Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj prekliaty príbeh

Registrovaný: 25.12.14
Prihlásený: 31.01.24
Príspevky: 649
Témy: 73
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2015 7:37

Chcel by som sa s vami podeliť o jeden "zaujímavý" príbeh, ktorý sa reálne odohral, isté zaujímavé súvislosti som si uvedomil len pred pár hodinami, tak preto o tom píšem a dúfam, že ma neskošujete za prípadné porušenie pravidiel.
Ospravedlňujem sa za gramatické chyby, písal som to v rýchlosti a možno je to aj dosť nudné, ale keď si niekedy v budúcnosti budete myslieť, že máte vážne veľkú smolu, tak sa sem vráťťe a uvidíte, že to mohlo byť aj oveľa horšie...
Ak bude mať niekto silu dočítať do konca, tak by som rád počul váš názor.

Vysvetlivky:
Netflix = streamovacia služba, pomocou ktorej sledujem seriály a filmy
VPN = virtuálna sieť, pomocou ktorej sa môžem dostať na Netflix
multimediálne centrum = smart TV box

Prerozprávam vám môj pravdivý príbeh, je to neobyčajný príbeh o dvoch ultrabookoch, multimediálnom centre, jednej redukcii a grafickej karte, ale zároveň je to aj príbeh plný nešťastia, smutnej zhode náhod a neuveriteľnom prekliatí.

Celý príbeh sa začal odohrávať už pred jedným rokom, keď ma prestalo baviť sledovanie seriálov z Netflixu na mojom len 22 palcovom monitore z mojej nepohodlnej kancelárskej stoličky, btw stále seriály z Netflixu sledujem aj po tom jednom prejdenom roku na tom istom len 22 palcovom monitore a z tej istej nepohodlnej stoličky, ale k tomu sa dostaneme neskôr. Pred týmto jedným rokom, keď sa príbeh začal, sa vo mne zrodila túžba pozerať tieto seriály z Netflixu vo FullHD na mojej veľkej telke priamo z pohodlnej postele a hoci som sa snažil, tento sen sa mi splniť nepodaril.

Začalo sa to nevinne kúpou ultrabooku značky Samsung približne v hodnote 670 €, hneď keď som s ním prišiel domov a nainštaloval všetko potrebné, tak som zapojil ultrabook do TV pomocou HDMI káblu, spustil som VPN a Netflix a vybral som si na Netflixe ďalší diel môjho rozpozeraného seriálu, ale nečakal som od toho ultrabooku takú zradu akú mi vyviedol. Seriál sa začal prehrávať v HD, ale sekal a divno štvorčekoval a robil to aj pri najhoršej možnej kvalite videa, neskôr som zistil, že pri spustení hociktorej graficky náročnejšej operácie sa vždy procesor vyťaží na 100% a začne to blbnúť. Táto chyba pretrvávala aj po niekoľkonásobnom preinštalovávaní Windowsu, tak som išiel na ďalší deň ultrabook vrátiť, ale to čo sa odohrávalo počas nasledujúcich 3 mesiacoch po vrátení ultrabooku, jeho servisovaní, reklamáciách a po snahe obchodu mi nevrátiť peniaze, tak o tom by sa dal písať samostatný prekliaty príbeh, ale po troch mesiacoch naťahovania som "našťastie" dostal druhý ultrabook a v tej chvíli som si myslel, že už bude všetko OK, ale vtedy sa ešte len príbeh pomaly začínal.

Druhý ultrabook sa už od štartu správal svižnejšie, nainštaloval som potrebné veci a spustil VPN a Netflix a pred očami sa mi ocitol nádherný HD obraz, vtedy som si myslel, že to pôjde bez problémov (na to si zvyknite, v celom príbehu si budem stále veriť, že "už to pôjde"...), ale keď som zapojil ultrabook do TV pomocou HDMI káblu, tak sa zrazu začal obraz na telke pri HD kvalite mierne sekať, nebolo to už ono a plynule mi seriál z Netflixu prehrávalo na tomto druhom ultrabooku (cez HDMI) len v 480p (bez napojenia na externy monitor vsetko OK), skúšal som aj meniť HDMI káble a zaoberal som sa tým aj pár mesiacov a bol som v dvoch neautorizovaných servisoch, ale nič som neporiešil. Potom som začal som ultrabook využívať na školu a prácu a bol fakt super, ale škoda, že mi nepomohol k FullHD obrazu z tepla perín.

Príbeh pokračuje o niekoľko mesiacov neskôr, keď som objavil na internete toto multimediálne centrum: EVOLVEO Smart TV box Q4, geniálne parametre zariadenia za primeranú cenu, na mojom mobile som si po predošlých skúsenostiach pre istotu odskúšal, či ide v pohode pripojiť Android 4.2 cez VPN server na Netflix a vážne som sa v pohode napojil a mal som cez mobil FullHD obraz bez sekania, takže už len stačilo kúpiť toto tiež Android 4.2 zariadenie, ktoré som aj o par dní kúpil.

Keď som multimediálne centrum konečne kúpil a zapol som ho, tak prvé dni som nemal chuť na seriál/film z Netflixu, lebo som mal veľa práce a len som sa zabavil nejakou tou hrou a podobne. Po približne týždni som si chcel stiahnuť aplikáciu Netflixu z Play Store/Obchod Play, tak som sa išiel prihlásiť na VPN server, zadal som všetky potrebne údaje k pripojeniu, ale vždy po pár sekundách od pripojenia som bol odpojený. Po preinštalovaní a obnovení multimediálneho zariadenia problém pretrvával, tak som sa s tým nebabral a zavolal som na prvé číslo, ktoré som našiel v súvislosti so značkou Evolveo a servisom. Dovolal som sa do ich autorizovaného servisu, ale nevedeli mi povedať príčinu môjho problému, ale neskoršie ešte v ten istý deň mi zavolali a oznámili, že výrobca túto funkciu zrejme nepovažoval za dôležitú v smart TV boxe a obmedzil ju v prospech dôležitejších funkcií a z toho vyplýva, že daná funkcia nie je podporovaná. Po telefonáte som si uvedomil, že som kúpil na pripojenie sa k VPN serveru zrejme jediné zariadenie Androidu 4.x.x, ktoré sa k tomuto VPN serveru nevie pripojiť, lebo z nejakého pochybného dôvodu nepodporuje toto multimediálne zariadenie pripojenie k VPN a bez VPN sa na Netflix jednoducho nepripojím. Neskôr som ešte písal výrobcovi, že predáva luxusné "podpivníky" (samozrejme som to nenapísal len tak, pred tým ma kúsok v e-mailoch ešte stihli vytočiť), ale to je je tiež už iný príbeh.

Po veľa neúspešných pokusoch, ktorými som sa snažil vychutnať si seriály a filmy z Netflixu ma napadol geniálny plán, ktorý už vážne musel fungovať. Plán bol jednoduchý, presunúť stolík s počítačom z druhej strany izby bližšie k Telke, aby na ňu dočiahol HDMI kábel, na internete som si našiel, že niektoré grafické karty posielajú z DVI okrem obrazu aj zvukovú stopu, tak som si kúpil redukciu DVI->HDMI a pripojil som sa pomocou nej k TV. Zapol som na počítači, ktorý bol pripojený k telke VPN a Netflix a na telke sa prvý krát po neuveriteľných takmer 11. mesiacoch objavil nádherný FullHD obraz, ale samozrejme, že to má zase háčik, to by nebolo predsa prekliatie ako sa patrí, ak by tam nebol vždy ešte jeden háčik. Háčik bol v tom, že moja grafická karta nakoniec nepúšťala do DVI aj zvukovú stopu, takže obraz som mal síce nádherný, ale interné repráky v TV boli bez zvuku a úplne nemé, tak som založil tu na fóre príspevok a vysvetlili mi kedy funguje zvuková stopa aj cez DVI. V téme mi jeden dobrý člen ponúkol grafickú kartu s HDMI výstupom, ktorá mala ukončiť rok môjho nekonečného trápenia a o dva dni na to som ju už preberal od neho v Bratislave.

O pár dní po prebratí karty som si našiel konečne čas vyskúšať ako pracuje táto grafická karta. Po úspešnom spojazdnení karty už bolo všetko nachystané, počítač som už skoršie premiestnil, aby bol v blízkosti TV a aby bolo možné HDMI-HDMI spojenie káblom. Teraz už sa tam fakt nič nemohlo pokaziť, nič jednoduchšie už sa nedá vymyslieť ako HDMI-HDMI prenos obrazu a zvuku na pár metrov. Už som tomu neveril, už som bol úplne presvedčený, že to musí ísť, ale ako som už na začiatku spomenul, stále seriály z netflixu sledujem aj po tom jednom prejdenom roku na tom istom len 22 palcovom monitore a z tej istej nepohodlnej stoličky... PREČO? Lebo môj Netflix je jednoducho PREKLIATY!!!



Moju prehru beriem s úsmevom, aspoň mám šťastie v láske. :-)


Online

Užívateľ
Užívateľ
Môj prekliaty príbeh

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 20257
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 29.01.2015 9:55

Citácia:
Prerozprávam vám môj pravdivý príbeh, je to neobyčajný príbeh o dvoch ultrabookoch, multimediálnom centre, jednej redukcii a grafickej karte, ale zároveň je to aj príbeh plný nešťastia, smutnej zhode náhod a neuveriteľnom prekliatí.

ty vole toto je genialne :-)
Ale aj ten ostatok samozrejme, uzivil by si sa ako spisovatel.

Mozno by pomohlo vybodnut sa na netflix a serialy si tahat z netu....mas na to kopu roznych moznosti. A nemusis riesit ziadne VPN a podobne vylomeniny.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Môj prekliaty príbeh

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 22.06.23
Príspevky: 3403
Témy: 73
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 30.01.2015 12:53

Tvoj problem so zvukom si pamatam, ale inak, dobry clanok. Co tak si serialy natahat na externy HDD a ten pripojit na TV alebo multimedialne centrum? Ty budes asi jeden z tych, ktorym veci nefunguju hned na prvy, druhy ba ani treti krat. Ale zas pozitivum tohto celeho je, ze si sa naucil viac veci okolo tejto problematiky (ale ja byt na tvojom mieste asi by ma ...).







_________________
PC1: CPU: i7 3770, MB:ASUS P8H77-M, HDD: Segate 2TB Barracuda SATA III, SSD: Samsung 250GB 840 EVO SATA III, 16 GB RAM, PSU: Seasonic 450W SSP-450RT/ aktiv. PFC/80+ Gold, VGA: iGPU HD 4000, OS: Win7 PRO SP1 64-bit CZ OEM, CASE : Cooler Master Elite 344 USB 3.0 čierno-modrá
PC2: HP Compaq dx6100MT OS: WinXP SP3 Pro EN
Netbook: Asus EeePC 1000H Black | Intel Atom N270 | 1GB DDR2 | Intel GMA945 | 160GB SATA2 HDD | Draft-N Wireless | Bluetooth | Windows XP SP3
Phone: Lenovo P780, THL 5000, LeTV 1S (X500) 16GB
Every Man Is Hero... In his dreams...

Na otázky ohľadom PC zostáv a komponentov cez SS neodpovedám, na to slúži toto fórum. Ďakujem za pochopenie.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj prekliaty príbeh

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 15.03.24
Príspevky: 2190
Témy: 115
Bydlisko: LC,VK,TN
Príspevok NapísalOffline : 13.02.2015 14:41

a preco ti to stale nejde?







_________________
Pixel 7 Pro
Kia Sportage HEV
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj prekliaty príbeh

Registrovaný: 10.01.11
Prihlásený: 06.06.22
Príspevky: 1079
Témy: 36
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2015 11:04

Takže Netflix stále nebeží na Slovensku? Doteraz som bol v tom že od 2015 ide v pohode...

Príbeh sa ti inak vydaril, škoda toho smutného konca :D







_________________
Zostava: zobraziť
CPU Intel i5 4460 oc 3,40GHz
VGA Gigabyte GTX 960 2GB
RAM Kingston 8GB 1600MHz CL9
MB MSI H97 PC Mate
PSU Seasonic S12II 620W
HDD Seagate Barracuda 7200.12 2TB
CASE Bitfenix Merc Beta
OS Windows 8.1 Pro
PHONE Oneplus 3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Môj prekliaty príbeh

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2015 21:48

toto je jeden z dôvodov prečo ľudia stále ťahajú z pirátskych stránok-je to užívaťelsky jednoduchšie :-)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Príbeh notebooku

v Notebooky a netbooky

28

2590

09.11.2008 13:00

jacho6380 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vylepšiť moj pc ale názor na môj procesor

v PC zostavy

5

795

15.02.2010 22:26

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel a 10 Nm - nekonečný príbeh

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Novinky

63

2773

03.01.2020 16:52

patro16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Crysis 2: trailer odvypráví napínavý Prorokův příběh

v Novinky

1

817

24.02.2011 18:40

mato59 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GTA IV - mise,příběh,hra jako taková

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 5, 6, 7 ]

v Počítačové hry

206

16387

13.01.2013 22:19

ViktorinoSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Modern Warfare 3 bude mít propracovaný příběh.

v Novinky

11

1052

06.09.2011 8:47

Fry Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 10 a jeho stupidita [Príbeh & Otázka]

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

38

1261

03.02.2017 22:58

matmatmat Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tipy na zaujímavé hry - príbeh a pekné prostredie

v Počítačové hry

13

1726

22.01.2019 21:06

misiak171 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Môj web

v Webdesign

29

1613

30.06.2008 22:13

HAE07 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Môj blog

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

57

2783

15.03.2008 12:37

pepek92 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. moj coolermaster

v Modifikácie, návody a projekty

9

872

28.06.2011 14:27

solvit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. moj design

v Webdesign

7

632

18.01.2008 20:50

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. môj zdroj

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

4

360

18.08.2018 13:00

patro16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Môj web

v Webdesign

14

1097

22.03.2009 17:55

Svolo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. moj hosting

v Webhosting a servery

5

1243

03.02.2007 16:11

koudy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. moj log

v Antivíry a antispywary

10

1097

21.11.2007 7:52

2bfree Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra