[ Príspevkov: 9 ] 

Ktory vyrobca robi najtichsie zdroje?
 Fortron 0% 0% [ 0 ]
 Corsair 31% 31% [ 5 ]
 Seasonic 25% 25% [ 4 ]
 Seasonic 25% 25% [ 4 ]
 Enermax 6% 6% [ 1 ]
 Tagan 0% 0% [ 0 ]
 Nexus 0% 0% [ 0 ]
 Xilence 0% 0% [ 0 ]
 Asus 0% 0% [ 0 ]
 Coolermaster 0% 0% [ 0 ]
 Thermaltake 0% 0% [ 0 ]
 Zalman 6% 6% [ 1 ]
 X-Spice 0% 0% [ 0 ]
 Silentmaxxx 0% 0% [ 0 ]
 Chieftec 0% 0% [ 0 ]
 OCZ 6% 6% [ 1 ]


Celkom hlasov : 16

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 01.03.25
Príspevky: 3847
Témy: 372 | 372
Bydlisko: Zvolen
NapísalOffline : 12.08.2008 12:37 | Najtichsi zdroj

Toto je tema o najtichsich zdrojoch. Dlhsie si vsimam, ze je to velky problem ludi z dobrym sluchom, ktory robia v tichom prostredi, a potrpia si na to. Ale nehovorime len o tichosti ventilatora, ale celkovo aj elektroniky v zdroji a vsetkych moznych zvukoch. Zamerajte sa aj na zvuky elektroniky! Kotry vyrobca robi najtichsie zdroje podla Vas? Ktory typ je najtichsi? Napiste typ, a ake zvuky postrehujete na stolicke, vzadu pri mriezke zdroja, a kde mate umiestnene pc (pre lepsiu orientaciu). Piste iba ty, co mate vlastnu skusenost, nie co ste poculi, ze vraj nejake zdroje su tiche... Kazdy napiste vlastnu skusenost.

Pridavam hlasovanie s tymi relativne kvalitnejsimi znackami (a zaroven aspon trochu rozsirenymi). Samozrejme mozete pisat, aj ak mate inu znacku.

A hlavne nechcem hlasovanie bez prispevku. Napiste svoje skusenosti.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 12.08.2008 13:04 | Najtichsi zdroj

Zvuky elektroniky? Ak nejaky zdroj take zvuky vydava, tak je najlepsie ho vyhodit. Jedine, co moze u zdroja robit pocutelny zvuk je ventilator, aj ked u Seasonicu to ma od pocutelnosti daleko. Ked som skladal PC, tak som ho pustal "na stole" a jedine ventilatory boli na VGA a na zdroji, na VGA som sa musel pozriet, ci sa vobec toci, kedze ho nebolo skoro pocut a o zdroji som ani nevedel, ze sa tam nieco toci. Co viac dodat. Samozrejme hlucnost fanu zavisi od teploty/zataze, u mna ide na 20-50%. :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 01.03.25
Príspevky: 3847
Témy: 372 | 372
Bydlisko: Zvolen
Napísal autor témyOffline : 12.08.2008 13:53 | Najtichsi zdroj

No tak to by si musel vyhodit dost zdrojov si myslim...nedajte sa zastrasit, piste vase skusenosti. Budem rad ak napisete aj ako sa Vam pozdaval zvuk ventilatora, ale nezavisla od zvuku samotneho zdroja.

Inak to si kde na to prisiel, ze elektronika v zdroji nevydava zvuk?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Najtichsi zdroj

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
NapísalOffline : 12.08.2008 18:18 | Najtichsi zdroj

a tebe snad vydava? praveze elektronika by mala byt uplne ticha a to stale. jedine prijatelne (ako tak) zvuky su este piskanie cievok, inak v zdroji okrem fanu nema co zniet.

znacky. hmm. toto je blba otazka. pretoze jeden a ten isty vyrobca robi aj tiche aj hlucne zdroje. samozrejme pasivne zdroje su najtichsie (ako inak).
osobna skusenost:
Fortron Blue storm 2 400 a 500W. tiche, avsak mne to nestacilo.
Corsair 450W. netusis ci je zdroj zapnuty alebo vypnuty. je fakt naozaj brutal tichy.
tento corsair je zhodny so seasonicom 420W, ale ma tusim tichsi fan.
Vsetky vstavane zdroje (no name, mercury, EC atd..) su hlucne, takze nekupujte skrinky so vstavanymi zdrojmi.


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 01.03.25
Príspevky: 3847
Témy: 372 | 372
Bydlisko: Zvolen
Napísal autor témyOffline : 14.08.2008 14:06 | Najtichsi zdroj

No tak neviem co je to za zvuk, ale daco vydava a to mi ho uz raz vymienali.

BTW: Bluestormy nepiskali, alebo nevydavali nejaky iny neprijemny zvuk?


(OMG preco vsetci hlasuju bez prispevku??? :jaw: )


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Najtichsi zdroj

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
NapísalOffline : 14.08.2008 14:13 | Najtichsi zdroj

mne osobne tie dva co som mal v rukach (400 a 500W) nepiskal ani jeden, na normalnych zostavach (bez pretazenia zdroja)


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 01.03.25
Príspevky: 3847
Témy: 372 | 372
Bydlisko: Zvolen
Napísal autor témyOffline : 14.08.2008 14:16 | Najtichsi zdroj

Ok. A myslis ze na zostavu co zere max. 350W by stacil aj ten 400W s prehladom? Ci to asi neni dobry napad, ze...

Inak co si potom s nimi urobil? Predal? Alebo ich este mas?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Najtichsi zdroj

Registrovaný: 02.10.06
Prihlásený: 24.01.22
Príspevky: 2212
Témy: 114 | 114
Bydlisko: PORTUGAL --...
NapísalOffline : 14.08.2008 14:26 | Najtichsi zdroj

takze doma som mam Forton 280W eurotech 400W a najnovsi OCZ 500W- forton sa mi odpalil ale bol tichy neboli pocut cievoky, eurotech je tiez tichy ale volako sa mi nezda ta jeho znacka a teraz som kupil OCZ 500W ale ten ked je vypnuty tak je pocut pistanie cievok ale to jen v noci ked je ticho inac je tichy so zdrojmi od ostatnych vyrobcov skusenosti nemam tak nemozem posudit tak ani nehlasujem


_________________
Desktop: CPU: Intel C2D E7200 Cooler: AC Freezer 7 Pro MB: Asus P5Q-PRO VGA: ATI sapphire HD4850 RAM: OCZ DDR2 PC2-8000 /1000 MHz/2x2GB Platinum Edition HDD: Samsung HD753LJ 750GB LCD: Samsung SyncMaster 2232BW PSU: OCZ Stealth X Stream 500W DVD-RAM: Asus DRW-2014L1T Case: NOX COOLBAY Windows series Audio: Logitech x-230 Mys: A4TECH X-710BF Keyboard: Logitech Media Keyboard 600 Webcam+mic: Logitech S5500 pro OS: Windows XP PRO SP3 & Windows Vista Ultimate SP1 64bit
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Najtichsi zdroj

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
NapísalOffline : 14.08.2008 14:52 | Najtichsi zdroj

jeden fortron bol moj (400W), jeden som kupoval do kamosovho pc (500W) a jeden 400W som reklamoval (klepal v nom vetrak, nic vazne, asi vyoseny), a vratili mi 500W bluestrom, tak som rychlo utekal :lol:. oba pary fortronov boli tiche, ale mne to nestacilo (predsalen bolo pocut svistanie vzduchu, velky prietok koli naozaj dementne navrhnutemu chladeniu mosfetov v zdroji, je tam len hlinnikovy plech), tak som si osobne kupil corsair 450W, a ked ja tvrdim ze je tichy, tak je tichy ako to len ide :)


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
 [ Príspevkov: 9 ] 


Najtichsi zdroj



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Najtichší zdroj

v PC skrinky, zdroje a chladenie

8

658

14.01.2011 17:26

dixi

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

co najtichsi zdroj

v PC skrinky, zdroje a chladenie

6

576

10.12.2007 23:38

cicolably

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Najtichsi zdroj, najlepsie 500W

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC skrinky, zdroje a chladenie

34

3440

25.11.2008 20:21

OmeGa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Co najtichsi zdroj pre HTPC

v PC skrinky, zdroje a chladenie

16

719

10.11.2016 11:06

tomek

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

HD5750 - najtichší chladič

v Grafické karty

5

634

03.06.2010 22:24

Cirky

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Najtichsi HDD, od 250gb

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Úložné zariadenia

44

2673

23.02.2008 23:27

.:M@Rt!nKo:.

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Najtichsi 2TB - 3TB disk

v Pevné disky a radiče

1

349

01.03.2013 14:40

shiro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PC HLAVNE NA NET,FILM,MP3 - CO NAJTICHSI

v PC zostavy

19

1028

21.12.2007 19:49

salamoon

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I: Napajaci zdroj Seasonic zdroj M12II-620W F3 80+ Bronze

v Bazár

5

1115

02.12.2016 11:46

Lojzo Van Prievan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ATX zdroj MPA-88X ako 12V zdroj na napajanie minikompresoru

v PC skrinky a zdroje

0

947

15.10.2014 17:30

minochino

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj LOGIC Zdroj ATX 500W 120mm ventilátor

v PC skrinky, zdroje a chladenie

8

925

07.09.2015 15:15

dark_globe

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PC zdroj KME zdroj PK-500, rada

v PC skrinky a zdroje

11

777

30.12.2012 14:32

5_kubo_1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj po roku bez elektriny (z pc nejde obraz na vine zdroj)

v PC skrinky a zdroje

2

657

24.12.2014 20:08

Mindfreak

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj - zdroj všetkých problémov

v PC skrinky a zdroje

12

639

23.11.2014 21:26

Mego

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj & zdroj

v PC skrinky a zdroje

7

903

05.10.2009 15:53

Snake

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

zdroj

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC skrinky, zdroje a chladenie

31

2953

20.09.2007 23:16

turbo180



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF