Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.12.13
Prihlásený: 25.05.14
Príspevky: 7
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2014 23:54

Potreboval by som poradiť, na čo vlastne pozerať pri výbere karty, či pozerať iba na výkon karty, alebo aj na to čo za "technologie" jednotlivá karta a spoločnosť ponúka. Napríklad, GTX 660 a AMD R9 270 sú veľmi podobné výkonom, R9 270 má o niečo väčší‎ výkon ako GTX 660. Nvidia má Adaptive VSync, Cuda, G-Sync, GPU Boost 2.0, Physix, TXAA, Experience a AMD má Mantle, ZeroCore, PowerTune. Sú dôležité aj takéto faktory ? Lebo osobne sa rozhodujem medzi týmito dvoma a neviem sa rozhodnúť, predsa R9 270 je výkonnejšia, ale u GTX 660 by som mohol využiť Adaptive VSync, Cuda (na renderovanie),Experience, poprípade TXAA, a u AMD by som moc toho nevyužil až na Mantle (viem že ten ZeroCore a PowerTune sú ako keby "automatické"). Osobne my príde že v technologí ktorá je ponúkaná je Nvidia na tom lepšie. Neviem rozhodnúť či isť s GTX 660 alebo R9 270 (viac vymožeností vs. viac výkonu)
PS. Tento článok by som rád bral skôr ako Nvidia vs AMD, ako GTX 660 vs R9 270 (tie dve karty som dal iba ako príklad, a samozrejme aj pre to lebo sa neviem rozhodnút :D )


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 23.02.2014 1:19

tak si sa vyrozpraval a teraz napis rozpocet a zvysok zostavy.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Na čo sa pozerať pri výbere GPU ?

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 23.02.2014 3:49

No ak sa rozhodujem pre graficku kartu tak vyberam podla toho na co ju potrebujem. Ak chcem hernu graficku kartu, tak pozeram vykon v hrach, ak chcem grafiku na renderovanie, tak zistim ake technologie moj renderovaci soft zvlada (CUDA? OpenCL?) a pogooglim benchmarky kariet v tychto technologiach..

Adaptive VSync: podla mna zbytocne, bud zapnem VSync, alebo ho vypnem... velmi malokedy sa mi stava ze hra skace z FPS nepouzitelneho pri VSync-u na FPS nepouzitelne bez VSync-u
CUDA: Treba pokukat ci renderer nepodporuje aj OpenCL a aky je vykonovy rozdiel medzi AMD s OpenCL a NVIDIA s CUDA a NVIDIA s OpenCL
G-Sync: Only works with G-Sync enabled monitors? Mas taky? ak nie tak zbytocne riesit ak si neplanujes aj novy monitor kupit...
GPU Boost == PowerTune?
PhysX: velmi malo hier ho podporuje, a je to strasny zrut vykonu...
TXAA: to iste co vyssie
Experience: Ak si hrac, ktoremu sa nechce manualne si nastavovat urovne detailov v hrach, tak je toto celkom uzitocna feature, no bohuzial ani toto nie je dokonale, neviem presne podla coho to urcuje "optimalne detaily", ale obcas mi to proste nastavi najmensie detaily aj ked zvladam v pohode high, obcas mi to nastavi najvyssie aj ked ledva zvladam stredne.. A potom ci uz posuvam s jednym slider-om v Experience alebo s viacerymi slidermi v hre az tak velky rozdiel v tom nevidim.. Taktiez nema 100% podporu hier
Mantle: To, ze ci na pozadi bezi Mantle, DirectX alebo OpenGL ta nemusi zaujimat.. Co ta ma zaujimat je aky vykon ti karta prinesie.. (Napr. ak Mantle poda o 10% vacsi vykon ako DirectX ale kupis AMD ktora je o 10% slabsia ako nVidia bez Mantle, tak vykon bude rovnaky)
ZeroCore: ak ti zalezi na spotrebe pri vypnutom monitore tak fajne, ale vacsinou ked odchadzam od pocitaca na taku dlhu dobu ze sa mi oplati vypnut monitor tak pocitac rovno uspim, takze opat dalsia feature ktoru nevyuzijem :)

Neoplati sa pozerat na ciselka, technologie, MHz, MB, a podobne veci == zvacsa ide o marketingove tahy, na co sa oplati pozerat su realne vykonnostne test-y (idealne v hre/software ktory planujes pouzivat, ak take najdes)..







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Na čo sa pozerať pri výbere GPU ?

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 23.02.2014 7:21

zjednodušene treba pozerať na počet stream a texture
jednotiek,šírku pamäťovej zbernice a až potom na frekvencie


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.12.13
Prihlásený: 25.05.14
Príspevky: 7
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.02.2014 11:09

Spoiler: zobraziť
nBXXL píše:
No ak sa rozhodujem pre graficku kartu tak vyberam podla toho na co ju potrebujem. Ak chcem hernu graficku kartu, tak pozeram vykon v hrach, ak chcem grafiku na renderovanie, tak zistim ake technologie moj renderovaci soft zvlada (CUDA? OpenCL?) a pogooglim benchmarky kariet v tychto technologiach..

Adaptive VSync: podla mna zbytocne, bud zapnem VSync, alebo ho vypnem... velmi malokedy sa mi stava ze hra skace z FPS nepouzitelneho pri VSync-u na FPS nepouzitelne bez VSync-u
CUDA: Treba pokukat ci renderer nepodporuje aj OpenCL a aky je vykonovy rozdiel medzi AMD s OpenCL a NVIDIA s CUDA a NVIDIA s OpenCL
G-Sync: Only works with G-Sync enabled monitors? Mas taky? ak nie tak zbytocne riesit ak si neplanujes aj novy monitor kupit...
GPU Boost == PowerTune?
PhysX: velmi malo hier ho podporuje, a je to strasny zrut vykonu...
TXAA: to iste co vyssie
Experience: Ak si hrac, ktoremu sa nechce manualne si nastavovat urovne detailov v hrach, tak je toto celkom uzitocna feature, no bohuzial ani toto nie je dokonale, neviem presne podla coho to urcuje "optimalne detaily", ale obcas mi to proste nastavi najmensie detaily aj ked zvladam v pohode high, obcas mi to nastavi najvyssie aj ked ledva zvladam stredne.. A potom ci uz posuvam s jednym slider-om v Experience alebo s viacerymi slidermi v hre az tak velky rozdiel v tom nevidim.. Taktiez nema 100% podporu hier
Mantle: To, ze ci na pozadi bezi Mantle, DirectX alebo OpenGL ta nemusi zaujimat.. Co ta ma zaujimat je aky vykon ti karta prinesie.. (Napr. ak Mantle poda o 10% vacsi vykon ako DirectX ale kupis AMD ktora je o 10% slabsia ako nVidia bez Mantle, tak vykon bude rovnaky)
ZeroCore: ak ti zalezi na spotrebe pri vypnutom monitore tak fajne, ale vacsinou ked odchadzam od pocitaca na taku dlhu dobu ze sa mi oplati vypnut monitor tak pocitac rovno uspim, takze opat dalsia feature ktoru nevyuzijem :)

Neoplati sa pozerat na ciselka, technologie, MHz, MB, a podobne veci == zvacsa ide o marketingove tahy, na co sa oplati pozerat su realne vykonnostne test-y (idealne v hre/software ktory planujes pouzivat, ak take najdes)..


Diki za príspevok, uvedomil som si že bude lepšie ak budem proste porovnávať výkony GPU, asi teda pojdem s R9 270 lebo cena je rovnaká ako GTX 660 a pri tom je výkonnejšia.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc pri výbere GPU

v Grafické karty

16

559

11.03.2017 13:47

deno45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomooc pri vybere GPU...

v Grafické karty

1

472

27.07.2009 15:16

brm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Porada pri výbere gpu do zostavy

v Grafické karty

1

348

10.03.2017 9:48

tomek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. naco na prve pozerat pri OC+postup

v Biosy a ladenie výkonu

1

638

17.05.2008 8:16

brm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc pri vybere

v ATI/AMD grafické karty

12

676

05.03.2011 18:08

mEyz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rada pri vybere

v Grafické karty

11

447

30.11.2013 13:50

Ajdam21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc pri výbere

v Notebooky a netbooky

3

546

02.07.2012 8:10

uzivatel1986 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomozte pri vybere

v Notebooky a netbooky

10

541

28.10.2015 19:45

Froster Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc pri vybere

v Notebooky a netbooky

4

475

15.02.2011 5:43

cape Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc pri vybere ;)

v Grafické karty

12

826

03.08.2009 23:04

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc pri výbere

v Notebooky a netbooky

2

475

16.12.2008 16:35

barborka16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte pri vybere

v Notebooky a netbooky

9

726

05.07.2008 10:40

mmicro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rada pri vybere

v Notebooky a netbooky

5

353

19.01.2015 16:18

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc pri výbere

v Notebooky a netbooky

13

958

02.03.2010 14:06

heretik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc pri vybere

v Notebooky a netbooky

14

718

02.12.2010 20:57

maya13 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc pri vybere

v PC zostavy

10

842

23.02.2009 13:14

Ke2ny Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra