Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 82 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.08.2009 22:15

Tak nedá sa tam kliknúť lebo sa nedá kliknúť na nič :)
Je to tam preto lebo som proste nechcel riešiť layout pre IE6 (pretože každý prehliadač to dokáže správne zobrať iba on nie :)), a ako rýchle dočastné riešenie to bolo vhodné :D
IE7 bol aktualizáciami automaticky nahradený za IE8 :)
Mne to v IE7 nezobrazí a keď to zobrazí tebe ide o chybu jQuery (samozrejme nie moju :))

To že nemôžeš nikde kliknúť je napísané ... ide vyslovene o design .. funkčnosť tam nehľadaj :)

PS:
Teraz keď sa mi konečne načítal ten obrázok. Tak musím povedať, že o tom viem, ale rozhodol som sa to neriešiť. Pozrel som si iné stránky a aj ony sú dosť rozbité keď to takto zúžiš :) Obdivovať si však mohol flexibílny text.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.01.07
Prihlásený: 29.03.20
Príspevky: 660
Témy: 53
Príspevok NapísalOffline : 03.08.2009 23:01

Tak toto je fakt skvelé: keď to neriešia oni, nebudem to riešiť ani ja.

Mimochodom, pri vypnutom JavaScripte mám pocit, že sa pozerám na obrázok stránky a nie na stránku - nedá sa tam nič robiť. (áno, nie je to tak dávno, čo som spravil rovnakú chybu :P)

Čo sa týka designu, príde mi to trošku fádne, tie odrazy sa mi tam vôbec nehodia, popri ostatných použitých farbách je logo dosť odveci. Ale zato oproti predchádzajúcemu webu (ucivo.sk) je to určite zlepšenie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj nový projekt

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2009 8:29

NO ako prve by som zmenil favicon ...farby v nazve tak riklavo zelena a hnedo oranzova vobec nezapadaju ako celok ...a este neviem ci menu tak naprogramovane alebo ide iba o cisto zart ale skus si vyrolovat nejaku polozku v mene ..







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Môj nový projekt

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2009 8:47

Mozno su tam priehladne png a tomi nevie o pngfixe :)

Ale k veci. Novy design je urcite lepsi ako stary. mam samozrejme par pripomienok:
- Header: Ako uz bolo spomenute, header je prilis vysoky. Zda sa mi ze na tvojom webe bude dolezity obsah a mat header na 30% obrazovky je zle. prazdny priestor nad headerom je tam uplne zbytocne. Zbytocne velke (vysoke) su aj polozky menu. Chyba mi aj klikatelne logo.
- Telo: Kedze obsah stranky sa zobrazuje v 4 blokoch s pevnou sirkou, asi by bolo fajn keby mal zbytok stranky tiez pevnu sirku (napriklad presne taku ako je sirka tych 4 blokov spolu :) Pri sirokouhlom monitore s vlekym X-ovym rozlisenim to nevyzera dobre. (4 bloky v tele stranky su napravo, menu nalavo, uvodny text roztahany v 2 riadkoch na celu sirku strany... zle sa to cita a zle to vyzera)
- Footer: ked je telo stranky v 4 stlpcoch a aj vo footeri su 4 stlpce, nebude lepsie vyzerat ak budu mat rovnake sirky? A dalej, zvlastne na mna posobi border-bottom vo footri.
- Javascript: Si si naozaj isty ze bez javascriptu (a efektneho prepinania medzi sekciami) ta stranka nema vobec fungovat?

dalej sa mi to uz skumat nechce :) snad len... nevalidny kod nemusi prekazat ak sa stranka dobre zobrazi na vsetkych prehliadacoch, ale u teba to ani nie je vsade dobre zobrazene a ani nemas validny kod. nie je ot pekna vizitka (ja viem ze ja robim gramaticke chyby, ale prave preto ze ich robim sa nezivim pisanim ;) Ak sa chces zivit tvorbou stranok, validny kod by si mal brat ako samozrejmost.)







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2009 9:17

mne sa celkom paci a tie polozky menu maju podla mna prijemne rozmery len par pripomienok
-peticka jak pest na oko aj ked som videl aj inakejsie
-v pripade ze das odkaz nizsie na stranku tak uzivatela peticka prefackuje
-tie vrchne 2centi su zbytocne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2009 10:18

GoodWill píše:
Mozno su tam priehladne png a tomi nevie o pngfixe :)

Ale k veci. Novy design je urcite lepsi ako stary. mam samozrejme par pripomienok:
- Header: Ako uz bolo spomenute, header je prilis vysoky. Zda sa mi ze na tvojom webe bude dolezity obsah a mat header na 30% obrazovky je zle. prazdny priestor nad headerom je tam uplne zbytocne. Zbytocne velke (vysoke) su aj polozky menu. Chyba mi aj klikatelne logo.
- Telo: Kedze obsah stranky sa zobrazuje v 4 blokoch s pevnou sirkou, asi by bolo fajn keby mal zbytok stranky tiez pevnu sirku (napriklad presne taku ako je sirka tych 4 blokov spolu :) Pri sirokouhlom monitore s vlekym X-ovym rozlisenim to nevyzera dobre. (4 bloky v tele stranky su napravo, menu nalavo, uvodny text roztahany v 2 riadkoch na celu sirku strany... zle sa to cita a zle to vyzera)
- Footer: ked je telo stranky v 4 stlpcoch a aj vo footeri su 4 stlpce, nebude lepsie vyzerat ak budu mat rovnake sirky? A dalej, zvlastne na mna posobi border-bottom vo footri.
- Javascript: Si si naozaj isty ze bez javascriptu (a efektneho prepinania medzi sekciami) ta stranka nema vobec fungovat?

dalej sa mi to uz skumat nechce :) snad len... nevalidny kod nemusi prekazat ak sa stranka dobre zobrazi na vsetkych prehliadacoch, ale u teba to ani nie je vsade dobre zobrazene a ani nemas validny kod. nie je ot pekna vizitka (ja viem ze ja robim gramaticke chyby, ale prave preto ze ich robim sa nezivim pisanim ;) Ak sa chces zivit tvorbou stranok, validny kod by si mal brat ako samozrejmost.)


Pokiaľ viem s pngčkami je problém iba v IE6 a s tým by si tam nemal čo hľadať :)

Header bude niššie, súhlasím, že je vysoko.
To menu je myslím primarene vysoko.
Obsah nebude v 4 blokoch s fixnou šírkou. Táto šírka sa bude meniť podľa rozlišenia na displeji.
Ten footer sa mi vysunie, a aby to vyzeralo imidžovo, tak som tam nechal ten border-bottom :)
Non-Javascript tam samozrejme bude fungovať, vlastne všetko by malo mať svoju non-javascriptovú náhradu. Keďže zatiaľ ide iba o design, nevidel som potrebu sa tým zaoberať.
Validita kódu ma zatiaľ tiež netrápy
-----------------------------------------------------------
don jebot: faviconka tam nie je a ešte sa na nej pracuje :) Menu nie je žart a vyrolovaním si polôžky nemám problém.

pepek92: nie zatiaľ to neriešim, ale rozmýšlam, že pri takeýchto rozmerov sa načíta verzia pre iPhony a mobili :) Ale to sú zatiaľ len úvahy, uvidím, či vôbec niečo z toho bude :) Non-javascriptová verzia bude .. ale treba si ešte počkať :D Odrazy prehodnotím. Tie farby v logu sú odveci ... ide o náznak života :-D

pilná lama glama: prvým dvom bodom nerozumiem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj nový projekt

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2009 10:32

a pozrel si na to menu v 9.64 (aktualna) ? musis s mysou naprv prejst nizsie od menu aby sa ti zobrazili jednotlive polozky submenu .. to by si mal fixnut teda ak to nebol zamer ..







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2009 10:37

Aha Opera :) No tak tam som to netestoval, ale v IE, FF, SF to ide bezchybne :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2009 10:45

pilná lama glama píše:
-peticka jak pest na oko aj ked som videl aj inakejsie
-v pripade ze das odkaz nizsie na stranku tak uzivatela peticka prefackuje

zatial co je body na pozadi z jemnym prechodom tak footer je cisto jednoliaty s dost odlišnou farbou a posoby namna umelo
-ak si nizzsie na stranke a stlacis na odkaz/ak by tam daky bol/ tak ta trhane vyroluje az na zaciatok stranky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Môj nový projekt

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2009 12:30

Tominator píše:
Aha Opera :) No tak tam som to netestoval, ale v IE, FF, SF to ide bezchybne :)

Fakt ftipne ;) Na operakov treba mysliet. je to fanaticka komunita ktora na iny prehlaidac nikdy v zivote nesiahne.







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2009 12:42

GoodWill píše:
Fakt ftipne ;) Na operakov treba mysliet. je to fanaticka komunita ktora na iny prehlaidac nikdy v zivote nesiahne.

Myslím, že spamuješ :) Ja som len povedal, že som to pod Operou neskúšal. Je mi jasné že aj pre týchto uživateľov treba web urobiť použiteľným.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Môj nový projekt

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2009 17:56

Tominator píše:
IE7 bol aktualizáciami automaticky nahradený za IE8

Vážne? Doma mám aktualizácie vypnuté, vo firme mám aktualizácie zapnuté a na obidvoch počítačoch mám IE7. Nestala sa niekde chyba? Máš dosť zvláštnu predstavu o robení stránok.


Tominator píše:
Mne to v IE7 nezobrazí a keď to zobrazí tebe ide o chybu jQuery (samozrejme nie moju :))

Nevyhováraj sa. Je to na tvojej stránke - je to iba TVOJA chyba, nikoho iného. Ak nefunguje nejaká súčasť, ktorú si ty nerobil, tak ju nepoužívaj. Jednoduché.

Tominator píše:
Teraz keď sa mi konečne načítal ten obrázok. Tak musím povedať, že o tom viem, ale rozhodol som sa to neriešiť. Pozrel som si iné stránky a aj ony sú dosť rozbité keď to takto zúžiš :) Obdivovať si však mohol flexibílny text.

Nepovieš mi, čo som mohol ešte obdivovať? Je mi jedno, či tam je flexibilný text, ak to nedokážeš urobiť bez toho, aby sa to rozbilo, je ten web nepodarok a samotné časti (aj keď podarené ma nezaujímajú).

Tominator píše:
Aha Opera No tak tam som to netestoval, ale v IE, FF, SF to ide bezchybne

To IE si z toho zoznamu daj preč, písal som ti, že to nejde. Kašleš na IE6, IE7, kašleš na Operu. Nechceš rovno začať ľuďom hovoriť, aký si majú nainštalovať prehliadač, aby mohli ísť na tvoj web? Alebo ešte lepšie, nemali by si dať aj rovnakú farebnú schému do windowsu? Vieš, aby mali rovnaký zážitok. A tiež by si mohli kúpiť širokouhlé monitory, aby nevideli rozbité menu. Dorob tam JavaScriptový alert, ak bude mať menšie rozlíšenie ako 1680x1050, tak ho upozorní, že má malý monitor a že stránku neuvidí.

Tominator, práve som pribil na stenu klinec, nechceš naňho zavesiť tvoju tvorbu stránok? Lebo s takýmto prístupom neurobíš nikdy nič poriadne.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2009 18:22

No dobre ale väčšina bežných uživateľov má zapnuté aktualizácie, preto som povedal aby si stiahli IE8. Áno je to pravda na IE7 (v tej hláška) kašlem, lebo je starý.

Tú hlášku zobrazuje IBA v IE6 ... ak Ti to zobrazilo v IE7 (čo som testoval), tak ide iba o TVOJU chybu :) Ale ako vravím ide o dočastnú záležitosť keď už čoskoro táto hláška zmizne.

Podľa teba je to rozbité?? Podľa mňa iba stlačené ... Ale ako som už spomenul budem to riešiť.

V tom zozname mi to pod IE8 aj IE7 to funguje, takže je v tom zozname právom :)
Len pre zaujímavosť moje rozlíšenie je nejakých 1280x800px :) Na operu som sa nevykašlal, ale keďže ju ešte nemám nainštalovanú, tak som netestoval.

Ako to tu už dookola opakujem ide o design, nie o použiteľnosť či funkčnosť.

Keď to niekedy zavesím, bude to na moju stenu, ale tam už o chvíľku miesto nebude :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Môj nový projekt

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2009 19:11

Citácia:
No dobre ale väčšina bežných uživateľov má zapnuté aktualizácie

Máš nejaké podložené štatistiky, alebo si ťaháš tie čísla z brucha? Ja tvrdím, že väčšina má vypnuté aktualizácie, môžeš mi dokázať opak?
+ v robote mám zapnuté aktualizácie a mám stále IE7, ani mi neponúklo prechod na IE8.
+ okrem bežných sú aj skúsení používatelia, ktorí majú vypnuté aktualizácie a aktualizujú ručne iba to, čo potrebujú.
Proste to nevieš urobiť pre všetky prehliadače, len si to nechceš priznať ;)

Citácia:
Tú hlášku zobrazuje IBA v IE6 ... ak Ti to zobrazilo v IE7 (čo som testoval), tak ide iba o TVOJU chybu

Opäť zlé uvažovanie. Tvoj JavaScript zle detekuje môj prehliadač. Možno je to spôsobené tým, že som aktualizoval z IE6, ale to sa mi nezdá, lebo mi ho bežne detekujú ako IE7. Čiže TY máš zle urobený JavaScript, neprenášaj svoju neschopnosť na používateľov.

Citácia:
Podľa teba je to rozbité?? Podľa mňa iba stlačené

Hej. A mŕtvi ľudia nie sú mŕtvi, iba spia. Môžme sa tu hrať so slovíčkami, aj tak bude ten dizajn rozbitý.

Stále opakuješ, že ide iba o dizajn. Ale ako mám zhodnotiť dizajn, keď mi to neumožňuješ a obťažuješ ma rôznymi vyskakovacími oknami? Prečo nerobiť od začiatku ten web tak, aby sa zobrazil všade rovnako? Ešte raz opakujem - nie sú tam žiadne prvky, pre ktoré by nemohol fungovať aj na IE6, ale ty nemáš záujem to urobiť poriadne.

Citácia:
Keď to niekedy zavesím, bude to na moju stenu, ale tam už o chvíľku miesto nebude

To už si toľko činností zavesil na klinec? Hmm, tým by som sa moc nechválil.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.08.2009 20:06

shaggy píše:
Citácia:
No dobre ale väčšina bežných uživateľov má zapnuté aktualizácie

Máš nejaké podložené štatistiky, alebo si ťaháš tie čísla z brucha? Ja tvrdím, že väčšina má vypnuté aktualizácie, môžeš mi dokázať opak?
+ v robote mám zapnuté aktualizácie a mám stále IE7, ani mi neponúklo prechod na IE8.
+ okrem bežných sú aj skúsení používatelia, ktorí majú vypnuté aktualizácie a aktualizujú ručne iba to, čo potrebujú.
Proste to nevieš urobiť pre všetky prehliadače, len si to nechceš priznať ;)

Citácia:
Tú hlášku zobrazuje IBA v IE6 ... ak Ti to zobrazilo v IE7 (čo som testoval), tak ide iba o TVOJU chybu

Opäť zlé uvažovanie. Tvoj JavaScript zle detekuje môj prehliadač. Možno je to spôsobené tým, že som aktualizoval z IE6, ale to sa mi nezdá, lebo mi ho bežne detekujú ako IE7. Čiže TY máš zle urobený JavaScript, neprenášaj svoju neschopnosť na používateľov.

Citácia:
Podľa teba je to rozbité?? Podľa mňa iba stlačené

Hej. A mŕtvi ľudia nie sú mŕtvi, iba spia. Môžme sa tu hrať so slovíčkami, aj tak bude ten dizajn rozbitý.

Stále opakuješ, že ide iba o dizajn. Ale ako mám zhodnotiť dizajn, keď mi to neumožňuješ a obťažuješ ma rôznymi vyskakovacími oknami? Prečo nerobiť od začiatku ten web tak, aby sa zobrazil všade rovnako? Ešte raz opakujem - nie sú tam žiadne prvky, pre ktoré by nemohol fungovať aj na IE6, ale ty nemáš záujem to urobiť poriadne.

Citácia:
Keď to niekedy zavesím, bude to na moju stenu, ale tam už o chvíľku miesto nebude

To už si toľko činností zavesil na klinec? Hmm, tým by som sa moc nechválil.

1. Ty spochybňuješ mňa, ty by si mal dokázať opak :) Pokiaľ pracuješ na XP tak samozrejme nespochybňujem máš pravdu. Pokiaľ však používaš Vistu, zmena na IE8 bola v aktualizáciach (tuším v SP -> nie som si istý).

2. Viem to urobiť pre všetky prehliadače.

3. Neviem ako by to malo vyzerať aby sa to tebe páčilo :)

4. Pretože to nie je dôležité. Cieľom bolo predstaviť reálny dlhý design, nie nejaký veľký obrázok.

5. Nevyjadril som sa správne -> na stene mám certifikáty, ja si činnosti pestujem, nevešiam ich :)

Myslím, že Ti ide o negatívnu motiváciu. Ak áno, tak máš dobré pohnútky, ale u mňa to vzbudzuje horkosť :)
----------------------------------------------------

Ok, aby som veľmi nespamoval, ale išiel k pointe.

Prerobil som to trošičku podľa rád:
+ centimeter z vrchu preč :)
+ valídne (thx GoodWill) HTML 5, ktoré funguje vo všetkých prehliadačoch (thx shaggy)
+ prerobené menu (menej scriptov)
+ tie 4 bloky obsahu sú odteraz flexibílne, takže sa naťahujú podľa šírky displeja
+ klikateľné logo špeciálne pre GoodWilla :)

Pracujem na:
Keď sa to zúži je to "stlačené" (rozumej shaggyho výklad: rozbité), určite to tak nechcem nechať, ale zatiaľ mi v tom bráni IE6 :)

Nepodarilo sa:
Snažil som sa urobiť menu pre Operu (pre don jebota), avšak nepodarilo sa to. nábehy sú síce v poriadku, ale ide o bug Opery. (Píšem aby ste sa poučili.) Chyba nastáva pokiaľ je zoznam (ul-li) horizontálne. Vtedy má Opera problém s dynamickým "vyrenderovaním" zoznamu. Paradoxné je, že keď sa to zúži, tak, aby menu bolo vertikálne (môžte si to skúsiť), tento problém nenastáva. Skúšal som to aj bez štýlov/obrázkov, s jednoduchým javascriptom (bez efektov, čisto disply block, display none). Ako riešenie by som to mohol skúsiť prekódovať to tabuliek alebo divov, ale toto riešenie sa mi nejako nepozdáva :)

----------------------------------
Samozrejme ani teraz nefunguje "non-javascript" verzia, pretože v nej nemá čo fungovať :) Toto ešte nie je stránka, teda žiaden formulár nefunguje a nikde sa nepreklikáte.

edit: Niekto tu spomínal aby som odstránil odrazy. Skúsil som to, ale nepáčilo sa mi to.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Môj nový projekt

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 06.08.2009 20:42

No neviem nepouzivaj jquerry ked ti nefunguje spravne... milion menu cez jednoudchy js mi fungovalo spravne (dokonca aj jquerry menu) , pravdepodobne chyba v kode skus inu verziu kniznice alebo iny kod ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.08.2009 20:57

Tak nepoužívam žiadnu knižnicu (pred tým som použil), ale teraz som to špeciálne kvôli opere napísal ručne a využívam iba základnú jquery. Ako vravím keď si to zúžiš uvidíš že to funguje bezchybne pri vertikálnom (pod sebou), ale ako náhle ide o horizontálne už to nejde a robí to presne popisovaný problém :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Môj nový projekt

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2009 8:08

Dakujem :)

Este jedn apoznamka k menu... vzhladom nato ze menu je len take ake je (jednoduche, nie viac urovnove) preco sa nevykasles na javascript uplne a nespravis to cez css?
Alebo planujes vyhladovo urovni viac?

Celkovo mi ten javascript pripada viac otravny ako osozny. Asi je to tym ze ja sa na javascript pozeram hlavne ako na moznost ponuknut uzivatelovi lepsie funkcie, vyssie pohodlie... to efektne "loading" po prekliknuti zaloziek ma viac otravuje ako tesi. Ano, je to pekne efektne, ale ty predsa nerobis prezentaciu ale informacny portal.

Cele jQuery by si mal vyhodit a bolo by to lepsie (ale to je len moj skromny nazor)







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.08.2009 8:26

No stále váham ako to to urobím s menu, čí nechám len jednoduché menu s predmetmi, alebo viac úrovňové menu s odbormi.


Ten Loading by tam podľa môjho názoru mal byť, pretože chystám také srandičky, že keď klikneš na uprav, a potom niečo upravíš, a opäť klikneš na Zobraz, bude tam zmenená látka. Vtedy vlastne celý text bude musieť ísť na server do PHP kde sa sparsuje (teda AJAX), a vypíše sa, takže ten Loading je podľa mňa na mieste :)

Čo sa týka jQuery tak spočiatku som písal čistý JS, ale jQuery sa mi nejako zapáčilo, asi preto, že je už vopred naprogramovaných veľa selektorov, a teda ľahšie sa mi s objektami pracuje.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Môj nový projekt

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2009 9:49

Iste, taketo masivne frameworky maju svoju vyhodu. hlavne pre ludi co si nevedia sami napisat efektivny kod bez zbytocnosti ktore nepotrebuju tak aby fungoval ;)

Nato ze niekomu zobrazis upravy (ci uz ako nahlad pred ulozenim alebo ako novu verziu po ulozeni) rozhodne javascript nepotrebujes. Reaload stranky je standardne riesenie a nasilu si od uzivatelov vynutit javascrpit/ajax je zbytocnym znasilnovanim.

A navyse, to ze chces data a ich refresh riesit cez ajax este neznamena ze tak musis riesit aj preklikavanie medzi zalozkami.

Ja to vidim tak (a nehnevaj sa na mna) ze si si nasiel jQuery ktore je pekne, efektne, animovane a funguje (+-) a tak ho teraz pouzivas kde sa da (aj nasilu).







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2009 10:38

kedze si roby svoj web tak si chce nanom pravdepodobne precvicit rozne techniky a kamenovat ho zato je samoluba zbytocnost. Ale tiez odporucam aby si si premyslel ci chces napchat ajax tam kde je uplne zbytocny kedze tam nemas ziadne prvky ktorym je reload celej stranky na skodu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.08.2009 11:34

GoodWill píše:
Iste, taketo masivne frameworky maju svoju vyhodu. hlavne pre ludi co si nevedia sami napisat efektivny kod bez zbytocnosti ktore nepotrebuju tak aby fungoval ;)

Nato ze niekomu zobrazis upravy (ci uz ako nahlad pred ulozenim alebo ako novu verziu po ulozeni) rozhodne javascript nepotrebujes. Reaload stranky je standardne riesenie a nasilu si od uzivatelov vynutit javascrpit/ajax je zbytocnym znasilnovanim.

A navyse, to ze chces data a ich refresh riesit cez ajax este neznamena ze tak musis riesit aj preklikavanie medzi zalozkami.

Ja to vidim tak (a nehnevaj sa na mna) ze si si nasiel jQuery ktore je pekne, efektne, animovane a funguje (+-) a tak ho teraz pouzivas kde sa da (aj nasilu).

1. Viem to celé prepísať do základného javascriptu .. veď v čistom javascripte som robil niekoľko rokov. Jednoducho používam jQuery, lebo sa mi zdá, že je to výhodnejšie, nie preto, že by som to nevedel zbúchať vlastnoručne.

2. Samozrejme, že nepotrebujem. Ale chcem :) Väčina zo stránky bude fungovať aj bez javascriptu, cez reloady, ale pokiaľ tam bude javascript chcem ho "naplno" využiť.

Ono čo sa týka jQuery, tak aj keď si pozrieš oficiálnu dokumentáciu, tak väčšina je o tom ako sa k danému prvku dostaneš. Kapitolka o Efektoch, kapitolka o AJAXe.

Rozhodne sa o tom teraz ťažko hovorí, keď vy vidíte to čo vidíte a ja vidím ešte aj všetky plány :-D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 82 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktorý CMS je vhodný pre môj projekt?

v Redakčné systémy

3

444

16.08.2013 15:48

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. VHS to DVD moj prvy vacsi projekt

v Video programy

4

1036

26.02.2007 10:28

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcem dať môj JS projekt na github, ako tam dať obrázky?

v Ostatné

10

1045

27.03.2014 21:56

Kamahl Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam partnera(ku) pre novy projekt

v Ponuka práce

0

738

09.02.2012 14:57

Achtan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový projekt streamuje SK a CZ stanice

v Novinky

4

624

02.10.2008 0:14

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. môj nový design

v Webdesign

10

649

03.05.2010 19:16

Forty- Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj novy NL Hosting

v Webhosting a servery

0

458

28.08.2011 8:48

djsrel Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj nový PC :) 600 €

v PC zostavy

2

490

22.02.2010 20:16

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pasta na moj novy CPU

v AMD - Advanced Micro Devices

15

1248

04.08.2009 23:51

KingTommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový návrh dizajnu pre moj profil

v Webdesign

7

730

01.02.2009 16:44

jablko05 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Môj nový PC čo vy naň ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

49

2212

04.11.2008 9:59

misisko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj novy design na PERSONAL SITE

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

51

2607

22.07.2008 12:18

Ivan11114 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vylepšiť moj pc ale názor na môj procesor

v PC zostavy

5

802

15.02.2010 22:26

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. projekt Aquaria

v Modifikácie, návody a projekty

11

1278

01.10.2005 13:46

To[m]aS Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Projekt-BiohazarD

v Modifikácie, návody a projekty

6

1438

01.04.2006 13:44

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Veľky projekt

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PHP, ASP

38

1986

23.08.2009 18:45

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra