[ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Mini recenzia: BenQ GL2040M

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 18.08.22
Príspevky: 13175
Témy: 409 | 409
Bydlisko: Myjava
NapísalOffline : 09.03.2011 10:56 | Mini recenzia: BenQ GL2040M

BenQ GL2040M

Mini recenzia: BenQ GL2040M

BenQ GL2040M patrí medzi úsporné LCD monitory s LED podsvietením. Svojou cenou a prevedením je určený pre kancelárske účely a multimediálne využitie v domácnosti. LED podsvietenie by malo priniesť oproti klasickému CCFL niekoľko výhod, ako napríklad nižšia spotreba, vyšší kontrast či (niekedy) rovnomernejšie podsvietenie. Dnes sa pozrieme na jeho menšiu recenziu.


Technické špecifikácie

Uhlopriečka obrazovky: 20" (približne 51 cm)
Natívne rozlíšenie: 1600x900
Pomer strán: 16:9
Typ LCD panelu: TN
Typ podsvietenia: LED
Rýchlosť odozvy: 5ms (GTG)
Kontrast: 1000:1 (dynamický 12M:1)
Svietivosť: 250 cd/m^2
Počet farieb: 16,7 milióna
Uhly sledovania: horizontálne 170°, vertikálne 160°
Rozmery: 379 (V) x 492 (Š) x 176 (H) mm
Hmotnosť: 3,1 kg


Vstupy a výstupy

1x D-Sub (analóg)
1x DVI-D (digitál) s HDCP
1x audio vstup (3,5 mm jack)
1x audio výstup na sluchátka (3,5mm jack)

Integrované reproduktory 2x1W
Udávaná spotreba výrobcom: max. 27W (stand-by spotreba 0,3W)

Mini recenzia: BenQ GL2040M

Monitor dorazil v klasickej kartónovej krabici, o niečo väčšej, ako je samotná veľkosť monitora, na krabici sú iba základné údaje a obrázková ilustrácia. Balenie teda nie je ničím výnimočným. Po otvorení dalo istú prácu monitor vytiahnuť z krabice, lebo bol dobre upevnený a chránený dvomi kusmi polystyrénu. Samotný monitor bol ešte zabalený v antistatickom pomerne hrubom a mäkkom obale. Samotný monitor bol ešte oblebený tenkým igelitom, aby sa pri preprave nepoškodila lesklá úprava monitora.

V balení sa nachádzal samotný monitor, oddelene stojan na monitor, napájací kábel, VGA kábel, prepojovací audio kábel s 2x 3,5 mm jack, papierové materiály o bezpečnostných pokynoch, servisných informáciach, príručku pre začiatočníkov v českom jazyku a CD s návodom na použitie, *.inf súbormi ovládača, prezentáciami a súbormi s farebnými profilmi.

S obsahom balenia som spokojný vzhľadom na cenu a segment, na ktorý sa monitor zameriava, avšak prítomnosť DVI kábla by ma potešila ešte viac. V podstate výrobca dodal minimum, čo dodať mal, čiže so zavretým okom budiž.

Mini recenzia: BenQ GL2040M


Technické spracovanie monitora

Mierny šok nastal po vybalení monitora z obalu. Vedel som, že monitor je zhotovený z lesklého čierneho plastu, ale že to výrobca dotiahol až k takmer zrkadlovej lesklosti, to som nečakal. Klavírna čierna farba je istotne dizajnovo veľmi príjemná, avšak len do doby, keď som sa monitora prvýkrát nedotkol. Hneď som po sebe zanechal odtlačky prstov, čo je už normálny jav v dnešnom spracovaní povrchov rôznych výrobkov. Trocha nechápem tento trend, ale budiž. Našťastie je monitor umiestnený v tmavšej časti miestnosti, tak si tohto neduhu až tak nevšímam.

Mini recenzia: BenQ GL2040M

Čo ma ďalšie trocha mrzí, je to, že lesklé plasty sú navyše spracované menej kvalitne, ako je to zvykom u drahších monitorov, pri trocha silnejšom zatlačení na konštrukciu sa plasty mierne prehýbajú, sú očividne veľmi tenké. Na tomto si výrobca veľmi záležať nedal, je to ale zrejme daň za priaznivú cenu monitora s LED podsvietením, niekde sa skrátka ušetriť muselo. Na dotyk teda plasty pôsobia pomerne lacno. Ak sa ale monitor veľa neprenáša a väčšinu času je na jednom mieste, je to OK.

Mierne sklamanie nastalo aj pri stojane. Ten ponúka štandardné naklápanie monitora do 30° uhla smerom dozadu a do 5° uhla smerom dopredu (3 obrázky pod odstavcom) a je takisto zo zrkadlovo lesklého plastu. To je práve jeden z jeho dvoch podstatných nedostatkov. Ak chceme monitor naklopiť do uhla tlakom na jeho hornú časť, musíme držať aj stojan, keďže má pri posúvaní, naklápaní horšiu stabilitu a zároveň sú na ňom najviac vidieť odtlačky prstov. Stabilita je teda druhým jeho nedostatkom, šetrilo sa aj tam, mohli aspoň tu viac popracovať, ako to bolo u staršieho modelu BenQ FP91G+ 19" z roku okolo 2006, ktorý bol na tom dielenským spracovaním oveľa lepšie. Pri naklonení monitora smerom dozadu je všetko v poriadku, avšak pri maximálnom naklonení smerom dopredu, teda asi tých 5°, má monitor tendenciu spadnúť a aj pri miernom štuchnutí do monitora, či zatrasení stola sa tak aj stane. Stojan teda dostáva mínus.

Mini recenzia: BenQ GL2040M Mini recenzia: BenQ GL2040M Mini recenzia: BenQ GL2040M

Samotný TN panel je matný, čo je pre mňa iba dobre, chceme predsa v monitore vidieť obraz a nie samého seba s kopou odtlačkov prstov, na to máme zrkadlo.
Monitor teda vo svojej plnej kráse vyzerá takto:

Mini recenzia: BenQ GL2040M


Vybavenie monitora

Na prednej strane monitora sa okrem informácie o funkcii Senseye 3 (dostanem sa k nej neskôr) a loga výrobcu nachádza aj 6 tlačidiel, ktoré lemujú časť pravej hrany monitora. Pozor, kto by ich stláčal zboku zprava tlakom smerom doľava a nešlo mu to, nepoužívajte silu či nebodaj reklamáciu, keďže tlačidlá sa stláčajú spredu :-) AUTO - na prispôsobenie obrazu ploche obrazovky, MENU - na vyvolanie a ukončenie OSD menu (dostupné aj v češtine) a aj na posun o úroveň vyššie, ďalej tlačidlo so šípkou hore pre navigáciu v menu alebo ovládanie hlasitosti integrovaných reproduktorov bez nutnosti vstupovať do menu, tlačidlo so šípkou dole pre navigáciu v menu alebo prepínanie profilov funkcie Senseye taktiež mimo menu, tlačidlo ENTER pre potvrdzovanie voľby v menu a nakoniec tlačidlo POWER pre zapnutie/vypnutie monitora, v ktorom je zabudovaná aj LED dióda signalizujúca stav. Ak je monitor zapnutý, svieti konštantne zelenou farbou, ak je monitor v stand-by režime, či nie je pripojený kábel alebo stratí signál zo zdroja, bliká oranžovou farbou približne v polsekundových intervaloch. Našťastie LED dióda je decentná, nie je vysokosvietivá, nepôsobí teda rušivo.

Mini recenzia: BenQ GL2040M

Na zadnej strane monitora v pravej časti sa okrem veľa lesku nachádzajú samozrejme vstupy a výstupy. Z obrazových portov je k dispozícii 1x legendárny VGA port a 1x DVI-D. Pre bežné pripojenie k PC postačuje, avšak prítomnosť HDMI portu by potešila ešte viac. Pravú časť uzatvára otvor pre zámok Kesington.

Mini recenzia: BenQ GL2040M

V ľavej časti zadnej strany vidíme konektor pre napájanie, audio vstup pre integrované reproduktory a výstup pre slúchadlá. Tento je samozrejme funkčný iba vtedy, ak máme pripojený aj audio vstup.

Mini recenzia: BenQ GL2040M


Obraz a jeho kvalita

Toto je samozrejme časť, ktorá každého zákazníka zaujíma najviac. Keďže ale nemám k dispozícii profesionálne a drahé technológie a prístroje na meranie farebného gamutu, rýchlosti odozvy či rovnomernosti podsvietenia, budem hodnotiť subjektívne iba na základe mojich dojmov.

Kvalita obrazu ma vzhľadom na cenu monitora príjemne prekvapila. Monitor má naozaj skvelú ostrosť, aj odtiene farieb. Farby sú jasné, živé a pomohlo im hlavne prepojenie monitora s PC pomocou DVI kábla. Cez D-sub (VGA) port sa mi farby videli tupšie, neboli také živé a sem tam sa objavilo aj mierne rušenie, občasné poskakovanie slabých horizontálnych pruhov, spôsobené určite mizernou kvalitou dodaného D-sub kábla, ktorý mal zrejme nedostatočnú izoláciu a tienenie (iba 3mm hrubý). Preto rozhodne odporúčam k monitoru dokúpiť DVI kábel. Niektorí známi protestujú, že odtiene farieb sú chladné, mne sa to zdá fajn, no tento neduh sa dá doladiť v nastavení farieb.


Pozorovacie uhly

Očakával som lepšie pozorovacie uhly, aké som mal pri staršom modeli FP91G+. Vertikálne uhly potešili naozaj viac, no horizontálne mierne sklamali.

Obraz spredu, bez problémov

Mini recenzia: BenQ GL2040M

Obraz zľava, ktorý fotoaparát skreslil trocha viac, ako je realita pohľadu voľným okom. Pri tomto uhle pohľadu je badateľné zoslabnutie farieb, stále je jasné, čo na obrazovke je, no s farbami sa vyskytuje väčšia nepríjemnosť a to ich vernosť, kde modrá pri pohľade zľava aj z pravej strany prechádza do zelenej, červená do oranžovej a žltá do žltohnedej. Avšak do zhruba 140° uhla je to v poriadku.

Mini recenzia: BenQ GL2040M

Obraz zprava, podobný neduh ako pri pohľade zľava, zdá sa mi mierne výraznejší.

Mini recenzia: BenQ GL2040M

Obraz zhora, viditeľné slabnutie farieb, voľným okom menej výrazné, pozerateľné, tento uhol má monitor zvládnutý pomerne dobre, znesiteľne.

Mini recenzia: BenQ GL2040M

Obraz zdola, viditeľné tmavnutie až invertovanie farieb, typické pre lacnejšie obrazovky.

Mini recenzia: BenQ GL2040M

Proti rýchlosti odozvy nemám v rámci ceny výhrady, známi "duchovia" sa neobjavovali ani pri rýchlejších filmových scénach v 1080p/50fps filme, ani pri rýchlych scénach v hre Dead Space 2 (priemerne 55fps), obraz vždy ostal pekne ostrý. Inú vec však ukázal test v programe PixPerAn. 5ms hodnota, ktorú udáva výrobca je nezmysel, snímok z programu naznačuje, že s rýchlosťou odozvy bude na tom monitor viacmenej priemerne, niekde na úrovni 20ms. Taktiež je vidno, že doba odozvy trise je mensia ako doba tfall.
Na bežné pozeranie filmov a hranie postačuje veľmi dobre, na náročné sledovanie a hranie bude samozrejme užívateľ hľadať iný monitor, ako BenQ za 115 eur.

Mini recenzia: BenQ GL2040M
Panasonic Lumix TZ5, clona: f/3.3, expozícia 1/125s

Dostávame sa aj k vyššie spomenutej technológii Senseye 3, ktorú BenQ na svojej oficiálnej stránke opisuje ako získanie najvernejšieho nastavenia farieb pre každý druh zobrazovaného obsahu pomocou šiestich prednastavených zobrazovacích režimov – Štandardný, Film, Hra, Fotografie, sRGB a Úsporný, pričom úsporný režim je špeciálne navrhnutý na úsporu energie a financií.
Očakával som od tejto funkcie veľa, keďže monitor má pre ňu špeciálne tlačidlo. Nakoniec som bol ale skôr zhrozený.
Bežne je nastavená funkcia Štandard, logicky. Po prepnutí zo Štandard na režim Film sa ostrosť monitora nechutne zvýšila na môj vkus až nad znesiteľnú hranicu, takisto sa zvýšil aj kontrast a jas a obraz dostal svetlozelený nádych, čo aj vo filme (na ktorý je funkcia určená) pôsobilo neprirodzene.
To isté nastalo aj pri ďalšom profile Hra, len sa nádych zo svetlozeleného zmenil na svetložltý, taktiež pri hre veľmi neprirodzené a nadmerne unavovalo oči.
Pri režime Foto tentokrát veľké zväčšenie kontrastu, čo fotke tiež na kráse veľmi nepridalo.
Nasleduje režim sRGB, ktorý má obraz prispôsobiť štandardu od HP a Microsoftu. Mojim laickým okom som spozoroval znížený kontrast, slabšie farby aj jas.
Posledný režim Eko je zameraný na nízku spotrebu elektriny, čo signalizuje monitor aj adekvátnym symbolom na OSD po prepnutí na režim. Má nižší jas a na nočnú prácu, či pozeranie je vhodný.
Celkovo hodnotím ako použiteľné iba režimy Standard, sRGB a Eko.


Integrované reproduktory

Pri lacnejšom monitore vždy nejaká featurka navyše poteší, v tomto prípade sú to integrované reproduktory pre ozaj nenáročných užívateľov. Nachádzajú sa na spodnej strane monitora na ľavom a pravom okraji a zvuk sa z nich dostáva von pomedzi malú perforáciu v plaste. Zvuk sa teda šíri smerom nadol. Ich zvuk ale hodnotím pozitívne. Výšky sú jasné, pomerne dobre prekreslené a dá sa teda dobre rozoznať reč aj hudba. Na akékoľvek slušnejšie stredy či vôbec nejaké basy môžeme ale zabudnúť, nemá ich totiž čo zo seba vylúdiť. Laicky ich dokážem porovnať s integrovanými reproduktormi notebooku Asus K52N z rodiny. Ale tento nedostatok sa dá odpustiť, pre kancelárske potreby, či veľmi nenáročného poslucháča postačujú a teda šetria miesto tam, kde by si tento užívateľ kúpil nejaké ultra slabé stolové 2x1W Genius repro, ktoré by hrali možno o chlp lepšie.


Záver

Cena tohto monitora je 115€ (9. marec 2011). Vzhľadom na uhlopriečku a LED podsvietenie sa javí táto cena ako výborná. Avšak, daňou za túto cenu je horšia odolnosť plastov na dotyk, viditeľné odtlačky prstov, horšie pozorovacie uhly, absencia DVI kábla, či slabší stojan. Na druhej strane, monitor má na môj vkus veľmi pekný a elegantný design, plusom je určite kvalita a ostrosť obrazu, či slušné integrované reproduktory. Záleží od toho, čo užívateľ preferuje a aké sú jeho nároky.


Klady

+ pekný design
+ skvelá ostrosť a výrazné farby
+ solídne integrované reproduktory
+ nízka spotreba

Zápory

- nestabilita stojana pri naklonení monitora dopredu
- horšie pozorovacie uhly ako u konkurencie
- mäkké plasty, zanechávajú odtlačky
- absencia DVI kábla

LCD-LED monitor BenQ GL2040M je vo svojom cenovom segmente slušný úsporný monitor pre menej náročných užívateľov, ktorí hľadajú vhodný kompromis medzi malými 18,5" (1366x768) a veľkými 22-24" (1920x1080) monitormi, chcú mať vo svojej izbe/obývačke/kancelárii na pohľad elegantný monitor na stole, chcú ísť s dobou, šetriť energiu vďaka LED podsvieteniu a dokážu akceptovať nedostatky, ktorými tento monitor trpí. Pre menej náročného hráča, pracovníka v kancelárii či používateľa internetu bude BenQ GL2040M prijateľnou voľbou k spokojnosti. Taktiež pre dvojicu, ktorá si rada pozrie film v rozlíšení 1600x900, nebudú problémom ani horšie pozorovacie uhly a monitor tak bude príjemným spoločníkom pri trávení času pri počítači.


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / JBL TUNE500BT / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Mini recenzia: BenQ GL2040M

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8414
Témy: 109 | 109
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 09.03.2011 21:45 | Mini recenzia: BenQ GL2040M

ono dnes niekto este kupuje "len" dvadsiatku monitor a pouziva integrovane repro? :D ...ale inac pekna recenzia, torsku skoda pri nestabilite monitora, pri tom si budem davat pozor. Aj moj lacny LG je stabilny a necakal som, ze vyrabaju monitory, kt. su na hrame, resp. nestabilne. Co sa tyka Senseye, cital som uz o tom, nikto nebol nadseny, kazdy to povazoval len za urcite plus, niektori to nepouzivali, ini vynechavali herny rezim a podobne, cize momentalne to mozme povazovat za nedoladenu zbytocnost


_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Mini recenzia: BenQ GL2040M

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 18.08.22
Príspevky: 13175
Témy: 409 | 409
Bydlisko: Myjava
Napísal autor témyOffline : 09.03.2011 23:47 | Mini recenzia: BenQ GL2040M

napriklad ja :) na Full HD hranie moj PC nema vykon, velky upgrade PC neplanujem, 24" velkost sa mi nezmesti do mojho debilne riesneho PC stola a zaroven som mal obmedzeny rozpocet :) a chcel som do neho vtesnat LED kvoli spotrebe, kedze to je zapnute skoro stale, preto po vela rozmyslaniach a kompromisoch padla volba na toto. Integrovane repro ma netrapi, to som bral ako fakt len nech tam su, nepouzivam to, ale v pripade nudze ci zalohy pri pokazenych repro sa zidu :)

S tym stojanom co uz, nevedel som to, ale kedze monitor dopredu naklopeny nemavam a je stale na jednom mieste, tak je to ok. No a ked si chcem upravovat obraz kvoli hre, filmu ci praci, tak si to spravim manualne cez jas, kontrast, ci trochu vyladit farby a nemusim pouzivat rezimy pripravene,ktore mi nanuti niekto iny a nevyzeraju pekne, su prehnane. a inak diky ;)

Lacna prijatelna volba k starsiemu PC, pri novej zostave pojdem urcite do nejakeho Samsungu


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / JBL TUNE500BT / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Mini recenzia: BenQ GL2040M

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 14.07.22
Príspevky: 17000
Témy: 108 | 108
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 10.03.2011 9:47 | Mini recenzia: BenQ GL2040M

Otec ma 24" benq a uz som ich videl viacero a podla mna, na to ze su to najlacnejsie monitory su fakt uplne v pohode. Pokial clovek nekupuje nonTN panel tak nema zmysel platit za nic drahsie ako je Benq (s dvi). BTW pekna recka.


_________________
PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gainward phoenix GS gtx1070, 480GB SSD Kingston UV400 + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i
NB: Acer Aspire V15 Nitro Black edition, i7-4710HQ, gtx 860M, 16 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS. MT: Galaxy A52s 5G. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Arona 2019 1,0TSI 85kW
NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Mini recenzia: BenQ GL2040M

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149 | 149
Bydlisko: Sládkovičovo
NapísalOffline : 10.03.2011 10:36 | Mini recenzia: BenQ GL2040M

konecne sme sa dockali, ze milan? ;)
velmi slusna recka, myslim si, ze pomoze pri rozhodovovani o kupe, za ten peniaz je to slusny monitor, nemozeme zas ocakavat od neho zas privela za tu cenu


_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Mini recenzia: BenQ GL2040M

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 18.08.22
Príspevky: 13175
Témy: 409 | 409
Bydlisko: Myjava
Napísal autor témyOffline : 11.03.2011 12:38 | Mini recenzia: BenQ GL2040M

diky :-)
Xaltotun - s tym mozem suhlasit, ale aspon na tom stojane mohli popracovat, ved ked uz nic ine, monitor ma aspon ustat na nohach v uhloch ktore poskytuje. A mozno este ked mas BenQ, tak ho po case nepredas za taku cenu, za aku by si predal mozno pouzity Samsung.

brmbo - ano ano, trvalo to dlho, lenivost :) Len este dodam, ze u niektorych lacnych monitorov zvykne piskat trafo, tu sa to nastastie nekona.

Novy poznatok - ked vypnem PC a monitor sa prepne do stand-by, vypnem elektrinu cez predlzovacku, a ked na druhy den zase zapnem, monitor sa zapne tiez automaticky. takze zrejme tlacitko power on/off funguje doslovne


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / JBL TUNE500BT / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
 [ Príspevkov: 6 ] 


Mini recenzia: BenQ GL2040MPodobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

P: 20" LED monitor BenQ GL2040M

v Predám

1

436

16.01.2012 20:37

ac.milan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Mini recenzia - Asus K50AB

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 7, 8, 9 ]

v Články

263

34321

20.11.2013 10:11

majky358

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Mini recenzia - Lenovo Ideapad Y560

v Články

10

3089

22.02.2012 15:47

pichta

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Xiaomi Redmi Note 2 - mini recenzia

v Články

18

1312

28.08.2016 17:43

Miso122

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

XBOX One Controller - mini-recenzia pre PC

v Články

15

1296

04.01.2016 13:46

SKRiPT

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Mini recenzia lcd vw195u (vs lg L194wt-sf) taka lamerska :D

v Články

8

2103

31.05.2008 0:09

piskvorko

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/P: Mac mini + Benq V2400 eco

v Predám

1

479

27.02.2011 9:48

hawo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: Asus EN8600GT TOP,AC Freezer 7 Pro,BenQ Mini Buddy

v Predám

7

728

17.02.2011 22:12

chup44

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

BenQ E2220HD vs. BenQ G2222HDL

v Monitory, televízory a projektory

0

537

14.08.2010 0:46

cimo19

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: SE Xperia Mini Pro ; SGS3 Mini

v Predám

7

493

23.06.2014 21:48

Demik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/K: SE Xperia Mini / x10 mini

v Kúpim

0

417

21.08.2011 21:50

kllr007

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Recenzia zostavy

v PC zostavy

18

859

03.12.2008 17:26

michal1313

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Recenzia - notebook

v Notebooky a netbooky

1

742

07.11.2009 18:57

ac.milan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Recenzia: Lenovo B580

v Články

2

913

12.08.2013 12:38

mirom

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Recenzia: Lenovo G550

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Články

98

35680

06.02.2012 14:12

katka457

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Recenzia ASUS K53SV

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Články

46

5834

17.07.2012 12:39

maugggly© 2005 - 2022 PCforum, edited by JanoF