Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 9 ] | |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 30.07.07 Prihlásený: 01.03.25 Príspevky: 3847 Témy: 372 | 372 Bydlisko: Zvolen |
Toto je tema o najtichsich zdrojoch. Dlhsie si vsimam, ze je to velky problem ludi z dobrym sluchom, ktory robia v tichom prostredi, a potrpia si na to. Ale nehovorime len o tichosti ventilatora, ale celkovo aj elektroniky v zdroji a vsetkych moznych zvukoch. Zamerajte sa aj na zvuky elektroniky! Kotry vyrobca robi najtichsie zdroje podla Vas? Ktory typ je najtichsi? Napiste typ, a ake zvuky postrehujete na stolicke, vzadu pri mriezke zdroja, a kde mate umiestnene pc (pre lepsiu orientaciu). Piste iba ty, co mate vlastnu skusenost, nie co ste poculi, ze vraj nejake zdroje su tiche... Kazdy napiste vlastnu skusenost.
Pridavam hlasovanie s tymi relativne kvalitnejsimi znackami (a zaroven aspon trochu rozsirenymi). Samozrejme mozete pisat, aj ak mate inu znacku.
A hlavne nechcem hlasovanie bez prispevku. Napiste svoje skusenosti.
|
|
|
Zvuky elektroniky? Ak nejaky zdroj take zvuky vydava, tak je najlepsie ho vyhodit. Jedine, co moze u zdroja robit pocutelny zvuk je ventilator, aj ked u Seasonicu to ma od pocutelnosti daleko. Ked som skladal PC, tak som ho pustal "na stole" a jedine ventilatory boli na VGA a na zdroji, na VGA som sa musel pozriet, ci sa vobec toci, kedze ho nebolo skoro pocut a o zdroji som ani nevedel, ze sa tam nieco toci. Co viac dodat. Samozrejme hlucnost fanu zavisi od teploty/zataze, u mna ide na 20-50%. 
|
|
Registrovaný: 30.07.07 Prihlásený: 01.03.25 Príspevky: 3847 Témy: 372 | 372 Bydlisko: Zvolen |
No tak to by si musel vyhodit dost zdrojov si myslim...nedajte sa zastrasit, piste vase skusenosti. Budem rad ak napisete aj ako sa Vam pozdaval zvuk ventilatora, ale nezavisla od zvuku samotneho zdroja.
Inak to si kde na to prisiel, ze elektronika v zdroji nevydava zvuk?
|
|
Registrovaný: 13.01.07 Prihlásený: 28.05.17 Príspevky: 10032 Témy: 60 | 60 Bydlisko: Dorú Araeba... |
a tebe snad vydava? praveze elektronika by mala byt uplne ticha a to stale. jedine prijatelne (ako tak) zvuky su este piskanie cievok, inak v zdroji okrem fanu nema co zniet.
znacky. hmm. toto je blba otazka. pretoze jeden a ten isty vyrobca robi aj tiche aj hlucne zdroje. samozrejme pasivne zdroje su najtichsie (ako inak).
osobna skusenost:
Fortron Blue storm 2 400 a 500W. tiche, avsak mne to nestacilo.
Corsair 450W. netusis ci je zdroj zapnuty alebo vypnuty. je fakt naozaj brutal tichy.
tento corsair je zhodny so seasonicom 420W, ale ma tusim tichsi fan.
Vsetky vstavane zdroje (no name, mercury, EC atd..) su hlucne, takze nekupujte skrinky so vstavanymi zdrojmi.
_________________ PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ "You have not lived, until you found something worth dying for"
Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC |
|
Registrovaný: 30.07.07 Prihlásený: 01.03.25 Príspevky: 3847 Témy: 372 | 372 Bydlisko: Zvolen |
No tak neviem co je to za zvuk, ale daco vydava a to mi ho uz raz vymienali.
BTW: Bluestormy nepiskali, alebo nevydavali nejaky iny neprijemny zvuk?
(OMG preco vsetci hlasuju bez prispevku???  )
|
|
Registrovaný: 13.01.07 Prihlásený: 28.05.17 Príspevky: 10032 Témy: 60 | 60 Bydlisko: Dorú Araeba... |
mne osobne tie dva co som mal v rukach (400 a 500W) nepiskal ani jeden, na normalnych zostavach (bez pretazenia zdroja)
_________________ PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ "You have not lived, until you found something worth dying for"
Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC |
|
Registrovaný: 30.07.07 Prihlásený: 01.03.25 Príspevky: 3847 Témy: 372 | 372 Bydlisko: Zvolen |
Ok. A myslis ze na zostavu co zere max. 350W by stacil aj ten 400W s prehladom? Ci to asi neni dobry napad, ze...
Inak co si potom s nimi urobil? Predal? Alebo ich este mas?
|
|
Registrovaný: 02.10.06 Prihlásený: 24.01.22 Príspevky: 2212 Témy: 114 | 114 Bydlisko: PORTUGAL --... |
takze doma som mam Forton 280W eurotech 400W a najnovsi OCZ 500W- forton sa mi odpalil ale bol tichy neboli pocut cievoky, eurotech je tiez tichy ale volako sa mi nezda ta jeho znacka a teraz som kupil OCZ 500W ale ten ked je vypnuty tak je pocut pistanie cievok ale to jen v noci ked je ticho inac je tichy so zdrojmi od ostatnych vyrobcov skusenosti nemam tak nemozem posudit tak ani nehlasujem
_________________ Desktop: CPU: Intel C2D E7200 Cooler: AC Freezer 7 Pro MB: Asus P5Q-PRO VGA: ATI sapphire HD4850 RAM: OCZ DDR2 PC2-8000 /1000 MHz/2x2GB Platinum Edition HDD: Samsung HD753LJ 750GB LCD: Samsung SyncMaster 2232BW PSU: OCZ Stealth X Stream 500W DVD-RAM: Asus DRW-2014L1T Case: NOX COOLBAY Windows series Audio: Logitech x-230 Mys: A4TECH X-710BF Keyboard: Logitech Media Keyboard 600 Webcam+mic: Logitech S5500 pro OS: Windows XP PRO SP3 & Windows Vista Ultimate SP1 64bit |
|
Registrovaný: 13.01.07 Prihlásený: 28.05.17 Príspevky: 10032 Témy: 60 | 60 Bydlisko: Dorú Araeba... |
jeden fortron bol moj (400W), jeden som kupoval do kamosovho pc (500W) a jeden 400W som reklamoval (klepal v nom vetrak, nic vazne, asi vyoseny), a vratili mi 500W bluestrom, tak som rychlo utekal  . oba pary fortronov boli tiche, ale mne to nestacilo (predsalen bolo pocut svistanie vzduchu, velky prietok koli naozaj dementne navrhnutemu chladeniu mosfetov v zdroji, je tam len hlinnikovy plech), tak som si osobne kupil corsair 450W, a ked ja tvrdim ze je tichy, tak je tichy ako to len ide 
_________________ PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ "You have not lived, until you found something worth dying for"
Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC |
|
Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 9 ] | |
|