Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 17.12.16
Prihlásený: 10.11.21
Príspevky: 105
Témy: 30
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 7:45

Zdravím, stala sa mi taká situácia, že v práci kde pracujem rok a pol mi predĺžili zmluvu už 2x na dobu určitú. Teraz mi zamestnávateľ mal dať zmluvu na dobu neurčitú ale nedal. Vymyslel to tak, že mi nechajú ukončiť túto zmluvu (kvázi ma vyhodia) ja odovzdám všetky svoje firemné veci a zamestná ma deň nato ako úplne nového zamestnanca na dobu určitú. Problém bol ten, že som bol prijatý na jednu funkciu lenže prišli firemné zmeny a zastával som 3 funkcie a zamestnávateľ ma poslal na VŠ (platím si ju sám, aj nadrábam čas ktorý som v škole) lenže nie som v tom doma a popri služobných cestách sa to jednoducho nedá. Toto bol vlastne argument prečo to takto riešia aby som dokončil štúdium. Riešil ste už niekto niečo podobné? Aké mám práva?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 20.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 8:46

Neviem o tom, ze by cokolvek zamestnavatelovi prikazovalo ti dat zmluvu na dobu neurcitu. Mam znamych co takto bezne existuju, a uz X rokov si vzdy podpisu zmluvu na dalsi rok. Je to otravne akurat z dlhodobeho hladiska, ze clovek nevie, ci mu bude zmluva na dobu urcitu predlzena, ci si daco planovat, atd.
Ak s tebou realne pocitaju, tak nevidim dovod robit nejake maskarady s odovzdavanim veci. Prides, podpises zmluvu pripravenu na dalsi rok dopredu a za 10min vybavene.
To je nejaka statna institucia, ze ta poslali na VS? Pretoze ti tiez nema kto co prikazovat, ze mas ist na skolu. Nenechaj so sebou takto zametat.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 8:52

Slovensky podnikatel v akcii. Predlzovat donekonecna zmluvu na dobu urcitu, aby ta drzal za gule. K tomu ti pribalit co najviac funcii za rovnake peniaze. Cim skor od neho odides a najdes si serioznu firmu, tym lepsie pre teba. Skor ta chce vyhodit a prijat znova kvoli nejakym dotaciam na tvoje pracovne miesto.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 17.12.16
Prihlásený: 10.11.21
Príspevky: 105
Témy: 30
Bydlisko: Zvolen
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2018 9:01

Ako prekvapilo ma to celkom lebo je to tu v okolí známejšia prosperujúca firma. Aj sociálny program funguje, odmeny, 13ty plat... Lenže náš vedúci asi zneužíva svoj postoj aby si vlastne takto zadarmo vychoval človeka so školou a skúsenosťami. Vedúci nieje majiteľ a ten je mimo SR. Vôbec neviem ako riešiť teraz vzniknutú situáciu. Ide o to, že ak sa na školu vykašlem hneď ma vyhodia.

Ináč nejde o to, že im niečo prikazuje mi dať zmluvu na dobu neurčitú ale keď ma vyhodia a vzápätí zoberú na ten istý post tak to nieje proti zákonníku práce?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 20.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 9:19

Pokial viem, tak to nieje proti zakonniku. Ved normalne predlzuju prac. zmluvu. Stara zanikne, nova sa urobi.
Ohladom tej skoly by bolo dobre s nimi pokecat. Je vseob. zname, ze VS je uz pekne dlho nic, VS-kari nevedia o nic viac ako clovek s maturitou. Zamestnavatel by sa mal zaujimat v prvom rade o to, co dany clovek realne vie. Titul, ne-titul.
Robit VS popri praci nieje sranda. To mas na par rokov zarucene stresy, nestihacky, nebodaj mas este rodinu...

Maximalne som sa s tymto stretol u jednej statnej institucie, kde mi pracuje rodinny prislusnik. Robi ITckara, riesia domeny, sharepoint, databazy, virtualy, clustre. Jedneho dna nejaky curak na ministerstve si zmyslel a globalne nariadili, ze bud budu mat ludia na danej pozicii VS, alebo dovidenia. Ked tam pred 15r prisiel, postacovala maturita. Doteraz akoze pracoval horsie, lebo nemal titul? Tak si v 45-ke zacal robit nejaku co najlahsiu VS, aby mal aspon Bc. a vyhovel smejdovi na ministerstve. Demence.

Ked sa s nimi nebude dat dohodnut, nebudu ti chciet nijak vykompenzovat nimi vyrobene problemy (ano nimi, VS chcu od teba oni bez zjavneho dovodu) tak sa na nich vykasli.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 9:24

No pozor pozor tam obmedzenia sú.
Citácia:
V zmysle ust. § 48 ZP "pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.
Platí, že pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.
Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do dvoch rokov alebo nad dva roky je možné len z dôvodov uvedených v ZP /zastupovanie počas materskej a rodičovskej dovolenky, zastupovanie počas dočasnej pracovnej neschopnosti alebo zamestnanca, ktorý bol dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie alebo odborovej funkcie, a pod.)
Platí, že "dôvod na predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru podľa odseku 4 sa uvedie v pracovnej zmluve."

3./ Podľa ust. § 71 ZP "pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.
Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59."







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 17.12.16
Prihlásený: 10.11.21
Príspevky: 105
Témy: 30
Bydlisko: Zvolen
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2018 9:41

Takže to znamená, že ak mi dali dobu určitú na pol roka a potom mi ju predĺžili na rok v priebehu 2 rokov tak to nieje v poriadku, že ma teraz kvázi prepustia a dajú znovu dobu určitú na rok? Toto som potreboval vedieť lebo som si zisťoval, že maximálne 2x môžu zamestnancovi dať na dobu určitú. Takže som v práve ja?


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 14.08.12
Príspevky: 6023
Témy: 147
Bydlisko: Wattenscheid
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 9:45

shiro píše:
Pokial viem, tak to nieje proti zakonniku. Ved normalne predlzuju prac. zmluvu. Stara zanikne, nova sa urobi.
Ohladom tej skoly by bolo dobre s nimi pokecat. Je vseob. zname, ze VS je uz pekne dlho nic, VS-kari nevedia o nic viac ako clovek s maturitou.

mozno tak nejake humanitne vedy alebo ak niekto siel studovat it na umb alebo polnohospodarsku v nitre ci ine skoly kde si zaplatis titul. ze vseobecne zname..
kazdopadne ja by som so sebou nenechal takto zametat. pokial si tak sikovny ze dokazes zastavat 3 funkcie + vyska, urcite si dokazes najist miesto kde s tebou nebudu robit ziadne taketo carovacky...







_________________
PC: Pentium III-S 1,4GHz, 1536MB RAM, X1950PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 17.12.16
Prihlásený: 10.11.21
Príspevky: 105
Témy: 30
Bydlisko: Zvolen
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2018 10:14

Tie funkcie neboli naraz ale keď niekto vypadol robil som jeho prácu po menšom zaškolení, aby som to správne uviedol. Tej škole som sa zo začiatku venoval ale potom prišli služobné cesty a už je toho toľko že to nestihnem dobehnúť. Prvotná práca pre ktorú ma sem zobrali a zaúčali mi vyhovovala. Potom prišli aj iné veci ale povedal som si, že to dočasne potiahnem a takto to dopadlo. Ďakujem za rady :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 10:24

Tak to sa na to vykašľať zvlášť ak sú tam taký špekulanti.
A že ťa vyhodia hneď no som zvedavý či zozenu 3 ľudí + ich budú zaskolovat keď majú problém dať jednému zmluvu na dobu neurčitú. Ako už bolo povedané ak nejde o nejaký dream job prípadne s parádnym platom, tak by som sa zubami nechtami toho nedržal, a už vôbec nie aby som robil za 3 s platom 1 a do toho VS a strachy s doby určitej.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 20.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 10:53

Menezeri a tito sefkovia vseobecne su v tomto proti logike.
U nas tiez poutekalo vela ludi, co tam boli aj 10+ rokov a zabehnuti. Vedenie im nechcelo pridat 100-200e za tie roky, oni radsej zoberu 20r novacika, co sa bude stvrt roka zabiehat. Produktivita leti dole, nestiha sa este viac, z toho vyplyvajuce nervy po celej firme....hlavne ze mlady drzi usta a nic nepozaduje. Samozrejme ked sa rozkuka, tak sa zacne ozyvat. A tak nahradia aj jeho a tak dookola...vo vysledku su z toho vacsie problemy, ako keby na zaciatku proste pridali tym zabehnutym ludom. Manazerska demencia.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.12.15
Prihlásený: 21.01.21
Príspevky: 744
Témy: 90
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 10:59

skus kontaktovat niekoho na vyssej funkcii bud osobne alebo mailom a vysvetli mu situaciu mozno by pomohol,vyhodit ta a znova ta zobrat pod tu istu firmu nemozu na dobu urcitu to by porusili zakon (mohol by si to riesit na upsvar),ak si zastaval ine pozicie ako si mal uvedene v zmluve tak si mal odmietnut a pozadovane vs vzdelanie by si mal mat uvedene v zmluve.proste tvoj veduci ta zneuziva


Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nepredĺženie zmluvy na dobu neurčitú

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 20.04.24
Príspevky: 4985
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOnline : 20.12.2018 14:42

Normalne sa chod spytat na inspektorat prace, nemusis hned podavat staznost, len sa informovat. Ja som tak bol, ked nam chceli platit nadcasy 20 centov za hodinu. Zamestnavatel sa vydesil a bolo.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.08.11
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 1510
Témy: 61
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2018 15:15

rozlisuj dve roviny:
1. dodrzanie paragrafu
2. racionalna rovina

K bodu 1. ako tu uz bolo aj citovane, ked mas zmluvu na dobu urcitu, po uplynuti ti ju mozu predlzit alebo sa podpise nova alebo sa nepodpise a tym sa pracovny pomer skonci. pri dobe neurcitej ti pracovny pomer konci vypovedou z roznych dovodov (porusenia pracovne discipliny, alebo v statnej sprave oblubena "reorganizacia", popr. ta fakt uz nepotrebuju - tu ale ide odstupne), dohodou a vypovedou zo strany zamestnanca.
bod dva, znova ako uz bolo pisane, ak s tebou zamestnavatel rata, tak by nemal spekulovat. Klucova bude otazka, preco si dava tu namahu robit tieto caviky. Ci to je nejaky jeho osobny styl riadenia zamestnancov, alebo by to mohol byt dovod ze na teba cerpaju nejake prostriedky z EU a hraju to na to ze zaclenuju vysokoskolakov do pracovneho procesu (uz som sa s niecim podobnym stretol, tiez trebalo splnit nejake europske podmienky, tak firma si proste prisposobila zamestnanecky stav tak, aby to sadlo)..
Asi by som si sadol so zamestnavatelom na kavu a spytal sa na rovinu na dovody a perspektivu do buducnosti, s tym ze mu normalne poviez ze ti to nieje prijemne si tymito vecami prechadzat. a budes mat asi tieto moznosti:
- ak z neho nic normalne nevypadne popripade to hodi na konatela, tak by som si hladal daco ine, lebo cele je to jeho malichernost co znamena ze ta takto bude cvicit aj dalej
- ak by priznal nejake pochopitelne racionalny dovod (nahanaju fondy, alebo nieco podobne exoticke. ak by sa ohanal ze tym daco usetria na socialke alebo podobnom slovenskom urade, tak to odrbava) tak to je na zvazenie
- ak by nejakym sposobom priznal ze sa ta potrebuje zbavit, tak si aspon usetris trapenie a skoncite to dohodou.
- ak by si dostal sluby, tak je to na osobnom zvazeni, ale z praxe, na slovensku sa dodrziavanie slubov zamestnancom moc nenosi ;) ..ale ked uz, tak nie ze ''niekedy v buducnosti ti o nieco navysim plat'' ale stanovte pevne terminy a cisla; mri prvom nedodrzani, by mal nasledovat odchod, lebo to bude klasicka slubotechna.

p.s. ak chces hovorit o odchode, musis byt vnutorne pripraveny realne odist. Ak by si prisiel na rozhovor s tym ze zacinas hladat pracu inde, lebo praca ta bavi ale spominane podmienly ti nevyhovuju, popr. ze by si dokonca uz mal inu ponuku, mal by si vyrazne silnejsiu vyjednavaciu poziciu.
ps.2 mysli na to ze cokolvek si poviete/na com sa dohodnete medzi 4 ocami, pred sudom neobstoji, lebo tvrdenie proti tvrdeniu. kedtak si ten rozhovor nahraj, to ti sice na sude tiez neobstoji, ale dalo by sa to poslat majitelovi popr medializovat, ale tu uz by som s tou pracou urcite neratal, no mozno by si zjednodusil zivot tvojemu nasledovnikovi na danej pozicii.
drzim palce


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Potrebny vykon na danu dobu..

v Grafické karty

17

568

11.11.2012 13:46

neutroN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kde som sa dostal za aku dobu

v Krčma

17

923

10.10.2011 10:19

KatjushaMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pracovny pomer na dobu urcitu a vypoved

v Obchody, reklamácie a právo

11

1267

25.01.2011 10:40

venom2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s HDD - pocitac sa mi uz istu dobu lubovolne vypina

v Pevné disky a radiče

13

663

08.11.2007 15:06

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ukončenie zmluvy

v Obchody, reklamácie a právo

5

2300

10.07.2009 13:23

f_fabregas4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ignorácia zmluvy

v Poskytovatelia internetu

7

611

01.04.2016 14:38

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ukoncenie zmluvy: internet

v Obchody, reklamácie a právo

9

2421

03.12.2009 14:00

tlacitko Enter Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Porušovanie zmluvy GPL

v Obchody, reklamácie a právo

0

1114

28.09.2007 19:31

pitrik1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstúpenie od zmluvy

v Obchody, reklamácie a právo

10

1329

28.10.2010 13:40

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstúpenie od kúpnej zmluvy

v Obchody, reklamácie a právo

3

404

25.05.2013 14:44

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koniec zmluvy s Orange

v Poskytovatelia internetu

7

4301

11.01.2020 22:48

marekk5111 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ukoncenie zmluvy so Slovanetom

v Poskytovatelia internetu

2

2722

11.05.2013 12:09

zalgoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. T-Com odstúpenie od zmluvy

v Obchody, reklamácie a právo

4

1348

18.01.2011 11:02

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Faktúry, zmluvy pre Joomlu 3.x

v Redakčné systémy

0

397

27.02.2015 23:36

ilcea Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamácia- kedy je právo na odstúpenie od zmluvy?

v Obchody, reklamácie a právo

29

1953

18.03.2011 22:04

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamacia nb v autorizovanom servise a odstupenie od zmluvy

v Obchody, reklamácie a právo

6

490

26.06.2012 23:31

matiseek33 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra