Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.12.2006 16:32

Numline1 píše:
Chceme vediet kam idu nase (vase :P ) peniazky . Jadrove zbrane sice nekupili ale z tych ponoziek sa daju lahko vyrobit . Keby im radesej kupili nieco uzitocnejsie ako ponozky trebars lepsi vycvik :shock:
to si nemyslim, Slovaci maju dost slusny vycvik a niesme pod nejakou urovnou, aspon co poznam par ludi co chodia do iraku tak sice nadavaju stale na tych vyssich(sefov) ale to nadavaju aj zamestnanci v praci, cize nic nove, ale co sa tyka vycviku tak si to vzdy pochvaluju ze tam niesu nejaky vojaci typu mr. bean a pod :) samozrejme hovorim o profesionaloch, nie o tych tzv profesionaloch ktory len teraz nastupuli, je jasne ze musi prejst nejaky ten rok, tak ale to je vsade vo svete tak. Mozno akurat tak v rusku nie....

Tommy píše:
jedina uzitocna vec ktoru moze stat vramci armady urobit je ze ju rozpusti
vidis ty rozmyslas ako hipi... ale tak to nefunguje to by musel byt na celom svete mier a to nikdy nebude pokial tu bude panovat clovek ako taky ;)

Ber to tak ze keby neboli vojny tak mas teraz na stole klietku s postovimi holubmi a forum by teraz fungovalo na baze mejlovej konferencie akurat ze namiesto mejlovej pouzijeme holubova :)
Vdaka vojen mas na stole svoje pc/nb svoj telefon/fotak a pod....







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2006 2:23

Citácia:
je to lepsie minutie na nejake handry ako na nejake zbrane

genialna logika, to ako keby som to ze mi niekto ukradne penazenku obhajoval tym ze dobre ze mi neukradol aj auto
Citácia:
vidis ty rozmyslas ako hipi... ale tak to nefunguje to by musel byt na celom svete mier a to nikdy nebude pokial tu bude panovat clovek ako taky

tak ver tomu ze moje zmyslanie ma od hipi veeelmi daleko, to ze krajina rozpusti statnu centralizovanu armadu neznamena ze na nu automaticky niekto zautoci, statna armada sluzi v provm rade ako lakadlo na utok a este si uvedom ze stat nie je jediny sposob ako uchranit dane uzemie, (sukromna armada, ochrana svojho vlastneho majetku, domobrana...)
Citácia:
Ber to tak ze keby neboli vojny tak mas teraz na stole klietku s postovimi holubmi a forum by teraz fungovalo na baze mejlovej konferencie akurat ze namiesto mejlovej pouzijeme holubova
Vdaka vojen mas na stole svoje pc/nb svoj telefon/fotak a pod....

to je mozno pravda, lenze keby sme vsetky investicie ktore sme investovali do armad investovali do vedy priamo, tak mam teraz na stole teleport a sedim na vesmirnej lodi vo vedlajsiej galaxii







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.12.2006 14:11

tu prvu citaciu som moc dobre neupresnil, cize to moze zniet aj takto, co sa tyka tej druhej citacie tak s tym nesuhlasim, nemyslim si ze nejaka domobrana alebo sukromna armada by si vedel poradit s niekom kto by mal velmi vela tazkej techniky, mozno by bola natom lepsie po casti rucnych zbrani, alebo nejakych gulometov, ale to ti je na tazke zbrane houby platne....

Co sa tyka vojen, teraz je uz ich vplyv na dobu minimalny, ale predtym to bolo inac, nepisem ze len vdaka vojnam sme natom technologicky ako teraz ale maju nato velky vplyv, resp mali... a co sa tyka investicie tak predtym si myslim ze investicia do zbrani a technologii bola vyssia ako teraz, aj ked to mozno tak nevyzera ale to je uz len kvoli tomu ze sme na vyssej technologickej urovni ako predtym.....teleport budes mat mozno po 3svetovej vojne :P







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.04.06
Príspevky: 728
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2006 14:13

JanoF píše:
teleport budes mat mozno po 3svetovej vojne
po tretej svetovej vojne uz na Zemi nik neostane


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2006 14:15

xyz píše:
po tretej svetovej vojne uz na Zemi nik neostane

skor by som povedal ze Zem neostane :rolleyes:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2006 14:31

Dufam ze 3.svetova vojna uz nebude :cry:


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.12.2006 14:39

Numline1 píše:
Dufam ze 3.svetova vojna uz nebude :cry:
ja myslim ze urcite bude, stale tu vladnu velmoci ktory by si urcite radi nieco dokazali.....







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2006 15:10

JanoF píše:
ja myslim ze urcite bude, stale tu vladnu velmoci ktory by si urcite radi nieco dokazali.....

bude, koli takym kktom akosu amici - vsetky prachy pchaju do zbrojenia, zachvilu im dojde ze su najsilnesi, ostatym sa to nebude pacit a vojna je na svete


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.12.2006 15:12

POM4R4NC píše:
bude, koli takym kktom akosu amici - vsetky prachy pchaju do zbrojenia, zachvilu im dojde ze su najsilnesi, ostatym sa to nebude pacit a vojna je na svete
no amici su sice kkti ale vojnu urcite nezacnu, mame tu rusko ktore si myslim ze ak by vytiahlo svoje tajne zbrane a vyskumy tak s amikmi pozametaju.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2006 15:33

JanoF píše:
no amici su sice kkti ale vojnu urcite nezacnu, mame tu rusko ktore si myslim ze ak by vytiahlo svoje tajne zbrane a vyskumy tak s amikmi pozametaju.

no neviem ci rusi pozametaju...amici vrazaju strasne prachy do vyskumu takze musia mat teraz take zbrane o akych sa nam ani nesnivalo...aj keby rusi mali nieco, amici su v technologiach o krok v pred :shoot: :robot:

//este som zabudol na japoncov, ty uz urcite maju nejake kyberneticke zbrane :lol:


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.12.2006 15:35

POM4R4NC píše:
no neviem ci rusi pozametaju...amici vrazaju strasne prachy do vyskumu takze musia mat teraz take zbrane o akych sa nam ani nesnivalo...aj keby rusi mali nieco, amici su v technologiach o krok v pred :shoot: :robot:

//este som zabudol na japoncov, ty uz urcite maju nejake kyberneticke zbrane :lol:
amici sa ukazuju ako tam tie peniaze vrazaju, ale videl si rusko ze by sa ukazovalo niecim takym? ja este nie, cize nemozes vediet co rosi vlastnia a amici to tiez urcite nevedia....

No ale myslim ze sme uz celkom uplne OT, tak s5 k ponozkam....







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 10.12.2006 12:38

Citácia:
nemyslim si ze nejaka domobrana alebo sukromna armada by si vedel poradit s niekom kto by mal velmi vela tazkej techniky, mozno by bola natom lepsie po casti rucnych zbrani, alebo nejakych gulometov, ale to ti je na tazke zbrane houby platne

nechapem preco si myslis ze by sukromna armada mala mat horsie prostriedky kao ta statna, sukromna aramda by bola minimalne taka dobra ako tie statne, inak by si ju nikto nenajal, a na trhovom prostredi by proste skrachovala
je to podobne ako s SBS-kou, dnes mame na slovensku statnu policiu, lenze ta je nedostacujuca, nekvalitna a kurevsky predrazena (staci letmy pohlad na statny rozpocet), a preto nam trh vytvoril SBS







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.12.2006 12:49

Tommy píše:
Citácia:
nemyslim si ze nejaka domobrana alebo sukromna armada by si vedel poradit s niekom kto by mal velmi vela tazkej techniky, mozno by bola natom lepsie po casti rucnych zbrani, alebo nejakych gulometov, ale to ti je na tazke zbrane houby platne

nechapem preco si myslis ze by sukromna armada mala mat horsie prostriedky kao ta statna, sukromna aramda by bola minimalne taka dobra ako tie statne, inak by si ju nikto nenajal, a na trhovom prostredi by proste skrachovala
je to podobne ako s SBS-kou, dnes mame na slovensku statnu policiu, lenze ta je nedostacujuca, nekvalitna a kurevsky predrazena (staci letmy pohlad na statny rozpocet), a preto nam trh vytvoril SBS
to ano, ale sukromna armada nebude nikdy na takej urovni ako nejaka statna, proste to je blbost, nieje to mozne. Takto by sa z nej mohol stat potencionalny utocnik a takym ako usa by sa trebars nemuselo pacit a urcite by ich chceli eliminovat. Cize preto si myslim ze to nieje mozne aby bola aspon na takej urovni ako statna. Uz len samotny stat by to nedovolil. Prezri si trochu ekonomiku, mozno sa aj oto zaujimas ale asi si zabudol nato, kebyze je armada sukromna tak musi odvadzat dane, cize tym padom je z nej firma, spolocnost, to je samozrejme, no a zalozenie je tiez mozne, ale musi to povolit stat, vsetko co sa tyka okolo zbrani povoluje stat a ak by sa takato armada zalozila nacierno tak je ilegalna a tym padom to nemusi byt povazovane za sukromnu armadu ale za nejaky odboj. Uz len z toho smeru mi to pride nelogicke. SBS je nieco ine, SBSkari nenapadnu Slovensku dajme tomu :) armada napadnut nieco moze....

Tu uz pleties do firemneho sektoru nieco co jednoducho aspon na Slovensku a tipujem ze v celej EU nieje mozne, pochybujem ze stat ako taky povoli aby mal na svojom uzemi sukromnu armadu ;) mozno by stat nemal vlastnit nic, tym myslim elektrarne a pod ine blbost, ale armada je nieco uplne ine, to nieje firma z ktorej ma uzitok kazdy zo statu. Cize tu by nemala vlastnit ziadna sukromna firma :)







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 10.12.2006 14:41

Citácia:
Takto by sa z nej mohol stat potencionalny utocnik a takym ako usa by sa trebars nemuselo pacit a urcite by ich chceli eliminovat

to iste moze nastat aj v pripade statnej armady, nehovoriac o tom ze u statnej armady v dosledku neobmedzeneho rozpoctu a naslednej nenutnosti robenia racionalnych ekonomickych kalkulacii je pravdepodobnost agresie ovela vysia
Citácia:
Uz len samotny stat by to nedovolil. Prezri si trochu ekonomiku, mozno sa aj oto zaujimas ale asi si zabudol nato, kebyze je armada sukromna tak musi odvadzat dane, cize tym padom je z nej firma, spolocnost, to je samozrejme, no a zalozenie je tiez mozne, ale musi to povolit stat, vsetko co sa tyka okolo zbrani povoluje stat a ak by sa takato armada zalozila nacierno tak je ilegalna a tym padom to nemusi byt povazovane za sukromnu armadu ale za nejaky odboj. Uz len z toho smeru mi to pride nelogicke

cela tvoja argumentacia je zalozena na tom, ze stat tu ma teraz monopol na obranu a okrada nas danami, to je sice spravne, lenze ja tvrdim ze to su prave faktory ktore treba odstranit
Citácia:
mozno by stat nemal vlastnit nic, tym myslim elektrarne a pod ine blbost, ale armada je nieco uplne ine, to nieje firma z ktorej ma uzitok kazdy zo statu. Cize tu by nemala vlastnit ziadna sukromna firma

ekonomicke zakony su pokial viem konstantne a nemenne, cize ked je stat zlym vlastnikom elektrarni, tak preco by podla teba mal byt dobrym vlastnikom armady??







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.12.2006 14:48

Tommy píše:
cela tvoja argumentacia je zalozena na tom, ze stat tu ma teraz monopol na obranu a okrada nas danami, to je sice spravne, lenze ja tvrdim ze to su prave faktory ktore treba odstranit
ano ma, nikde netvrdim opak, ale ak to berem ako firmu, lenze je tu maly problem, ty stale zabudas nato ze elektrarne nieco poskytuju obyvatelom statu, vojaci nie, vojaci poskytnu tak max vojensku obranu, ale to nieje sucast zivota, co elektrina je....jednoducho armady uz len z principu nemozu vlastnit sukromnice, je to proste blbost

Tommy píše:
ekonomicke zakony su pokial viem konstantne a nemenne, cize ked je stat zlym vlastnikom elektrarni, tak preco by podla teba mal byt dobrym vlastnikom armady??
preto ze sukromnikovi by mohlo rupnut v bedni a mohol by svojvolne niekoho trebars napadnut, takto to mas pod kontrolov stat, kde je ludi viacej cize si nemoze trebars priemier len tak svojvolne povedat ze zrusime madarov a necha ich napadnut.....







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mytus narodnej obrany a jeho neblahe dosledky

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 10.12.2006 15:07

Citácia:
ty stale zabudas nato ze elektrarne nieco poskytuju obyvatelom statu, vojaci nie
akoby nie, ochrana pred agresorom je taky isty tovar ako hociaky iny
Citácia:
preto ze sukromnikovi by mohlo rupnut v bedni a mohol by svojvolne niekoho trebars napadnut, takto to mas pod kontrolov stat, kde je ludi viacej cize si nemoze trebars priemier len tak svojvolne povedat ze zrusime madarov a necha ich napadnut.....

no kazdy kto pozna historiu vie, ze statom uz "ruplo v bedni" velakrat, a praveze u sukromnej aramady by taketo "rupnutie v bedni" nastat nemohlo, respektive pravdepodobnost toho ze nastane je ovela mensia, totizto sukromna armada by bola platena z vrecak ludi na to aby im poskytovala ochranu, a ta armada by jednoducho agresiu financne neuniesla a aj keby uniesla tak by sa to jednoducho nevyplatilo, pretoze za to ju proste ludia neplatia
zabudas na to ze majitel sukromnej armady pri by za utok platil zo svojich vlastnych penazi, kdezto politik plati vojensku agresiu z cudzich penazi

P.S. Myslis ze by prezident Johnson zautocil v sedemdesiatych rokoch na vietnam, keby mal cely utok financovat z jeho vlastnych penazi







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. recyklacia - mytus modernej civilizacie

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

10

980

11.01.2007 12:55

Tommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stránka Slovenskej Národnej Galérie za 25 000€

v Novinky

22

1225

31.12.2011 8:20

Axel005 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba "narodnej" domeny http://www.nieco.nieco

v Domény

2

651

06.10.2012 19:03

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GTS250 jeho chladenie.

v Chladiče a všetky druhy chladenia

14

433

29.06.2013 10:31

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. msconfig - jeho vypnutie

v Operačné systémy Microsoft

7

782

11.01.2008 18:38

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo a jeho upgrade

v Notebooky a netbooky

4

412

11.08.2010 23:19

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zoznam a jeho smerník

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

288

02.11.2012 8:19

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Luks a jeho ožranie.

v Krčma

5

649

21.02.2010 23:14

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zdroj a jeho vykon?

v PC skrinky a zdroje

3

814

07.10.2006 10:24

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. php a jeho nastavenie

v PHP, ASP

4

637

24.04.2007 20:22

mokus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. excel a jeho funkcie

v Databázy

3

538

30.03.2016 8:51

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aDSL a jeho zdieľanie

v Siete

8

402

19.10.2012 19:17

Enriko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI a jeho CoreCell

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v AMD čipové sady

35

3925

17.08.2006 9:33

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HAMACHI a jeho ovladanie

v Sieťové a internetové programy

4

850

11.06.2006 21:26

gen1us Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zdroj a jeho spotreba ??

v PC skrinky a zdroje

5

2340

03.04.2008 17:59

slajfo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. input a jeho historia

v HTML, XHTML, XML, CSS

4

373

31.08.2010 23:19

sedlák Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra