Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 27 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2007 19:01

Nazdarek. Chcel by som Vas poziadat o radu. Nainštaloval som si PHP Home Edition 2,a neviem čo ďalej.Totiz ani len netusim ako sa to cele pouziva, ako spravit to,aby ta moja stranka vobec bezala pod tymto balikom... Proste som z toho uplne mimo. Prosim ,poradte mi niekto, ako mam vlastne docielit toho, aby sa moja stranka spravala ako keby bola na skutocnom nete a aby som vlastne mohol do nej vkladat PHP (samozrejme s odozvou). Budem vdacny za kazdu radu.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2007 19:22

pri instalacii si si urcil nejaky adresar niekde na disku (defaultne tusim php home nadstavuje C:\www) a suborz v tomto adresari sa budu spravat tak ako na serveri. v prehliadaci ides cez http://localhost/subor-v-adresari-www


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.03.2007 11:43

Skusil som rady.. Cez vyhladavac som si zadal localhost a vypisalo mi Vitejte na web serveru... Takze asi to bezi spravne. Ale ako vlastne urobim(docielim) to, ze sa mi v prehliadaci zobrazi stranka? Aby som videl ako mi to bude realne bezat... A ako subory s priponou php, cez to pustat? To ich mam len prekopirovat do priecinka kde mam nainstalovane php a v stranke sa budu spustat automaticky?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2007 11:49

no keď už máš ten koreňový adresár localhostu (napr. ten C:\www) tak doň nakopíruj tie súbory (napr. máš guestbook, tak súbor guestbook.php nakopíruj do toho priečinku) a potom keď si chceš ten php skript spustiť tak otvor prehliadač (radšej Firefox, alebo Operu než IE :lol:) a napíš adresu http://localhost/guestbook.php

a vtedy sa ti vykoná ten php skript. inak pozri si toto, určite ti to pomôže: http://www.pcforum.sk/php-tutorial-vt13286.html (hlavne druhý a tretí článok)







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.03.2007 16:19

Chlapi, help. Ja som z toho programu fakticky uz na nervy. Stale to neviem spustit... Postupoval som podla vasich rad, knihu som si kupil, ale stale nic. Stranku mi nezobrazuje. Prosim, vysvetlite mi to niekto ako keby ste to vysvetlovali poslednemu idiotovy. Ako mam vlastne postupovat. Podla knihy som isiel takto... V notepade som si zapisal <html>
<title></title>
<body>
<?php
" Nejaky text "
?>
</body>
</html>

A ako to mam potom ulozit? Ako html, ci php?Lebo som uz skusil oba spôsoby a aj tak som to cez prehladac neotvorli. Stale mi tam len vypisuje Vitajte na Web Servery. Nastavte jednu zo stranok ako predvolenu. No a nech tam uz pisem cokolvek,stale mi to vypisuje to iste. Alebo kde robim chybu?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2007 17:28

ten súbor premenuj na index.php







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.03.2007 20:05

No tomu celkom nerozumiem. Preco ho mam premenovat na index. php? Ved nie je jedno aky ma nazov? Nie je dolezita len pripona .php? Lebo skusal som ho pomenovat priklad.php a nesiel... A vknihe(ktoru som si kupil kvoli PHP a je tak blbo napisana, ze ma slak ide trafit) som tiez nasiel, ze pomenovanie priklad.php .


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2007 20:49

newboy1 píše:
No tomu celkom nerozumiem. Preco ho mam premenovat na index. php? Ved nie je jedno aky ma nazov? Nie je dolezita len pripona .php? Lebo skusal som ho pomenovat priklad.php a nesiel... A vknihe(ktoru som si kupil kvoli PHP a je tak blbo napisana, ze ma slak ide trafit) som tiez nasiel, ze pomenovanie priklad.php .

index je predvolena stranka, t.j. ked zadas www.nieco.sk tak to je to iste ako keby si zadal www.nieco.sk/index.php(html...)







_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.03.2007 17:30

No premenoval som ten subor na index.php, ale aj tak mi to nejde... Ja uz fakt neviem...V com by mohol byt problem? Nemoze to byt tym, ze som zabudol nieco nakonfigurovat v samotnom programe?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 30.03.2007 22:15

a si si istý, že to máš v tom správnom koreňovom priečinku????







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2007 11:24

Ja uz si nie som ani isty ako sa volam.... :( Fakt som uz z toho zufaly... Ono mi to proste nejde a ja neviem kde je chyba... Problem je, ze som s tymto programom nikdy este pred tym nerobil(taktiez s PHP) takze ani len netusim, kde hladat chybu-ktorym smerom sa uberat. Skuste mi poradit. Povedzme ze som si nainstaloval len ten program-proste len instalacia a nic viac- ako dalej postupovat, aby som to vyskusal-aby to fachcilo. Ako zapisat html do stranky, ako pomenovat, kde nakopirovat, ako otvorit, co nakonfigurovat. Proste cely postup. Lebo ja som uz fakt na "samovrazdu"... :wall:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.04.06
Príspevky: 728
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2007 11:48

1. naco ti je zo zaciatku server na vlastnom pocitaci, ked nevies zaklady HTML... to je bezprostredna vec preto, aby si sa mohol ucit PHP (takze nauc sa zaklady, zisti co to znamena index.html v adresari apod...)

2. ked budes vediet zaklady HTML a budes sa chciet ucit PHP, tak spusti Apache (alebo ten program, kt. ma vsetko pohromade) a do zlozky C:\www hod svoju stranku/skript ktory chces zobrazit. To znamena ze ak do tej zlozky das subor skuska.php tak v prehliadaci zadas http://localhost/skuska.php a prehliadac ti musi zobrazit spravne vygenerovany skript. Nieco v tom musis robit zle, lebo ak ti zobrazuje text na localhoste vitejte na webservru... tak apache ti ide v poriadku.

takze sprav si subor skuska.php, vloz don napr takyto kod
Kód:
<?php
echo "slava, uz to funguje";
?>

uloz ho tam kde som to popisal vyssie a prejdi na tu stranku...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2007 15:12

Milý xyz Po prve, server mi je na vlastnom pocitaci na to, aby som si vyskusal stranky ktore som si vytvoril, skor ako ich hodim na net. Takze ked pozorne citas, zaklady html ovladam. Netvrdim ze ovladam prefektne PHP-cko, ale postupne sa ho ucim... Doteraz som ho totiz nepotreboval. ..Mam rad takych mudrcov, co si precitaju dve vety a uz radia....
Po druhe, to co mi radis... To mi radili uz pred tebou, skusal som to, ale nejde to. Ak by mi to islo, tak uz by sme to v tomto fore neriesili.. Ak by si si pozorne precital diskusiu, prisiel by si na to sam...Tak ak chces rozdavat rady, kto sa ma co ucit, tak skus prist s niecim novym...Keby mi take nieco povedal napr. p360t , alebo niekto iny, kto sa vyzna, tak to beriem.... Ale este si nic rozumne do eteru nehodil, okrem toho , ze si mi povedal, ze niekde robim chybu-to viem aj bez teba...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.04.06
Príspevky: 728
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2007 15:23

ok tak prepac moj prispevok ta nechcel vyprovokovat a pod len som to chcel zhrnut a "dwtailnejsie" popisat :roll:
html stranky si mozes prezerat na svojom pc aj bez servera a z tvojich prispevkov mi nie je jasne ci ovladas html alebo nie... ved sa pozri vyssie


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2007 15:38

newboy1 píše:
Nazdarek. Chcel by som Vas poziadat o radu. Nainštaloval som si PHP Home Edition 2,a neviem čo ďalej.Totiz ani len netusim ako sa to cele pouziva, ako spravit to,aby ta moja stranka vobec bezala pod tymto balikom... Proste som z toho uplne mimo. Prosim ,poradte mi niekto, ako mam vlastne docielit toho, aby sa moja stranka spravala ako keby bola na skutocnom nete a aby som vlastne mohol do nej vkladat PHP (samozrejme s odozvou). Budem vdacny za kazdu radu.
php home edition bol dobry balik ale myslim ze uz nema na nove ako su xampp, wamp a pod..., cize odporucam nejaky z tych, potom najdes v jeho zlozke adresar www, tam ak nahras nejaky index.html alebo index.php tak pri psusteny adresy localhost, 127.0.0.1, tvojej ip ale to iba v pripade xamppu sa ti obsah nacita alebo php script spracuje, odporucam ak mas zaujem len o php, mysql 5 a apache a nepotrebujes mail server, ftp a pod ine blbosti balicek wamp, sam ho pouzivam a v nom si mozes robit pocas behu nastavenia a nemusis sa hrabat v configoch, napr. ked chces povolit ci zakazat safemode, rewrajt a pod ine kravinky...







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2007 17:43

xyz Ok. V pohode.... :punk:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2007 19:43

JanoF, odkial si stiahol ten wamp? Ake mas s nim skusenosti? Ako ho treba nakonfigurovat?


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2007 20:00

newboy1 píše:
JanoF, odkial si stiahol ten wamp? Ake mas s nim skusenosti? Ako ho treba nakonfigurovat?

http://www.wampserver.com/
skusenost je taka ze je to to co som hladal :rolleyes: davnejsie som pouzival tento home co ty, potom som presiel na easyphp, neskor na xampp, potom na apache2triad a teraz na toto a pre na uplne postacujuce a hlavne pohodlne :) stiahnut to stiahnes tu http://www.wampserver.com/







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.04.2007 10:38

JanoF.. Tak som dal na tvoju radu a nainstaloval som si Wamp.. Vyzera byt celkom v pohode... Mozes mi prosim povedat ako ho vlastne pouzivat? Ale ak by si mohol od zaciatku... Vytvorim si stranku, ktoru pomenujem Index.html , nakopirujem si ju do adresara www, otvorim si prehladac, tam si zadam localhost/Index.html ? ( lebo tak m i to zrovna nejde)... Skus mi to prosim ta nejako vysvetlit, ako to mam spravit aby mi uz konecne cez prehladac zobrazilo stranku...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.04.2007 10:55

JanoF, tak uz som to rozbehal... Aspon ciastocne. Stranku(hlavnu-ostatne som nechal povodny nazov) som si premeneval na index a nakopiroval do adresara DocumentRoot. teraz ked otvorim prehladac, tak automaticky mi ju nacitava... Ale je tu problem.. Co s php- teda, ked som si zadal php script do stranky, tak mi ho nezobrazilo...


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2007 12:33

newboy1 píše:
JanoF.. Tak som dal na tvoju radu a nainstaloval som si Wamp.. Vyzera byt celkom v pohode... Mozes mi prosim povedat ako ho vlastne pouzivat? Ale ak by si mohol od zaciatku... Vytvorim si stranku, ktoru pomenujem Index.html , nakopirujem si ju do adresara www, otvorim si prehladac, tam si zadam localhost/Index.html ? ( lebo tak m i to zrovna nejde)... Skus mi to prosim ta nejako vysvetlit, ako to mam spravit aby mi uz konecne cez prehladac zobrazilo stranku...
tak by to ist malo, ak mas iny system ako wxp tak skus pc restartovat, popripade sa pozri do taskbaru ze ci je apache spusteny, resp ak to chces pouzivat musis mat vedla hodiniek, resp v tom mieste nejaku novu ikonku ;) bez nej ti to pracovat nebude ak ju tam budes mat zobrazenu tak potom mas pristup k trebars tomu html suboru http://localhost/index.html ak je to nejaky php script tak http://localhost/script.php

Samozrejme ratam s tym ze si php home odinstaloval a korektne ;)







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 04.07.14
Príspevky: 344
Témy: 97
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.04.2007 23:41

No ked som uplne vycistil pc od PHP HE2, tak ten wamp ide super... Je fakt cooolovy.... najmä pre mna :D Uplne jednoducha instalacia a da sa v nom robit-skusat za "chodu".... Je fakt super ...A co sa mi este viac rata, tak ked som mal este popri nom nainstalovany PHP, tak localhost si bral rovno zo svojho adresara, bez ohladu na ostatne...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.04.06
Príspevky: 728
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2007 21:25

obraciam sa k vam s prosbou o pomoc :) ...
mam WAMP a funkcia mail nepracuje spravne (zle nastaveny smtp port). a ja neviem kde mam zmenit port, ktory ma obsadit :cry:
hladal som v php.ini ale nenasiel som toto nastavenie (mozno som hladal zle, neviem)

za vasu pomoc vopred dakujem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 24.09.06
Prihlásený: 15.07.23
Príspevky: 1427
Témy: 37
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2007 22:50

Kód:
 ~< [ itsgoingd @ DayLight.friiNet ] >~                                                                                                   
:-) cat /usr/local/etc/php.ini | grep smtp
smtp_port = 25

ehm, co dodat, je to tam..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 02.03.07
Prihlásený: 29.07.09
Príspevky: 70
Témy: 1
Bydlisko: Košice[JZR]
Príspevok NapísalOffline : 14.04.2007 11:42

Mám jeden problém s Apache2Triad:
Keď sa v PHP súbore vyskytne nejaká chyba, apache ju nenapíše na stránku,
iba zaeviduje do logov. Je v nastaveniach parameter, ktorý som prehliadol?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2007 10:31

Vratme sa este k php Home2. Prave som si to nainstaloval, ale nefunguje to. V system trayi svieti len zelena ikona semaforu /co je MySQL/, ale ta druha ikona je cervena a mala by byt tiez zelena! Lebo teraz po zadani http://localhost/nieco.php sa zobrazi len prazdna stranka. Po kliknuti na tu ikonu vyskoci tabulka, kde je medziinym aj Connect. Ak dam connect, pyta si computer name. Sem cokolvek dam, vypise unable to connect ... Vie mi niekto pomoct?

Po spustemi Apache.exe mi vyskoci toto hlasenie: Normalne je povoleno pouze jedno pouziti kazde adresy (protokolu, sitove adresy, portu) soketu. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80 no listening sockets available, shutting down. Unable to open logs


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Nainštaloval som si PHP Home Edition 2, čo ďalej.->WAM

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2007 16:08

Sakra, zistil som! Port 80 bol vyuzivany aj inym programom, a preto som nevedel spustit Apache. Bol to Skype, co mi ho obsadzoval!!!


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 27 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows XP HOME Edition==> Cestovny profil

v Operačné systémy Microsoft

0

391

28.11.2011 13:59

Roj-i Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prosím pomôžte mi nainštaloval som d-link 524 podla návodu

v Sieťové a internetové programy

8

1062

18.08.2010 22:33

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skoncil som c++, ako dalej?

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

13

1155

28.11.2011 18:14

reDo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dodržal som SEO tipy, čo ďalej?

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

1151

06.03.2007 12:28

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spravil som hosting a neviem co dalej

v PHP, ASP

21

1920

30.03.2007 17:03

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HEELP! Zlozil som PC, no co dalej?

v Operačné systémy Microsoft

11

601

26.02.2010 14:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. php ->mysql ->php Help.zoradit

v PHP, ASP

4

589

20.06.2009 12:44

KViki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. home edition

v Operačné systémy Microsoft

5

430

26.12.2007 15:46

kAli0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. $pcforum->getForumActivity('PHP, ASP', 2012)/$pcforum->getForumActivity('PHP, ASP', 2022) - Warning: Division by zero

v PHP, ASP

4

2290

20.05.2022 13:51

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windovs xp home edition

v Operačné systémy Microsoft

5

629

11.03.2008 13:53

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. starter vs home edition ?

v Operačné systémy Microsoft

5

453

19.03.2010 17:42

zeto750 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows Xp Home Edition

v Operačné systémy Microsoft

5

495

27.02.2008 12:44

Haemorrhage Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win xp home edition

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

48

1961

28.07.2009 14:34

kabaniny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsft xp home center edition

v Operačné systémy Microsoft

5

422

11.08.2007 12:41

mach4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NOD32 alebo Avast Home edition

v Antivíry a antispywary

7

1009

08.04.2007 11:05

okramslayer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista Home edition - power user

v Operačné systémy Microsoft

6

790

09.02.2009 7:22

podnot Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra