Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
mobilna verzia stranky

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2015 21:04

Znamy ma staru stranku a nechce investovat do responzivneho dizajnu.

Ma stranku napr. www.nieco.sk a vytvoril si druhu verziu pre mobily napr. m.nieco.sk

Nevieme vsak ako vyriesit, ze ak niekto pride z mobilu, aby hned zobrazilo stranku m.nieco.sk a ked nepride z mobilu tak normalnu verziu.

Ono nebol by problem na normalnu stranku dat podmienku - ze ak je to mobilne zariadenie, tak redirect na mobilnu verziu. Avsak na tej mobilnej stranke chce este aj tlacidlo "Nacitat normalnu verziu". Cize ak je niekto na mobile a je na m.nieco.sk a klikne na ten odkaz ze chce normalnu verziu, tak mu tu normalnu nenacita, kvoli tomu redirectu co tam je. Kedze je na mobilnom zariadeni, tak ho to vzdy presmeruje na mobilnu verziu...

viete nejak pomoct?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2015 21:10

Ja by som to riesil tak, ze by som ulozil do nejakej premennej hodnotu true/false podla toho, ci chce, alebo nechce mobilnu verziu. Potom to pri redirecte, resp. pred nim treba skontrolovat.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2015 21:12

nazyva sa to theme switcher.
je to v podstate nad rovnakou databazou a rovnakym systemom (cms) postavena druha tema, ktora sa podla zariadenia -> url, htaccess alebo inej podmienky prepina podla potreby na strane servera.
takze na priklade wordpressu by to bolo nejak takto -> jeden wordpress, dve temy : mojaTema, mojaTemaMobil ktore by mali vlastne templaty, vlastne css, vlastny js, spolocny by bol iba obsah a instancia wordpressu. v podstate stranku programujes dvakrat.

a k tej otazke ako to riesit. zvykne sa to pri prvom nacitani ulozit do cookies podla zariadenia, a potom sa uz nekontroluje zariadenie ale zaznam v cookies. a ked niekto stlaci prejst na normalnu verziu tak sa prepise tento zaznam.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mobilna verzia stranky

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.07.2015 21:23

ano rozmyslal som, ze pomocou cookies, ale neviem ci na mobiloch funguje cookies rovnako ako v beznych browseroch, mozno to nakoniec vyriesim pomocou SESSION na serveri, a potom nemusim skumat cookies ani mobilne zariadenia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2015 21:30

session na serveri? session su client-side rovnako ako cookies, jediny rozdiel je ze sa drzia iba kym je stranka aktivna.
a ano, cookies funguju rovnako aj na mobiloch.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2015 22:10

Pomocou mod_rewrite sa dá presmerovať aj podľa UA a cookies a návodov, ako sa pomocou toho urobí presne to, čo chceš, je na internete kopec.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mobilna verzia stranky

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.07.2015 7:37

mne staci PHP SESSION kym je stranka aktivna, nepotrebujem ukladat trvale do cookies alebo casovo obmedzovat.

Proste ked user pride z mobilu, checkne sa ci premenna v SESSION existuje, ak nie, tak hodi mobilnu verziu. Ak chce na mobile zobrazit normal verziu, po kliknuti sa ta premenna do SESSION zapise a bude to ok.

hatto13: PHP SESSION je podla teba client-side? Je pravda, ze uklada info aj do browsera, ale na rozdiel od cookies uklada SESSION aj na server...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 28.07.2015 9:45

neopagan: my bad, mas pravdu, su na serveri ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 28.07.2015 10:46

Čiže vždy keď príde na tú stránku, bude musieť kliknúť na link, aby sa mu zobrazila desktopová verzia?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mobilna verzia stranky

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.07.2015 12:35

iba ked pride z mobilu tam bude mat linku na desktopovu verziu.. tak to chce mat..

proste nacita sa mu mobilna verzia, ale s tou moznostou, ze si moze na mobile zobrazit aj normalnu verziu ak chce...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 28.07.2015 13:22

Lenže v momente ako server zahodí tú session (a skôr či neskôr sa tak stane, pretože inak by bolo veľmi jednoduché zaplniť celý disk vytváraním nových session) bude musieť ten návštevník znova zvoliť, že chce normálnu verziu (napriek tomu, že v jeho telefóne ešte stále bude cookie so session ID).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mobilna verzia stranky

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.07.2015 14:30

no otazne je kedy zanikne ta SESSION premenna... vacsinou sa to deje ked zatvoris browser, ale pokial viem tak rychlo zas nevyprsi SESSION, to by ta potom vyhadzovalo z portalov ci facebooku a zo vsadial kde sa vyzaduje login... co mam portaly, kde pouzivam SESSION na login, tak som lognuty hoci aj hodinu a SESSIOn nezanikne kym sa neodhlasim alebo nezavriem browser... pokial mu samozrejme nestanovim, aby sa po nejakej dobe nezrusil...

To by na tu stranku museli chodit stovky ludi kazdu hodinu, aby ta SESSION tak rychlo expirovala..a to nehrozi


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mobilna verzia stranky

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.09.2015 21:03

takze vyriesil som to pomocou session, funguje to pekne - ak uzivatel pride z mobilu, otvori mu hned mobilnu verziu a ked z nej klikne na linku ze chce normal verziu, tak sa do session zapise hodnota a presmeruje na hlavnu stranku, kde skontroluje tuto session.

Problem bol s tym, ze mobilna stranka funguje ako subdomena, tak som pouzil par trikov na prenos session medzi domenou a subdomenou.

Teraz vsak mam problem, ze funguje to vsade, len v Chrome nie. Na mobile proste aj po zatvoreni stranky a aj celeho chrome browseru si stale pamata session a ked uz raz user klikol na linku, tak stale mu otvara normal verziu, kedze session sa po zatvoreni browsera nezmazalo...

Pomoze len ked manualne vymazem cache browsera... zatial som zistil ze to robi len chrome ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 08.09.2015 23:54

Čo znamená, že si to urobil pomocou session?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mobilna verzia stranky

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.09.2015 16:05

no ze ked user na mobile klikne na linku ZOBRAZ NORMALNY WEB, tak definujem nejaku PHP SESSION. Potom na normalnom webe skuma ci tato SESSION existuje a ci prichadza user z mobilu... ak SESSION existuje tak zobrazi normal verziu aj ked je user z mobilu, ak SESSION neexistuje a zaroven user prichadza z mobilu, tak ho presmeruje na mobilnu verziu...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2015 19:22

Keďže to inde funguje predpokladám, že Php posiela session cookie (štandardne je session.cookie_lifetime nastabené na 0) a problém bude nastavenie prehliadača. Píše sa o tom napr. tu: Chrome doesn't delete session cookies.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
mobilna verzia stranky

Registrovaný: 07.08.06
Prihlásený: 18.11.21
Príspevky: 947
Témy: 268
Bydlisko: Levice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.09.2015 22:18

ano cital som o tom... a chrome to ani neplanuje defaultne zmenit.. ale da sa to nastavit to hej. Hlavne ze to uz funguje.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.15
Prihlásený: 28.10.17
Príspevky: 31
Témy: 1
Bydlisko: insideVim
Príspevok NapísalOffline : 15.09.2015 20:32

Nikdy som to neskúšal pretože podľa mňa je blbosť robiť nejakú samostatnú verziu stránky pre mobil. Určite by som radšej vytvoril responsive verziu pretože nebudeš mať zbytočné problémy s udržiavaním kópie webu a podľa môjho názoru to bude mať aj lepšiu user experience. Preto ma opravte ak sa mýlim...

V každom prípade myslím, že takýto redirect by si mohol dosiahnúť cez htaccess a detekovanie user agenta. Ako som ale písal konkrétne toto som ešte nikdy neskúšal takže ti nemôžem povedať viac, skús google na túto tému.

Druhá možnosť čo ma napadá je redirect cez JS kde by si spravil check napríklad na výšku / šírku okna a podľa toho sa zariadil (čo by ti ale nefungovalo na malom % užívateľov - ak nemajú js). V každom prípade tam by si mohol aj spraviť nejaký panel čo by zobrazoval, že tvoja stránka vyžaduje JS keď je off.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2015 20:48

Justme: opravujem ta, lebo sa mylis :D to ci sa urobi rezponzivny dizajn alebo dve rozlicne verzie zalezi od typu stranky. Ak je to velky napr. velky portal a na mobile staci aby bola pristupna len urcita cast tak je efektivnejsie urobit dve rozdielne verzie

S htaccess suhlasim, s js nie. S js preto nie, lebo ten sa nacitava az nakoniec a teda najprv by sa nacitala normalna webka a potom by sa to redirectlo na mobilnu... Skor priamo cez php na strane servera


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.15
Prihlásený: 28.10.17
Príspevky: 31
Témy: 1
Bydlisko: insideVim
Príspevok NapísalOffline : 23.09.2015 17:13

Aj tak si myslím, že je lepšie spraviť responsive verziu. Keby nechcem zobraziť časť webu užívateľom na mobile tak im jednoducho tú časť skryjem cez CSS a browser ich nebude vykresľovať (ani sa s tým nejako spomaľovať). Samozrejme, že by to bolo trocha pomalšie ako samostatná verzia ale myslím si, že + ďaleko prevažuje - v tomto prípade. Tak či tak to už nie je na mne, len som prispel svojimi centami...

PS: JS sa načítava hneď, záleží to od toho kde sa v stránke nachádza a či samotný script čaká na nejaký event (napr kompletné načítanie stránky). Dáva sa na spodok hlavne preto, že blokuje download podobne ako sa dáva css na vrch pretože blokuje render.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 23.09.2015 17:37

justme:
1. keby to bolo lepsie, tak preco by portaly ako napr. orange.sk robili dve verzie? uzivatel na mobile a na desktope sa sprava rozne, tak podla toho to prisposobili. a bolo lahsie urobit 1 desktopovu temu a 1 okresanu mobilnu ako 1 komplexnu responzivnu.
s tym skryvanim v css -> pre jednoduchsiu mobilnu verziu musis stahovat rovnaky objem js a css a hlavne velke obrazky. a takisto si nebral do uvahy databazove requesty - priklad: napriek tomu ze ty v responzivnej verzii skryjes cez display none blok s clankami, tak server bude robit sql requesty na tie clanky a teda aj cas nacitavania sa predlzi.
takze este raz ako som pisal, responzivny web je fajn a aj ja ho preferujem, ale zalezi od potreby danej webky.

2. to je jedno, tak ci tak musi tvoje zariadenie stiahnut data desktopovej verzie (kompletne alebo ciastocne) zo servera a potom redirect a druhykrat mobilnu verziu. ak to vyriesis na serveri tak data sa stahuju iba raz.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.15
Prihlásený: 28.10.17
Príspevky: 31
Témy: 1
Bydlisko: insideVim
Príspevok NapísalOffline : 29.09.2015 21:13

Nie je to úplne pravda, sú technológie napr ako responsive obrázky ktoré ti vyberajú optimalizovanú verziu toho súboru pre dané zariadenie. Je samozrejme, že vo väčšine prípadov bude dedikovaná verzia trocha rýchlejšia, už som to spomínal. Ten rozdiel je ale tak malý, že udržanie DRY prostredia projektu je vo väčšine prípadov oveľa cennejšie. V každom prípade to, že ty máš inú voľbu ako napr ja je v poriadku. Je to tvoja vec a nikto ti do toho nemá čo rozprávať...

PS: To už sme ale celkom dosť mimo pôvodnú tému...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobilna verzia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Správy pre vedenie fóra

35

6507

26.01.2015 20:02

Lessik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobilna verzia webu

v HTML, XHTML, XML, CSS

3

750

31.01.2012 14:23

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobilna verzia webu.

v Webdesign

3

633

06.07.2017 17:05

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mobilna verzia www nefunguje

v Služby a webstránky

4

433

24.08.2014 20:03

M0f0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ATi - mobilna verzia vs desktop

v ATI/AMD grafické karty

5

898

02.03.2007 14:50

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Responzivny webdizajn vs. mobilna verzia webu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

32

1709

05.03.2014 9:59

hatto13 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobilná GTX480

v Novinky

1

582

25.05.2010 20:59

percussor Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najrýchlejšia mobilná grafika.

v Novinky

3

646

15.07.2011 13:18

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobilna ATI 5730 1GB

v ATI/AMD grafické karty

3

768

16.03.2010 15:46

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobilná grafická karta - pomoc

v Ostatné grafické karty

1

628

12.11.2010 10:04

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobilna sieť je nedostupná !

v Smartfóny a tablety

4

672

08.11.2014 6:43

ESK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mobilna GTX 770 m

v Notebooky a netbooky

6

615

15.09.2013 9:55

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nenacitava stranky, najma stranky.com;po restarte nacita

v Sieťové a internetové programy

2

791

17.03.2012 20:17

Siriuse Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobilna aplikacia na obrazovke notebooku

v Ostatné programy

7

804

20.08.2017 15:35

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Mobilna klimatizacia WHIRLPOOL PACW212CO

v Predám

1

467

19.02.2021 8:14

Reflex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mobilná solárna nabíjačka Arctic C1

v Novinky

11

1121

13.08.2010 11:25

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra