Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 71 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2008 23:21

Chcem vam predstavit tento malo znamy audio/video prehravac. Ide o dovezeny vyrobok z vychodu, u nas
predavany pod znackou VERSZO Ramos RM970.
Tento vyrobok je mozne zakupit aj v rebrandovanych podobach pod znackou Doonio Naut a ine, vyrobok sa vsak lisi
graficky pozmenenym rozhranim, oproti ramosu obsahuje FM prijimac, no momentalne pouziva pomerne stary
firmware a je nepravdepodobne, ze vyrobca este niekedy vyda novsi.
Funkcne i podporou formatov sa vsak od Ramosu nijak nelisi a design je uplne rovnaky.

Doplnene: Tento prehravac nahradil vylepseny Verszo Cube a tato recenzia je s nim plne kompatibilna:
http://www.alza.sk/mp3-prehravac-verszo-cube-d97975.htm

Poznamka: Do Doonio Naut je mozne naflashovat aj najnovsi FW z Ramos-u, ale pridete o funkciu radia.

MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Osobne som prehravac zakupil ako "macku vo vreci" po tom, co mi bol odcudzeny nedavno zakupeny
Creative ZEN 8GB. Na zaklade toho sa pokusim recenziu spisat trosku porovnavacim stylom, kedze ide
o zariadenia v priblizne rovnakej cenovej triede.

Zariadenie je mozne zakupit v prevedeni 2, 4 a 8 GB. Ten moj ma prave 4GB.

Obavy
Musim sa priznat, ze som mal povodne obavy o stabilitu a funkcnost tohto prehravaca, kedze ide o dovezeny
(pripadne rebrandovany) vyrobok priamo z ciny, odkial ako je dobre zname sa dovaza nespocetne mnozstvo
vsemoznych pajcov znamych vyrobcov o pochybnej kvalite a zivotnosti. Dal som vsak na rady a skusenosti
majitelov a ako som sam zistil, neslapil som vedla...
Kvalitou je natom porovnatelne ci dokonca lepsie, nez konkurencne vyrobky a ubezpecujem vas, ze neide o
ziaden sunt ci napodobeninu o com svedci aj to, ze sa prehravac predava normalne v obchodoch pod znackou
Verszo. To je vec na prvy pohlad odlisna od ostatnch noname padelkov.

Prvy kontakt
Po otvoreni pekne spracovanej krabicky som zazrel prehravac a bol celkom prekvapeny jeho malymi rozmermi,
napriek mnohym, predtym zazrenym videorecenziam ci fotografiam. Kym Creative ZEN je rozmerovo zhodny s
formatom kreditnej karty (55x83mm), Ramos je odneho na vysku o 5mm nizsi, o 5mm na sirku dlhsi a o 2mm
tensi (10 vs. 12mm). Hlavnym rozdielom je pouzity display. Kym u ZENu je pouzity s formatom 4:3 o rozliseni
320x240, u ramosu ide o sirokouhly 16:9 s rozlisenim 400x240. V oboch pripadoch ide o velmi kvalitne obrazovky
s podanim 16mil farieb a velmi slusnej odozvy. U ramosu je vsak vyhodou stranovy pomer obrazovky a vacsina
filmov tak vyuziva celu plochu display-a, kdezto u ZENu vzniknu hore i dole cierne pasy a pouziva sa tak sotva
50 percent plochy display-a. Jemnost displayov je v oboch pripadoch cca rovnaka a pohybuje sa okolo hodnoty
155 pixelov na jeden palec (cize 2.52cm). Kontrast je rovnako na slusnej urovni u oboch zariadeni, no ramos je
natom este o nieco lepsie. Rovnako tak jas, kym ZEN je za slnecneho pocasia vonku prakticky nepouzitelny
na najvyssom jase, ramos je v klude uz pri druhom najvyssom stupni (z 5 celkovych). Display je u tohto
prehravaca taziskovou sucastou a ku kvalite nemam naozaj jedinu vycitku.

Vratim sa k spracovaniu. Prehravac je zlozeny z 2 casti, celu zadnu a skoro aj bocnu plochu pokryva kov, vdaka
comu si udrzuje prehravac pevnost. Nieco podobne, ako u prehravacov iPod. Vrchna cast je tvorena ciernym
plastom, ktory po bokoch zapada do toho kovoveho. Prehravac nevrze ani pri silnom tlaku z bocnych stran, co je
dobre a da sa i predpokladat, ze sa tak skoro pouzivanim nerozpadne.
Ku ovladacim prvkom sa nejak extra vyjadrovat nemienim, je to viditelne z fotografii, akurat musim povedat, ze
su tie ovladacie knofliky z vrchnej strany zrealizovane naozaj nestastne. Su totiz velmi nizke a v spojeni s velkym
odporom na tlak mikrospinacov je ich potrebne stlacit naozaj silne. Ludom so shrubnutou pokozkou na
ukazovakoch to nebude robit ziaden problem, ja som si uz tiez zvykol, ale dovolim si tvrdit, ze nezna blondinka
by ovladat prehravac nevedela, alebo by si na nom polamala nechty. :)
Na zadnej strane sa nachadza aj integrovany repracik.

Uzivatelske prostredie
Prejdime ku softveru prehravaca. Menu je logicky a prehladne roztriedene, ovladanie a pohyb medzi zlozkami a
funkciami prehravaca je jednoduche a velmi intuitivne. Naozaj za par minut som prisiel nato ako zapnut/vypnut
ci nastavit lubovolnu funkciu bez pouzitia navodu (v cinstine :D ). Niekto by mohol vycitat graficke prostredie a
pouzite ikony, je pravda, ze menu nie je spracovane na takej urovni ako by si povedzme pouzity display zasluzil
a tak nevyznie extra efektne, te je vsak vec, ktora mne vobec nevadi, naopak, zobrazenie priecinkov a suborov
@ windows commander ocenujem. :) Pre tych najnarocnejsich tu vsak existuje moznost nahratia firmware-u
z rebrandovaneho ceskeho Doonio Naut ci polskeho Eon Cineo, ktore maju menu spracovane efektnejsie. Este
dodam, ze prehravac vo svojom zakladnom FW ponuka 4 farebne odlisne témy prostredia a neumoznuje zvolit
vlastnu fotografiu ako pozadie (narozdiel od Creative ZEN).

Procesor
Prehravac je osadeny rychlym dvojjadrovym procesorom rockchip RK2706 - DSP core + ARM core tikajuce
na 200MHz. Dovolim si poznamku, ze takto vykonny procesor neobsahuju ani dnesne stolove DVD prehravace. :)

Hudba
Vdaka rychemu cipu je prehravac schopny prehrat aj narocne bezstratove formaty ako FLAC ci APE, co rozhodne
potesi fanusikov kvalitnej reprodukcie v spojeni s kvalitnymi sluchadlami. Formaty ako mp3, mp4 (aac), wma, ogg
ci wav su samozrejmostou.Este podotknem, ze prehravac nema problem s ID3 tagmi a podporuje aj text ku pesnickam.
Text je mozne zvolit pri prehravani namiesto spektralneho analyzera. Tvorba playlistov, rozdelenie podla autorov,
albumov, zanrov... tiez nechyba.

Video
Na tuto cast som sa tesil najviac. :) Je to domena kazdeho prehravaca s velkym displayom a pri tomto prehravaci
to plati dvojnasobne. 3" velky display so sirokouhlym pomerom stran a jemnym rozlisenim 400x240 spaja ideal
kompaktosti a vhodnodti na pozeranie videa. Tento prehravac je vynimocni predovsetkym v tom, ze umoznuje
prehravat vacsinu pouzivanych formatov a kodekov bez predoslej konverzie a to dokonca v plnom rozliseni! nie je
problem do prehravaca nahrat ako na usb kluc 700mb xvid ci divx video v povodnom rozliseni a bezproblemov ho
nasledne prehrat plynule pri 30fps. Dalej potesi aj priame prehravanie suborov vo formate FLV, doteraz som nemal
problem so ziadnym videom stiahnutym z youtube ci inych podobnych stranok. Pretacanie videa je taktiez
bezproblemove a hlavne rychle. Ramos rovnako umoznuje skakanie na konkretnu minutu a sekundu videa ci
pozastavenie a nasledne vratenie sa na pozerane video. Clovek, ktory chce usetrit miesto v prehravaci ma vsak
stale moznost video orezat a tak zredukovat velkost video suboru. Jednoduchy k tomu urceny program najdete ku
stiahnutiu na konci clanku. Mam ho odskusany a funguje vyborne.

Zvuk
Kvalita vystupu? Vyborna! Bol som prekvapeny a uprimne som taku cistotu a dynamiku za tuto cenu necakal. Ak
mam porovnat s Creative ZEN, tak je natom rozhodne lepsie a to aj urovnou hlasitosti. Zvuk je bez sumu aj pri
max urovni hlasitosti pri pouziti spuntovych sluchadlach, pri ktorych je sum zo zariadenia najlepsie poznat.
Hlasitost je rozdelena do 32 stupnov, pricom pri priemernych (citlivostou) sluchadlach si vystacite s 10-25 stupnom.
25 som osobne pouzil len v hlucnom starom MHD buse. :) Ak pouzijete citlivejsie sluchadla (spuntovy typ, lepsie
kossy, senny a pod) tak si vystacite aj s nizsou urovnou. Rezerva tu vsak je a to je dobre. Prehravacu dynamika
ani odstup medzi pravym a lavym kanalom rozhodne nechyba. Prehravac obsahuje aj ekvalizer, ponuka
z niekolko predvolenych stylov, dalej uzivatelsky, mozny korektury v oblasti 60Hz, 300Hz, 1kHz, 3kHz a 6kHz.
Nachadza sa tu este nejaka "featurka" microsoft PlayFX na vytvorenie priestoroveho efektu. Tieto efekty ako aj x-fi
crystalizer a CMSS-3D neuznavam, takze ku tejto funkcii sa vyjadrovat nebudem.
Ramos disponuje integrovanym repracikom, ktory vsak hra v priemerne zahlucnenom prostredi natolko ticho, ze je
nepouzitelny. Je to skoda a pokusim sa v buducnosti (ked budem mat k dispozicii potrebne vybavenie) o zasah do
elektroniky a zamenu vazbovych odporov, ktore maju nastarosti jeho tlmenie.

Display
Ako som uz vyssie podotkol, je nadherny. 16 milionov farieb a vysoky kotrast v spojeni s jemnym rozlisenim ponuka
vsetko pre luxusne prehravanie filmov ci obrazkov na cestach. Jas je mozne volit od 1 do 5 a s maximalnou
hodnotou nemate problem aj za slnecneho dna, co hodnotim velmi klade. Pozorovacie uhly nedokazem nejak extra
odmerat, ale patria k lepsim, ZEN je natom o nieco horsie. Kvalitne video ci fotografie je teda radost na prehravaci
prezerat. Odozva je vyborna a pri filmoch sa nestretnete s duchmi ci prekrytim obrazu.

Ostatne funkcie
Zmienim v skratke zvysok, ktory som nespomenul.
Diktafon umoznuje nastavit 2 urovne kvality. Zaznam je sice citlivy a zachyti aj tichy ci vzdialeny hlas, no nahravka
obsahuje dost sumu. Nevhodne na zaznam hudby, ale ako zaznamnik na hlas posluzi urcite dobre. Nahravka sa
uklada do formatu wav a jej dlzka je obmedzene dostupnou pamatou. Prehravac vie zobrazit aj textovy subor TXT
a umoznuje zvolit farbu textu (biela, cierna, cervena). Fotografie vam zobrazi vo formatoch JPEG, BMP, PNG, GIF.
Funkcia zoom samozrejme nechyba.
Najdete tu dalej hodiny, kalendar, stopky, synchonizaciu s pam. kartou, casovy limit na zhasnutie displaya a pod.


Obsah balenia
V krabicke najdete jemne semisove(?) vrecusko so snurkou, USB kabel, cestovnu USB nabijacku, manual a RAmos
sluchadla, ktore mimochodom hraju velmi slusne a tak vacsina ludi nebude potrebovat dokupovat nieco lepsie.

Zhrnme zakladne parametre:

    Displej: 3.0 širokoúhlý WQVGA TFT display (400X240), 16mil barev
    Kapacita: 4GB
    Slot na pamět.kartu: Ano (microSD)
    Audio formáty: MP3, AAC (MP4), WMA, WAV, FLAC, APE
    Video formáty: AVI (800x480pix), RM, RMVB (720x576pix), MPEG4, FLV; 30fps - bez nutnosti konverzie !!
    FM rádio: Ne
    Ovládání: Mechanická tlačítka
    Akumulátor: Li-ion 650 mAh
    Datové rozhraní: USB 2.0 High speed
    Integrovaný reproduktor: Ano
    Audio rozhraní: Jack 3,5mm
    Mass storage Device: Ano
    Ekvalizér: 3D, Normal, rock, pop, classic, custom, bass, jazz
    ID3 tagy: Ano (ID3 V1.0, ID3 V2.0)
    Záznamník: Ano
    Upgrade firmware: Ano (najnovsia verzia je 2.23)
    Jazyk: English
    Rozměry: 88 × 50 × 10 mm
    Hmotnost: 45g
    Další formáty: JPEG, BMP, PNG, GIF, TXT
    Další funkce: Stopky, Hodiny, Kalendář
    upload: 3100-3500 kb/s
    download: 6200-7500 kb/s

Vzhladom nato, ze momentalne nemam k dispozicii rozumny fotoaparat si dovolim pouzit fotografie z netu:

MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Za fotografie dakujem autorovi webovych stranok urcenym prave tomuto prehravacu: http://ramos-rm970.wz.cz/

Vratme sa k podpore videa. Samozrejme, ze prehravac neprehra naozaj vsetko, co do neho nahadzete. Je zname,
ze ma problem s GMC a QPEL. Preto odporucam pred nahranim videa toto video hodit do programu GSpot a v
programe ked zasvieti GMC alebo QPEL je nutne video prekonvertovat. Osobne som sa vsak s takymto videom este
nestretol kedze prehravac mam len par dni. Zatial slo kazde video korektne prehrat.

Na prekonvertovanie posluzi velmi dobre program viDrop, kde si mozete nastavit kodek, kvalitu videa, zvukovej stopy,
vzorkovanie a vsetko potrebne. Osobne sa mi osvecil kodek xvid, mp3 audio (44kHz, stereo, 128-256 podla originalu)
a 25-30fps taktiez podla originalu. Rozmery videa orezem na 400x240 a pouzijem PanScen(4:3,16:10) ci Keep aspect
(16:9) podla povodneho pomeru stran videa; vzdy tak, aby malo vysledne video rozmer 400x240. Bitrate videa volim
od 600-1000 podla originalu, porovnat zhorsenie kvality videa je mozne v GSpot hodnotou "Qf" co je akysi ukazovatel
akosti videa. Nizsi nez pri originalnom videu bude znamenat zhorsenie kvality, vyssi zbytocne velku velkost videa a
ideal je samozrejme udrzanie tejto hodnoty. Chce to vyskusat si na par videach a casom si clovek vybuduje dobry
odhad. Pri vacsich videach pouzivajte pred definitivnym zkonvertovanim 15s "Preview" a overte si korektnost
vysledneho videa.

Zoznam testovanych kodekov (zelena-podporuje; cervena-nepodporuje):
    divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432
    divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416
    divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336
    divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272
    divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272

    divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272
    divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272
    xvid_ac3_23976fps_640x272
    xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272
    xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288

    xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304
    xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336
    xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272
    xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272
    xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272
    xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272
    xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272
    xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272
    xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272
    xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272
    xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272
    xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272
    DivX Ultra
    Nero Digital

    zdroj: DIGIlidi.cz

Ako vidite, problem je jedine s QPEL a GMC a co som pozeral, tak ani jedno video co mam na disku nevykazuje
pritomnost ziadneho z nich a teda by som skor povedal, ze pojde o vynimocne pripady. Nenechajte sa zmiast
tym, ze naoko je polovica formatov cervenych.
:)

Aby vam prehravac zobrazil korektne slovensku ci cesku diakritiku, je nutne subor TXT ulozit vo formate
"Textovy dokument Unicode" napriklad vo wordpade.


Vydrz baterie je priblizne 4hod u videa a 15hod pri hudbe. Nie je to sice vela, ale vzhladom na pouzity display
je to v norme.

Klady:
-hmotnost iba 45g
-pevna polo-kovova konstrukcia
-kvalitny sirokouhly display
-bez potreby filmy konvertovat
-siroka podpora zvukovych i video formatov
-vyborny zvukovy vystup
-nizka cena vzhladom na funkcie (na aukre uz od 1500Kc!)

Zapory:
-velmi tichy integrovany reproduktor
-ovladacie knofliky sa tazko stlacaju

Video-recenzie na youtube:
http://uk.youtube.com/watch?v=F6UikBH9EbA
http://uk.youtube.com/watch?v=A8hcS5lJweE

NOVE: Fotoreportaz prehravaca zvnutra:

MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovaniaMP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania



NOVE: Pokial si chcete zmenit uzivatelske prostredie - temu, postupujte podla tohto navodu:
http://www.mp4nation.net/forum/viewtopi ... =24&t=4819

DOPLNENE:

Tu su momentalne vsetky rebrandy tohto prehravaca:

    * Doonio Naut
    * MPX970
    * Revolt Cinema
    * EU3C Core Cinema
    * Mivvy record M8
    * Pentagram Eon Cineo
    * Vedia C6
    * Mobiblu T30
    * Epworth M9
    * YOTO M300

NOVINKA!! Vyvojari nelenili a prinasaju nam novy firmware vo verzii 2.4, ktory konecne opravuje nekorektne
prehravanie OGG
a pridava podporu mnohych dalsich formatov. Vyrobca uvadza nasledovne zmeny:

    1. Album pictures show an increase.
    2. To increase as the format:WMV、AFS、3GP、MPG、DAT、MP4、MPEG。
    3. To increase as the sound format: OGG.
    4. Optimize the system response time.


Zmeny mozem potvrdit, vyskusal som asi 30 video suborov v roznych kontajneroch a prehravac nemal problem
s ani jednym. OGG konecne funguje, za co som naozaj vdacny. Male zmeny v interfejse su prijemnou zmenou,
urcite potesi moznost nastavenia velkosti fontu u e-book, blizsia charakteristika prehravaneho suboru, polozka
"system information" teraz detailne informuje o zabranej pamati prehravaca aj karty... Zmien je hned niekolko.

- stiahnete najnovsi firmware tu (v aktualnej verzii 2.4): http://www.ramos.com.cn/support.php?support_downid=135

Navod na uspesne flashnutie noveho FW nam spisal Paul zo spriatelenej stranky, tak si ho dovolim citovat:

Citácia:
Právě jsem nainstaloval firmware 2.4 na rebrand verzi RAMOS MPX970 od Teb Elektronik.Postřehy z instalace:po nainstalování programu Ramos970 SD.exe,je dobré naučit program RK27DM.exe anglicky.To se provede tak ,že v souboru setting.ini ve složce s progamem přepíšeme poslední řádek tímto:LANGUAGE=English.

Pak připojíme přehrávač a spustíme program RK27DM.exe.Vybereme umístění nového firmware(je ve složce s programem v podsložce FIRMWARE),pokud je vše vpořádku objeví se nad bargrafem informace o rozeznání RK USB Device.Nyní zmáčkneme tlačítko RESTORE v programovém okně RK27DM.exe(vpravo).Vyskočí okno že ten a ten firmware se přesouvá atd.-potvrdíme.Nebudu to podrobně rozepisovat spíš vysvětlím podstatu.Tím restore se přemístí nový firmware s pomocným souborem na volné místo na FLASH přehrávače(proto písničky a vše zazálohujte,celá oblast se později přeformátuje).Po tomto přenosu vyskočí okno,že máte spustit instalaci z menu přehrávače(to je pravděpodobně důvod proč to mnohým z vás nejde).přehrávač neodpojujte od PC -v průběhu instalace přehrávač pohasne a vyskočí okno ,že zařízení USB nebylo rozpoznáno(to pravděpodobně začal program zvětšovat oblast skryté partition,která bude po instalaci cca 90MB místo 60MB)Nyní začnou XP hledat nový hardware (a to je další věc proč to někomu nejde)je potřeba zvolit umístění ovladače pro RockChip přehrávače-opět je ve složce s programem,v podsložce RK27Driver.Pokud vše proběhne OK nainstaluje se správně ovladač Rockchip USB device a instalace se dokončí(předtím se ještě program zeptá zda chcete naformátova FLASH paměť přehrávače-doporučuji zvolit YES(přepokládám,že jste si před instalací vše(včetně skryté partition )zazálohovali.

Moje dojmy z nového fmw:

opět příšerná čeština -dá se lehce opravit

Konečně velké písmo v E-Book(neradujte se ale -fonty s háčky jsou číňany příšerně odfláknuté)

V hudbě konečně funkce zapamatování ,kde jste před vypnutím skončili

Vychytávky zobrazení obrázku alba u písničky,která to má v tagu mně neberou-ale je to efektní,stejně jako zobrazování názvu souboru u videí a rolování nadpisu knihy v E-booku.Funguje to hladce,přehrávání videí se hodně zlepšilo,nezkoušel jsem ještě všechny druhy deklarovaných souborů.Mrzí mně jen ztráta rádia,ale snad i to časem vyřeším,čeká mně spousta práce ta pozadí Ramos jsou opravdu příšerná a jsou jen 4.Zatím čau! Jinak připomínám že změnu firmware děláte na vlastní riziko a cesta zpět není zatím vyřešená i když věřím,že najdu způsob ,jak to provést (zatím si chci ošahat a přizpůsobit ten nový fmw) a tak se tím nechci zabývat.


- po uspesnom naflashovani bude prehravac v cinstine a tak je potrebne zmenit jazyk na anglictinu. Staci sa drzat
tohto navodu:

* |<< - 1x
* M - 1x
* >>| - 3x
* M - 1x
* >>| - 1x
* M - 1x
* prehravac je opat v anglictine


Naposledy upravil Spirit dňa 23.02.2009 7:47, celkovo upravené 16

Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.08.2008 3:48

Doplnene: Na konci recenzie najdete link na fotografie zvnutra prehravaca. Osadena flash pamat je samsung, vykonny cip RK2706 a pracovna pamat je synchronna 128mb DRAM cl2-3 100-167MHz (SD57D281642P-7).

To som teda necakal, ze to bude mat (taku) ramku. :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.08.2008 1:56

Doplneny link na navod ako v prehravaci zmenite temu, ja momentalne ficim na tejto :)

MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 18.08.08
Prihlásený: 19.02.09
Príspevky: 179
Témy: 25
Príspevok NapísalOffline : 24.09.2008 15:56

Spirit chcem sa ťa spýtať či máš skúsenosti aj s IPODOM TOUCH. Ak áno ako si bol s ním spokojný ? Ja rozmýšľam nad 2. generáciou

http://www.pixmania.sk/sk/sk/1581592/ar ... b-new.html

ktorá má oproti tomu starému TOUCH naviac:

reproduktor, tlačidla na ovladanie hlasitosti, lepšiu výdrž, menšie rozmery ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 23.06.23
Príspevky: 2096
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava V
Príspevok NapísalOffline : 24.09.2008 16:49

Ďakujem za info. Prehrávač vyzerá na rozdiel od ostatných čínskych pseudo-MP4 naozaj dobre.
Mám zopár otázok.
1. Mohol by si zmerať rýchlosť internej pamäte a prípadne aj práce s kartou (viem, relatívne, ale aspoň pre orientáciu)?
2. Dajú sa pri prezeraní e-kníh vytvárať záložky?
3. Nezaznamenal si mrznutie?
4. Mohol by si otestovať aj podporu RM (tu je jeden)?
5. Napriek tomu, že to neuznávaš, mohol by si zhodnotiť PlayFX? Mal by zahŕňať aj funkcie PureBass a AutoVolume, ktoré by mohli byť užitočné.







_________________
DESKTOP: Intel Pentium Dual Core E2180, Gigabyte GA-P31-DS3L, 3GB DDR2 800Mhz, ASUS Radeon HD3650 256MB, ASUS DRW-1608P3S, Hitachi Deskstar T7K250 160GB, Fortron FSP350-60GLN
NTB: HP 510: Intel Celeron M360, 512MB DDR2 533MHz, Intel GMA 900, Hitachi Travelstar 4K120 40GB, Sony CRX880A
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.09.2008 1:14

Antonio: iPod Touch prvej generacie som skusal zopar krat a aj ked je to pekna imidzovka s obcas sa hodiacim wifi, tak ma odradilo hlavne nemoznost kopirovania pesniciek inak ako cez itunes a kompresie, v pripade videa je vzdy nutne prekonvertovanie. Nepodpora mass storage a absencia reproduktoru ma vzdy odradzali + ta cena, ze... Ten novy si urcite zajdem do iStyle kuknut, ale prevratne zmeny sa ako vidim nekonaju.

1- S ramosom som spokojny, kopirovanie (aj na kartu) sa kona v rychlostiach 3MB a citanie v 3.5 - 5MB/s. Presne mozem odmerat zajtra.

2- V TXT je mozne iba menit farbu pozadia, pdf sa priznam som este neskusal.

3- Prehravac mi este nezmrzol (pre pripad vsak 10s podrzanie spinaca na vypnutie prehravaca = reset)

4- skusit to mozem az zajtra, ale vyrobca podporu .rm neuvadza (pravdepodobne to nepojde)

5- PlayFX ma vyznam (pre niekoho) az na sluchadlach aspon ako porta pro. Vtedy vynikne rezim Bass (=purebass), inak sa tu nachadza rezim 2. a tym je 3D.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 18.08.08
Prihlásený: 19.02.09
Príspevky: 179
Témy: 25
Príspevok NapísalOffline : 25.09.2008 14:13

Tak to, že sa všetko musí robiť cez ITUNES mne nevadí. (mal som ipod nano a dá sa na to rýchlo zvyknúť). S tým videom to je horšie, lebo kým mi prekonvertuje celý film do požadovaného formátu tak to chvíľu potrvá ... a ako je to s tým videom ? Čo je dôležité ? Aký formát , kodek, alebo koľko FPS ? Vo vlastnostiach má:

H.264 video, až 1,5 Mb/s, 640 x 480 pixelů, 30 snímků za sekundu, nízká komplikovanost verze základního profilu H.264 s AAC-LC audiem až 160 Kb/s, 48 kHz, stereo audio ve formátech souborů .m4v, .mp4 a .mov; H.264 video, až 2,5 Mbps, 640 x 480 pixelů, 30 snímků za sekundu, základní profil až do úrovně 3.0 s AAC-LC audiem až 160 Kb/s, 48 kHz, stereo audio ve formátech souborů .m4v, .mp4 a .mov; MPEG-4 video, až 2,5 Mb/s, 640 x 480 pixelů, 30 snímků za sekundu, základní profil s AAC-LC audiem až 160 Kb/s, 48 kHz, stereo audio ve formátech souborů .m4v, .mp4 a .mov.

a podporuje TOUCH titulky ? :-)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 22.03.07
Prihlásený: 23.06.23
Príspevky: 2096
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava V
Príspevok NapísalOffline : 25.09.2008 19:07

Spirit píše:
2- V TXT je mozne iba menit farbu pozadia, pdf sa priznam som este neskusal.

4- skusit to mozem az zajtra, ale vyrobca podporu .rm neuvadza (pravdepodobne to nepojde)

2. Myslel som e-knihy skonvertované do txt. Lacné prhrávače zvyknú mať aj funkciu záložiek
4. V popise máš video: RM, RMVB







_________________
DESKTOP: Intel Pentium Dual Core E2180, Gigabyte GA-P31-DS3L, 3GB DDR2 800Mhz, ASUS Radeon HD3650 256MB, ASUS DRW-1608P3S, Hitachi Deskstar T7K250 160GB, Fortron FSP350-60GLN
NTB: HP 510: Intel Celeron M360, 512MB DDR2 533MHz, Intel GMA 900, Hitachi Travelstar 4K120 40GB, Sony CRX880A
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.09.2008 19:08

touch titulky nepodporuje, ale to ani ramos. V oboch pripadoch ich integrujes rovno do videa priamo cez viDrop. K formatom sa nebudem vyjadrovat nakolko som vsetko spomenul v recenzii. ;)

aha pravda, zalozky i .rm vyskusam ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.09.2008 19:17

Takze funkcie v TXT su nasledovne:

1. Page Jump
2. SaveMark
3. LoadMark
4. DelMark
5. Set Font
6. Set Color
7. Flip Time

br4n0 : Ten tvoj vzorkovy .rm subor prehravac prehral bezptoblemov ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.10.08
Prihlásený: 07.10.08
Príspevky: 2
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 05.10.2008 12:14

Spirit, chcela by som sa opytat, ci aj tebe pri znizenom zvuku na minimum pri pocuvani radia alebo sledovani filmu pocut v sluchatkach pisklavy zvuk. Pri prehravani hudby to prestane pistat, ked zhasne displej. Neviem, ci to je tym, ze to nestiha spracovat, alebo cim. Robi to aj tebe? Ja mam tento vyrobok pod znackou EU3C CORE Cinema, a to pistanie je dost otrava.

Dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 05.10.2008 13:46

Mne sa stava na pdacku ze pisti displej, ale ked som do toho dal linux tak to uz nerobi...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.10.2008 20:53

Lucia: Nic podobne som nespozoroval, takze ak ho mas v zaruke, pokus sa reklamovat. V pripade uspechu aj neuspechu ma urcite informuj (kludne v tejto teme), lebo ma to zaujima.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.10.08
Prihlásený: 07.10.08
Príspevky: 2
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.10.2008 15:58

Rozmyslala som ci to nemoze byt pretazenim vykonu pamate, alebo take nieco, lebo ja mam 8GB a pri sucasnom obraze aj zvuku to pisti, no pri 4GB to nerobi. Potom je ete rozdiel v znacke predajcu, ale to snad vplyv nema. Bohuzial som na mesiac odcestovana zo SR a nemozem riesit reklamaciu, ale skusim to hned ako pridem domov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.09.08
Prihlásený: 26.04.11
Príspevky: 22
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 08.10.2008 16:10

Mala pripomienka - aj na Zene sa da dat na pozadie vlastna fotografia :D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.11.2008 4:05

mal som zen 8Gb, no tento prehravac za v ziadnom smere neda s ramosom porvnat. :) Mimochodom u Zenu si das na pozadie fotku, tu si zmenis cely template, co je trochu rozdiel. ;)

Lucia8: Este mi napadlo, mas tam najnovsi firmware?


Naposledy upravil Spirit dňa 21.11.2008 12:00, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2008 1:06

Na svete je novy firmware, ktory prinasa nasledovne zmeny:

The main improvement:
1. Album pictures show an increase.
2. To increase as the format:WMV、AFS、3GP、MPG、DAT、MP4、MPEG。
3. To increase as the sound format: OGG.
4. Optimize the system response time.

Stahovat mozete tu: http://www.google.com/translate?u=http% ... cs&ie=UTF8

Navod od Paula z Ramos fan stranky:

Citácia:
Právě jsem nainstaloval firmware 2.4 na rebrand verzi RAMOS MPX970 od Teb Elektronik.Postřehy z instalace:po nainstalování programu Ramos970 SD.exe,je dobré naučit program RK27DM.exe anglicky.To se provede tak ,že v souboru setting.ini ve složce s progamem přepíšeme poslední řádek tímto:LANGUAGE=English.

Pak připojíme přehrávač a spustíme program RK27DM.exe.Vybereme umístění nového firmware(je ve složce s programem v podsložce FIRMWARE),pokud je vše vpořádku objeví se nad bargrafem informace o rozeznání RK USB Device.Nyní zmáčkneme tlačítko RESTORE v programovém okně RK27DM.exe(vpravo).Vyskočí okno že ten a ten firmware se přesouvá atd.-potvrdíme.Nebudu to podrobně rozepisovat spíš vysvětlím podstatu.Tím restore se přemístí nový firmware s pomocným souborem na volné místo na FLASH přehrávače(proto písničky a vše zazálohujte,celá oblast se později přeformátuje).Po tomto přenosu vyskočí okno,že máte spustit instalaci z menu přehrávače(to je pravděpodobně důvod proč to mnohým z vás nejde).přehrávač neodpojujte od PC -v průběhu instalace přehrávač pohasne a vyskočí okno ,že zařízení USB nebylo rozpoznáno(to pravděpodobně začal program zvětšovat oblast skryté partition,která bude po instalaci cca 90MB místo 60MB)Nyní začnou XP hledat nový hardware (a to je další věc proč to někomu nejde)je potřeba zvolit umístění ovladače pro RockChip přehrávače-opět je ve složce s programem,v podsložce RK27Driver.Pokud vše proběhne OK nainstaluje se správně ovladač Rockchip USB device a instalace se dokončí(předtím se ještě program zeptá zda chcete naformátova FLASH paměť přehrávače-doporučuji zvolit YES(přepokládám,že jste si před instalací vše(včetně skryté partition )zazálohovali.

Moje dojmy z nového fmw:

opět příšerná čeština -dá se lehce opravit

Konečně velké písmo v E-Book(neradujte se ale -fonty s háčky jsou číňany příšerně odfláknuté)

V hudbě konečně funkce zapamatování ,kde jste před vypnutím skončili

Vychytávky zobrazení obrázku alba u písničky,která to má v tagu mně neberou-ale je to efektní,stejně jako zobrazování názvu souboru u videí a rolování nadpisu knihy v E-booku.Funguje to hladce,přehrávání videí se hodně zlepšilo,nezkoušel jsem ještě všechny druhy deklarovaných souborů.Mrzí mně jen ztráta rádia,ale snad i to časem vyřeším,čeká mně spousta práce ta pozadí Ramos jsou opravdu příšerná a jsou jen 4.Zatím čau! Jinak připomínám že změnu firmware děláte na vlastní riziko a cesta zpět není zatím vyřešená i když věřím,že najdu způsob ,jak to provést (zatím si chci ošahat a přizpůsobit ten nový fmw) a tak se tím nechci zabývat.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.08
Prihlásený: 07.04.09
Príspevky: 231
Témy: 18
Príspevok NapísalOffline : 25.11.2008 18:05

Ten link na alzu nejde teda na alze to nie je :D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.11.2008 14:10

Opravene, holt sa tento prehravac uz nepredava, nahradil ho Verszo Cube, ktory je to iste, akurat ma este lepsi display, alebo ramos+ ktory som u nas este nevidel. Kazdopadne dik za postreh. Recenzia vsak zostava plne kompatibilna s nahradnikom, co som dopisal aj do recenzie.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 22.08.07
Prihlásený: 14.03.19
Príspevky: 48
Témy: 17
Bydlisko: Partizánske
Príspevok NapísalOffline : 30.11.2008 19:29

caw spirit ... Chcem sa opytat ci Verszo Cube podporuje vsetko to co jeho predchodca Ramos RM970? Aj prehravanie fw?
Dik za odpoved ... planujem si ho kupit.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.12.2008 3:21

Ano, podporuje







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.07
Prihlásený: 07.12.22
Príspevky: 367
Témy: 12
Bydlisko: Prievidza/P...
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2008 22:05

http://www.alza.sk/SK/mp3-prehravac-ver ... d97976.htm
planujem kupit tuto 8GB verziu verzsa kedze alza ho ponuka v dobrej cene, podla recenzii vypada fakt dobre, sice mam nokiu n73 music edition ale myslim ze lepsie si hudbu vychutnam cez tuto skatulku co vy na to?
neskor planujem k nemu dokupit nieco takehoto:
http://sk.sluchatka.net/66-ifrogz-earpo ... -oranzove/


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.12.2008 15:11

Mas moju podporu ;)

Inak, vysiel novy FW opat a opravuje zopar detailov toho predchadzajuceho. Jeho aplikacia funguje tak ako to byvalo u starych, teda subor s FW nahrame do korenoveho adresara a cez menu/nastavenie/system/upgrade prehravaca ho jednoducho upgradneme. stahovat mozete tu: http://ramos-rm970.wz.cz/ramos970_ver2_5.rar







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 16:29

Taakže, keďže mám konečne s čím porovnávať (mal som možnosť vidieť a počuť aj Ramos), tak mám na teba, Spirit, takú otázočku:

Ako môže taký profík na Audio povedať, že zvukový výstup má Ramos lepší ako ZEN? Buď si ZEN nepočul, alebo bolo pokazené, pretože na rovnakých slúchadlách (porty) mal ZEN porovnatelnú, ak nie lepšiu kvalitu zvuku, ako Ramos :rolleyes:
Naopak s videom je to iné, tam naozaj ZEN krivká oproti Ramosu, hlavne v podaní videí vo vyššej kompresii, čo je škoda.
Ja som zvažoval kúpu Ramosu, ale odradil ma slot na len SD karty (2GB je dnes malá hodnota), SDHC by mu sedel naozaj oveľa viac, už len kvôli tomu displeju, natrieskať tam kopec filmov a máš vystarané...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.12.2008 16:36

V com bol ten prednes lepsi? V tom, ze viac basoval? :lol: Lebo prebasovat vystup, to ma creative vo zvyku. Pravdepodobne si pocul asi ty pokazeny ramos, alebo nemas nieco v poriadku so sluchom :) Mal si ho aj otvoreny? Pozri sa len pekne, co sa ti v tom zene stara o zvuk... ;)

Ramos vezme bezproblemov 8GB kartu (na nete ludia pisu, ze im bezi aj 16gb) ;)

Prial by som ti vypocut si nejaku zlozitu nahravku vo flac a potom to porovnat so sumitkom ZEN.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 16:47

Nie, basov si užijem s portami až-až, takže boli obe zariadenia nastavené na čo najlineárnejší priebeh. Flac, ape - bezstratové formáty, tak ako wave, nahrávka z testovacieho CDčka pre zvukové systémy - piskot, tlieskanie, tympany a podobné vtákoviny. Naozaj, kvalita je minimálne vyrovnaná, mal som možnosť porovnať obe zariadenia. (Môj ZEN vs. Verszo cube)
O tých kartách som nevedel, to je celkom prekvapenie.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.12.2008 16:53

Hladam jednu peknu "inside" recenziu na ktoru som kedysi narazil, rozoberali tam ZEN a testovali jeho vystup vstupom do zvukovky. Keby si videl tu charakteristiku... To je prave asi ten dovod, preco sa ti zvuk ZENu paci subjektivne viac, je to tkz. vyrobne prikraslenie zvuku na rovnakom principe, akom funguje ten najvacsi audio-ojeb v historii oznaceny ako technologia "X-fi crystalizer". No bohuzial s vyrovnanym prednesom to nema vela spolocne. Ramos som mal moznost si dokonca vychutnavat na sluchadlach GRADO a mal som z neho naozaj omnoho lepsi pocit, nez od tej creativackej "kvality"







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 17:04

Prikrášľovanie zvuku panuje už od kotúčových magnetofónov :rolleyes:
Na tú recku by som sa rád mrkol, pretože keď počúvam doma na veži nejakú skladbu (treba brať s rezervou, zeppelin už v živote nebude bez šumu :)), každý nástroj je naozaj velmi pekne vykreslený, a aj keď môj predošlý mp3 prehrávač Emgeton Meizu x6 nebol najhorší, toto je veľký skok vo zvukovej kvalite.
//BTW bass booser na zene bol samozrejme vypnutý pri skúšobnej skladbe, takisto ako ekvalizér.
///k takým slúchadlám bohužiaľ prístup nemám, ale na zmeny kvality postačia aj porty (kamošove, ja mám doma tiež kossy, ale nie prebasované porty :))







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.12.2008 17:08

Emgeton je odpad, o tom nemusime diskutovat. ZEN je ako tak v pohode prehravac a mnohi nad nim skladaju uzas a poklonu. Dovod vsak nie je ten, ze by bol v niecom tak uzasny ale iba v tom, ze doba pokrocila a "testovana" osoba nema skusenost s nicim lepsim, co je pravdupovediac aj tvoj pripad. Mas skusenost s niecom starsim a horsim, tak ti pride ZEN ako super. Ja sa snazim hodnotit su-casovo, teda to, co bolo pred troma rokmi standard moze a skoro vzdy je dnes nedostatocne. Nemozes ho tudis porovnavat s emgetonom ani mp3kou z roku 2000, musis sa pozriet nato tak, co ponuka konkurencia v danej cene. A to je ten rozdiel v nasich pohladoch. Kym ty povies, ze ma ZEN vyborny display, ja ho zaradim do sedeho priemeru. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
MP4 Ramos RM970 - Prehravajte videa bez konvertovania

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 17:45

No ja môžem porovnávať ZEN aj s výstupom z nejakého kvalitného zoilňovača, ale to by už nevyšiel tak ružovo :rolleyes:
K displayu - šedý priemer mu sedí, pri prehrávaní silnejšie skomprimovaného videa bohužiaľ, ale medzi displejmi v jeho veľkosti a rozlíšení je výborný, hlavne pri statických obrázkoch, podanie farieb je slušné. Ten problém s komprimovaným videom je zrejme problémom softwarovým, skúsim sa tomu pozrieť na zub...

K tomu zvuku, neviem prečo ma chceš stále zmiesť pod stôl s tým, že nemám dosť skúseností. Pod rukou mi prešlo mnoho prehrávačov, takisto ako som počul aj kvalitné zostavy hrať, nie prehrávače, ale ja tu nehodnotím ZEN vs. 100 tisícový CD prehrávač a jeho sluchátkový výstup, ale ZEN vs. iné výrobky do 2000, poprípade ešte o niečo cenovo vyššie. Nesnažím, a ani sa nebudem snažiť porovnávať naozaj neporovnatelné ;)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 71 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oprava videa Mp4 z dovolenky

v Video programy

5

446

03.09.2023 12:13

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s restartom ...po restarte bez pc bez videa a signal

v nVidia čipové sady

6

881

20.10.2007 23:42

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prehravanie videa ale bez obrazu

v Video programy

4

905

17.01.2008 11:39

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sw pre strihanie/spajani videa bez rendrovania

v Video programy

2

569

11.10.2014 21:13

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pridanie foto alebo textu do videa bez rekompresie

v Video programy

4

401

07.03.2022 8:44

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC na upravu fotiek a videa bez monitoru do 800€

v PC zostavy

24

1126

04.05.2017 21:26

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sekajuce videa po zapnuti, po naslednom restarte idu bez problemov

v AMD čipové sady

2

358

15.11.2015 19:23

konopes Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pc na hry bez taktovania 650-700e bez monitora bez OS

v PC zostavy

9

1330

03.12.2012 19:52

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herne PC do 600e bez periferii, bez OS, bez HDD

v PC zostavy

9

1201

26.11.2011 15:59

Ondr00 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mp4

v Mobilné zariadenia

11

781

09.01.2009 15:49

klimo123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mp4

v Video programy

1

670

12.01.2009 15:38

mariachi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mp4

v Mobilné zariadenia

4

697

09.05.2008 8:49

Skipp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mp4

v Video programy

5

519

18.04.2012 13:07

hrivnakp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MP4

v Ostatné

8

545

20.06.2011 20:19

Millfox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mp4

v Video programy

1

762

24.01.2008 13:54

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mp4

v Ostatné

0

622

31.08.2008 21:13

maugggly Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra