Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.06.09
Prihlásený: 17.02.14
Príspevky: 16
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 01.08.2010 11:18

uz som prehladal vela tem a som z toho jelen lebo raz to ide a potom nie....
Mam notebook (vystup: VGA, HDMI) a telku CRT (vstup: s-video,scart)
chcem pozerat filmy na TV...
otazka1: na to su konvertory ale vraj ich musi grafika podporovat ci tak nejako alebo si jednoducho mam kupit a ono to pojde
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44117
(jeden typek nieco take vraj zohnal za 500sk no tak ak viete o niecom lacnejsom dajte vediet)
otazka2: tak toto bude uplne amaterska otazka a mozte sa zasmiat....
ide o to ze chcem z digitalneho signalu(NB) urobit analogovy (TV)ako
mam pri TV aj DVD prehravac s DVB-T tunerom tak by nestacila len cez redukciu vga->scart pripojit NB do DVD a vyhladat ako televiznu stanicu???
otazka3: pozeral som aj po roznych tv kartach do NB na ktorych bol s-video vystup.... tak cez ten vystup sa prenasa len obraz telky alebo celkovy obraz z monitora NB???
kedze je to najdrahsie riesenie tak ak by to fungovalo a niekto by nasiel taku tv kartu na prijem digitalneho a nie analogoveho signalu(2013 uz bude len digitalne) dajte vediet lebo ja som nasiel len analogoveho vysielania.... aby som niekedy pozrel tv aj mimo TV

:( ta to som sam prekvapeny co zo mna vyslo :(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
NB->DVD->TV

Registrovaný: 24.02.08
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 377
Témy: 25
Príspevok NapísalOffline : 06.08.2010 21:40

1. ano su menice z D-sub na S.video resp kompozitny vstup ale su to aktivne krabicky ktore su dost drahe ako aj ta od avermedie, klasicky kablovou redukciu sa da spravit len komponentne video co ten telkac asi nema
2. bud som to nepochopil alebo je to blud, kedze vga(d-sub)-scart bude zas len podobna krabicka, a ak by si chcel nieco prijimat ako televiznu stanicu musis mat RF modulator
3. na tych kartach je S.video resp. kompozitne video (alebo ine) ale su to vsetko vstupy, taketo TV karty sluzia aj ako strizne karty ked sa dalo z tarsich kamier nahrat video cez analogove vstupy do pc pomocou video softu, cize ked to pripojis do telky tak to nic neukaze. mimochodom teraz je vacsina kariet DVB-T, neviem kde si pozeral


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra