Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Microsoft pohřbí starší verze IE, chystá automatickou...

Registrovaný: 23.07.10
Prihlásený: 24.08.14
Príspevky: 440
Témy: 53
Bydlisko: C:\wamp\www
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2011 13:39

http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... explorer-9

Microsoft pohřbí starší verze IE, chystá automatickou aktualizaci na Internet Explorer 9


Online

Užívateľ
Užívateľ
Microsoft pohřbí starší verze IE, chystá automatickou...

Registrovaný: 05.11.11
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 1500
Témy: 72
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOnline : 16.12.2011 21:35

:( pre XP nie. Vo vseobecnosti je to dobre, ze konecne takto pochovaju stare verzie. Aspon bude menej roboty. Kiez by ludia prestali pouzivat IE6. Lepsie by bolo, keby IE uplne ostranili z OS.







_________________
CPU: AMD Ryzen 7 5700X, RAM: 16 GB KIT DDR4 3200, GPU: RTX 3060 Ti
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Microsoft pohřbí starší verze IE, chystá automatickou...

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2011 22:17

eMp píše:
Lepsie by bolo, keby IE uplne ostranili z OS.
Konkretne preco? mshtml.dll vyuziva vela aplikacii (len tak zo srandy, napriklad Skype, Google Talk, Steam klient, starsi Outlook), podobne tak s prichodom W8 bude vyvoj aplikacii v HTML/JS znamenat vyvoj pre IE.
Dalsia vec, ak dodavas operacny system, prehliadac je jednou zo zakladnych aplikacii, ktora v tvojom systeme byt musi. Aky prehliadac ma Microsoft (alebo ktokolvek iny) dodavat, ak nie svoj vlastny, za ktory sa vie najlepsie zarucit?
A len tak mimochodom, iexplore.exe sa da v systemovych nastaveniach odstranit.

A co sa tyka XPciek, ak ti nevadi pouzivat prehnity OS, nemoze ti vadit pouzivanie ani prehniteho prehliadaca.


Online

Užívateľ
Užívateľ
Microsoft pohřbí starší verze IE, chystá automatickou...

Registrovaný: 05.11.11
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 1500
Témy: 72
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOnline : 16.12.2011 23:36

Sice idem tak trochu do OT, ale budis.

XP je najlepsi OS co kedy MS spachal. Problem bol akurat v niektorych uzivateloch. Este stale je to 5PC s XP a jedno s W7. Ja IE nepouzivam uz od Firefox v0.9. Akurat ma nasiera, ked mi na stranky lozia ludkovia s este IE 5.5 a 6. Optimalizovat kod aby sa to zobrazovalo priblizne rovnako v kazdej verzii prehliadaca je niekedy o nervy.
To, ze MS v podstate nanuti prechod na najnovsiu verziu je dobre (hlavne pre BFU), ale stale to ma hacik. Ked si firma/institucia/skola neobjedna administratora co aktualizuje OS atd, tak sa nic nezmeni. Vpohode narazis na komp, kde pol roka nebol aktualizovany antivir a updatovany system nebol od instalacie. Nahlasoval som to, a aj som sa ponukol, ze im to opravim zadara ale nakoniec nic, lebo hesla ma admin a tomu sa musi platit. Pred rokom som mal komp, kde BFU zmazal niektore systemove adresare, lebo "mal som plny disk a tieto adresare neboli urcite moje". Automaticke aktualizacie niesu dobre (pre vacsinu zanedbanych PC) a zapnute to bolo iba na jednom notebooku.

Viem ze vela aplikacii frci cez IE. Nechapem, preco si nenakodia nejake rozhranie sami a spoliehaju sa na IE zlataninu.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Microsoft pohřbí starší verze IE, chystá automatickou...

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2011 0:07

eMp píše:
XP je najlepsi OS co kedy MS spachal.
Nesranduj. Zoberieme pastelky, omalujeme W2K, pridame ClearType (kazdy mal pred desiatimi rokmi LCD monitor, ze to aj vyuzil, co? :)), a hura, mame najlepsi OS. Neviem, na zaklade coho ty posudzujes operacne systemy, ale tie XPcka, ake si vychvalujes, su mozno tak XPcka s SP2 a vyssie, kde sa da uz stabilita tak trochu ocakavat, lebo ked Microsoftu trva pat rokov vydat novu verziu OS, tak je jasne, ze staru verziu musi platat milionom updatov a service packov, aj ked ta zacina uz pomaly dozivat.
eMp píše:
Ked si firma/institucia/skola neobjedna administratora co aktualizuje OS atd, tak sa nic nezmeni.
Microsoftu mozu firmy ruky-nohy bozkavat, ze existuje aspon jeden vendor, ktory dodava dlho podporovany prehliadac, ozaj spatne kompatibilny. Ked Firefox presiel na zrychleny proces vydavania novych verzii s tym, ze okamzite rusia podporu starsich verzii, cital som vyjadrenia viacerych ludi od korporatnej sfery, ze aj ich firma planuje migraciu na IEcka. Ano, beriem, ze toto nemusi vyhovovat ludom, ktori chcu okamzite pouzivat vsetky nove webove technologie.
eMp píše:
Viem ze vela aplikacii frci cez IE. Nechapem, preco si nenakodia nejake rozhranie sami a spoliehaju sa na IE zlataninu.
Ze ty si v zivote nic neprogramoval?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2011 5:43

eMp píše:
XP je najlepsi OS co kedy MS spachal.



Tiez som mal tento nazor. V roku 2004-2005. No ked sa pozriem do kalendara, zistim ze je rok 2011 a o chvilu bude dokonca 2012 a Windows 7 je bezkonkurencne nejlepsi OS, aky si momentalne mozes zaobstarat.

5PC s Xp na 1 PC s win 7 to moze byt v globalnom hladisku. ale nikto kto sa v tejto sfere (PC) pohybuje urcite na svojom PC ako primarny OS win XP nema. Preto, ze to nema zmysel. A brat do uvahy firmy je blbost a potom z toho vychadzaju take statisticke udaje, ako pises ty.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Microsoft pohřbí starší verze IE, chystá automatickou...

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2011 9:17

eMp-ove vyjadrenia treba proste brať s rezervou :)







_________________
C#, PHP, ...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft chystá konkurenciu Facebooku?

v Novinky

5

716

18.07.2011 12:56

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft chystá kolosální balík záplat pro Windows

v Novinky

10

735

12.10.2010 0:01

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft změnil postoj k IE

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

44

2152

30.07.2009 15:23

flip Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Mysi Logitech MX 518, Microsoft IE 1.1

v Predám

7

704

25.03.2012 17:24

S4ne Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: STARŠÍ PC + starší LCD monitor

v Predám

1

498

05.12.2013 17:29

Alfo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. IE - Ako spustiť HTML súbor keď nie je IE východzí browser?

v Sieťové a internetové programy

2

344

30.06.2012 12:06

ondrejko0102 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zjištění verze

v Operačné systémy Microsoft

6

391

21.07.2007 15:52

johny128 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nová verze ochrany StarForce

v Novinky

1

408

28.05.2007 23:28

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Comodo FW verze 3.0

v Bezpečnosť a firewally

0

953

22.11.2007 10:21

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. První testovací verze OS Meego

v Novinky

8

578

04.07.2010 21:06

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nVidia Purevideo verze 1.02-223

v nVidia grafické karty

0

1545

08.07.2006 11:04

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oficiální česká verze ICQ 5.1

v Novinky

2

3075

24.11.2006 18:31

Tom@S Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Offline komplet verze webu_z archivu_jak na to?

v Webdesign

2

331

22.09.2020 17:24

bluenite Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prehliadač na testovanie stránok v IE 5.5, 6, 7 aj IE 8

v Novinky

3

710

06.06.2008 8:28

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ie - IE 64 BIT

v Sieťové a internetové programy

2

359

07.07.2011 17:45

lucifer666x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Studentské verze Autodesk software zdarma na 36 měsíců

v Novinky

1

464

30.09.2010 0:49

majso Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra