[ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 17.10.08
Príspevky: 14
Témy: 5 | 5

Zdravim,
z nicoho nic mi nechce nabehnut windows xp. Napisal mi, ze chyba hal.dll. Nakopirovala som ho z cd, ale nepomohlo. Myslim, ze v tom ale problem vobec nie je. Ked dam autorecovery windows, tak windows vobec nenajde, resp. najde jeden, ktory je funkncy a je na druhom disku. V recovery konzole ale vidi oba windowsy. Ked dam ale na ktoromkolvek z nich prepisat boot.ini, vzdy ho vytvori len na tom funkcnom windowse. Skusila som rucne dopisat do boot.ini druhy system s inou rdisk aj s inou particiou a nakopirovat to na ten nefunkcny systemovy disk, ale aj tak to nejde - ale nie som si ista, ake cisla by mali by v rdisk()/part(). Rdisk som dala 2, lebo sa bootuje ako treti, partition 1, lebo na prvej part. je win...
Inak fyzicky vsetky disky vidi.
Skusala som prehodit aj poradie bootovania diskov, ale potom napise problem s ntldr.
Co s tym? Poradte prosim. Dik!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
nebootuje win-problem s particiami/hal.dll/ntldr/boot.ini

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42 | 42
Bydlisko: Bratislava

Mal som tiez podobny problem a scandisk nejakym zazrakom zabral. Da sa spustit aj pod konzolou myslim, ze prikazom chkdisk alebo tak nejak- to sa da lahko zistit v helpe. No neviem, ci beude uspech zaruceny a ci sa to este viac nedobabre...


_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 17.10.08
Príspevky: 14
Témy: 5 | 5

chkdsk nepomohol. nejaky iny napad?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.08.08
Prihlásený: 11.10.17
Príspevky: 34
Témy: 5 | 5

tiez mam podobny problem ked zapnem PC tak sa mi zobrazi na monitore
NTLDR is missing
Press CTRL+ALT+DEL to continue

a takto to ide obcas niekolkokrat dookola a potom sa nacita win ako keby sa nic nedialo a este obcas ked ho zapnem tak to vobec nerobi neviem co s tym ... dik za pomoc...
ak je to OT tak sorry nevedel som kam to napisat :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
nebootuje win-problem s particiami/hal.dll/ntldr/boot.ini

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42 | 42
Bydlisko: Bratislava

Janulka, mozno to je chyba particie, na to su aj programy, ktore ju obnovuju, ale este som taky program nepotreboval, mozno pomoze tento: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... /testdisk/ ak sa Ti podari ten program dobre spustit pod tym funkcnym windowsom, ale mozno su na to aj lepsie programy. Ak nepomoze ani toto, mozno bude lepsie proste dolezite veci skopirovat niekam a reinstalovat kompletne windows. - mozno to pomoze aj Eagleinovi


_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.08.08
Prihlásený: 11.10.17
Príspevky: 34
Témy: 5 | 5

dik :) ... skusim ten program snad mi to pomoze :) ... ked nie tak to nebudem riesit ... aj tak planujem kupit po novom roku nove PC ...


 [ Príspevkov: 6 ] 


nebootuje win-problem s particiami/hal.dll/ntldr/boot.ini



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

SSD MVMe nebootuje Win

v SSD disky

29

1556

16.09.2025 18:44

Tigerko

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Win sa nainstaluje ale nebootuje

v Windows

2

737

15.10.2009 15:18

Merlin_sk

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nebootuje win vista z HDD

v Pamäte

2

675

07.12.2010 23:05

ici7

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vymena Zakladnej dosky , Win nebootuje

v AMD platformy

11

1403

09.09.2011 14:15

pedrovec

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

rychly tip na zalohu - Win 2000 nebootuje

v Windows

3

634

13.06.2009 15:42

prandof

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

NEBOOTUJE WIN XP ale prepne do DR DOS

v Windows

4

700

10.07.2008 0:43

Roberbo

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Win XP PRO SP2 nebootuje z DVD mechaniky,prečo?

v Windows

2

844

15.10.2009 13:11

elsofi

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problém s napáleným Win na DVD pri inštalovaní Win

v Windows

10

661

22.08.2008 13:51

Jaro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

win vista a win 7 problem pri instalacii

v Ovládače

2

1340

13.06.2009 20:20

OmeGa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem po preinštalovaní WIN 10 na WIN 7 nefunguje touchpad

v Windows

3

716

04.01.2017 21:52

tairikuokami

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pecko nebootuje

v Ostatné platformy

3

701

14.05.2010 8:15

shiro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

DVD nebootuje

v Pevné disky a radiče

4

436

07.02.2016 17:51

michalesku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nebootuje win7

v Notebooky a netbooky

3

441

01.11.2016 17:26

4040

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

nebootuje hdd

v Pevné disky a radiče

3

661

08.05.2011 12:42

petic1234

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

BIOS Nebootuje

v Windows

2

635

08.07.2011 19:09

tdominik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ASUS M4A77TD nebootuje

v AMD platformy

9

726

28.01.2010 21:38

iron_man



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF