Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.06.13
Prihlásený: 10.06.13
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2013 8:29

Ahojte,

na TV Dajto bude od pondelka 10.6.2013 bežať denne seriál Star Trek Nová Generácia so slovenským dabingom, ktorý som nepočul už asi 17 rokov :D keďže by som si tento skvost rád zarchivoval, potrebujem Vašu radu. Video stopu už mám v DVDripe s pôvodným ENG a CZE zvukom v PC, takže by som chcel z Dajta vytiahnuť iba tú SVK zvukovú stopu:

- aký typ kábla budem potrebovať ak by som chcel nahrávať iba priamo zvuk z TV do PC? (TV je plazmová LG, myslím, že čo sa týka notebooku, je to jedno)

- aký typ kábla budem potrebovať ak by som chcel seriál najprv nahrávať na VHS (áno, niekto ešte má iba videorekordér :rolleyes: ) a potom následne z videa (typ Philips) zase nahrať do PC iba zvuk?

- aký typ softvéru mi to dokáže v PC nahrávať priamo do mp3 alebo aspoň následne do tohto formátu skonvertovať?

Vďaka za usilovného čitateľa a odpovede :)


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Nahrávanie zvukovej stopy z TV do PC

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2013 8:50

Záleží na tom, aké výstupy má tvoja TV. Notebooky (hlavne tie novšie) zriedkavo majú linkový vstup, takže tam by mohol byť trochu problém (dá sa použiť mikrofónový vstup, ale výsledok nestojí za veľa - menšia vstupná impedancia, vyššia citlivosť, mono). Ak má plazma RCA výstup pre zvuk, môžeš použiť RCA(M) - JACK(M) kontektor. Keby to úplnou náhodou (iba pre kompletnosť informácií) malo len SCART, dá sa tiež použiť špeciálna redukcia.
Skús napísať jeden dôvod, prečo si komplikovať život najprv nahrávaním na VCR a potom do PC? Čo sa softvéru týka, je ich celá hromada (Audacity, GoldWave,...google) väčší problém bude s napasovaním zvukovej stopy na obraz, hlavne ak ti medzi dialógy dajú reklamu + zopakujú predchádzajúcich pár sekúnd.







_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.06.13
Prihlásený: 10.06.13
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.06.2013 12:24

no veď práve preto uvažujem najprv o VHS zálohe kde mi už potom nič neujde, respektíve pretočím si veci dopredu-dozadu....i keď je asi pravda, že lepšie bude priamo to nahrávať v plnej dĺžke s reklamami a potom strihať v PC na konkrétny DVDRip...vďaka za ostatné info.....čo sa týka toho prepojenia a tak, je to digitálny príjmač OPENBOX, ktorý dekóduje Skylink a zapojený do TV je práve cez SCART...ale ako je to potom zo zvukom - myslíš že treba prepojiť PC priamo z niektorým TV výstupom, alebo by to šlo cez ten OPENBOX?? Ono by som to takto nekomplikoval, ak by som mal DVDrekordér alebo aspoň pevný disk na dig.príjmači, tak predsa to vytiahnutie stopy by bolo jednoduchšie....takto mi ostávajú iba tieto "koumácke" možnosti :shock:

--
Ešte ma v podstate samého napadol jeden spôsob - a síce nahrávanie flash videa z nejakého online streamu a následne vytiahnuť mp3 alebo zkonvertovať z flash už nie je problém...ale tu sa zas môže stať, že odíde pripojenie etc...

--
Tak napokon som zrejme už problém vyriešil, aj keď to tiež nebude zadarmo :loony: Markíza streamuje kompletné vysielanie svojich Tv cez VOYO, aj keď za takmer 6 Eciek mesacne, ale je tam aj kvalitny HD stream Dajta - neseká to a obraz je čistučký a navyše mne ide najmä o zvuk....takže najjednoduchšie to asi bude predplatiť, zachytávať celé video s nejakým programom a potom si z nahraného už len vytiahnuť zvuk....takže asi môžeme tému aj uzavrieť ;)


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Nahrávanie zvukovej stopy z TV do PC

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2013 13:41

Prečo to komplikuješ? Nahráš predsa zvuk aj s obrazom a nemusíš nič riešiť zbytočné oddelovanie obrazu a zvuku a potom zase spájanie s úplne "rovnakým" obrazom. :rolleyes:







_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.06.13
Prihlásený: 10.06.13
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.06.2013 15:07

no jasné, len nepotrebujem 10 verzií jedného seriálu....už teraz to mám komplet v dvojdabe eng/cze, tak načo kopírovať rovnaké video 2x?? chcem to práve tak, že do jedného obrazového DVDripu dám komplet všetky zvukové streamy a môžem prepínať medzi nimi na jednom videu...mne ide len o obohatenie sa o slovenskú stopu


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nahrávanie zvukovej stopy.

v Audio programy

6

725

29.08.2011 0:36

skopko33 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prerusenie zvukovej stopy

v Video programy

5

383

24.12.2014 20:13

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oneskorenie zvukovej stopy v AVI - prosim POMOC

v Video programy

0

637

14.06.2008 11:30

pepe2144 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. program na konverovanie videa 4K a pridanie dalšej zvukovej stopy

v Ostatné programy

8

326

05.05.2023 17:11

Rafi87 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pridanie audio stopy

v Video programy

4

784

08.10.2008 21:21

t-90 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zrýchlenie video stopy

v Video programy

1

776

09.12.2008 18:33

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AVI a Zvukove stopy

v Video programy

2

563

19.02.2009 22:34

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nazov audio stopy vo filme

v Video programy

0

460

29.06.2011 2:57

venom2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Synchronizácia DTS stopy bez reenkódovania

v Audio programy

4

317

27.04.2013 17:17

emajko159 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. program na vymazanie audio stopy v avi

v Video programy

3

1077

16.02.2011 18:58

tetele Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako dostanem z AVI suboru zvukove stopy? sú dve = dual audi

v Video programy

4

682

01.07.2008 8:29

vanea Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. výmena zvukovej karty

v Zvuk

21

732

04.06.2016 7:01

peroxid Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zapnutie zvukovej karty

v Ovládače

2

893

25.03.2008 20:20

koral Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pripojenie zvukovej karty

v Zvuk

7

632

08.06.2017 13:10

fučík Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pridanie Zvukovej karty

v Zvuk

9

1179

27.01.2011 14:56

mirsej01 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyber zvukovej karty....

v Rozširujúce karty

1

1204

28.11.2006 16:49

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra