507

15.05.2011 13:30

Dybbuk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zbaviť opice ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

46

6941

19.10.2011 12:20

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nemôžem sa zbaviť viru....

v Antivíry a antispywary

9

901

28.09.2008 22:18

Roberbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zbaviť hlásenia

v Antivíry a antispywary

2

693

08.12.2008 21:58

konig Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zbaviť siete?

v Operačné systémy Microsoft

2

293

24.11.2014 22:28

Megi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zbavit nechceneho vyhladavaca?

v Ostatné programy

10

957

04.04.2011 10:14

Doldy Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako sa zbaviť neschopného moderátora

v Krčma

4

746

21.12.2011 14:15

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako sa mam toho zbaviť ?

v Antivíry a antispywary

5

826

10.05.2009 11:21

Horalka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zbavit otravneho banera?

v Sieťové a internetové programy

4

397

23.02.2016 9:20

falcon5583 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poškriabany touchpad - ako sa toho zbavit ?

v Notebooky a netbooky

9

722

14.02.2016 14:15

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa uplne zbavit druheho OS?

v Operačné systémy Microsoft

5

692

16.12.2008 17:30

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zbavit stareho CRT monitora ?

v Ostatné

3

1015

26.08.2008 19:46

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zbavit farby na kove

v Krčma

9

957

12.10.2008 2:21

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako sa zbavit tranformation pack-u

v Ostatné programy

3

387

24.07.2011 19:53

harry44 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zbavit banu od Google robota?

v Služby a webstránky

0

330

25.07.2013 10:17

capricorn7 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra