Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.05.07
Prihlásený: 23.07.19
Príspevky: 420
Témy: 151
Príspevok NapísalOffline : 08.11.2010 13:01

zdravim pani,

iba by som si chcel ujasnit jednu vec. ak chcem pracovat s grubom, musím to robit z linuxu, alebo dá sa aj z winu? problém je v tom že som nainštaloval mint, a ked vypnem pc, tak mi už nenabehne grub. teraz už niekolko dní som nevypol pc lebo ho potrebujem, a zároven študujem niečo o tom.

našiel som zaujímavý článok, z ktorého mi ale prišlo, že pracovat s grubom sa dá iba z linuxu; to znamená že si to predstavujem tak, že reštartujem pc, dám tam live cd, a spustim si ukážku mintu, a pokúsim sa tam dostat do príkazového riadku, a urobit s grubom niečo podla toho článku.

myslím si to správne?

ešte teda mi napadlo, že ja asi ani nemám problém s grubom samotným, ako s tým MBR, lebo mne ani nenabehne tá volba medzi systémami;

takže moja alternatívna otázka by mohla byt: mám teda problém s MBR a ten budem musiet opravit? alebo stačí spravit niečo s grubom?

inak teda som grub nainštaloval na /sda (symbolizuje to celý disk v mojom prípade); pričom mint som dával na partície sd6 a sd7. jeden kamarát mi hovoril že by v tom nemal byt problém, ale neznel velmi presvedčivo :-) a hovoril nech si to ešte overím ked mám kde. tak by som sa na to tiež chcel spýtat.

Dík moc


Offline

Čestný člen
Čestný člen
MBR problém - nenabehne bootovacie menu

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 08.11.2010 15:14

Aka je verzia grubu? Ako sa prejavuje "nenabehne"?
Grub samotny nemas nainstalovany iba v MBR disku /dev/sda, ale jeho subory su ulozene navyse na jednej konkretnej particii (u teba zrejme /dev/sda6), kedze cely sa do MBR nezmesti.
Samozrejme grub mozes jednoducho preinstalovat - navod pre novy grub a pre grub legacy.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.05.07
Prihlásený: 23.07.19
Príspevky: 420
Témy: 151
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.11.2010 18:24

verzia neviem, to že nenabehne sa prejaví tak že ho zapnem a vyhodí mi hlášku (je to v tom momente kde bol výber medzi systémami hned po inštalácii - ked to ešte fungovalo) že nejaký súbor nemohol byť nájdený a nech stlačím hocijaké tlačidlo. stisknem a nabehne mi dalšia chybová hláška.

no práve som sa dočítal že grub nie je iba v MBR, ale v tom článku písali, že MBR je akoby prvá fáza - tj. tá pc nasmeruje na nejaký další súbor - ten hlavný grubovský, a ten už vyhodí hlášku; no a ja som si myslel či by nestačilo dat dokopy MBR, kedže mi to menu ani nenabehne (hovoril som si že problém v druhej fáze by bol ak by to menu nabehlo a potom niečo nefungovalo);

inak ako píšeš že mám zrejme uložené súbory na jednej konkrétnej partícii, tak je to tak aj ked som mal pri inštalácii nastavené aby sa to nainštalovalo do /dev/sda, pričom dev/sda symbolizuje celý harddisk (fyzický mám jeden); boli tam totiž na výber aj rozne partície - mimo iné aj /dev/sda6 - ale hovoril som si že do toho nebudem šprtat lebo to bolo pod položkou "advanced"; mohlo by to sposobit problém? že by sa tie ostatné súbory nejak rozfofrovali po celom hdd, alebo nejak skryli, alebo nemohli nájst, kvoli tomu, že som tam nenastavil sda6?

dík


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bootovacie menu

v Operačné systémy Unix a Linux

21

1586

15.03.2007 15:28

mkmt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s MBR a bootovanim

v Operačné systémy Microsoft

0

329

12.08.2007 0:44

tiger-hlava Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pc nenabehne, neviem konkretny problem

v Pamäte

3

666

04.01.2010 15:31

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Velky problem. notebook sa nezapne. windows nenabehne.

v Operačné systémy Microsoft

8

2968

16.12.2013 1:09

Ladislav85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GYGABYTE GTX570 OC - problém s bootovaním (karta nenabehne)

v nVidia grafické karty

4

517

31.10.2011 13:46

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nova MBR

v Základné dosky

4

629

29.11.2009 11:53

leinad422 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MBR: \\.\PHYSICALDRIVE0

v Bezpečnosť a firewally

1

464

08.10.2011 13:36

Reverser Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odiel MBR

v Operačné systémy Microsoft

1

283

17.07.2018 13:37

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Fromat MBR

v Operačné systémy Microsoft

1

370

13.07.2008 11:48

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bootovacie CD

v Operačné systémy Microsoft

3

455

10.02.2008 18:01

prkyyynko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bootovacie cd

v Operačné systémy Microsoft

1

329

19.07.2012 16:38

hornak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bootovacie cd

v Ostatné programy

2

3458

12.05.2006 19:35

khanate Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GTX 660ti PE OC 2 GB problem- nenabehne obraz

v nVidia grafické karty

11

428

28.03.2013 15:59

makiec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nepotrebne MBR oddiely

v Operačné systémy Microsoft

2

335

03.09.2012 0:32

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. XP + Vista /mbr/

v Operačné systémy Microsoft

3

510

27.09.2006 16:22

Doug Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI GTX260 OC Twin Frozr, problem - nenabehne ani do WINu

v nVidia grafické karty

19

1124

20.06.2010 20:54

Snido Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra