Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 95 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 05.04.06
Prihlásený: 08.09.20
Príspevky: 3033
Témy: 280
Bydlisko: Petržalka
Príspevok NapísalOffline : 01.06.2006 19:59

Spirit píše:
tak to je hlupost. Avasta vypni. Avast pouzi raz za cas na preskenovanie systemu ale inak je to pomalsi aj horsi antivirak ako NOD. Zbytocne si spomalujes system dvomi rezidentmi.


vykonané







_________________
MB:ASRock Z97 Extreme4/3.1. CPU:Intel i7 4790S, cooled by: Scythe Ninja 3 RAM:Crucial Tactical, 32GB. VGA:Intel 4600. HDD: Samsung EVO 950 PRO 250GB M.2, Burst 960, Burst 240, 2x WD 6TB, Seagate 8TB Monitor: SAMSUNG S34E790C PSU: Enermax Platimax 600W. Audio: Creative P380 (2,1), Book: Lenovo E440, HP ProBook 650 Phone: Redmi 9 PRO
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2006 21:40

mne sa zda ye Kerio dopadlo v jednom teste lepsie ako zone alarm, ale mozno sa mylim.ja osobne pouyivam Kerio, ale s tym zabezpecenim to skusim, ja mam len NOD 32 a Kerio, a prehliadac OPERU, Explorer som si blokol firewallom. A samozrejme SP2


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 1635
Témy: 137
Bydlisko: Slovakia - ...
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2006 23:14

podla mna staci
bitdefender9 pro (antivirus,antispam,antispyware,firewall,.....)
panda antivirus
pripadne+spysweeper


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 1635
Témy: 137
Bydlisko: Slovakia - ...
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2006 23:15

aj ked vascina z nix je platena .....(ak nie vsetky) to je minus tohto zabezpecenia


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 07.06.06
Prihlásený: 25.03.07
Príspevky: 8
Témy: 1
Bydlisko: Žilinský kr...
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2006 1:41

Vyborny a dokonca aj free firewall je Comodo, sice menej znamy, ale lepši ako ZA, najde sa tu: http://www.personalfirewall.trustix.com/

Skuste na tej stranke Online Firewall test, konkretne Comodo Parent Injection Leak test, či vaš nainštalovany firewall ktory prave použivate, dokaže vas dostatočne chranit.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 21.06.05
Prihlásený: 09.01.11
Príspevky: 1047
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.07.2006 9:56

Ahmed píše:
Vyborny a dokonca aj free firewall je Comodo, sice menej znamy, ale lepši ako ZA, najde sa tu: http://www.personalfirewall.trustix.com/

Skuste na tej stranke Online Firewall test, konkretne Comodo Parent Injection Leak test, či vaš nainštalovany firewall ktory prave použivate, dokaže vas dostatočne chranit.

Outpost uspel ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.08.06
Prihlásený: 18.05.21
Príspevky: 39
Témy: 23
Príspevok NapísalOffline : 03.08.2006 9:15

-)BitDefender 9 Internet Security (antispyware,antispam,antidialer,firewall)
-)SpySweeper v5
-)AD-Aware Professional 1.6
-)mam zaplatovany system z Microsoft Update (origi Windows)
-)Mozilla/IE browsre (podla toho kde surfujem)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 26.01.2007 8:34

Len zhrniem to co uz tu bolo.
1. Antivirus (aj ked ten je najmenej dolezity)
2. Antyspy (o nic podstatnejsi ako antivirus)
3. Najdolezitejsia vec je Firewall (najlepsie taky ktory ma aj sandbox)

Ale zabudate na zalohovanie.
Dooprucujem na PC na ktorom je len jeden OS Win XP SP2 ci iny Win nasledovnu konfiguraciu.

C: primarna aktivna particia NTFS alebo aj FAT32 moze byt na zaciatku disku velkost 12 Gb by mala stacit akurat (ja mam 12 na 320 Gb disku)
D: zvysok, tiez primarna particia NTFS (FAT32 uz asi nie lebo ta uz je asi velka)
Alebo extended particia a v nej kolko xcete akyx velkyx xcete logickych diskov.
Nasledne si zozenieme Hiren's Boot CD 8.6 alebo ine uzitocne bot CD na ktorom je aj Drive image (to je asi najlepsie na taketo zalohy je ryxle a dobre komprimuje, pouziva to i IBM v svojix masinach len to ma ich nazov je to sucast biosu v podstate aj Aceriky to pouzivaju Defaultne maju spravenu zalohu na skrytej particii v tom ale tiez to maju customizovane pre seba ale kazdy kto vie o co ide v tom spozna drive image).
No a na tom CD je milion zaujimavyx utilitiek. Je to sice warez ale fajny. Ked nexcete varez tak potom je free vecicka napr ze partitionsaving. Alebo kto vie s lnuxom robkat tak pouzije cp resp dd potom tar a potom gzip na celu HDA resp SDA. Mno taze tak.
Mno a ked mame spravenu zalohu C: ulozenu v adresari na D:, kukneme kolko to ma MB a oddelime v partition magicu alebo free utilitka fips (ked fips tak musi byt D: defragmentovane nesmie byt na konci na mieste ktore oddelujeme nic, cize defragmentovat volne miesto treba aspon) s konca poslednej particie a spravime si tam novu particiu napr. FAT16 alebo FAT32 tam to presunieme a particiu skrijeme. A mame poriesene. no a raz za mesiac to obnovime updatneme Winamp Firefox a dalsie softy databazy antivirakov a tak a spravime novu zalohu ale nexame si aj tu povodnu zvacsime pariciu a damme si ju tam. No a takto si udrziavame vzdy 2 posledne zalhy.

Obnova systemu akoze mala akoze plnit podobnu funkciu ale ako vacsina vaci vid. Firewall od mikrosoftu je to karikatura skutocneho softwaru a nie mozna alternativa.

No a samozrejme ze hry instalujeme do D:\Games
A vsetko mame v D
cize aj MP3 filmy dokumenty a dokumenty zalohujeme na nejake ine medium. MP3 a filmy palime na DVD.
Bookmarky si vo firefoxe tiez prestavime niekam na D aby sa nam to pri obnove zaloh nepokakalo. Swapovaci subor tiez dame na D. Hybernaciu nepouzivame lebo je to blbost a tak vypneme aj hyberfil ktory zabera na disku zbytocne tolko miesta kolko mame RAM. Pretoze mame predsa novu MB ktora podporuje Suspend To RAM a stabilny solidny fortron a aspon prepatovu ochranu ked nie nejaky nahradny zdroj. Puzivame XP Antyspy a Fresh UI od Freshdevices obe su free. A nemame problem.

A ked uz pouzivanim si sami narobime bordel lebo nemame cas davat pozor obnovime si za 5 minut zalohu a mame PC v stave v akom bol pri zalohovani. Mozno akurat bude treba preinstalovat par hier ktore neidu bez instalacie. Ale Call of duty opjde aj jednotka aj dvojka aj CSko pojde a aj Warcraft a kopa dalsix veci. A ked sa trosku vyznate staci si nainstalovat total uninstaler a vysledovat co aplikacia pridala odregistrov pri instalacii a co kde nakopirovala setko si niekam ulozit a nasledne mame z hry portable verziu staci prekopirovat hru s rovnakov cestou nai ny pc po LANke spustit nejaky *.reg subor nakopirovat esteniekam par suborov. a ide to. ale napr CMR 2 staci spustit par riadkovy reg subor a uz neni treba instalovat ide to uz potom. GTA SA tiez ide.
Totizto nezvyknem rbkat take ze instalujem hry a potom zalohujem Win ktory ma v registrox veci s toho. Uz len koli tomu ze hry instalujem do D ale veci si pozapisuju do registrov v C a potom je z toho gulas.
Pouzitelny je aj Acronis True image. A zaujimava vec je aj Acronis Disk Director Suite an skritia a odkritie particie je ryxlejsi ako Partition magic.

Vela krat je jednoduchsie a ryxlejsie jednoducho obnovit C: zabera to na mojom PC do 5 minut a tvorba zlohy do 15, ako po zisteni ze je nejaky problem riesit ho.

A s vyrusom a spywarom nemam problem absolutne. A dost dlho som mal vypnutu rezidentnu oxranu na antiviraku a ziadne dalsei rezidentne spywarove a ine oxrany vobec neuzivam. Ked takto pouzivam PC aj pol roka nasledne pustim seliake testy antiviraky antyspy nic sa nenajde. (no najde ale len to o com ja viem a falosne poplachy o ktorx tiez viem kde antivirak hlasi ze nieco nasiel ale ze to nie je vyrus)

No ale je dolezite aj vediet ako sa spravat a kam klikat a kam nie. Ked mi napr pride spam rovno ho mazem, zasadne neklikam na BIG TITS, ENLARGE YOUR DICK a podobne veci. Teraz napr leti po ICQ take ze My photos from x-mas party. Narokom som na to klikol (ale predtym zapol rezident ochranu v AVS) samozrejme ze tam bol nejaky cervik, hned som na to upozornil dotycnu osobu.

ja hlavne tu zalohu pouzivam na to ze, stane sa napr ze hladam nejaky soft na nieco a potrebuejm free alebo proste nieco hladam a tak nataham kopec toho z netu a nainstalujem a setko skusam. Samozrejme ze sa s tym nejak nebabrem a nastane potom bordel v asociacii pripon sborov a proste aj v startku a vseobecny zmatok. Neriesim. Strcim tam boot CD dam to obnovit. Idem na cigo pridem dam naspat odkryt D lebo toautomaticky setko ostatne skryej okremtoho obnoveneho. No a vybavene.

Ked uz som sa tak rozpisal ta spomeniem aj ze na prehravanei videa mam BSplayer a pouzivam kodeky FFd show, ale na enkodovanie mam original Xvid instalnuty.
Momentalne zacinam mosovejsie pouzivat 7Zip lebo sa mi osvedcil tym ze ma moznost nastavit velku velkost slovnika. Teda pekne napr bali ROM subory z Nintenda (to je dobry priklad preto to uvadzam) Ked mam 20 suborov po 12 Mb ale lisia sa kazdy jeden v par KB zbalim to v 7zip na best kompression ma to potom necelyx 12 cize velkost jedneho z 20 takmer rovnakyx o nieco zmensena. Toto Winrar nevie a ien veci (napr durilka a ine su pomale neuveritelne) su pomale.

Mno a mam sa fayn a nereisim vobec problemy s havedou dajakou. A xodim si citat ti tu ze jake problemy maju ludia a celkom sa bavim. :lol:

A nezabudnite si zalohovavat aj SAVY z hier LEbo tie su defaultne nikde na C
Premiestnovat Documents and settings na D sa da ale nedoporucujem to.

No a samozerjme ze si mozeme zalohu aj napalit na DVD. A potom sme pripraveny aj na take nestastie ako je odkracanie HDD do vecnych kremikovych lovist. Ale to sa nam asi nestane (ked nenastane potopa a byvame na prizemi alebo zemetrasenie) lebo sledujeme si S.M.A.R.T. a ked uz vidime problem kupime NEW a klonujeme ( tiez dokaze drive image pekne).

http://homepage.ntlworld.com/hiren.thanki/bootcd.html
Tu je o tom CD co obsahuje a tak. Ale link na download tam autor nedal lebo to je warez. Takze ked mate skusenost s warezom tak veite kde mate hladat.

Ked uz tu tak spominate konkretne veci tak napisem ze ja pouzivam Tiny professional firewall, ale samozrejme ze aj Kerio je fayn a aj dalsie. Ale kerio ma sandbox a vela firewallov dalsich ho nema. Isto viem len o TPF a Kerio ze ho maju.
Moj nazor an antiviraky. Najlepsi antivirak s excelentnym poctom vzorkov najlepsie najde trojske kone a cerviky je Rusky Kaspersky, resp teraz je tu free vecicka z jadrom Kasperskeho ktora nema zopar nepodstatnyx funkcii, ale stahuje aktualizacie pramo z webu kasperskeho. Co sa tyka heuristyky a ryxlosti skenovania a rezidentnej ochrany najlepsi je NOD32. K nevyhodam. Aje ked pisem ze NOD ma skvelu rezidentnu ochranu, kaspersky ju ma v niecom lepsiu. Ked vybehne okno ktore upozornuej ze nastranke ej vir tak kaspersky tam ma moznost delete po tuknuti nanu sa virus zmaze ale stranka sa zobrazi. pri NODe sa stranka nezobrazi. Ale Nod je lepsi hlavne v tom ze skoro vobec nezatazuje PC pri skenovani a ani jeho rezidentna ochrana neni badatelna, pri kasperskom a AVS to je poznat ze bezi. Ale ked ma niekto zavola k za**atemu windowsu tak tam dam AVS aktualizujem to prejdem to, dam tam Spyware terminator, prejdem to, pozriem si hijackthis, ked sa mi xce a ked je oxotny zaplatit. A ked je oxotny naozaj zaplatit navrhnem mu reinstal komplet aj so zalohovanim a zabzpecenim = dam tam AVS a Kerio alebo nejaky Free Firewall, povypinam zbytocne sluzby (services.msc), pretiahnem to cez XP antyspy a Fresh UI. A ked ten clovek naozaj to mysli vazne tak najprv pretiahnem instalacne CD cez nLite.

Ale vazny ludia vacsinou pouzivaju Debian. :) :) :D :D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 24.05.05
Prihlásený: 22.08.08
Príspevky: 1993
Témy: 86
Bydlisko: Hradec Král...
Príspevok NapísalOffline : 26.01.2007 21:56

Jerry19 píše:
....
Když ponechám bez komentáře tu poslední větu, tak souhlasím. :)







_________________
Shit No1: Intel Xeon X3350 @ Q9770, Scythe Mine, Asus P5E (Intel X38), 4x1024 A-Data 800 EE - DDR2 = 4096RAM @ 800MHz/2T, BFG GT260 - 896RAM oc OCX, 2x320GB Samsung SpinPoint F1 (HD322HJ) - RAID 0, Corsair 750W, SB X-Fi & příslušenství, case Thermaltake Soprano. Shit No2@kancl: Intel C2D E6700, MSI P35 Neo2 FIR (P35), 2x1024RAM A-Data EE 800MHz/2T, 250GB Seagate a 2 x 80GB Seagate RAID 1, MSI 6600@GT, WXP 32bit / WXP 64bit. Shit No3: Asus K8V-XE (VIA KT890/VT8251), 2x512RAM Kingston, A64 3000+, Maxtor 40GB, ATI 1300Pro.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 25.02.07
Prihlásený: 13.06.12
Príspevky: 326
Témy: 53
Príspevok NapísalOffline : 08.03.2007 10:04

BIO píše:
moje:
antivir: NOD32
firewall:ZoneAlarm Pro
spyware adware a ostatne somariny:Spyware S&D a AD-Aware personal


ja tak isto:Da este spyware blaster







_________________
AMD Athlon XP 1800+ (1.53 Ghz), HDD 80GB Seagate Barracuda, RAM 512 MB, nVidia Geforce4 MX440 128 MB AGP8x
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 25.02.07
Prihlásený: 13.06.12
Príspevky: 326
Témy: 53
Príspevok NapísalOffline : 08.03.2007 10:04

Jerry19 píše:
Len zhrniem to co uz tu bolo.
1. Antivirus (aj ked ten je najmenej dolezity)
2. Antyspy (o nic podstatnejsi ako antivirus)
3. Najdolezitejsia vec je Firewall (najlepsie taky ktory ma aj sandbox)

Ale zabudate na zalohovanie.
Dooprucujem na PC na ktorom je len jeden OS Win XP SP2 ci iny Win nasledovnu konfiguraciu.

C: primarna aktivna particia NTFS alebo aj FAT32 moze byt na zaciatku disku velkost 12 Gb by mala stacit akurat (ja mam 12 na 320 Gb disku)
D: zvysok, tiez primarna particia NTFS (FAT32 uz asi nie lebo ta uz je asi velka)
Alebo extended particia a v nej kolko xcete akyx velkyx xcete logickych diskov.
Nasledne si zozenieme Hiren's Boot CD 8.6 alebo ine uzitocne bot CD na ktorom je aj Drive image (to je asi najlepsie na taketo zalohy je ryxle a dobre komprimuje, pouziva to i IBM v svojix masinach len to ma ich nazov je to sucast biosu v podstate aj Aceriky to pouzivaju Defaultne maju spravenu zalohu na skrytej particii v tom ale tiez to maju customizovane pre seba ale kazdy kto vie o co ide v tom spozna drive image).
No a na tom CD je milion zaujimavyx utilitiek. Je to sice warez ale fajny. Ked nexcete varez tak potom je free vecicka napr ze partitionsaving. Alebo kto vie s lnuxom robkat tak pouzije cp resp dd potom tar a potom gzip na celu HDA resp SDA. Mno taze tak.
Mno a ked mame spravenu zalohu C: ulozenu v adresari na D:, kukneme kolko to ma MB a oddelime v partition magicu alebo free utilitka fips (ked fips tak musi byt D: defragmentovane nesmie byt na konci na mieste ktore oddelujeme nic, cize defragmentovat volne miesto treba aspon) s konca poslednej particie a spravime si tam novu particiu napr. FAT16 alebo FAT32 tam to presunieme a particiu skrijeme. A mame poriesene. no a raz za mesiac to obnovime updatneme Winamp Firefox a dalsie softy databazy antivirakov a tak a spravime novu zalohu ale nexame si aj tu povodnu zvacsime pariciu a damme si ju tam. No a takto si udrziavame vzdy 2 posledne zalhy.

Obnova systemu akoze mala akoze plnit podobnu funkciu ale ako vacsina vaci vid. Firewall od mikrosoftu je to karikatura skutocneho softwaru a nie mozna alternativa.

No a samozrejme ze hry instalujeme do D:\Games
A vsetko mame v D
cize aj MP3 filmy dokumenty a dokumenty zalohujeme na nejake ine medium. MP3 a filmy palime na DVD.
Bookmarky si vo firefoxe tiez prestavime niekam na D aby sa nam to pri obnove zaloh nepokakalo. Swapovaci subor tiez dame na D. Hybernaciu nepouzivame lebo je to blbost a tak vypneme aj hyberfil ktory zabera na disku zbytocne tolko miesta kolko mame RAM. Pretoze mame predsa novu MB ktora podporuje Suspend To RAM a stabilny solidny fortron a aspon prepatovu ochranu ked nie nejaky nahradny zdroj. Puzivame XP Antyspy a Fresh UI od Freshdevices obe su free. A nemame problem.

A ked uz pouzivanim si sami narobime bordel lebo nemame cas davat pozor obnovime si za 5 minut zalohu a mame PC v stave v akom bol pri zalohovani. Mozno akurat bude treba preinstalovat par hier ktore neidu bez instalacie. Ale Call of duty opjde aj jednotka aj dvojka aj CSko pojde a aj Warcraft a kopa dalsix veci. A ked sa trosku vyznate staci si nainstalovat total uninstaler a vysledovat co aplikacia pridala odregistrov pri instalacii a co kde nakopirovala setko si niekam ulozit a nasledne mame z hry portable verziu staci prekopirovat hru s rovnakov cestou nai ny pc po LANke spustit nejaky *.reg subor nakopirovat esteniekam par suborov. a ide to. ale napr CMR 2 staci spustit par riadkovy reg subor a uz neni treba instalovat ide to uz potom. GTA SA tiez ide.
Totizto nezvyknem rbkat take ze instalujem hry a potom zalohujem Win ktory ma v registrox veci s toho. Uz len koli tomu ze hry instalujem do D ale veci si pozapisuju do registrov v C a potom je z toho gulas.
Pouzitelny je aj Acronis True image. A zaujimava vec je aj Acronis Disk Director Suite an skritia a odkritie particie je ryxlejsi ako Partition magic.

Vela krat je jednoduchsie a ryxlejsie jednoducho obnovit C: zabera to na mojom PC do 5 minut a tvorba zlohy do 15, ako po zisteni ze je nejaky problem riesit ho.

A s vyrusom a spywarom nemam problem absolutne. A dost dlho som mal vypnutu rezidentnu oxranu na antiviraku a ziadne dalsei rezidentne spywarove a ine oxrany vobec neuzivam. Ked takto pouzivam PC aj pol roka nasledne pustim seliake testy antiviraky antyspy nic sa nenajde. (no najde ale len to o com ja viem a falosne poplachy o ktorx tiez viem kde antivirak hlasi ze nieco nasiel ale ze to nie je vyrus)

No ale je dolezite aj vediet ako sa spravat a kam klikat a kam nie. Ked mi napr pride spam rovno ho mazem, zasadne neklikam na BIG TITS, ENLARGE YOUR DICK a podobne veci. Teraz napr leti po ICQ take ze My photos from x-mas party. Narokom som na to klikol (ale predtym zapol rezident ochranu v AVS) samozrejme ze tam bol nejaky cervik, hned som na to upozornil dotycnu osobu.

ja hlavne tu zalohu pouzivam na to ze, stane sa napr ze hladam nejaky soft na nieco a potrebuejm free alebo proste nieco hladam a tak nataham kopec toho z netu a nainstalujem a setko skusam. Samozrejme ze sa s tym nejak nebabrem a nastane potom bordel v asociacii pripon sborov a proste aj v startku a vseobecny zmatok. Neriesim. Strcim tam boot CD dam to obnovit. Idem na cigo pridem dam naspat odkryt D lebo toautomaticky setko ostatne skryej okremtoho obnoveneho. No a vybavene.

Ked uz som sa tak rozpisal ta spomeniem aj ze na prehravanei videa mam BSplayer a pouzivam kodeky FFd show, ale na enkodovanie mam original Xvid instalnuty.
Momentalne zacinam mosovejsie pouzivat 7Zip lebo sa mi osvedcil tym ze ma moznost nastavit velku velkost slovnika. Teda pekne napr bali ROM subory z Nintenda (to je dobry priklad preto to uvadzam) Ked mam 20 suborov po 12 Mb ale lisia sa kazdy jeden v par KB zbalim to v 7zip na best kompression ma to potom necelyx 12 cize velkost jedneho z 20 takmer rovnakyx o nieco zmensena. Toto Winrar nevie a ien veci (napr durilka a ine su pomale neuveritelne) su pomale.

Mno a mam sa fayn a nereisim vobec problemy s havedou dajakou. A xodim si citat ti tu ze jake problemy maju ludia a celkom sa bavim. :lol:

A nezabudnite si zalohovavat aj SAVY z hier LEbo tie su defaultne nikde na C
Premiestnovat Documents and settings na D sa da ale nedoporucujem to.

No a samozerjme ze si mozeme zalohu aj napalit na DVD. A potom sme pripraveny aj na take nestastie ako je odkracanie HDD do vecnych kremikovych lovist. Ale to sa nam asi nestane (ked nenastane potopa a byvame na prizemi alebo zemetrasenie) lebo sledujeme si S.M.A.R.T. a ked uz vidime problem kupime NEW a klonujeme ( tiez dokaze drive image pekne).

http://homepage.ntlworld.com/hiren.thanki/bootcd.html
Tu je o tom CD co obsahuje a tak. Ale link na download tam autor nedal lebo to je warez. Takze ked mate skusenost s warezom tak veite kde mate hladat.

Ked uz tu tak spominate konkretne veci tak napisem ze ja pouzivam Tiny professional firewall, ale samozrejme ze aj Kerio je fayn a aj dalsie. Ale kerio ma sandbox a vela firewallov dalsich ho nema. Isto viem len o TPF a Kerio ze ho maju.
Moj nazor an antiviraky. Najlepsi antivirak s excelentnym poctom vzorkov najlepsie najde trojske kone a cerviky je Rusky Kaspersky, resp teraz je tu free vecicka z jadrom Kasperskeho ktora nema zopar nepodstatnyx funkcii, ale stahuje aktualizacie pramo z webu kasperskeho. Co sa tyka heuristyky a ryxlosti skenovania a rezidentnej ochrany najlepsi je NOD32. K nevyhodam. Aje ked pisem ze NOD ma skvelu rezidentnu ochranu, kaspersky ju ma v niecom lepsiu. Ked vybehne okno ktore upozornuej ze nastranke ej vir tak kaspersky tam ma moznost delete po tuknuti nanu sa virus zmaze ale stranka sa zobrazi. pri NODe sa stranka nezobrazi. Ale Nod je lepsi hlavne v tom ze skoro vobec nezatazuje PC pri skenovani a ani jeho rezidentna ochrana neni badatelna, pri kasperskom a AVS to je poznat ze bezi. Ale ked ma niekto zavola k za**atemu windowsu tak tam dam AVS aktualizujem to prejdem to, dam tam Spyware terminator, prejdem to, pozriem si hijackthis, ked sa mi xce a ked je oxotny zaplatit. A ked je oxotny naozaj zaplatit navrhnem mu reinstal komplet aj so zalohovanim a zabzpecenim = dam tam AVS a Kerio alebo nejaky Free Firewall, povypinam zbytocne sluzby (services.msc), pretiahnem to cez XP antyspy a Fresh UI. A ked ten clovek naozaj to mysli vazne tak najprv pretiahnem instalacne CD cez nLite.

Ale vazny ludia vacsinou pouzivaju Debian. :) :) :D :D




ze sa ti to chce vypisovat take dlhe sak to je jak diplomova praca :lol:







_________________
AMD Athlon XP 1800+ (1.53 Ghz), HDD 80GB Seagate Barracuda, RAM 512 MB, nVidia Geforce4 MX440 128 MB AGP8x
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 08.03.2007 13:23

Nemusis to citat ked ta to nezaujima :).

Ja vacsinou nereagujem na fore takym sposobom ze napisem prispovok kratsi ako niekolko viet, pripadne odstavcov. Lebo si myslim ze prispevky ako :

Mas pravdu.
Blbost.
Suhlasim.
Trepes sprostosti.

alebo:

ja si myslim ze je to tak. (bez toho ze tam napisem preco si to myslim)
ja pouzivam toto (bez udania dovodu a porovnania s niecim inym)

Alebo len nejake skonstatovanie.(nie uvadzanie faktov, to je rozdiel)

Cele to forum ktore vznikne s takyxto prispevkov v ktoryx je len napisane ze kto co pouziva a nic viac sa da nahradit anketou.

Nemam nic proti tomu ze niekto napise ze je ten moj prispevok blbost, alebo ze s nim suhlasi, ale nemam rad ked napise 50 ludi, naco to pisu ? Ved ked vidim ze tam uz niekto napisal ze suhlasi a ja s tym suhlasim tiez tak nebudem to tam znovu pisat, jedine ak nesuhlasim tak napisem ze nie a preco. Myslim ze pri pisani treba uvazovat ako by som reagoval a co by som povedal keby slo o zivy rozhovor, co by som povedal. No, lebo ako ja mam reagovat na to ze niekto napise nesuhlasim s tym. No tak logicky zareagujem ze s cim konkretne a preco. To mohol ocakavat a robvno to tam napisat a ne cakat ze sa ho to opytam. Clovek ktory hlada nejaku informaciu na fore a nemieni prispievat ale xce si precitat rozne nazory na danu vec, nema nic z toho ze si precita 50x ze neikto suhlasi, asi si xce on utvorit vlastny nazor. Ak xce len vidiet kolko ludi co pouziva pozrie si anketu. Alebo ze ja pouzivam toto. A v Dalsom prispevku a ja zas toto. Jasne ze kazdy nieco pouziva a jasne ze nie vsetci to iste.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 25.02.07
Prihlásený: 13.06.12
Príspevky: 326
Témy: 53
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2007 14:27

Jerry19 píše:
Nemusis to citat ked ta to nezaujima :).

Ja vacsinou nereagujem na fore takym sposobom ze napisem prispovok kratsi ako niekolko viet, pripadne odstavcov. Lebo si myslim ze prispevky ako :

Mas pravdu.
Blbost.
Suhlasim.
Trepes sprostosti.

alebo:

ja si myslim ze je to tak. (bez toho ze tam napisem preco si to myslim)
ja pouzivam toto (bez udania dovodu a porovnania s niecim inym)

Alebo len nejake skonstatovanie.(nie uvadzanie faktov, to je rozdiel)

Cele to forum ktore vznikne s takyxto prispevkov v ktoryx je len napisane ze kto co pouziva a nic viac sa da nahradit anketou.

Nemam nic proti tomu ze niekto napise ze je ten moj prispevok blbost, alebo ze s nim suhlasi, ale nemam rad ked napise 50 ludi, naco to pisu ? Ved ked vidim ze tam uz niekto napisal ze suhlasi a ja s tym suhlasim tiez tak nebudem to tam znovu pisat, jedine ak nesuhlasim tak napisem ze nie a preco. Myslim ze pri pisani treba uvazovat ako by som reagoval a co by som povedal keby slo o zivy rozhovor, co by som povedal. No, lebo ako ja mam reagovat na to ze niekto napise nesuhlasim s tym. No tak logicky zareagujem ze s cim konkretne a preco. To mohol ocakavat a robvno to tam napisat a ne cakat ze sa ho to opytam. Clovek ktory hlada nejaku informaciu na fore a nemieni prispievat ale xce si precitat rozne nazory na danu vec, nema nic z toho ze si precita 50x ze neikto suhlasi, asi si xce on utvorit vlastny nazor. Ak xce len vidiet kolko ludi co pouziva pozrie si anketu. Alebo ze ja pouzivam toto. A v Dalsom prispevku a ja zas toto. Jasne ze kazdy nieco pouziva a jasne ze nie vsetci to iste.


ja som nepovedal ze ma to nezaujima...ja len ze to je dlhe a mne by sa to nechcelo pisat....ale inak ma to zaujima...som to precital :D







_________________
AMD Athlon XP 1800+ (1.53 Ghz), HDD 80GB Seagate Barracuda, RAM 512 MB, nVidia Geforce4 MX440 128 MB AGP8x
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2007 19:53

Si sa pytal ci sa mi xce tolko vypisovat.Chce sa mi, pisanie mne osobne nerobi ziaden problem. Jedna vec je ze ci mne sa chce pisat a dalsia je ze su ludia ktorym sa to nexce citat. Tak nech to necitaju. Tebe sa nepacilo ze je tam toho tak vela ale napriek tomu si si to precital. :)

Zdalo sa ti ze nieco co som tam napisal bolo zbytocne. Mne sa to nezda. Rad by som bol keby niekto reagoval k veci (k obsahu prispevku) a nie ktomu ze ci vela alebo ze ci xyba smajlik. :) :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 24.05.05
Prihlásený: 22.08.08
Príspevky: 1993
Témy: 86
Bydlisko: Hradec Král...
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2007 22:42

Pánové - zkracujte ty citace. Thx.







_________________
Shit No1: Intel Xeon X3350 @ Q9770, Scythe Mine, Asus P5E (Intel X38), 4x1024 A-Data 800 EE - DDR2 = 4096RAM @ 800MHz/2T, BFG GT260 - 896RAM oc OCX, 2x320GB Samsung SpinPoint F1 (HD322HJ) - RAID 0, Corsair 750W, SB X-Fi & příslušenství, case Thermaltake Soprano. Shit No2@kancl: Intel C2D E6700, MSI P35 Neo2 FIR (P35), 2x1024RAM A-Data EE 800MHz/2T, 250GB Seagate a 2 x 80GB Seagate RAID 1, MSI 6600@GT, WXP 32bit / WXP 64bit. Shit No3: Asus K8V-XE (VIA KT890/VT8251), 2x512RAM Kingston, A64 3000+, Maxtor 40GB, ATI 1300Pro.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.03.07
Prihlásený: 24.11.08
Príspevky: 23
Témy: 1
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2007 12:43

moje:
antivir - Active Virus Shield (jadro kaspersky )
spyware - Webroot Spysweeper (ma aj realtime protection a s casti nahradza FW)
spysweeper je podla testov naj na odstranovanie a ochranu proti "spyware, malware"







_________________
Intel Core 2 Duo T7500 2,2Ghz 4 mb L2
2Gb RAM + 1Gb FCM
GeForce 8400 GS
Toshiba 160 Gb HDD
Vista Business
Ubuntu
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.07.06
Prihlásený: 28.10.22
Príspevky: 1119
Témy: 37
Bydlisko: Malinovo
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2007 13:05

ja momentalne hadzem do pc:
COMODO firewall pro -zadara nic lepsie
NOD32 - ak nieje licencia, tak AVS
adaware - musi byt
spybot s&d - najde vzdy viac ako aa
spyware terminator - moderny antimalware
XP-antispy: zakazanie niektorych sluzieb a nastaveni vo wine jednoducho z jedneho grafickeho prostredia
Spyware blaster - na ochranu prehliadacov
Spambayes alebo Spamihilator proti spamu
+ ked chcem niekoho prevychovat z IE na Mozillu, tak mu hodim IE7 a Firefox2...FF nastavim ako predvoleny, v IE vypnem Acive X + moznost zmeny domovskej stranky, ktoru nastavim na cistu ... 100percentna funkcnost
:D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.01.07
Prihlásený: 11.11.09
Príspevky: 125
Témy: 47
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2007 20:51

Tak ako to je naozaj? počul som že dve anty víry sa navzájom vylučujú a víry sa stávajú rezistentné. LEO.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2007 21:30

No, myslim ze tych 20 antispyware tomu nepomoze ak nemas 2048MB RAM ale ak ich nechces mat rezidentne stale ON tak ok :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.04.07
Prihlásený: 20.05.07
Príspevky: 21
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 05.05.2007 19:21

presne sujlaism s jerry19 ..ma 100% pravdu..antivir netreba.. ja tes sa kosim na vasich problemoch :D . .. staci sa rozumet pc.. a win by ste mali aspon reistaluvavat 6 x do roko..pokial patrite medi tych co niele pisu vo worde


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.01.07
Prihlásený: 02.12.07
Príspevky: 1703
Témy: 25
Príspevok NapísalOffline : 06.05.2007 23:39

Ochranný softvér treba mať nainštalovaný, ale zase nie kopu. :filth: Potom sa z toho stáva viac škodca ako ochranca. + Hlavne rozmyslieť si, na čo kliknúť a na čo nie.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 07.04.07
Prihlásený: 24.02.21
Príspevky: 4438
Témy: 85
Bydlisko: Rožňava
Príspevok NapísalOffline : 20.05.2007 19:24

NOD32
Kerio personal firewall
AVG Anti-Spyware 7.5
A je to OK.







_________________
PC1: l CPU: AMD Phenom II X4 955BE C3 l MB: MSI 870A-G54 l RAM: 2x4GB A-DATA Gamers Series 1600 CL9 l VGA: SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X l
HDD: SAMSUNG F3 1TB l DVD-RW: LG H22N l PSU: CORSAIR VX450W l MONITOR: LG LCD W2284F-PF l OS: WINDOWS7 HOME PREMIUM l
PC2: l CPU: AMD AthlonXP 2100+ 1733MHz (jadro Thoroughbred - B) socket A l MB: ASRock K7VT4A Pro l RAM: Apacer 1280MB 333MHz CL2.5 l
VGA: ASUS Nvidia N7600GS SILENT l HDD: Seagate 120GB ATA l CD-RW/DVD: LG H12 l PSU: Trust 370W l MONITOR: LG FLATRON L1919S l OS: XP SP3 SK l
NOTEBOOK: ASUS U36SG
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.07
Prihlásený: 19.07.07
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 19.07.2007 18:23

cawte, chel by som sa spytat. mam v kompe agnitum outpost firewall 4, nod32 a doteraz som pouzival spyware terminatora a komp mi bezal v poriadku. pred nedavnom som vypol rezidentny stit terminatora a skusil som spyware doctor. moja otazka je ci sa kombinacia agnitum, nod32 a spyware doctor nevylucuje, cize ci sa programy nebudu navzajom bit!! chcem sa uistit, aj ked mam to nainstalovane dlhsiu dobu, a myslim ze to je OK.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.01.07
Prihlásený: 02.12.07
Príspevky: 1703
Témy: 25
Príspevok NapísalOffline : 19.07.2007 19:28

Warlord83 píše:
ci sa programy nebudu navzajom bit!!

Nebudú, je to v pohode. Jeden antivírus, jeden firewall, jeden antispyware.

Akurát sa NOD32 tiež snaží vyhľadávať spyware/adware. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.07.07
Prihlásený: 15.06.11
Príspevky: 233
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 28.07.2007 0:30

ja by som to spravil takto:
avira antivirus personal edition (popripadne premium)

Kerio Personal firewalll

spybot S and D


alebo jednoduchsie,ale narocnejsie na pc a jeho poziadavky, Kaspersky internet security suite 7.O.O.125


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 27.12.06
Prihlásený: 27.07.07
Príspevky: 14
Témy: 2
Bydlisko: Poprad
Príspevok NapísalOffline : 29.07.2007 13:29

KIS 6.0, Spybot S&D, CCleaner, Wise Registry Cleaner
Aj tak sa nikdy neodvazim povedat, ze nepoznam co su virusy ako vacsina Nodistov :D







_________________
CPU: Intel 8086 10Mhz + Turbo *** RAM: 386kB *** HDD: 100mB *** Sony 5,25 FDD *** 16 color VGA *** OS: Windows 2.0
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Navrh kompletneho zabezpecenia pc

Registrovaný: 13.11.06
Prihlásený: 13.04.21
Príspevky: 169
Témy: 54
Príspevok NapísalOffline : 27.09.2007 23:10

Antivirus: NOD32
Firewall: Windowsacky
ADaware a spybot


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.01.07
Prihlásený: 02.12.07
Príspevky: 1703
Témy: 25
Príspevok NapísalOffline : 28.09.2007 16:53

Tu máš písať návrh na kompletné zabezpečenie. :roll:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 28.09.2007 19:51

NOD32
Keiro
Spybot Search and Destroy
Mozilla Firefox Opera
:D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.03.07
Prihlásený: 28.07.16
Príspevky: 4149
Témy: 251
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 28.09.2007 20:04

dafo píše:
Firewall: Windowsacky


Sranduješ? :shock:

Antivir: Eset Smart Security / NOD32v2
Firewall: ESS ho obsahuje, poprípade Comodo Personall Firewall
Antispy/mal: Spybot S&D, alebo SUPERAntiSpyware
Regitre: WinAso Registry Optimizer; alebo TuneUp Utilities 2007; Registry Repair; Registry Shower 2007;
Disk - čistenie: CCleaner 2.00 +, alebo WinAso Disk Cleaner; alebo TuneUp Utilities 2007
Defraghmentácia: O&O Defrag 10 Pro
Mnohonásobná utilitka: Regino 4.5 (neviem či je to najnovšia verzia)







_________________
PC1: Intel Core i5 4690k / MSI Z97 Gaming 3 / Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 / MSI R9 380 Gaming 2GB / Crucial MX100 256GB SSD / Samsung EcoGreen F3 HD105SI 1TB SATA / CoolerMaster G450M / LG IPS235P

PC2: AMD Phenom II X4 955 / ASUS M5A97 PRO / Kingston 8GB Kit DDR3 / grafika RIP :( /

NTB: Lenovo IdeaPad Y580 - Intel Core i5 3210 / 15.6" 1080p / 8GB DDR3 / NVIDIA GeForce GTX660M 2GB / SSD 90GB Intel 525 mSATA / HDD 1TB 5400 RPM
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 95 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nutnosť kompletného balenia - Alza.sk

v Obchody, reklamácie a právo

2

522

15.09.2012 23:20

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Centrum Zabezpecenia

v Operačné systémy Microsoft

0

399

27.03.2011 11:56

Marquez Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upozornenie zabezpecenia

v Operačné systémy Microsoft

6

1478

12.04.2009 2:14

GeeDeeI Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Centrum zabezpečenia

v Operačné systémy Microsoft

11

592

12.09.2006 14:36

markesy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. upozornenie zabezpecenia

v Operačné systémy Microsoft

2

1613

07.08.2009 23:04

Logik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zhodnotenie mysql_injection zabezpecenia

v PHP, ASP

13

732

18.02.2010 18:20

GoodWill Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vypnute centrum zabezpečenia

v Operačné systémy Microsoft

1

1564

23.08.2009 20:09

Jani Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. centrum zabezpečenia systemu

v Operačné systémy Microsoft

3

359

24.11.2014 19:07

milan1966 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Testovanie zabezpecenia web stranky

v Ostatné

0

511

16.02.2011 9:37

slash24 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I:centrum zabezpečenia systemu

v Operačné systémy Microsoft

2

276

29.12.2012 19:47

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. upozornenia zabezpecenia systemu Windows

v Operačné systémy Microsoft

2

864

28.07.2006 21:52

johny128 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako vypnut Win Firewall bez Centra zabezpecenia

v Bezpečnosť a firewally

3

1430

05.03.2008 18:25

tantum Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. služba centra zabezpečenia systému windows sa nedá spustiť

v Operačné systémy Microsoft

1

1519

14.08.2012 19:14

mtxd Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. W7: služba centra zabezpečenia systému sa nedá pustit

v Operačné systémy Microsoft

6

991

10.09.2009 22:23

Sparco117 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. návrh

v PHP, ASP

11

753

29.07.2008 8:31

GoodWill Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Návrh

v HTML, XHTML, XML, CSS

2

669

26.06.2009 21:55

p360t Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra