Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.09
Prihlásený: 01.07.09
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2009 9:29

Dobry den prajem.Mam vazny problem a dufam a budem vam naozaj vdacny ak mi pomozete ho vyriesit.
Tak najprv by som chcel podotknut ze niesom v preinstalacii windowsu novacik uz som to robil sto krat ale teraz mam silny problem.
Jedneho dna mi zacal pocitac blbnut,asi virus alebo viac virusov.Pocitac mi mrzne, vacsina programov nereaguje,exe subory vypisuju error aj ked stale sli v pohode.Tak som sa rozhodol preinstalovat win.Mam original cd win xp home edition.Tak som sa dostal do menu a zadal som vymazat win ktory je nainstalovany.Ale na to mi pocitac vypise ze ,,nemoze vymazat polozku ktoru som vybral pretoze sa na nej nachadzaju subory ktore su nutne k ukonceniu tejto instalacie.,, Ale ved toto je totalna blbost vsak ja mam instalacne cd a nemam subory na disku.Ked zadam ze preinstalovat windows priamo na vybraty parcelu kde mam terajsi win tak mi len vypise ze to nieje mozne vykonat a mam vybrat inu parcelu.Ale ziadne ine tam nemam,mam tam len tuto kde mam nainstalovany win.
Uz som skusil vsetko.Aj C/ format disk ale nato mi vypise len to ze operacia sa neda uskutocnit.Uz som sa pozrel aj do Biosu a nic.Stale vypisuje to iste.Pomaly mi odchadza jeden program za druhym, som rad ze sa mi dnes vobec zobrazila vasa stranka vacsinou to nejde.
Existuje nejaky sposob ako to zrobit?Je nejake bootovacie cd alebo nieco?Prosim vas o pomoc lebo som v koncoch.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nemozem preinstalovat win

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.08.22
Príspevky: 204
Témy: 10
Bydlisko: kosice-okolie
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2009 9:48

takze odkial si?

1. tvoj problem je v tom ze v najprv si to skusal asi cez grafiku a tam sa nevedeli pozatvarat virusy, preto to nechcelo skoncit.
2. preformatoval si disk c, netusim cez co, pravdepobone cez nieco dosovske, dostal si sa do stavu, ked svoju particiu nemas aktivnu, popripade je mozne ze mas totalne na <> rozdeleny disk a mas len logicku particiu a nie primarnu.

potrebujes nabootovat z win xp cdcka a tam by ti to uz malo ist, samozrejme pokial nemas staru dosku so sata diskom, potom zacne zabava :D







_________________
Notebook bez trackpointu je ako zena bez kluca.
NATO - Need Alcohol To Operate
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.10.07
Prihlásený: 03.12.20
Príspevky: 584
Témy: 46
Bydlisko: Borsky Mikulas
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2009 10:46

nabootovat z install cd - win xp home - odstranit particie, vytvorit nove, naformatovat a musi to ist

Ked si to robil uz stokrat by si mohol vediet ze preinstalovat PC sposobom vymazat povodny WIN je nevhodne, najma ked tam mas uz xy virusov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.09
Prihlásený: 01.07.09
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.07.2009 11:02

Som z Kosic.
Ja to skusim vysvetlit uplne do podrobna.Niesom si isty ci je to virusmi.Mozno ano ale asi ide o fatalnu systemovy chybu.
A neviem naozaj preco je nevhodne preinstalovavat win tak ze najprv vymazem stary a tak nainstalujem novy.
Takze zacalo sa to tak, ze som normalne hral pc a zrazu zacali problemy.Tak som sa rozhodol ten win preinstalovat.Proste o robim tak raz do roka alebo dvakrat.Tak som vsunul dnu win cd zadal som novu instalaciu,zadal som licencny kod a pocitac sa restartoval.Potom mi vybehla ponuka ci chcem staru parcelu vymazat alebo nanu nainstalovat win.Ale ani jedna z tychto moznosti nejde.Stale ma to zastavi ze sa to neda urobit.Skusil som to uz velakrat.stale restartujem pocitac vojdem do menu a dalej sa neda.Ide jedine repair windows.Tak ked dam repair nacitava to pol hodiny.A nakoniec je vsetko tak jak bolo a stale nic nefunguje.
A prepacte ale tomu ::preformatoval si disk c, netusim cez co, pravdepobone cez nieco dosovske, dostal si sa do stavu, ked svoju particiu nemas aktivnu, popripade je mozne ze mas totalne na <> rozdeleny disk a mas len logicku particiu a nie primarnu ....... som uplne nerozumel :P
Mate prosim vas nejaky napad co s tym mam robit?Nejaky navod by vas napadol?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.10.07
Prihlásený: 03.12.20
Príspevky: 584
Témy: 46
Bydlisko: Borsky Mikulas
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2009 11:16

v prvom rade by som riesil preco nejde vymazat povodna particia disku/chybny disk?/ PC napise "prepacte ale particiu nie je mozne vymazat"? To je vsetko? Dovod?
Novu instalaciu spustis priamo z windows? Alebo sa nabootujes z CD-cka?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako preinstalovat Win 7 32bit na Win 8 64bit?

v Operačné systémy Microsoft

10

734

30.03.2015 21:10

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 7 2 disky, preinštalovať

v Operačné systémy Microsoft

1

177

08.11.2014 14:35

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preinstalovat Win po zmene základnej dosky?

v Operačné systémy Microsoft

26

498

27.03.2024 20:57

Tommy90 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. POTREBUJEM PREINSTALOVAT WIN 7 na XP.......... PROBLEM

v Operačné systémy Microsoft

10

1432

25.02.2010 13:51

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nemám Disk operačného systému a chcem preinštalovať win...

v Operačné systémy Microsoft

5

741

27.09.2009 21:34

AReYco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 7 preinštalovať na OS X Je to možnéé ???

v Operačné systémy Microsoft

10

461

03.11.2011 18:35

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nemozem nainstalovat win

v Notebooky a netbooky

6

1113

21.07.2008 21:36

juslik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nemozem sa lognut do win

v Operačné systémy Microsoft

0

358

05.10.2008 17:49

pile Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nemozem sa dostat do nastaveni pocitaca Win 8.1

v Operačné systémy Microsoft

3

380

06.10.2014 16:17

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win 7 nemozem najst ovladac na k8n4-e pomoc

v Ovládače

6

904

08.01.2010 15:02

djfreeman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preinstalovat Linux

v Operačné systémy Unix a Linux

6

665

19.09.2015 6:13

yaJohny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preinštalovať alebo nie?

v Operačné systémy Microsoft

1

274

25.12.2012 17:14

mirof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde preinštalovať windows

v Operačné systémy Microsoft

14

658

12.02.2015 19:22

favo1.3mpi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. jak preinštalovat windows

v Operačné systémy Microsoft

4

551

12.08.2008 8:11

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. je nutne preinstalovat windows?

v Operačné systémy Microsoft

3

518

18.10.2009 12:33

erikoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako preinštalovať Windows 8???

v Operačné systémy Microsoft

17

5793

06.12.2013 13:38

carda Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra