Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Moj pohlad na "Mango" Omniu W

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.05.2012 12:51

Rychlost, stabilita, intuitivne ovladanie a jednotne GUI.

Moj pohlad na "Mango" Omniu W
By jkochlan at 2012-05-05

Najst tieto vyrazy v ktorejkolvek recenzii Windows Phone telefonu nie je nic komplikovane. Hlavne prve dva boli dovodom pre kupu telefonu s WP 7.5. “Preklikat” sa k Omnii W uz bolo jednoduche. Za malo penazi clovek dostane jeden z najvykonnejsich “Mango” telefonov na trhu s ked nie vyhovujucim, tak aspon pouzitelnym uloznym priestorom a vcelku elegantnym designom.
Telefon, ako pokracovatel nastoleneho trendu, je magnetom na otlacky. Tie sa v idealnom pripade objavuju najma na 3,7“ Super AMOLED displeji. Pod nim sa nachadza „Home button“ a nanestastie aj dva senzorove tlacidla pre navrat spat a vyhladavanie. Minimalne tlacidlo spat podla mojho nazoru trochu popiera vyssie spominanu intuitivnost ku ktorej sa ale dostanem neskor. Nad displejom je potom celna kamera, proximity senzor, logo Samsungu a reproduktor.

Na tento telefon som presiel s iPhonu 3G, takze pri prvom kontakte ma trochu prekvapila vaha a konstrukcia. Telefon posobil dost krehko a podstatne menej masivne nez „jablcko“. Konstrukcne sa s iPhonom rovnat nemoze, ale aj napriek tomu, ze zadny kryt a bocne tlacidla maju istu (malo badatelnu) volu, kvalita spracovania vzhladom na cenu nie je vobec zla. Predna cast je navyse chranena sklom „Gorilla glass“ ktore by v idealnom pripade malo ochranit displej aj pri nesetrnejsom zaobchadzani. V mojom pripade (a nie v jedinom) sa za ochrannym sklom ale objavili akesi smuhy kvoli ktorym som na chvilu premyslal nad reklamaciou. Kvoli neslavne znamemu servisu Samsungu som to ale radsej nechal tak.

Ovela zaujimavejsi je vsak samotny system. K nemu sa pouzivatel dostane jednoduchym stlacenim tlacidiel „Home“ alebo „Power“. Tu nastava prvy problem. Pokial totiz nejakym sposobom „clonite“ proximity senzoru, telefon na tlacidlo „Home“ nereaguje. Chvilku som sa zamyslal nad nejakym praktickym vyznamom takehoto chovania, no nakoniec som to vzdal.

Hned po uvodnych problemoch so vstupom do systemu „ocari“ pohlad na pravdepodobne najvacsiu inovaciu tejto platformy, ktorou je prostredie Metro. Je to akasi mnozina pasivnych a aktivnych(live tiles) dlazdic s velkostou oblubenou hlavne o uzivatelov v pokrocilom veku. Tym nechcem povedat, ze je na tom nieco zle. Naopak. Prostredie posobi naozaj moderne, elegantne a tak nejak konzistentne. Pri standardnych ikonach v Androide alebo iOS clovek prilis neriesi usporiadanie a proste len „placa“ jednu ikonu za druhou. V Metre to vsak smeruje do hlbokeho rozporu s vlastnym estetickym citenim. Mnozstvo „dlazdic“ je jednofarebnych s velkym, nie vzdy zrozumitelnym vektorovym nakresom a elegantne zakomponovat novu, farbenu „dlazdicku“medzi tucet jednofarebnych sa pre uzivatelov castokrat stava zivotnym poslanim. Nechcem aby to vyznelo ako kritika, pretoze z designoveho hladiska prostredie „Metra“ milujem. Obzvlast na Super AMOLEDE a obzvlast v noci vyzera vdaka dokonalej ciernej fantasticky. Tu je ale prave ten maly problem. Ta konzistentnost mi pripomina drahy oblek alebo auto. Vsetko je tak ako ma byt zmena by mohla vsetko znicit. Pridanie novej „dlazdicky“ mi niekedy pripada ako pokus o instalaciu radia od Alpine do Aston Martinu alebo obutie tenisiek k obleku. Prostredie Metra ma vsak dve obrazovky, z ktorych jedna, ako som spominal vyssie vyzera ako velmi zlozite pexeso a druha obsahuje vsetky nainstalovane a teda dostupne aplikacie. Vsetky aplikacie z „kupelne“ sa teda nachadzaju v zozname aplikacii, ale naopak to nemusi platit. Zo zoznamu aplikacii ktory zaroven zahrnuje nastavenia a vsetky mozne ukony z telefonom potom idu pohodlne odstranit. Po dosiahnuti isteho mnoztva aplikacii sa v zozname aplikacii vytvoria akesi abecedne zalozky pre lahsiu orientaciu co je velmi uzitocne. Druhy problem Metra totiz je, ze sa casom stava trochu neprehladnym. Metro totiz nema plochy tak ako Android a v istej podobe iOS ktory ma navyse adresare ktore umoznuju celkom pokrocilu organizaciu aplikacii. Co sa tyka vzhladu aplikacii, existuju iste pravidla, ktorymi by sa vyvojari pri navrhu aplikacii mali riadit a a tak nenarusat jednotny vzhlad v GUI. Tieto pravidla su ale castokrat ignorovane a bojim sa, ze v buducnosti sa to este zhorsi. Ovela vacsiu vyhradu nez k designu aplikacii mam ale k ovladaniu. Problemom je lave senzorove tlacidlo pre navrat spat. Mozno je to zvyk z iOS, no telefon mam dva mesiace a stale neviem, kedy pouzit tlacidlo a kedy existuje ina cesta pre krok spat. Z mojho pohladu su obecne hardwarove tlacidla na telefone zlom. V tomto mi iOS subjektivne pride podstatne intuitivnejsi.

Jednou z vyhod Metro prostredia by mala byt rychlost. Po vybaleni som bol trochu ocareny, pretoze reakcie na dotyk boli rovnake ako na pichnutie do zadku. V istej recenzii som a le cital, ze pri aplikacii tretich stran to uz tak oslnive nie je a to som si chcel overit. Jedinym problemom vsak bol Adobe Reader s ktorym som si zaspominal na casy s S55. Ostatne aplikacie boli sice pocitovo pomalsie, ale stale plynule. Z mojho pohladu vsak nijak nevynikaju nad verziami pre konkurencne platformy (konkurencia ma vsak v mnohych pripadoch vykonnejsi hardware). Za rychlost vdaci Mango takmer neexistujucemu multitaskingu. Aplikacia ktoru zrusite sa proste uspi a nadalej ju nechava cakat na pripadne opatovne vyvolanie. Pokial vsak hardwarove prostriedky zacnu strajkovat, zacne ich postupne killovat. Uzivatel tu bohuzial nema prilis moznosti zasiahnut. Hovorim bohuzial. Nejde totiz ani tak o to, ze potrebujem do niecoho zasahovat pokial to funguje, ale skor o to, ze to nefunguje vzdy. Par krat som telefon dostal do situacie ked fungoval s odozvou reklamacnych oddeleni. Vacsinu casu ale telefon funguje spolahlivo. (telefon vlastnim dva mesiace a k samovolnemu restartu doslo len 2x (: ).

To co bude nasledovat asi nebude typicka recenzia. Najst si informacie a videa k „Wonderu“, resp WP 7.5 nie je nic komplikovane. Ano, asi by som mal spomenut, ze fotoaparat ma 5Mpx (co som sa dozvedel az teraz) a napriek vcelku bohatemu menu foti dost mizerne, alebo skor adekvatne cene. 720 riadkove video je uz o nieco lepsie a ja osobne k nemu vyhrady nemam. Menu prehravaca je tak jednoduche, az je zlozite, pretoze clovek stravi niekolko dni hladanim funkcie o ktorej je presvedceny ze tam je a v skutocnosti tam nie je. (ekvalizer). Ten by normalne nebol potrebny, ale telefon hra trochu hlbsie nez by mal. Pri „hudbe“ od „King of Popa“ to nie je velky problem a dokonca mi to niekedy vyhovuje, no pokial si clovek potrpi na kvalitu zvuku (a tiez fotiek), mal by zvazit investiciu do Lumie 800.
Na co by som sa vsak chcel zamerat viac, je moj osobny pocit, dojem a skusenost po asi dvoch mesiacoch pouzivania. Skor ako skutocna recenzia to zrejme vyznie ako clanok na blog, ale v skutocnosti som to tak zamyslal.

Chcel by som totiz rozobrat obecny problem Windows Phonu. Ja osobne povazujem tuto platformu za iOS obaleny v „Metre“. Telefon je (alebo sa snazi byt) velmi jednoduchy, rychly a stabilny. MS zvolil podobnu taktiku ako Apple. HW pre tuto platformu musi splnat iste kriteria, rovnako tak aplikacie a mnozstvo moznosti je skrutych a nepristupnych ako pre pouzivatelov, tak pre vyvojarov. Niekolko rokov dozadu, pred prichodom prveho iPhonu by to nemusel byt problem. Napriek mnozstvu obmedzeni prisiel Apple s niecim co konkurencia nemala a ten tah sa im vyplatil. MS prisiel s niecim podobnym v case, ked sa to stalo standardom. Dnes si clovek moze kupit rychly telefon, telefon nabity funkciami, alebo telefon s privetivim prostredim a ani v jednom pripade nemusi siahnut po „oknach“. Napriek tomu som veril, ze vlastnosti spomenute v uvode tohto „vylevu“ sa tu prejavia v najvyssej moznej miere. Moja skusenost je ale trochu ina.

Metro je naozaj krasne a kvoli tomu AMOLEDU mu jeho drobne chyby odpustim. S intuitivnostou je to ale trochu horsie. Nejde len o „back button“. Velkym problemom je napr globalne nastavenie hlasitosti. Mozno je to banalita, no pre mna velky problem. U iOS (a predpokladam aj u Androidu) si nastavim hlasitost v prehravaci a nijak tym neovplyvnim hlasitost telefonu, budika alebo ktorejkolvek aplikacie. U WP 7.5 to takto nefunguje. Standardne mam hlasitost nastavenu priblizne na 10/30 (sluchadla so slusnou citlivostou). Problem je, ze pokial si prestanem pocuvat hudbu, hlasitost prehravaca aj telefonu ostane na 10/30 a ja v hlucnejsom prostredi (MHD) nepocujem prichadzajuci hovor.

Problem je aj s rychlostou. Telefon je rychly a vacsinu casu s nim clovek naozaj problem nema. Lenze sposob akym sa ta rychlost dosahuje nie je 100%-ny. Hovori sa o skvelej optimalizacii. Dovolim si pochybovat. Telefon po novom dostal aplikaciu Skype, priamo od MS ktora ale potrebuje 512MB ram. Pri skvelej optimalizacii by mal vyzadovat asi 1/10 tejto hodnoty. Plynulost telefonu zavisi na multitaskingu ktory je tiez len „clovek“ , ma svoje chvilky a tak sa stane, ze obcas telefon zblbne pri uplne trivialnych zalezitostiach. So stabilitou je to podobne. Clovek ktory telefon s WP 7.5 drzal moze obcas skocit do Market placu a pokial tam nejaku aplikaciu uvidi, moze sa stat, ze v komentaroch najde mnoztvo problemov, ako padanie, nekompatibilita atp.

Niekto by mohol povedat, ze ide len o drobnosti, o nejaku betaverziu a tieto male zadrhele sa casom vyriesia. Lenze tu je dalsi problem. Na Microsoft je vyvijany velky tlak zo stran vyrobcov a vyvojarov. Vyrobcovia chcu vacsiu volnost pri vybere hardwaru a vlastnej customizacii softwaru. V praxi to bude pravdepodobne viest k vacsej nekompatibilite, komplikovanejsiemu vyvoju a horsej optimalizacii (Android). Vyvojari chcu zase vacsie moznosti pri zasahovani do systemu. Dobrym vyvojarom to poskytne moznost vyvijat rychlejsie a funkcnejsie aplikacie. Lenze vyvijat aplikacie dnes moze v pohodli domova ktokolvek co moze opat viest k problemom.

V uvode som spomenul, ze najvacsou inovaciu je zrejme Metro prostredie. Mozno to bolo trochu unahlene. WP 7.5 prisiel s vcelku slusnou integraciou socialnych sieti. V kontaktoch ma tak clovek mimo cisla, adresy alebo mailu priradeny tiez napr ucet na facebooku. Pokial chcete niekomu poslat spravu na FB, robite v rovnakom prostredi ako pri posielani klasickej „textovky“. (aplikacia Messages)
Pokial niekto posle spravu Vam, telefon ju notifikuje rovnakym sposobom ako SMS. V podstate ste stale online. V „aplikaci Pictures“ mate opat pristup k albumom z Facebooku a vlastne pri mnozstve beznych cinnosti nijaku externu aplikaciu na Facebook /Twitter nepotrebujete. Tomu ciastocne pomaha aplikacia „People“ kde si okrem kontaktov mozete prehliadat konverzacie alebo statusy. Tu je mozno dalsi drobny problem a sice ten, ze kontakty (aplikacia „People“) su oddelene od aplikacie “Phone“ a zo zaciatku som chvilku premyslal nad tym, na co kliknut, ked sa chcem niekam dovolat (: .

Celkom funkcne a intuitivne riesene je cloudove ulozisko („Skydrive“ ), ktore v case ked som telefon kupoval poskytovalo 5GB ulozneho priestoru zdarma. (teraz je to myslim 7GB). Je to skvele ulozisko pre dokumenty ktore chcete zdielat medzi niekolkymi zariadeniami. Viaze sa na Vas „live“ ucet, ktory je k fungovaniu telefonu nevyhnutny.

Velmi dobre funguje tiez wi-fi tethering. Vacsinou sa tejto funkcie vzdy bojim, ale tu funguje naozaj spolahlivo. Staci nastavit heslo a zapnut. Telefon zvladne sucasne 5 zariadeni, co je viac nez dostacujuci pocet.

Celkom zaujimava je aj aplikacia „Games“ ktora uzivatelovi priradi nejake meno, resp sa prepoji s uctom X-Box Live. Vzhladom k tomu, ze X-Box nevlastnim, nemal som moznost tuto aplikaciu otestovat, ale predpokladam, ze tiez robi nieco uzitocne.

Takze za priblizne 260eur to na druhej strane vobec nie je zla volba. Je to tretina ceny iPhonu a Androidy v tejto cene za vela nestoja (mozno s vynimkou Evo 3D). Problemom je podla mna slabsia vydrz na bateriu, male interne ulozisko a slaby audio vystup. Ta cena je ale nizka len u Samsungu. HTC, Nokia, Dell sa cenovkou blizia k High-Endu a v pripade HTC clovek ani nedostane S-AMOLED bez ktoreho si ja osobne WP 7.5 predstavit neviem. Problem je len s buducnostou tejto platformy. Nizky zaujem zo strany pouzivatelov znamena aj nizky zaujem zo strany vyvojarov co vedie k chudobnemu MarketPlacu (sucasny stav).

Na zaver sa chcem ospravedlnit za chybajuce obrazky. Fotit vzhlad mi vzhladom k mnozstvu fotiek na internete v podstatne vyssej kvalite prislo zbytocne. Fotit prostredie aplikacie „People“ , co som povodne zamyslal sa nakoniec nekonalo, pretoze ludom na fotkach by sa to nemuselo pacit a vyhnut sa tomu by bolo dost komplikovane (: . Tiez asi chyba mnozstvo faktickych informacii, ktorych je ale takisto plny internet a mojim cielom nebolo „vynaliezat koleso“. Clovek sa pri vybere telefonu vacsinou nikdy nerozhoduje na zaklade jednej recenzie, alebo clanku.

Snazil som sa pozriet na ten system a jeho buducnost z mojho pohladu, co by snad niekedy v buducnosti mohlo niekomu pomoct pri rozhodovani, co ale neznamena, ze nie som ochotny odpovedat na pripadne konkretnejsie otazky.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moj pohlad na "Mango" Omniu W

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.05.2012 16:28

K hodnoteniu systému asi nemám čo dodať, tak aspoň doplním môj pohľad.

Tlačítko späť mi naopak vyhovuje, vždy buď použijem to, alebo sa rovno vrátom tlačidlom home. Vadí mi tlačidlo s lupou, ktoré nikdy nepoužívam (a je dosť hanba, že bing ktorý je tam nastavený a nedá sa zmeniť, nemá mobilnú verziu), a často sa mi stáva, že ho omylom stlačím.

Marketplace by už mal fungovať aj na slovensku, keď som si mobil kupoval tak ešte nefungoval. Keďže som live účet nemal, vytvoril som si ho priamo v mobile, a vďaka tomu mi marketplace nefungoval. Vyriešil som to novým live účtom, kde mám adresu v San Franciscu. Zo strany microsoftu je to fail, pretože bežný človek, ktorý si kúpi nejakú akciovú lumiu o tom nemusel vedieť, do marketu sa nedostal a v budúcnosti si WP znova asi nekúpi. Aplikácií je už relatívne dosť, všetko dôležité som našiel, a napríklad aplikácia facebook je spracovaná omnoho lepšie ako na androide. Pre niekoho je to možno nepodstatné, ale vadí mi, že budík nefunguje pri vypnutom mobile. Tiež chýbajú profily, takže zvonenie sa dá jednoducho vypnúť dvoma krokmi, ale pre vypnutie vibrácií musím ísť do nastavení.

Neodpustitelná vec je absencia akéhokoľvek počítadla hovorov a dát, a kvôli obmedzeniam pre vývojárov sa žiadna nedá ani doinštalovať. Takže ako taký idiot musím ísť na stránku orange, zadať telefónne číslo, opísať kód z sms-ky a až potom sa dozviem aktuálnu spotrebu.

S displejom mám rovnaký problém, v ľavom hornom a spodnom rohu mám fľaky, naštastie nezasahujú priamo nad displej, takže to zatial nereklamujem.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moj pohlad na "Mango" Omniu W

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2012 17:29

Bude oficialny upgrade na tango, alebo nebodaj apollo ? Ako funguje GPS a aku ma presnost ? su v mobile nejake mapy ako ma nokia, ci ? offline navigaciu asi nema ze ?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Moj pohlad na "Mango" Omniu W

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.05.2012 7:07

Offline navigaciu tu nenajdes.(tu maju len Lumie) Je tu len navigacia s gmaps. GPS inak nefunguje najhorsie, vlastne z tych modulov ktore su tam asi najlepsie (napr s wi-fi mam obcas problem a neviem, ci je problem v systeme alebo telefone).

Update na Tango bude, s Apollom je to vseliake, ale vsetci dufame, pretoze ma dostat nove jadro.(sacasne je len vyrazne modifikovane jadro z WM 6.5)

Jo a tu je nieco na margo "skvelej" odladenosti WP 7.5.
http://dotekomanie.blog.mobilmania.cz/2 ... #more-7730

Ziadne subjektivne dojmy, ale fakt, ze system potrebuje 512MB RAM na Skype, ktory je v podstate uz tiez vyvijany MS.

//ospravedlnujem sa za neskoru odpoved, ale nejak som si nevsimol, ze pribudol prispevok.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2012 9:19

Dufal som, ze WP zaplata dieru medi iOS a Androidom. Ale cim dalej to vyzera, ze WP sa svojou obchodnou strategiou posuva nie do stredu, ale za iOS. Neviem koho si chcu tym ziskat, kedze applisti su najloajalnejsi zakaznici ku svojej znacke a menit bude drviva mensina. Na rozdiel Androidaci maju vyssiu mieru switchovania na ine systemy a myslim, ze tam sa malo WP skor zamerat. Najst vyvazeny sposob uzavretosti a ponuknutych funkcii + schopnejsi HW a WP by bolo killerom Androidu a ulakomili by sa Applisti. Takto premrhat sancu a neuplatnit sa medzi 2mi top systemami na trhu, to je fail tohto desatrocia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moj pohlad na "Mango" Omniu W

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2012 9:58

Ako píšeš, oni si to kazia sami. Vydali "lacnú" lumiu 610, ktorá zas až taká lacná nie je...doporučená cena je tuším rovnaká, za akú sa teraz predáva omnia w, ktorá má o triedu lepší HW. Ľudia im píšu celé zoznamy vecí s ktorými sú nespokojní a dali by sa ľahko naraz odstrániť v jednej aktualizácii a nijak by tým systém neutrpel. Oni miesto toho robia ďalšie obmedzenia. Toto si mohol dovoliť apple v dobe keď prišli na trh s prevratnou novinkou. Teraz tu je iOS ktorému už nič podstatné nechýba, android ktorý je tiež v celku vyladený a dá sa hocijak upraviť. A "blbý" WP ktorý nemá ani počítadlo dát alebo hovorov, maximálne obmedzený a osekaný, so slabým HW a drzou komunitou, ktorá všetkých kritikov označuje za idiotov a posiela ich za androidom. Dá sa uspieť jedine s vynikajúcim produktom, alebo výborným marketingom...MS nemá ani jedno







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Moj pohlad na "Mango" Omniu W

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.05.2012 10:03

WP 7.5 je podla mojho nazoru este uzavretejsi nez iOS. Tiez som dufal, ze to bude nieco medzi. Android nie je sice presne to co chcem, ale uznavam, ze jeho moznosti su niekde inde nez moznosti uzavretejsich platforiem. Koncept iOS mi vo vacsine pripadov vyhovuje viac. Rychly, an udrzbu nenarocny system so vsetkym co potrebujem. Takto som vnimal WP 7.5, ktory som povazoval a stale povazujem za narychlo zbuchanu konkurenciu k iOS ktora by bez iOS nikdy nevznikla (na youtube sa da najst Ballmerov nie prilis pozitivny nazor na prvy iPhone). Lenze ten system momentalne okrem moderneho porstredia neponuka oproti iOS nic navyse a nie je ani tak rychly a stabilny. Vlastne mam pocit, ze je stale pomalsi, ale pytal som sa aj Davida a u neho je rychlost zatial v poriadku. Zlepsit by to mohlo to slubovane nove jadro v Apolle, pokial ho teda starsie telefony dostanu. Pokial to tak nebude, mobilna divizia MS to moze na dalsich par rokov zabalit ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj pohlad na BB 10

v Články

0

693

22.09.2014 22:29

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aplikacie na omniu

v Mobilné zariadenia

1

944

25.09.2009 18:17

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vylepšiť moj pc ale názor na môj procesor

v PC zostavy

5

797

15.02.2010 22:26

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 8 - prvý pohľad

v Novinky

6

1026

30.09.2009 21:33

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Bližší pohľad na ICQ 6

v Novinky

2

574

01.05.2007 22:48

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Krátky pohľad na Nokiu N81

v Novinky

15

733

09.08.2007 22:10

Mastros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nokia 6110 Navigator – podrobnejší pohľad

v Novinky

1

485

07.08.2007 12:05

marek123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prvý pohľad na Windows Home Server

v Novinky

7

521

17.10.2007 19:31

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prvý pohľad na Eset Smart Security

v Novinky

4

465

11.04.2007 0:14

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pohľad herných vývojárov na DX10, Vistu a XP

v Články

9

2397

02.02.2009 17:06

Mettiu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Takýto je pohľad do diabolských očí, Fotogaléria (5)

v Krčma

5

752

26.05.2012 21:46

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prvý pohľad na referenčný Nvidia tablet s procesorom TegraK1

v Novinky

4

505

20.01.2014 10:41

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj design

v Webdesign

12

1020

19.06.2007 18:05

REmiX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. moj log

v Antivíry a antispywary

10

1099

21.11.2007 7:52

2bfree Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj komp

v PC zostavy

9

773

05.11.2007 22:10

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj web ;)

v Webdesign

14

1250

16.03.2007 14:42

Punker661 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra