Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2013 1:20

Zdravim uz nejaku dobu mam problem s jednym z vetrakou na grafickej karte MSI GTX 580 Twin frozer. Pri zapnuti huci dokonca sa mi zda ze nema ani take otacky ako ten druhy ale to je mozno len ocny klam. Graficka karta dosahuje teploty tak okolo 90-95 stupnov a tak som rozmyslal ze by som objednal nejake ine vetranie. Mohli by ste pls poradit ake by bolo najvhodnejsie ? Chcel by som nieco tiche co zvladne lepsie chladit ako ten co mam, cenovo nemam problem ja som pozeral na nieco taketo Zalman VF3000F - GTX570/580 ale mozno budete mat lepsie napady nenavidim ten hluk . Dakujem za pomoc







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MSI GTX 580  Twin frozer

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2013 10:33

to sú už fakt dosť kritické teploty.

ventilátor bude mať zrejme "vychodené" ložisko. ak je karta ešte v záruke, tak by som to reklamoval. teplotám by možno pomohlo chladič prepastovať. tie Twin Frozr neboli zlé chladiče, 90-95° nie sú u nich bežné teploty. je možné, že ventilátor sa naozaj kvôli mechanickému odporu točí pomalšie a teda aj slabšie chladí.

inak tie karty sú riadne žrúty a ak už investovať do aftermarket chladiča, šiel by som rovno do high-endu, tj. Accelete Xtreme III, Alpenfohn Peter a pod.
osobne som za Accelero http://datacomp.sk/arctic-vga-cooler-ac ... 45375.html , je to viac user-friendly riešenie /Alpenfohn zaberie ovea viac slotov z MB + musíš riešiť ventilátory a hlavne ich reguláciu/. Accelero chladí dokonale a je to prakticky nepočuteľné aj v záťaži. oproti Zalmanu neporovnateľne tichšie a zároveň o dosť účinnejšie, ten príplatok sa oplatí.

do skrine ti to vlezie, síce o chlp /fakt len milimetre/, ale vlezie.
mám ho na GTX570 kde je GPU od záslepky v rovnakej vzdialenosti, takže aj u GTX580 bude celková dĺžka karty rovnaká.
otáčky v záťaži cca 1300, teploty pri hraní do 60°.

ale ako som vravel, ak ti to pôvodné chladenie nevadilo, kým bolo OK a je to v záruke, tak by som riešil reklamáciu.

v reále s Accelerom takto v R3...

MSI GTX 580  Twin frozer

MSI GTX 580  Twin frozer

MSI GTX 580  Twin frozer







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.03.2013 12:58

Hmm ten Accelero a ked hovoris ze mas s nim vlastne skusenosti, mne ide hlavne oto aby bola graficka karta kvalitne chadena a nehucalo to ako besne. Ja by som dohoho isiel a zas cakat kym poslu zreklamovanu grafiku to je unich viac nez mesiac to radsej zainvestujem uz i do niecoho kvalitnejsieho a este som sa chcel opytat ako je to s montazou je k tomu i navod ? Zvladne to normalny uzivatel ? :) dakujem. A este jedna otazocka :) co to mas za ventilatory v bedni ? :) ja mam original fractal a tiez uz by som ich vymenil za nieco ine :) mohol by si pls hodit link ?







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MSI GTX 580  Twin frozer

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2013 13:28

mino ich ma v popise ak si to vsimnes, su to noiseblockeri a najdes ich tu
http://www.tichepc.sk/
extreme III najdes tiez na tej istej stranke
http://www.tichepc.sk/AC-Accelero-Xtrem ... rg1=001011
a manual k tomu najdes urcite, dokonca aj na stranke vyrobcu
http://www.arctic.ac/en/p/detail/index/ ... egory/2182
dokoca je v cz
http://www.arctic.ac/fileadmin/ax3/manual_cz.pdf







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MSI GTX 580  Twin frozer

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2013 13:56

už si niekedy menil chladenie na VGA?

montáž nie je úplná brnkačka, hlavne preto, lebo ten chladič má dosť širokú kompatibilitu a teda sú tam niektoré veci dvojmo /dištančné podložky pod montážny kit, niektoré pasívy/, čiže treba vedieť ktoré z nich použiť a návod nemusí vždy 100% zodpovedať realite.
ak ale nemáš obe ruky ľavé a neponáhľaš sa, ale dopraješ si na to čas, nemáš veľmi čo pokaziť.

plošný spoj tej MSI je identický s referenčným plošným spojom 580-ky,

http://pc.zoznam.sk/obr/3dkarty/reviews ... tos/29.jpg vs. http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/Sul ... y_maly.jpg

tu síce nie je nejaký detainý návod, ale na pár fotkách vidíš ktoré pasívy boli použité na pamäťové čipy a ktoré na napájanie karty, čo je v tvojom prípade rovnaké
http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... s?start=10

okrem toho je najháklivejšia vec správne vybrať výšku dištančných stĺpikov k montážnemu rámu /tuším v tomto sa návod k chladiču mýlil a ja som napokon použil vyššie podložky/. proste treba aj trochu porozmýšľať a pred montážou naostro si to okom prmerať a uistiť sa, že je to OK.

ak sa rozhodneš do toho ísť, tak daj potom vedieť pred montážou čo ti nie je jasné a poradíme.

fany mám popísané v podpise /môžeš si ich podľa tých názvov vygooglovať/.
u mňa je priorita ticho, takže žiadny veľký prievan tam nie je. ide o to aké máš požiadavky na odvetranie a na ticho.
vidím, že máš rovnakú dosku ako ja, čiže tam vieš v BIOSe regulovať podľa potreby iba CPU fan, ostatné sa cez dosku regulovať nedajú. ja som to preto riešil cez externý regulátor otáčok, ale poslúžil by ti aj ten čo je pôvodne k skrinke, pri správnej kombinácii vetrákov by nevadilo, že sa nedajú regulovať osobitne.

otázka je aké máš ohľadom vetrania požiadavky a tiež koľko chceš do toho investovať.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.03.2013 23:40

Hmm dobre pozeral som tie navody a myslim ze to zvladnem :) tak zajtra objednam co treba a potom sa dotoho pustim a budem informovat ako to islo :) dakujem za rady
Este jedna otazka cim ste cistili tie casti na ktore budem lepit tie chladice ?? :)
A asi objednam do bedne i nejake tie tichsie vetraky ako mas ty a k tomu budem potrebovat i regulator co ? Ak ano skuste nejaky poradit uz planujem zainvestovat viac







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MSI GTX 580  Twin frozer

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2013 11:52

nie je to zas žiadna jadrová fyzika, takže sa toho netreba báť.

tu je názorný príklad ako sa to nemá robiť. :) http://www.rwlabs.com/article.php?cat=& ... genumber=3
jednak použili na napájaciu kaskádu nesprávne pasívy /zbytočne to skladali z viacerých malých, keď v balení sú veľké prakticky šité a mieru referenčnej 580-ke/
MSI GTX 580  Twin frozer

a hlavne podarilo sa im pomiešať práve dištančné podložky, keď namiesto vyšších niekde použili aj nižšie a takto to dopadlo /tá napravo správna, naľavo nižšia nesprávna spôsobila ohnutie montážneho rámčeka pri doťahovaní/
MSI GTX 580  Twin frozer

ináč snáď len pár praktických rád pri demontáži... pred rozobratím karty ju zaťaž na nejakých 15-20 minút, aby pôvodná teplovodivá pasta zmäkla, ak je už tuhšia, ľahšie sa bude chladič "odlepovať" od GPU. hlavne nepoužívaj silu a nepokúšaj sa chladič oddeliť ťahaním od plošáku. skôr ho najprv niekoľko kráť otoč zo strany na stranu, aby postupne stratil priľnavosť a potom postupne skúšaj navdihnúť, kým chladič nezlezie dole bez veľkého odporu. pasív na pamäťových čipoch a napájaní drží cez samolepiacu teplovodivú pásku, tiež s ním skús najprv trochu pochýbať do strán a potom nadvihnúť a postupne odlepovať.

ak zostanú na pamätiach a VRM nejaké zvyšky tej pásky, tak prstom zošúchať dole a následne očistiť a odmastiť buď liehom, technickým benzínom a ak nič z toho nie je poruke, tak nejakým bezfarebným alkoholom /vodka/.
takisto očistiť od zvyškov pasty aj čip GPU.

a následne sa môžeš pustiť do montáže Accelera.
v tom linku čo som dal vyššie použili na malé pasívy teplovodivú lepiacu pásku, ale k chladiču Arctic dodáva teplovodivé lepidlo. drží to jak šľak a malo by mať aj lepšiu tepelnú vodivosť, takže doporučujem použiť to namiesto pásky.
stačí trochu kvapnúť na stred čipu, resp. na mosfety napájania sa mi osvedčilo nanášať po kúskoch napr. špáradlom. priložiť pasív a cca na 10 s patrične pritlačiť. odporúčam lepiť tie pasívy po jednom /tj. nanášať lepidlo len tam kde aktuálne pôjde jeden z pasívov/, aby ti medzičasom inde nanesené lepidlo zbytočne netvrdlo. keď to všetko olepíš tak ako treba... http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/Sul ... _velky.jpg , tak vyčkať cca 40 minút, kým to poriadne vytvrdne a môžeš nahodiť samotný chladič.

_______________________________________________

k ventilátorom... aspoň približný rozpočet by bodol, ale ak teda chceš investovať, ponúknem alternatívu bez kompromisov.

ak chceš ísť naozaj do plnohodnotného regulátora otáčok, tak potom ideálny bude http://www.tichepc.sk/Scythe-Kaze-Master-II-Black.html
má klasické otočné potenciometre na reguláciu, ale dajú sa aj zatlačiť priamo do tela, takže nebudú zavadzať ani pri zavretých dvierkach.

veľmi podobné riešenie je potom tlačítková verzia, ten mám ja http://www.tichepc.sk/Scythe-Kaze-Maste ... black.html , ale má nejaké svoje muchy... jednak displej má horšie pozorovacie uhly, paradoxne sa čitateľnosť znižuje pri úplne priamom pohľade a tiež regulácia tlačítkami má dlhšiu odozvu /vždy treba 3-4 sekundy počkať, kým to elektronika spracuje a fan zareaguje/. mal som pôvodný Kaze Master s otočnými regulátormi /ale ešte bez možnosti zatlačenia/ a tam to fungovalo lepšie. takže skôr by som radil ten Kaze Master II.

ventilátory... na výber je toho dosť, ak chceš naozaj špičku v oblasti ticha a výbornú regulovateľnosť, tak mne vychádzajú najlepšie Noiseblocker Multiframe. sú tu tiež novšie Noiseblockery eLoop, ale tie zvyknú práve na regulátoroch otáčok trochu blbnúť pri nižších napätiach /nekorektné čítanie otáčok a následné problémy s rozbiehaním pri reštarte/, takže k regulátoru by som šiel radšej do Multiframe a BlackSilentPRO, tie mám overené, že sú bezproblémové.

spravil by som to identicky ako mám ja...
- dopredu na nasávanie 2 ks najpomalšiích Multiframe http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-Mult ... m-Fan.html ,vedia bežať podľa kusu v rozsahu cca 300-750 rpm. vyššie táčky na ofuk diskov určite nepotrebuješ
- vzadu na výfuk o stupeň rýchlejšiu verziu s rozsahom cca 550-1250 rpm http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-Mult ... m-Fan.html , ideálny rozsah jednak na bezhlučný chod a v prípade potreby aj veľmi slušný výkon na plných otáčkach
- a dole na podlahu tiež stredne rýchly BlackSilentPRO 140 mm http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-NB-B ... O-PK2.html , tiež ti pri rozsahu cca 500-1200 otáčok ponúkne aj výkon aj ticho

otáčky už si potom vyladíš tak, aby to bolo tvojmu uchu príjemné.

to je asi všetko čo ma k tomu napadá, ak ti niečo nie je jasné, pýtaj sa.
a sorry za"román", ja to proste kratšie neviem. :)







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.03.2013 13:08

Dobre si to opisal. Takze nebudem pouzivat lepiacu pasku ale na vsetky pasivy pouzijem teplovodive lepidlo,tie distancne podlozky si primeriam to by malo byt okom vidiet. tie distancne podlozky sa lepia k dieram este asi nejakou obojstranou paskou ako som z navodu pochopil. Este jedna otazka potom na cip tiez aplikujem lepidlo alebo mam este doma tuto teplovodivu pastu http://www.alza.sk/teplovodiva-pasta-po ... 89227.htm?, a potom uz by som mohol zacat s montazou chladica ku grafickej karte predpokladam. Jedine co som si v inych navodoch nevsimol je v tom co hodil brmbo tam pisu este o nejakej eva pene. Je tam potrebna ? Ak ano tak tu prilepim na cip ? Dakujem snad som to pochopil spravne :) . Inac vsetko som poobjednaval potom informujem ako som dopadol prinajhorsiom sa este na vas obratim :)







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.03.2013 13:11

Aha uz som si vsimol ta eva pena by mala ist zvrchu :) dobre







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MSI GTX 580  Twin frozer

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2013 13:38

v prvom rade na GPU žiadne lepidlo!! na samotnom chladiči je už nanesená kvalitná pasta, takže nepotrebuješ riešiť nič iné.

tie dištančné podložky sa podlepujú takými tenučkými lepivými krúžkami a prilepíš ich k plošáku, to len aby sa ti pri montáži nehýbali a dalo sa to ľahšie nahodiť. len je na cvokára zlepiť z nich tú papierovú ochrannú fóliu, lebo nebýva zrovna mastná a dosť na tom držia. takže s týmto pevné nervy prajem. :)

hej, tá pena má jednu stranu lepivú, tou to nalepíš priamo do stredu tej kovovej backplate a celé to potom ide na zadnú stranu plošáku pre zmenu cez čierne dištančné podložky. tá pena potom po dotiahnutí vlastne doľahne na zadnú stranu plošáku v mieste GPU. tuším má tiež dvádzať teplo, aj keď o tom trochu pochybzjem cez tú hrúbku, ale hlavne ide o to, aby to spravilo pasívu lepšiu oporu, lepo staršie verzie Accelera to celé držali len na hlavičkách tých miniskrutiek a to bolo dosť strašidelné.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.03.2013 16:19

Nino takze balik som dnes obdrzal a pomaly som zacal ale zistil som ze mam zachnute teplovodive lepidlo :( . Nevies ci by som mohol niekde zohnat ine alebo to mam hned cele reklamovat, ci su i nejake ine alternativy ako chladice nalepit ? dakujem







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MSI GTX 580  Twin frozer

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2013 16:59

no pekne... tak je to na reklamáciu, ale koľko to bude trvať a či sa ti chce zas za tým čakať...

alternatíva je teplovodivá lepiaca páska...
http://datacomp.sk/akasa-ak-tt12-80-tep ... 41946.html
s jedným takýmto plátom by si si mal vystačiť aj na pamäte aj na VRM.
nastriháš najprv na adekvátny rozmer a potom nalepíš kde treba. ak poriadne odmastíš pamäte a vrm, tak to bude držať veľmi dobre.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.03.2013 17:14

dobre objednam tu pasku teda dik.







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.03.2013 17:57

Hotovo grafika nahodena a zda ze vsetko slape ako ma :) teplotka pri klude 27 stupnov este ju skusim neskor zatazit a uvidim ake teploty dosiahnem. Ale hlavne krasne je to ticho :D. konecne. Mino dakujem za rady dost pomohly :)







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MSI GTX 580  Twin frozer

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 27.03.2013 18:22

Este ju ofukni v zatazi nech sa aj pasta dobre zahreje a usadi







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.09
Prihlásený: 04.12.14
Príspevky: 84
Témy: 20
Bydlisko: Myjava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.03.2013 19:13

Na hodinu som si pustil Zaklinaca 2 na full a peknych 60 stupnov a ticho k tomu :). Teraz este objednam tie noiseblockery a ten regulator :)







_________________
MB:GIGABYTE P67A-UD4-B3, CPU:INTEL Core i5-2500K Quad-Core, VGA:MSI N580GTX Twin Frozr II/OC CPU Cooler: NOCTUA NH-D14, Bedna: FRACTAL Define R3 Silver Arrow, HDD:SEAGATE Barracuda 7200.12 1000GB +SAMSUNG SpinPoint F4 320GB 7200ot. SATA II, Zdroj:SEASONIC S12II-620 Bronze, RAM: 4GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MSI GTX 580  Twin frozer

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 27.03.2013 19:40

teploty super. zmákol si to na jednotku, zdá sa. :)







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI GTX 580 lightning vs. Gigabyte GTX 580 SOC

v Grafické karty

4

898

16.08.2011 9:35

Spirit of the Hawk Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P : GTX 570 msi twin frozr II

v Predám

3

530

03.12.2014 10:53

Zofredepeyracsvk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI GTX 560Ti Twin Frozr II/OC

v Predám

0

308

03.06.2015 16:39

bojo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI GTX 760 Twin Frozr Gaming OC

v Kúpim

0

329

15.05.2020 15:16

duso11 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Msi GTX 470 Twin Frozr II

v Predám

10

684

22.01.2016 18:04

Jaky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GTX 660 Ti 3GB OC (MSI TWIN FROZR)

v Predám

1

391

11.10.2015 19:05

castelL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI GTX 560Ti (2Gb DDR5) Twin Frozr II 256-bit

v Predám

0

435

28.04.2015 9:27

Radovan.Buchel Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II 2GB ; Corsair H80 (vodné chladenie)

v Predám

26

1396

12.04.2017 18:23

patro16 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC (GTX 560 Ti)

v Predám

8

592

14.01.2014 18:04

OndriJePan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chadnejšie a tichšie GTX 570 a 580 od MSI

v Novinky

1

560

19.01.2011 11:55

elfman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GTX 570 OC/i5 2500K alebo GTX 580/i7 2600K ?

v PC zostavy

16

1285

10.12.2011 16:53

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prvé nereferenčné GTX 570 a GTX 580

v Novinky

2

740

20.12.2010 13:07

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kupim gtx 980ti,gtx 1060 6gb,1070,1070ti,1080,1080ti, alebo rx 580 8gb a vega 56,64

v Kúpim

4

875

14.03.2018 20:50

defe Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. gtx 580

v Grafické karty

16

1073

25.11.2011 21:08

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI 250GTS Twin Frozr

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v nVidia grafické karty

37

1598

28.01.2010 17:58

adoooo77 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. gtx 580 - problém?

v nVidia grafické karty

4

437

06.10.2013 11:51

0911Lezo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra