Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moving Picture

Registrovaný: 06.02.11
Prihlásený: 31.07.16
Príspevky: 7
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2016 12:17

Čaute ;),
Na youtube som narazil na videá typu "Obrázok , pričom sa hýbala len nejaká časť (alebo teda len nejaká časť bola animovaná)" , napríklad: Obrázok v búrke a len vejú vlasy.

https://www.youtube.com/watch?v=tPFz04LSa2U - tu je taký približný príklad

Ak je tu už nejaká podobná téma vytvorená, alebo sa to jednoducho dá nájsť na googli , tak to prosím ospravedlnte , pretože nie som grafik a ani netuším čo mám hľadať :D.

Díky za rady ;)







_________________
Nikto múdry z neba nespadol ale debilov ako keby zhadzovali
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moving Picture

Registrovaný: 16.10.12
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 4417
Témy: 306
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2016 13:23

To, čo si postol ty, sú len lietajúce particle kedže tam žiadny náznak animácie objektov nevidím(možno som si len nevšimol). Ale viem čo myslíš...

Väčšinou sa to nazýva 2.5D Paralax Effect alebo jednoducho 2D photo to 3D cez program Adobe After Effects. Ide o vyrezanie daného objektu pomocou masky, aplikovanie na novú vrstu oddelenú od pozadia. Následne sa vytvorí jednoduchý pohyb pomocou keyframes a vznikne z toho ako keby animovaná fotografia- zase netreba to preháňať s pohybom(pár px stačí). Na to nájdeš kopu návodov na YT.

Na to, čo sa ale presne ty pýtaš- vejúce vlasy alebo podobné animované pohyby už potrebuješ danú scénu normálne naanimovať/vytvoriť. Myslím tým nakresliť si kompletne daný objekt a ten animovať frame po frame. Vezmem si ten príklad vlasy- vytvoríš pohyb vlasov napríklad 10-15 snímkoch v rôznych polohách na priehľadnom pozadí, ktoré si uložíš na timeline po sebe a vo finálnom výsledku ti vznikne napríklad gif animácia(ak exportuješ z flasha alebo photoshopu) a znova pokračuješ cez Adobe After Effects, kde si to všetko spojíš a upravíš do daného obrázku. Na to všetko ale potrebuješ vedieť aspoň minimálne základy grafických programov(AE, PS, Ai) a animačných programov(Flash etc).
Mierny pohyb by si možno spravil aj cez Displacement Maps ale nikdy to nebude také reálne, ako vytvorenie celej scény. Preto sa pri týchto animáciách používajú väčšinou kreslené obrázky, nie reálne fotografie ako pri paralax efekte.







_________________
Smartphone: iPhone 14 Pro Max 512GB
Notebook: Apple MacBook Pro 14" M1 MAX- 32GB RAM, 1TB SSD
Notebook II: Apple Macbook Air 13" M2 - 16GB RAM, 512GB SSD
Workstation: Apple Mac Studio M1 MAX - 32GB RAM, 1TB SSD

Workstation II: Intel i9-11900K | MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI | MSI GeForce RTX 3080 Ti GAMING X TRIO 12G + Fractal Design Flex B-20 | Kingston FURY 64 GB KIT DDR4 3600 MHz Beast RGB | 4TB(2x) Samsung 980 PRO 2 TB | Fractal Design Celsius+ S36 Prisma | Fractal Design Ion Gold 750 | Fractal Design Define 7 Black – TG | Windows 11 Pro

Camera gear: 2x Sony A7 IV + Sigma 35mm f/1.4 DG DN Art + Sony FE 24-70mm f/2.8 GM II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moving Picture

Registrovaný: 06.02.11
Prihlásený: 31.07.16
Príspevky: 7
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.03.2016 14:02

Hej hej presne to čo som myslel :) .
Tiež viem že ten príklad je taký divný , len lepší som nenašiel :D.
Nechcem niečo také robiť :D , len ma to dosť zaujímalo .

Díky moc ;)







_________________
Nikto múdry z neba nespadol ale debilov ako keby zhadzovali
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows Picture

v Operačné systémy Microsoft

1

311

17.11.2010 0:33

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Klan,picture

v Ostatné programy

3

1041

07.05.2006 19:16

s10 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. sandboxie a Invalid picture (any programs)

v Ostatné programy

0

335

28.02.2012 18:06

MAREK17 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. OLYMPUS XD PICTURE CARD 1 GB

v Ostatné zariadenia

0

294

01.01.2013 19:56

kingjan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Big Picture Mode - crashuje aplikáciu Steam winXP

v Ostatné programy

1

351

16.01.2014 1:04

patasko11 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 256xD-Picture Card pro Olympus C-725 UZ.

v Pamäte

2

1413

14.05.2006 19:23

ertin Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra