Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.12.05
Prihlásený: 16.12.05
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 11:11

Jediné co chce uživatel je možnost spustit si vše co najde. Uživateli dále záleží na vzhledu, stabilitě, jednoduchosti a funkčnosti. To je vše, co běžný uživatel ať už apple nebo PCčkář chce.

Nikoho nezajímá jestli poběží jeho PC na applu/linuxu či windowsu, pokud se splní výše uvedené nároky.

Microsoft mně sere, věčně vydává nový Windows, Office, Internet Explorer a podobné sračky, řekněte mi v čem je lepší Office 12 než Office 2003? V čem je lepší Office 2003 než Office XP ? V čem je lepší Office XP než Office 97?
Když by jste všichni nebyly blbci a vysrali ne na nové sračky od MS tak bych mohl používat Office 97 a nic by mi v něm nechybělo, zmrdi z MS mají v Office 2003 ty samé chyby, které měli v Office 97, jediný co dokázali je, že připlácli další sérii zbytečných funkcí, například tabulku v MS Office lze provést neskutečně mnoho způsoby, Microsoft poskytuje placené kurzy a myslím si že jenom proto přidává tolik zbytečných a funkcí a různých sponek a podobných serepetiček, které mně jen při práci prudí.
MS chce prachy, nezajímá ho co chce uživatel.

Linux je tvořen experty pro experty, pokud tě nezajímá co provádí který HW či SW v Linuxu, tak si sežeň co nejjednodušší distribuci, verzí je tolik, že si tam určitě vybereš. Já jsem rád, že Linux nabízí tolik funkcí, vše si můžu podle svého nastavit až do nejmenšího detailu, když se mi něco nelíbí, můžu si to přeprogramovat.
Pokud jsi obyčejný uživatel, budu mít radost, když začneš používat Linux, jenže který systém je nejlepší pro LAMY ? Windows, tak to bylo a bude.

Grafici a MacOS vs Windows
Neni chyba uživatele že windows se zasere, je to chyba Windows, který MUSÍ POČÍTAT S TÍM ŽE CHCI INSTALOVAT A ODSTRAŇOVAT PROGRAMY !
Kterej k***t může řikat že je moje vina, když mám zasrané registry? Já tvrdím že je to chyba Microsoftu, který si MUSÍ BÝT 100% VĚDOM TOHO, ŽE BUDU INSTALOVAT A DEINSTALOVAT

V čem je lepší Apple než PC IBM compatible?
Nikdy jsem neviděl Apple za běhu, ale podle všeho co jsem o něm doposud četl, tak má mnohem nižší požadavky na HW a přesto jsou jím nabízené funkce na stejné né-li vyšší úrovni, než u PC IBM compatible.

Co můžete provádět na PC 450 MHZ oproti APPLE 450 MHZ ? Podívejte se třeba v google.com a uvidíte jak nesrovnatelně lepší je Apple.
Problém je v tom, že dominantní je PC, proto u něj zůstávám, ten samý problém je MS vs Linux, opět víme že zhruba 95% lidí má MS a proto u něj zůstanu, všude po mě vyžadují znalost Windows, proto jsem se je musel naučit.

Převrat?
Lituji, převrat nebude, zasraný sk**vený Microsoft si svou obchodní genialitou udrží vždy dominantní postavení na trhu, jste slepí? Už to nejsou jen PC, Microsoft už vyrábí všechno co vás napadne, ptejme se do čeho se dnes microsoft neangažuje? Napadá mně třeba nábytek, to bude katastrova, až si za 10 let koupím skřín od Microsoftu, určitě bude vrzat a zasekávat se

Takový je můj názor, pokud se ti nelíbí třeba se poser, ale je to tak, bylo to tak a bude to tak ! Věřte tomu že za pár let bude Microsoft dominovat svým postavení na trhu tolik, že vše si budeme kupovat pouze od něj, ať už hadry, skříně či cokoli jiného, to je jeho CÍL ! Ovládnout veškeré tržní segmenty !

Řekl bych že se dožijem toho, že vše bude prodávat a vyrábět Microsoft.
To se mi nelíbí, budem na něj odkázaní všichni.

//Spirit: Cenzura :roll: Pouzivat take vulgarizmy je proti pravidlam!! Takze sa ukludni. Inak vo vacsine co pises s tebou suhlasim. Bohuzial


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 01.10.05
Prihlásený: 22.04.08
Príspevky: 79
Témy: 4
Bydlisko: Trnava - co...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 15:17

no musim pripustit ze stebou suhlasim nie zas uplne vo vsetkom ale suhlasim a dufam ze raz bude takyto monop ako ma windows mat aj linux
LINUX rulez :)







_________________
Dve veci sú na tomto svete nekonečné: ľudská hlúposť a vesmír. A tým vesmírom si nie som taký istý. (Albert Einstein )
CPU:Intel P4 1400MHz MB:MSI MS-6566 Memory:512MB DDR VGA:ATI Radeon 9100 64MB Sound:SB Live 5.1-Player + Gembird WSC-YF-1A DVD:LG GSA-4163B Monitor:LiteOn C1771NST Storage:160GB ATA Seagate Keyboard:A4-Tech KBS-8 Mouse:A4-Tech WOP-35
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70
Bydlisko: Socket 478
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 15:32

Můj názor je takový, že nemám žádný názor. :D







_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 03.12.05
Prihlásený: 11.07.07
Príspevky: 248
Témy: 12
Bydlisko: Slovensko, ...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 19:12

no MS je to to najhorsie co je na svete (jednoducho americka firma). som nuteni nasilne pouzivat windows, pretoze sa vsetko prenho robi (blbci sprosti a este nejake nadavky) . inac je linux supr nupr, len je tazky na pouzivanie :whine: , ale ma vynikajuce funkcie, mam sice len live verziu, no je bezva. od apple, tak to je sila, najlepsie s linuxom (aspon podla mojho nazoru) graficky je daleko pred windowsom, no nie len graficky, ale aj technologicky (len neviem pochopit preco presli na procesory intel), proste naj a za tu cenu aj s pc moze, dokonca aj je lacnejsi. keby som mal prachy, tak uz mam MacOS. (vynikajuci je aj ten browser, a zevraj neexistuju pre apple virusi, no to len zevraj). a nakoniec zdielam nazor, ten posledne vysloveni, no v trocha mensej miere. ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 19:17

Já si na windows nemůžu stěžovat :)

to co potřebuju zvládá....







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 03.12.05
Prihlásený: 11.07.07
Príspevky: 248
Témy: 12
Bydlisko: Slovensko, ...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 19:23

no tak to mas pravdu. to co potrebujem, tak to zvlada. ozaj teraz ma napadlo, vynikajuci by bol ako nahrada pisacieho stroja :-D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 19:25

gen1us píše:
ozaj teraz ma napadlo, vynikajuci by bol ako nahrada pisacieho stroja :-D
Tak to taky zvládá ;) A jestli chceš říct že se na nic jinýho nehodí (provokace :naught: ) tak je mi tě líto :)







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 03.12.05
Prihlásený: 11.07.07
Príspevky: 248
Témy: 12
Bydlisko: Slovensko, ...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 19:30

no hodi sa na hry, viry, spyware, adware a inu haved, no a je dobry ako dvd prehravac (hlavne ten mini) :D (odpoved na :naught: )

//Luks:no jo,sem čekal :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 19:32

Mne vyhovuje windows,co uz,je to tak :D A XP sa podla mna vydaril,aspon co sa tyka stability.
To ze je MS gigant je pravda.Ale je aj pravda ze ako gigant nezacinal.Jednoducho dokonale vyuzili situaciu.Co mne hlavne na softe od MS vadi su ich ceny a ich cenova politika.
to gen1us:ked sa Linux viac rozsiri aj prenho sa budu pisat taketo fajnove cervicky :D







_________________
PMD 85
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 03.12.05
Prihlásený: 11.07.07
Príspevky: 248
Témy: 12
Bydlisko: Slovensko, ...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 20:04

to Carlos: no dobre, ale teraz je shit windows :) a tak sa osocuje. no a este, windows je veeelkiiii moloch, jednodusie, vsetko sa ôen nabaluje a nabaluje, raz bude treba mozno aj min 50 GB HDD :D ( tych cca 20 GB na data)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 15.05.05
Prihlásený: 15.06.06
Príspevky: 165
Témy: 11
Bydlisko: In the clos...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 20:15

hehe vas to ozaj trapi?
ja by som sa na postaveni MS zachoval rovnako,... navonok podporujem skoly, charity, urady ekonomicky slabych statov,...
ale vnutri bojujem boj o peniaze a aby som si udrzal dominantne postavenie na trhu....
neverim ze vy by ste sa zachovali inak,...
a aj keby ano, tento spolocensky system co vladne svetu by vas uplne znicil a zostali by ste na ulici z vysmechom,...







_________________
Iba život žitý pre iných je hoden žitia. - [ Albert Einstein ]
Buď múdrejší ako sú ostatní; ale nepovedz im to. - [ Lord Chesterfield ]
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 15.09.23
Príspevky: 438
Témy: 16
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 20:17

promecon píše:
hehe vas to ozaj trapi?
ja by som sa na postaveni MS zachoval rovnako,... navonok podporujem skoly, charity, urady ekonomicky slabych statov,...
ale vnutri bojujem boj o peniaze a aby som si udrzal dominantne postavenie na trhu....
neverim ze vy by ste sa zachovali inak,...
a aj keby ano, tento spolocensky system co vladne svetu by vas uplne znicil a zostali by ste na ulici z vysmechom,...


Musim s tebou suhlasit :)







_________________
Asus F3F-AP058
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 03.12.05
Prihlásený: 11.07.07
Príspevky: 248
Témy: 12
Bydlisko: Slovensko, ...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 20:24

to promecon: no tak trosku. a mas pravdu o MS no aj tak sa nemaju co cudovat, ked instaluju windows-y a i. načierno, ked amik si zarobi nan ani nie za den, slovak za dva tyzdne ( a nesmie nic minut) a ukrajinec az 1-2 mesiace!!!! (do uvahy bol brany primerny plat a teoriu som prebral z pc revue, no neodpisa, sam som to vypotil :) .


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70
Bydlisko: Socket 478
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 20:58

promecon píše:
hehe vas to ozaj trapi?
ja by som sa na postaveni MS zachoval rovnako,... navonok podporujem skoly, charity, urady ekonomicky slabych statov,...
ale vnutri bojujem boj o peniaze a aby som si udrzal dominantne postavenie na trhu....
neverim ze vy by ste sa zachovali inak,...
a aj keby ano, tento spolocensky system co vladne svetu by vas uplne znicil a zostali by ste na ulici z vysmechom,...

Na tom něco je. Vždyť Microsoft nikomu nebrání, aby si sednul do garáže a napsal svůj operační systém, jako to udělal Bill Gates. Taková je doba a produkty Microsoftu jsou pro uživatele prostě nejpřijatelnější. Hodně lidí nadává na Microsoft a přitom si prohlíží internet v Exploreru a vytváří stránky, kde na Microsoft nadávají ve Wordu nebo ve FrontPage, jedou dál ve Winech a už se klepou se Vistu.







_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 12.10.05
Prihlásený: 09.01.08
Príspevky: 687
Témy: 15
Bydlisko: blawa ne?
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 21:07

njn..osobne pouzivam linux...momentalne browsujem web z kubuntu a operu :naught: a najrozsirenejsi trojsky kon na svete(windows) by som v zivote nepouzival keby sa dako rozumne dali zohnat hry pod linux...ale co uz...a vsetky tie kila sraciek co musim doinstalovat a doplatit...proste :shit: ..kubuntu mam zadara este mi to poslali na cdckach..akurat som dotahal dakych par programov co mi chybali a vsetko zadara...a ide lepsie nez windows...za polroka pouzivania(rovnakeho ako predtym win)som nemal jediny eror alebo modru smrt :-D takze asi tak...uz len aby zacali vychadzat aj vsetky hry pod linux a potom win :nodhead:







_________________
Toto je náš svět, svět aut s motorem vzadu, krása okřídleného šípu. Jezdíme s nimi proto, že je máme radi, mohli by jsme jezdit pořád, pokud by ti nenažranci nezlikvidovali veškeré nahradní díly na naše miláčky. My jezdíme dál....... a řikají, že jsou to šroty. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženské zaujatosti.... a vy nás chcete dostat ze silnic. Vy vyrábíte atomové bomby, vedete války, vraždíte, podvádíte, a lžete nám a pokoušíte se, abychom věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto zvyšujete požadavky u STK. Jsem škodofkár a mým zločinem je jezdit škodofkou. Neposuzujeme auta podle toho jak jsou hlučný, oblepený plastama, ale podle toho jak jsou jednoduchý a je možno je kdykoliv v polních podmínkach opravit. Jsem škodofkár a toto je můj manifest, můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70
Bydlisko: Socket 478
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 21:33

jaffar píše:
njn..osobne pouzivam linux...momentalne browsujem web z kubuntu a operu :naught: a najrozsirenejsi trojsky kon na svete(windows) by som v zivote nepouzival keby sa dako rozumne dali zohnat hry pod linux...ale co uz...a vsetky tie kila sraciek co musim doinstalovat a doplatit...proste :shit: ..kubuntu mam zadara este mi to poslali na cdckach..akurat som dotahal dakych par programov co mi chybali a vsetko zadara...a ide lepsie nez windows...za polroka pouzivania(rovnakeho ako predtym win)som nemal jediny eror alebo modru smrt :-D takze asi tak...uz len aby zacali vychadzat aj vsetky hry pod linux a potom win :nodhead:

No to je přesně ono. Možnost volby tu je. Nejsi spokojený s produkty Microsoftu, tak používáš jiné produkty, se kterými spokojený jsi.







_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2005 22:28

Carlos píše:
A XP sa podla mna vydaril,aspon co sa tyka stability.

nie je pravda. To ze je natom lepsie ako priserne win9x ci winME neznamena ze je stabilny. Len my sme si zvykli na neustale pady systemu a modre obrazovky a ked sa to vo win2k a XP zlepsilo si myslime ze je to stabilne. A nie je. Je to omnoho lepsie, ale stabilnym by som nazval macOS alebo linux. Linux nema registre a to jedna z najhlavnejsich vyhod. Nahras program, zmazes a niet po nom jednej stopy. A vo win??? Nech cistis registre hoc aj 10kami programov, nikdy si neustrazis pociatocnu velkost registrov. A stale budu mat viac a viac. Tak ako bolo spomenute, system sa nabaluje. Potom "rychlost systemu". Ved je to priserne. Ked som mal Celeron 333 a winME, system bol pomerne svizny. Ked som si predstavil nejaky 1GHz procak a rychlejsi disk, bola to parada. A XP ?? ma tolko chujavin v sebe standardne, ze ani na 3GHz procaku a 7200ot. disku to nebezi umerne vykonu. Ako moze system mat takto vysoke poziadavky??? Ved je to len system :loony: Krasny priklad dopadu tych omacok na rychlost systemu je ked si upravite v nLite instalacku systemu. Nechate si naozaj iba uzitocne veci (asi 1/4 zo vsetkych) a image instalacky ma zrazu 140MB :roll: System je na disku za 10min nainstalovany, v ramke zabera 54mb, beziacich procesov po nainstalovani mate okolo 15, startup aj vypnutie je asi 3x rychlejsie ako obvykle, na disku zabera 500-600mb(spolu s SP2 a vsetkymi zaplatami) a aj praca v systeme je znacne sviznejsia. O com to svedci?? O tom ze system by mohol byt kludne aj microsoftom zoptimalizovany tak, ze jeho poziadavky by boli 64mb ram, P200 a uplne by stacilo 128mb ram a nejaka 500ka. No vsetci vieme ze to tak nie je. Inak takto odlahcena verzia (nLite) sa da rozbehat aj na 486ke a 16mb ram!!
Ale smutne je, ze velka cast ludi si nevie takto "modnut" system a ti potom su nuteni pouzivat system, ktory pohlcuje spustu prostriedkov a vykonu aj moderneho PC kvoli spuste somarin. Co uz no. Ved preco neurobit system vyzadujuci vykon miliard instrukcii za sekundu a miliony bajtov v pamati. Ved clovek aby si ku kazdemu OS kupil nove PC, preco nie







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.12.05
Prihlásený: 16.12.05
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2005 2:38

Spirit: souhlasím s tebou
Zrovna jsem se díval na ukázky z Windows Vista. eXPeriment se podařil, většině uživatelů jde jen o vzhled. Co užitečného kromě vzhledu nám přinese Vista???
Já jsem zatím vůbec nic neobjevil, je tam nový FileSystem, proč zavádět nový FileSystem, nejlepší je stejně ReiserFS či Ext2 z Linuxu, protože nemá díry po smazaných souborech takové jako NTFS či FAT.
Nároky Visty jsou katastrofální, ale věřím tomu že veškeré novinky od Microsoftu budou vyžadovat Windows Vista. Nevím zda je + že Vista vyžaduje 64bitové procesory, existuje přece WinXP 64-bit edition, já používám Win2000, XP nechci, je úplně stejný jako 2000 jediný rozdíl je vzhled a nároky na paměť. Vista je úplně stejný jako XP jediné rozdíly jsou 64bitů, Vzhled, Nový zvytečný FileSystem a zbytečné nároky.

To se Microsoft opět vyznamenal. Je to jako traband v nové karoserii. :breakup:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.12.05
Prihlásený: 16.12.05
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2005 2:55

Někdo se tu zmínil o tom, že si každý můžeme napsat svůj operační systém, taky mě to napadlo, no a výsledek? Po 1 roku práce přes 12.000 řádků zdrojového kódu v Pascalu. Programátorovi to nabízí hodně, ale uživateli ? No jen se podívejte http://www.freez.wz.cz/pascal.htm najdete ho v System jmenuje se New16OS a už na něm nepracuji. Samotného mě to nebaví, chcete na tom někdo dělat se mnou? :lol^2:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70
Bydlisko: Socket 478
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2005 12:15

freez píše:
Někdo se tu zmínil o tom, že si každý můžeme napsat svůj operační systém, taky mě to napadlo, no a výsledek? Po 1 roku práce přes 12.000 řádků zdrojového kódu v Pascalu. Programátorovi to nabízí hodně, ale uživateli ? No jen se podívejte http://www.freez.wz.cz/pascal.htm najdete ho v System jmenuje se New16OS a už na něm nepracuji. Samotného mě to nebaví, chcete na tom někdo dělat se mnou? :lol^2:

V Pascalu? Operační systém by se měl dělat v Assembleru.







_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2005 13:44

freez píše:
Po 1 roku práce přes 12.000 řádků zdrojového kódu v Pascalu.

Tak tomu hovorim "klubuk dolu" ! Ale ako moze sam clovek urobit nieco konkurencie schopne? Ono ide o to, ci to prijme trh. Ak by som aj sam urobil teoreticky perfektny system a trh by ho z mnohych dovodov "neprijal", nemam sancu. To mate podobne ako som nedavno pozeral dokument o tvorbe sportovych aut. Konkretne slo o novy typ BMW 6. rady. Auto krasne, perfektny design, super vykon (mal byt konkurentom porsche a podobnym), ale vsetko zaviselo od jednej udalosti. Tou bolo predstavenie tohto auta v amerike na nejakej prezentacnej slavnosti novych modelov aut. Ak by to na slavnosti nedopadlo dobre, na trhu by to auto neprerazilo a cely projekt by siel do ..... A takto to chodi. Pamatate sa ako sa snazilo 3dfx prerazit?? Kolko namahy stalo presadenie vtedy "glide" ? O kolko vacsi vykon cipy voodoo prinasali a napriek demonstracii ktoru 3dfx prezentovalo sa kazdy do toho bal ist? Ci to prijme trh, ci bude dopyt atd?? Vsetko je to bohuzial o tom...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2005 15:12

Stale sa tu spomina nestabilita XP.Mne XP este nepadlo a to mi uz bezi na kompe vyse 2 rokov.To ze sa mu postupne nabaluju registre je fakt.Iste,ma svoje muchy,ale ktory operak ich nema?To ze ma kazda nova verzia operaku vyssie naroky na hardware je obycajny kseft.Tak isto to funguje aj vo svete grafik.Isty cas sa zlepsovala graficka stranka rapidne ale posledne roky?Je to len taky facelift a naroky na vykon VGA nam pekne vyleteli hore.Jednoducho novy hardware musi mat odbyt.
Dalej sa tu casto spominaju vyhody Linuxu...tak nech s tym operakom prerazia na trh poriadne ked je vo vsetkom lepsi.Nech sa mi tu nikto nesnazi nahovorit ze hnusny MS vsetkych uplaca aby robili vsetko pre ich system.
A k tomu 3dfx...ja som bol ich fanda a kupoval som ich grafiky.Je pravda ze sa snazili a svojho casu boli super.Ale potom sa im nedarilo svoje technologie predat,presvedcit vyvojarov aby to pisali na ich karty.Darmo ich chip mal velky vykon ked kazda nova hra mala na nom problemy lebo sa vsetko pekne optimalizovalo na nVidie a ATI.Ano,vsetko je to kseft,a pekne velky.







_________________
PMD 85
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.12.05
Prihlásený: 16.12.05
Príspevky: 4
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2005 15:27

Carlos:
Napriklad Linux nema registry. Glide + DirectX prevalcoval OpenGL, hnusny Microsoft to nesnesl tak zamestnal daleko vice lidi pro tvorbu DirectX, takze nakonec zvitezily DirectX. I kdyz nejvetsi vyhoda OpenGL je, ze je to otevrena knihovna, ktera je zdarma a funguje na vice platformach.

IntelMan: jj, v Pascalu. Assembler jsem samozrejme take hojne pouzil, kazdy system je psan castecne v Assembleru a pote treba v C++ nebo v Pascalu.
Napriklad Windows je psan v MASM a C++.

Spirit: Nejvetsi problem, na ktery jsem narazil je, ze clovek neni schopen sam napsat nejruznejsi ovladace, napriklad takova samozrejmost jako je USB je prakticky nedosazitelna. Proto vetsina novych systemu vychazi z Linuxu ci jineho hotoveho jadra, jedna se o ovladace. To co jsem stvoril ja je postaveno na DOSu, Ma to vlastni ovladac grafickych karet pro High Color (True Color umim udelat taky) problem je, ze nevyuzivam hardwarovou akceleraci, protoze pro kazdou kartu jsou potreba jine assemblerovske funkce, cili pro napsani konkurenceschopneho operacniho systemu by byl potreba tym programatoru (expertu). Jenze komu by se chtelo psat to, co uz je jednou hotove? Dalsi problem je format spustitelnych souboru, Tiskarny, Scannery a dalsi nejruznejsi hardware.

Pro kazdy kousek hardwaru je potreba napsat ovladac, jenze popisy hardwaru jsou nedosazitelne. System by mel dale vyuzivat treba MMX, 3DNow!, SSE, SSE2 atd.
Je to proste neuskutecnitelne, ja si chtel napsat neco takoveho, abych se zbavil Windows98 a to uz neuskutecnitelne neni. Nenasel jsem nikoho kdo by to psal se mnou a sam bych na tom musel delat priblizne 50 let, proto jsem vyvoj systemu ukoncil. Co se mi ale povedlo perfektne jsou funkce, diky kterym lze psat vlastni programy pro New16OS (jak jinak nez v Pascalu).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 03.12.05
Prihlásený: 11.07.07
Príspevky: 248
Témy: 12
Bydlisko: Slovensko, ...
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2005 22:43

mne asi raz padol :roll: instaloval som alcohol 120% a mal som aj akivovanu virtualku co je v nere. tak po restarte systemu, mi kazdych asi 15s sa po nabehnuti systemu resetol, a stale bol taky cyklus. no tak neviem preco, ale zeby mi preto padol????? nechce sa mi verit. pomohol jedine zo startovacej diskety z Win98 scandisk (viem ze sa to inak vola no nespomeniem si) sytem ktory opisujem ako spadnuty je WinXP.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 03.12.05
Prihlásený: 11.07.07
Príspevky: 248
Témy: 12
Bydlisko: Slovensko, ...
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2005 22:45

no a este z tymi registramy to je otras, vsetko sa len spomaluje, no okrem programovania (zevraj ich aj preto zaviedli). a co by len tam. ten sa zapisuje i do adresara s Windowsom. no a ani z toho sa nevymaze.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 07.01.06
Príspevky: 17
Témy: 0
Bydlisko: Vlasim CR
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2006 9:42

eros píše:
no musim pripustit ze stebou suhlasim nie zas uplne vo vsetkom ale suhlasim a dufam ze raz bude takyto monop ako ma windows mat aj linux
LINUX rulez :)

takze ty bz si chtel aby dominanta windowsu padla a nastoupila linux. V tom nevidim teda zadnou logiku. Bylo by to to same jen v blede modrem.

to freez:

freez píše:
nejlepší je stejně ReiserFS či Ext2 z Linuxu, protože nemá díry po smazaných souborech takové jako NTFS či FAT.

nez ext2 tak radsi ext3 pac je take zurnaloavci. NTFS je velmi dobrej FS bezpecnej a celkem i rychlej.

nedoporucuju nic jineho nez zurnalove fs, nebot pokud se neco pokazi - potom
zurnalove fs maji velice jednoduchou cestu jak tyto veci napravit,
zatimco u takove Ext2fs tomu tak neni... Take pokud se Ext2fs ma starat
o vetsi mnozstvi souboru, potom se stane take o to pomalejsi.







_________________
Software is like SEX,
it's better, when it's FREE!

by Linus Torvalds
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 13.07.06
Prihlásený: 22.10.07
Príspevky: 61
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2006 15:55

no jo vecny boj vecne rozhovory LInux / Windows/ Microsoft

Je to uplne fuk. MIcrosoft ma velky majetok, ovlada obrozvsku cast trhu.
Ale nezabudajte na to... kto ten trh urcuje. NIE microsoft.
Mozete na neho nadavat kolko chcete... mozete nadavat ze windows je hrozny a strasne podla mna chaoticky spraveny je to taky malicky bordel skoro ako u mna na stole ;)

Ale to su vsetko veci ktore su tak a proste bodka.
Jediny element ktory urcuje uspesnost produktu ste VY.
Keby ludia Windows nechceli, nepouzivali, kaslali na neho a na skladoch by boli tony CD ktore ne a ne predat. Tak by nemohol mat taku silu.
Ano je pravda, ze sa dava do hotovych zostav automaticky a do notebookov.. ale len preto lebo 98% uzivatelov to tak chce.
Keby naraz do obchodov zacali chodit ludia s tym.. ze oni nechcu windows a nebudu za neho v zostave platit.. ze tam chcu napriklad Suse.. a ze inak si zostavu za nejakych 30 litrov nekupia... obchodnik by bol debil zeby si nechal ujst kseft.
Rovnako velke firmy obrovske korporacie ktore maju statisice zamestnancov ktori len browsia web a pisu dokumenty a nasledne ich tlacia... pri svojej praci by ani nespozorovali ze bezia na LInuxe.

Ludia urcuju poziadavku.. ak by si vacsina ludi duplo tak by to vyzeralo inak.

Ale je hlupost nadavat na spolocnost ktora ma uspech prave vdaka nie tomu aka je ale vdaka tomu ze si ju trh vyzaduje.

Microsoft VAS nikdy nedonuti aby ste jeho produkty nevyuzivali... aj ked v tejto dobe to tak zacina byt... ked som chcel notebook nasiel som si typ ktory chcem dokonca aj dost lacny ale bez Win XP HOME ho nekupim..

To sa mi nepaci... ale mozeme si za to sami


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.08.06
Prihlásený: 03.08.06
Príspevky: 4
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.08.2006 19:21

Intelman píše:
, aby si sednul do garáže a napsal svůj operační systém, jako to udělal Bill Gates.


Ha ha ha! vsetko co Bill Gates urobil, je to ze portoval BASIC na PC.

vsetko ostatne okopiroval/ukradol/odkupil


http://ventyl.web4all.sk/index.php?clanok=ihatems1


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Moc by mě zajímal Váš názor

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70
Bydlisko: Socket 478
Príspevok NapísalOffline : 03.08.2006 20:26

roooter píše:
Ha ha ha! vsetko co Bill Gates urobil, je to ze portoval BASIC na PC.

vsetko ostatne okopiroval/ukradol/odkupil


http://ventyl.web4all.sk/index.php?clanok=ihatems1

Dost staré téma, ale nevadí.

Ono to není o tom, jestli je autorem nebo to jen koupil, okopíroval nebo jinak získal. Jednoduše využil příležitost a nabídl něco, co bylo potřeba a po čem lidi šli tak, jako to udělalo, sice v jiných oborech, mnoho jiných před ním i po něm. Taková je doba. ;)







_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Váš názor

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

43

1472

28.12.2016 15:15

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vas nazor

v Webdesign

10

1020

15.06.2008 19:53

dadmtb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vas nazor?????

v PC zostavy

7

626

23.01.2010 12:19

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vas nazor?

v Grafické karty

10

825

02.01.2010 14:25

9tommy9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Váš nazor

v PC zostavy

10

697

10.11.2010 19:39

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vas nazor

v Webdesign

8

1097

15.08.2008 2:31

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vas nazor

v PC zostavy

16

690

10.05.2016 7:24

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vas nazor:zostava

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

30

1330

19.02.2010 12:50

heretik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Váš názor Notebook

v Notebooky a netbooky

10

569

23.12.2015 16:44

Echo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prosím, Váš názor...

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

33

1454

22.10.2008 22:47

Trojan-HE Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prosim Vas nazor

v Webdesign

24

1655

19.02.2010 22:18

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moj subwoofer-vas nazor

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Elektronika

30

2010

06.03.2007 21:36

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Váš názor na zostavu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

38

1380

17.08.2011 19:13

Kicker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Váš názor poskladaný PC

v PC zostavy

1

395

24.12.2011 19:40

Spirit of the Hawk Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Prosim zasa Vas nazor

v Webdesign

1

558

31.12.2009 18:16

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moja zostava. Váš názor

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

45

1961

15.12.2008 20:36

Andre Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra