Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.12.11
Prihlásený: 27.12.11
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 26.12.2011 16:57

Prosim Vas o radu. Mam externy HDD My Book 1140 2TB, napajany sietovym addapterom, ktory sa pripaja cez USB. Mam na nom ulozene filmy, ktore si pozeram cez TV. Ale ked som nan kopiroval dalsie filmy z pc, tak mi vyplo prud a nasledne ked som zapol pc, uz mi nenacitalo v pc uvedeny HDD. Pred tym, ked som otvoril tento pocitac, bol pod pismenom F:/, no teraz tam uz nieje. Vsetky ostatne disky a jednotky sa mi zobrazuju v poho, az na tento externy HDD. Mechanicky by mal byt vporiadku, lebo mi ho roztoci a sprava sa ako predtym (po mechanickej stranke), a ked prejdem do Control panel (ovladacieho panelu) a dam zobrazit Device manager (spravcu zariadeni), tak tam mi ho najde, pod nazvom WD My Book 1140 USB Device. Dokonca, ked ho pripojim k pc, tak ma pc upozorni zvukovym signalom, ze bol pripojeny uvedeny disk, tak ako predtym a ked kliknem na ikonku bezpecne odobrat hardware, tiez je tam zobrazeny a da sa odpojit ako predtym. Skusal som ho spustit v inom pc, ale dopadlo to rovnako. Ked som ho skusal pustit cez TV, vyhodilo mi hlasku, ze USB sa nepodarilo nacitat a ze je tam poskodeny subor, alebo priecinok (nepamatam si presne). Prosim o pomoc, ako by som to spojazdnil, resp. ziskal data, co su na nom ulozene, nakolko tam mam celu svoju filmoteku, co som si tvoril cca 2 roky a nerad by som o to prisiel. Za pomoc Vam vsetkym vopred dakujem...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Neda sa mi acitat externy HDD

Registrovaný: 05.02.10
Príspevky: 812
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 27.12.2011 5:29

Existuje dobrý program na obnovu súborov GetDataBack for NTFS alebo GetDataBack for FAT32

Nainštaluj si pre istotu oba. Neviem ako máš zformátovaný HDD či NTFS alebo FAT32 ?

A potom rozober ten tvoj externý disk , vyber z neho HDD a pripoj ho normálne na základnú dosku a zdroj v PC.

Pozor ! HDD Windows rozozná len 4 logické. Rátajú sa aj tie rozdelené. Zvyšok už tým programom. Ale pri 2TB disku tá obnova môže trvať aj dva dni ...
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ešte vyskúšaj aj na CD napáliť Live distribúciu linuxu PMagic
http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads
nastaviť v biose bootovanie z CD a nabootovať z linuxu. Už si nepamätám presne tie ikony na ploche , ale cez File Manager alebo Mount Device sa dostaneš k pripojeným HDD a môžeš si z nich kopírovať dáta z jedného na druhý.







_________________
PC 1: zobraziť
CPU: Intel Core 2 Duo E7400 , 2.8 GHz + Noctua NH-D14
MB: Asus P5Q-EM/V RAM: 2gb (2x1gb) 800 Mhz , CL5 , A-Data Gaming Series
VGA: Integrovaná na základnej doske Intel GMA X4500HD
Satelitná karta: Technisat Skystar 2 HD + PHOENIX smartcard reader + Skylink ICE karta
HDD: 60gb SSD Corsair F60 + 2TB Samsung Spinpoint F2 + 2TB Samsung Spinpoint F2 (v boxoch Silentmaxx a Acutake Dark Disc 2)
PSU: Seasonic X-760 Gold DVD-RW: LG
Monitor: 24´Benq GL2460HM (1920x1080)
Klávesnica: Chicony KB-9885 Myš: Logitech MX510
Case: Nanoxia Deep Silence 1 (2x Noctua NF-S12B ULN outtake)
PC 2 - Atari 65XE: zobraziť
CPU: 1.77 MHz , MOS Technology 6502C
RAM: 64Kb RAM , Texas Instruments
ROM: 24Kb ROM , Texas Instruments
Grafika: GTIA Chip C014889 , 16 farieb , maximálne rozlíšenie: 320 x 192 pixels
Zvuk: Analógový 4-hlasový POKEY chip CO12294
PSU: Atari 9wattov
Kazetový magnetofón: Atari XC12
Joystick: QuickShot II Turbo
Operačný systém: Atari Basic C
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.12.11
Prihlásený: 27.12.11
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.12.2011 19:40

Moje doterajsie zistenia:

Skusal som zmenit pismeno HDD, ale nejde mi to. Predtym bol pod pismenom H:/ (a bol pod nazvom disk 1) a teraz, pod pismenom H:/ mi pise disk 1 no media a ten moj HDD je oznaceny ako disk 2 Unknown a Not Initialized. Zistil som, ze povodne bol tento HDD naformatovany vo formate NTFS, ale po tomto incidente z vypadkom elektrickeho prudu ho windows zobrazuje vo formate RAW (format, ktory nevie windows rozoznat, alebo precitat). Pravdepodobne by tento HDD mal otvorit operacny system Linux a data z tohto disku, by sa mali dat skopirovat na iny HDD. Ak to nepojde otvorit cez Linux, tak treba data obnovit cez program GetData Back for NTFS, alebo iny RECOVERY program. Niektore s tych dat, mozu byt poskodene a nebudu sa dat obnovit. V tom pripade, by som potreboval vediet nazvy tych suborov, aby som si ich mohol neskor znova stiahnut z internetu. Ked budu data skopirovane na druhom HDD, potom treba tento disk naformatovat do vormatu NTFS a data sa mozu skopirovat naspat na tento HDD.

Problem je v tom, ze neviem ako na to mam ist. A navyse sa momentalne zdrziavam v UK a pouzivam sestrin PC, ktory ma Windows 7 Home Premium v anglictine.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nedá sa mi otvoriť externý HDD

v Pevné disky a radiče

1

563

30.12.2013 11:56

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externy HDD v celosti alebo Externy Box+HDD

v Pevné disky a radiče

6

799

09.12.2007 18:38

marcus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externý BOX + HDD VS Externý HDD komplet

v Úložné zariadenia

1

837

28.03.2011 23:18

Showman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: externy HDD 3.5/2.5 alebo externy box na 3.5 HDD

v Kúpim

4

1119

11.08.2010 7:18

target222 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nezapina sa monitor, neda sa dostat do biosu (cez externy)

v Notebooky a netbooky

4

899

04.01.2009 14:08

duprdo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako z interneho HDD-(sata II) urobit externy HDD-(USB)

v Pevné disky a radiče

6

5350

27.02.2011 21:22

miso6322 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako z interneho HDD-(sata II) urobit externy HDD-(USB)

v Pevné disky a radiče

5

781

27.10.2014 13:16

Vinchenzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. externy HDD verzus interny HDD plus ramik ?

v Pevné disky a radiče

3

965

06.04.2010 10:25

1mambo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z interneho HDD na externy HDD.

v Pevné disky a radiče

2

738

03.07.2013 14:35

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD z notebooku ako externý HDD

v Pevné disky a radiče

9

1037

22.03.2016 22:46

Ad-mi-rall Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neda sa kopirovat z HDD

v Ostatné zariadenia

1

443

16.06.2012 22:33

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neda sa citat z HDD

v Pevné disky a radiče

4

628

23.03.2009 5:49

Kallaf Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nedá sa mi rozdeliť HDD

v Operačné systémy Microsoft

9

695

05.11.2010 23:27

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neda sa mi dostat na HDD

v Pevné disky a radiče

4

729

26.02.2008 19:11

Mipo01 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Po pripojeni HDD sa neda bootovat.

v Pevné disky a radiče

6

870

16.01.2011 10:44

mig07 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neda sa mi dostat do externeho HDD

v Pevné disky a radiče

0

614

08.12.2008 9:52

hacur01 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra