Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 52 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2

Máte radi mlieko?
 Áno 86% 86% [ 83 ]
 Nie 14% 14% [ 14 ]


Celkom hlasov : 97

AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2009 22:29

Chlapci naposledy sa mlieko dalo kúpiť ešte v sklenených fľašiach, tí čo si to pamätajú, víčko to malo z hliníkovej fólie, polotočné malo bielu a plnotučné fialovú fóliu. To bolo mlieko, z ktorého ste sa nemuseli báť napiť ani keď skyslo a dali sa z neho robiť aj mliečne výrobky. Nechajte trvanlivé skysnúť že čo z neho zostane :sick: . Najlepšie je samozrejme ešte teplé, čerstvo nadojené a nemusí byť len kravské, ale napr. také kozie je výborné ;) .
Pre tých čo v živote kravu (okrem kravy Milky) ani nevideli je samozrejme najlepšie mlieko z Tesca :-)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2009 22:47

Na Orave u starkej som vždy pil len čerstvé kravské mlieko, z ktorého sa robilo aj maslo, také bolo husté, mňam. V porovnaní z dnešnou bielou vodou to bola úplná lahoda.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 21.03.06
Prihlásený: 03.02.24
Príspevky: 931
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2009 23:18

ja mam rad mlieko aj mliecne vyrobky,nemam problem s nicim :)







_________________
Doplnim vecer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.07
Prihlásený: 07.12.22
Príspevky: 367
Témy: 12
Bydlisko: Prievidza/P...
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2009 8:52

milujem mlieko aj mliecne vyrobky, ale nateraz musim prestat s niektorymi koli znizeniu prijmu sacharidov a tukov :-( musim len sypat protak :-P


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 23.05.08
Prihlásený: 11.01.14
Príspevky: 163
Témy: 3
Bydlisko: Rybany
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2009 11:22

u nas v obchode sa teraz zacalo predavat mlieko priamo od krav..(obchod je hned vedla druzstva)raz som kostoval aj kozie mlieko to je teda lahoda ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2009 12:00

Samozrejme hovorite tu o domacom mlieku.....jednu dobu mala suseda kravu a ta nam davala mlieko, este teple od nej, ale mne nejak extra nechutilo. Ale ked ste si s toho spravili domacu zakysanku....uuuuuuu.....sa to robilo tak, že sme dostali od znamych nejake huby, ktore ked ste dali trebars do 2l mlieka, za tyzden s toho bola zakysanka.
Neviem uz ako sa volaju, ale len proste ste ich vycedily, dali do vody a do chladnicky a tam nam drzia aj 3 roky.







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2009 12:06

Ja mam rad vsetky mliecne vyrobky okrem masla ktore mi kedysi chutilo:D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2009 12:34

Pamatam si scenu z tabora, ked spoluziacka povedala, ze je alergicka na mlieko a mliecne vyrobky. Na ranajky sme mali tie malinke masielka. Ja som zobral svoje, jej a este dlasie 2 a len tak samotne som si ich napchal do huby. :D V momente ozelenela.

Na kozom mlieku som vraj fical, ked som bol maly. Materske som nemohol, kravske mi nechutilo a ked sa dalo, sunar bol nahradzany kozim mliekom. Teraz mam k nemu odpor, psychicky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 03.03.06
Prihlásený: 03.06.20
Príspevky: 799
Témy: 159
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2009 12:41

Ja mám mlieko veľmi rád, ale kvôli pleti ho moc nepijem... občas sa neubránim. Taktiež jogurty... Ach to akné...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.04.2009 22:37

Zdravotnik píše:
Ja mám mlieko veľmi rád, ale kvôli pleti ho moc nepijem... občas sa neubránim. Taktiež jogurty... Ach to akné...

Mlieko vplýva na akné? (som fakt nevedel ...)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2009 22:45

Tominator píše:
mufin: Perfektná konina :)

Naozaj? Ja som sa s tymto nazorom uz tiez par krat stretol. Ak si vacsi expert, nez autor toho citatu, co asi si, ked ho spochybnujes, napises nam v com konkretne sa autor myli a nema pravdu?







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 13.04.2009 1:49

Tominator píše:
Mlieko vplýva na akné? (som fakt nevedel ...)
Na akne moze vplyvat cokolvek, napr. aj stres. Akne je vacsinou len problem stravovania a verim, ze mlieko z obchodu tomu vyrazne pomaha.







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 13.04.2009 5:30

lio píše:
Akne je vacsinou len problem stravovania

ani zdaleka, nepopries, ze niekto sa moze prezierat fastfoodmi, vyprazanymi jedlami a pchat do seba cokolady a jest koreniste jedla a nevyhodi sa mu jediny pupik a dalsi vegetarian ma obsypanu celu tvar. ;) Je to vec silne specificka, tak ako alergie ci nachylnost na ine choroby, aj akne je iba choroba (bakteria) a nevyhovuje jej kazdy clovek. Je vsak samozrejme pravda, ze strava toto ovplyvni. Teraz uz nie, ale kedysi som s akne tiez bojoval a nepomahali ani antibioticke lieky, ani kontrola jedalnicka. Najviac mi pomohlo slnko (opalovanie), neskor tvarove solarium a prirodny Tea Tree Oil. Samozrejme mal najnegativnejsi vplyv asi alkohol (1-3 dni po chlastacke), co mi asi potvrdi viac ludi. :) Suvisi s jeho negativnym ucinkom na traviaci trakt, narusenie crevnej flory a celkove oslabenie organizmu v case intoxikacie.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 13.04.2009 9:12

Takze takto sa veci maju... Dakujem ti za rady a vysvetlenie. :)







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2009 13:35

No podla mna je akne hlavne zo sladkého, a uz len ked budete pit len cistú vodu (max minerálku) tak vám z vyrážok ubudne. Inac mlieko je cool!


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 4984
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2009 9:24

Mas pravdu spirit, ja zijem hlavne zo sladkosti a mlieka (+multivitamin s mineralmi), obcas si dam nejaku polievku a akne nepoznam.
Akne skor suvisi s psychikou, ked som maval zlu naladu alebo problemi, vzdy som ho mal, ale ked som bol v pohode, plet bola cista.

Mimochodom ako sa teraz potvrdilo, pripravky proti akne mozu cloveka zabit, pretoze bakterie v tele sa stavaju imunne voci antibiotikam a ked taky clovek dostane nejaku vaznejsiu chorobu, proti ktorej zaberaju len antibiotika, tak ma naozaj vazny problem, kedze nebudu mat ziadny alebo len minimalny ucinok. Ale to sa tyka celej kozmetiky.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2009 11:21

spirit, s tym chlastanim to ani nespominaj... si pametam ake depky som mal koli tomu ked som bol cely zajebakovany tak som na opil a potom amentma :D







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 13.09.06
Príspevky: 1207
Témy: 25
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2009 11:36

Skoro kazdy den vypijem liter mlieka. Chodim cvicit tazke mliecne drinky frcia. :)

dodo







_________________
PC: Asus P5B, C2D, 2GB Ram, X1950GT, MX518
NB: Macbook 2.4GHz (unibody)
MT: iPhone 3Gs
TV: Samsung PS-42C96HD + reciver Yamaha RX-V361
Car: Citroen C3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2009 22:26

Spirit: ale samozrejme :D

mufin píše:
Rozšírená a donedávna veľmi podporovaná konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov v dospelosti sa tiež ukazuje neopodstatnenou až nevhodnou, pretože enzýmy na rozklad a využitie mlieka majú len mláďatá cicavcov, a to špecifické pre svoj druh. Do 3 rokov je pre človeka zdravé prijímanie materského mlieka, potom už prestane v našom tele tvorba látok na jeho spracovanie. Pitie kravského, alebo iného mlieka je len našim nesprávnym zvykom, pričom vápnik, ktorého zdrojom by podľa niektorých tvrdení malo byť, nemôžeme bez enzýmov využiť. Ak k tomu pridáme pasterizáciu, homogenizáciu, pridávanie antibiotík a iné úpravy pri spracovaní mlieka a mliečnych výrobkov, môžeme tvrdiť, že jeho pitie je až zdraviu škodlivé. Ako sa zistilo, je pre dospelého človeka cudzorodou látkou. Jeho bielkoviny vyvolávajú hromadenie hlienov na slizniciach, vzniknú alergické prejavy, či zápaly dýchacích ciest a na stenách čriev sa vytvára nepriepustná, lepidlu podobná vrstva, ktorá zhoršuje vstrebávanie živín. Na vylúčenie týchto látok z tela sa vlastne spotrebúva organicky viazaný vápnik, ktorý sa odčerpáva zo zubov a kostí (osteoporóza). Prevarené mlieko obsahuje anorganický vápnik, ktorý je pre naše telo nevyužiteľný. Zaťažuje vylučovaciu sústavu a pri nadmerných množstvách sa ukladá na stenách ciev (ateroskleróza), v kĺboch (artritída, dna, reuma), tvorí žlčníkové a obličkové kamene.


Po prečítaní toho celého si treba uvedomiť nasledujúce:
1, Mlieko je zdravé. Tvrdí xy stránok zaoberajúcich sa mliekom. Mlieko za prvé obsahuje bielkoviny, ktoré človek využíva, čo mi dosvečia aj kulturisti. Alergie spôsobuje aj tráva, peľ, niekomu škola :D (a aj napriek tomu nemôžeme povedať, že to škodí zdraviu [možno až na tú školu :)])

2, Pitie mlieka nie je zlozvyk. Mlieko sa pije od nepamäti, myslím, že coca-cola čo je na trhu cca 100 rokov ublížila neporovnateľne viac ako mlieko, ktoré za tisícky rokov ublížilo pár jedincom, ktorí si za to môžu sami.

3, Autora musím sklamať, ale moje kosti i zuby sú fakt super pevné. Podľa toho čo napísal v článku, by som pri mojej spotrebe už nemal mať ani kosti ani zuby.

Myslím, že keď sa pije s mierou (trošku menej ako ja), tak je to úplne v poriadku.
Citácia:
„Mlieko je takmer dokonalá potravina,“ presviedča doktorka Alžbeta Béderová, CSc., z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a vyťahuje všetky esá. „V primeranom, optimálnom a vyváženom množstve obsahuje najdôležitejšie výživné látky. Čerpáme z neho bielkoviny, minerálne látky, vitamíny, enzýmy, mliečny cukor a tuk. Využijeme takmer všetko, skoro nič nevyjde nazmar.“ Z mliečnych bielkovín organizmus najviac profituje. Spracuje ich na 98 percent. Na bielkovinu kazeín je naviazaná väčšia časť aminokyselín a vápnik. Laktóza, mliečny cukor, sa ľahko strávi a stáva sa výborným zdrojom energie. Skladá sa z dvoch menších molekúl jednoduchých cukrov - glukózy a galaktózy. Najmä galaktóza je dôležitou zložkou pre detský organizmus. Napomáha vývoj mozgu, nervových tkanív, ovplyvňuje reguláciu telesnej teploty, a dôležitá je aj pre črevnú mikroflóru, pohyb čriev a vstrebávanie vápnika, horčíka a fosforu.

Z http://www.harm.sk/H10_04/mlieko.htm


Takže pán autor asi nepil dostatok mlieka.

Na koniec tohoto príspevku sa vrátim čo najďalej do časov škôlky a školy kde nám vraveli okrem iného: Deti, mLIEKo je liek.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Mlieko a mliečne výrobky

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2009 6:35

Ty to beries z takeho ludoveho hladiska. Skus si porovnat mlieko, ktore kupis v obchode a ktore sa pilo kedysi. Mam taky pocit, ze to z obchodu viac uskodi ako pomoze.







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.04.2009 12:54

Myslím, že mlieko z obchodu je určite menej kvalitné ako originál. Na druhej strane stále by to malo byť mlieko, takže je to zdriaviu prospešné :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2009 13:52

Mlieko je hnus, akurat ma z neho napina. akurat kakafco je chutne, este nemozem ani citit jogurty, tatarky a maslo, inak syr v akejkolvek podobe mam rad.







_________________
≡v≡
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 52 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyliate mlieko v notebooku ASUS A9RP

v Notebooky a netbooky

3

946

13.03.2011 14:03

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vaše DIY výrobky

v Voľný čas a hobby

21

2516

11.07.2010 4:13

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P ručné robené výrobky z dreva

v Predám

1

396

07.12.2019 20:35

medove Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra