Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 215 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 8 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 16:19

Strasne namyslena songa od chlapa co vlastne v zivote hovno dokazal, ale (ako 90% raperov) sa robi za maximalneho kinga a co ja viem co...

Cisto do diskusie sem davam uryvky z jeho textu, ktore ma fakt zdvihli zo stolicky:
Tento chalan spravil z ničoho niečo
- co spravil z coho? mimo SK ho nik nepozna a tu tiez toho moc nenamutil. Okrem svojich fandov je takmer neznamy.

Tá sláva zabrať dáva, naštastie pomáha tráva
A preto fajčím viac, potom to bolí menej,

- otvorene propaguje utekanie pred problemami zivota k drogam...mohol by si uvedomit ze toto pocuvaju sopliaci od 12r vyssie
Co riesi, ze si dam joint? Nic, problem sa nestrati. Beztak ho treba riesit. Ked sa nevie s dacim vyrovnat nak tu nereve, ale postavi sa tomu, ked uz je taky king. A nech svoje utekanie pred problemami neuci mladu generaciu.
Aj ked som spevak alebo hocikto slavny, viem si predsa zariadit zivot tak, aby som sa nezosypal az dakam na dno.

Nemusím podpisy, fotky, chcem iba robiť hudbu
prejdi kus cesty v mojich botách keď chceš robiť sudcu

- tak preco si to nezariadi, aby mal zivot podla svojich predstav? Vzhladom k zvysku SK je jeho zivot brnkacka, existencne problemy ho netrapia.

Potom pochopíš koľko síl
koľko bolo vypotených kíl
Kto si aby si to hodnotil
keď sám si tu nič nezhotovil

- nemusim nic chapat, ako som pisal, jeho praca je brnkacka, oproti zvysku SK. Ako u kazdeho, kto sa pohybuje v showbiznise.
Ked uz o tom zhotovovani....on vytvoril co? Klavirny podmaz a do toho basnicka. Ty kokso :-) nik sa z toho nenaje a tomu, kto pomoc potrebuje, tym nepomoze. Ano, priznavam sa, tiez som nic nezhotovil....ale nevykecavam to 30x denne v radiach, na co aj?

Chalani chcú byť ako ja a ženy chcú byť so mnou
- toto vie ako? vidi im do hlavy? Opat namysleny kec, akoby bol stred vesmiru.
Ak mozno dakto chce byt ako on, tak len preto, ze je slavny. Ale tam to konci.
A zeny to iste. Chcu byt s nim len preto, ze je slavny. Nic z toho ine nikdy nebude.

A viem, že príde sama
a bude z nej super mama
gazdiná, štetka, dáma
spolu splodíme supermana

- to co je za debila, ze svoju buducu lasku nazve stetkou? Vzhladom na to, co som kedy cital o ostatnych showbiznisakoch, sa na neho prichyti akurat tak nejaka zlatokopka, ktora ho vobec lubit nebude, skonci sa to rozvodom a ak budu mat dieta, trpiet bude predovsetkym ono.

Od začiatku s rešpektom a pokorou
už desať rokov za sebou (jou)

- respekt? pokora? s takymto textom? dobry for.
co robil tych 10r, ked je o nom pocut posledne dva roky?

Tento chalan je šaman, tento chalan je šaman,
tento chalan zmenil celú scénu jedným albumom

- co zmenil? kde? sak ho nik donedavna nepoznal. opat namyslene kecy.
...alebo mi daco unika?

Tak a teraz vsetci Spiritisti, do mna :-)


Naposledy upravil shiro dňa 12.07.2013 16:31, celkovo upravené 2






_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 16:27

Nemam moc rad dlhe texty, tak budem oponovat len na "nemusim nic chapat, ako som pisal, jeho praca je brnkacka, oproti zvysku SK. Ako u kazdeho, kto sa pohybuje v showbiznise."

Praca v showbiznise podla mna brnkacka vzdy nie je. Co sa zvysku tyka, osobne zastavam nazor, ze slovensky rap povodne vznikol v Cine ako jedna z metod mucenia. Suhlasim s tym co si povedal o tom co dokazal. Dokazal gulove a zaraba na hluposti fanusikov. Dnes je to ale pomerne popularne. Bohuzial.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 16:50

shiro píše:
Strasne namyslena songa od chlapa co vlastne v zivote hovno dokazal, ale (ako 90% raperov) sa robi za maximalneho kinga a co ja viem co...

Dokázal minimálne zaujať tvoju pozornosť a pozornosť vlea ďalších, to mu bohate stačí.

Rap a Hip-hop spolu s trancom sú moje určite najoblúbenejšie žánre, ale základ pesničky je u mňa podklad, texty ma príliš nezaujímajú, žiadneho rapera neuznávam ako osobnosť a neuznávam ani to, že niečo dosiahli. V každej pesničke musia 1 000x opakovať čo všetko dosiahli, ako to vybudovali z ničoho a podobne. V skutočnosti nevybudovali nič ani si nič nezarobili, všetky peniaze doslova dostali od ludí bez hudobného vkusu za to, že nadávajú a rozprávajú do mikrofónu, nedosiahli nič, akurát sa niektorým podarilo vybudovať dobrú značku, majú osobitý štýl, robia dobrú v oblasti produkcie a podobne (napríklad rytmus, ktorý z časti aspoň čosi spravil a hlavne má štýl, ale že by som extra uznával, tak to nie), ale špirit k takým rozhodne nepatrí.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 17:06

shiro píše:
Od začiatku s rešpektom a pokorou
už desať rokov za sebou (jou)

- respekt? pokora? s takymto textom? dobry for.
co robil tych 10r, ked je o nom pocut posledne dva roky?


Nie som Spiritista, ale uchádza ti jeden fakt.. Majk Spirit alias Koko Šajs alias Dilema je jeden a ten istý človek. Na scéne niekedy od roku 2000. Kedysi keď som mal 14-15 som ho počúval, teraz jeho skadbly prepínam.. Dilema či Koko Šajs bol lepší no je pravda, že teraz sa mu viac darí ako vtedy. (Keď tým myslíme samozrejme to, že má viac peňazí ako vtedy...) Vtedy nekomerčný, skladby mali hlavu pätu ale aj pravdu. Dnes je to podľa mňa už len o peniazoch.. ..Pozri tu je text, tu je hudba, ty to naspievaj a všetci máme balík..

Spartan.Ex píše:
Rap a Hip-hop spolu s trancom sú moje určite najoblúbenejšie žánre, ale základ pesničky je u mňa podklad, texty ma príliš nezaujímajú, žiadneho rapera neuznávam ako osobnosť a neuznávam ani to, že niečo dosiahli. V každej pesničke musia 1 000x opakovať čo všetko dosiahli, ako to vybudovali z ničoho a podobne. V skutočnosti nevybudovali nič ani si nič nezarobili, všetky peniaze doslova dostali od ludí bez hudobného vkusu za to, že nadávajú a rozprávajú do mikrofónu, nedosiahli nič, akurát sa niektorým podarilo vybudovať dobrú značku, majú osobitý štýl, robia dobrú v oblasti produkcie a podobne (napríklad rytmus, ktorý z časti aspoň čosi spravil a hlavne má štýl, ale že by som extra uznával, tak to nie), ale špirit k takým rozhodne nepatrí.



Hahaha.... :-D Nič nedosiahli. A ty ideš povedať, že je to tvoj obľúbený žáner navyše texty ani nepočúvaš čo je 95% skaldby. Radšej to nepočúvaj vôbec a ostaň len pri trance!!!


Naposledy upravil KingTommy dňa 12.07.2013 17:17, celkovo upravené 1






_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 17:35

Ja ti neviem, uznávam elitu ako je Rytmus a jeho Kontrafaktom, Miki Moru, Molocha, H16-ka tiež neni zlá, takže prečo ne. Ináč Spirit je z jednašesky, takže to, že nik nepoznal neni celkom pravda. On bol predtým totiž ako jeden z raperov v skupine a teraz má sólo album. Prekvapuje ma, kolko má zrazu fanúšikov. Ktovie. Inak, do by nevedel, kto je ten Majk Spirit, kuknite sa sem http://sk.wikipedia.org/wiki/H16 a sem http://sk.wikipedia.org/wiki/Majk_Spirit
Ak ste kukli na tie dva weby teda už viete, že na hiphop scéne je už 13 rokov, od roku 2000.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 17:44

Spartan.Ex píše:
shiro píše:
Strasne namyslena songa od chlapa co vlastne v zivote hovno dokazal, ale (ako 90% raperov) sa robi za maximalneho kinga a co ja viem co...

Dokázal minimálne zaujať tvoju pozornosť a pozornosť vlea ďalších, to mu bohate stačí.

Rap a Hip-hop spolu s trancom sú moje určite najoblúbenejšie žánre, ale základ pesničky je u mňa podklad, texty ma príliš nezaujímajú, žiadneho rapera neuznávam ako osobnosť a neuznávam ani to, že niečo dosiahli. V každej pesničke musia 1 000x opakovať čo všetko dosiahli, ako to vybudovali z ničoho a podobne. V skutočnosti nevybudovali nič ani si nič nezarobili, všetky peniaze doslova dostali od ludí bez hudobného vkusu za to, že nadávajú a rozprávajú do mikrofónu, nedosiahli nič, akurát sa niektorým podarilo vybudovať dobrú značku, majú osobitý štýl, robia dobrú v oblasti produkcie a podobne (napríklad rytmus, ktorý z časti aspoň čosi spravil a hlavne má štýl, ale že by som extra uznával, tak to nie), ale špirit k takým rozhodne nepatrí.

Povedať, že tvojím najobľubenejším žánrom je rap a hneď na to, že pre teba to znamená len podklad a texty ťa vôbec nezaujímajú, je asi ako.. Vlastne na to ani nemám slová :lol: Rap je HLAVNE o textoch, o osobnej výpovedi... a to, že sa nájdu takíto ako Majk svedčí akurát o zdegenerovaní populácie. Skús si pohľadať normálnejších raperov, ktorých texty majú aj normálny zmysel a sú skutočne o osobnej výpovedi, a nie tieto sračky v štýle "ja vás všetkých môžem j$@4@, vy ste %#%# a ...".
Ako príklad by som uviedol Macklemore-a, ktorý až na pár výnimiek (predsa sranda musí byť), sa snaží do každej piesne aj vložiť nejaký odkaz a nie je to len "ja, ja, ja". Jednou z najhlavnejších tém je práve konzumný spôsob života a rôzne nezmysly...
http://www.youtube.com/watch?v=gAg3uMlNyHA

DMaMT, jop, akurát o ňom vedelo len pár vyvolených :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 17:54

Obcas je s waltherom strasne jednoduche suhlasit :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:00

Tažko to vysvetliť, páči sa mi určitý štýl, ktorý je čo najpodobnejší prvotnému rapu a potom trance pesničky, v ktorých je text menej podstatný. Nemám žiadneho oblúbeného interpreta čo sa týka raperov a od žiadneho nemám viac ako 2-3 pesničky a to je málo na to, aby som ich uznával, počúvam to, zvláštne sa nezymýšlam sa nad tým, kto to spieva a neuznávam ich ako osobnosti. Tak to je. Uznávam tak maximálne Kanya Westa, ktorý je síce práve jeden z tých "look at me hater" ale páči sa mi jeho štýl a proste mi to dobre znie. Potom ešte uznávam francúzov Sexion d'assaut, lebo tá hudba fakt dáva zmysel, to je celé.
// a samozrejme Roya Jonesa Jr. to je jasné.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 31.08.10
Prihlásený: 09.04.24
Príspevky: 552
Témy: 39
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:18

presne ako hovorí Walther, celkovo dobrý hip-hop je o súhre kvalitných textov, ktoré väčšinou poukazujú na nejaký problém a poriadnych beatoch, vychádzajúcich z jazzu

Citácia:
Potom pochopíš koľko síl
koľko bolo vypotených kíl
Kto si aby si to hodnotil
keď sám si tu nič nezhotovil


toto by podľa mňa mohlo platiť zo začiatku keď bol nikto, sám som od neho (vedome) nepočul snáď nič ale ako povedal DMaMT, H16 je na slovenske pomery celkom slušná formácia
ostatne verše čo postol shiro sú poväčšinou pi*oviny

k tomu budovaniu a zhotovovaniu; zo skladby sa síce nenaješ, ale jednoducho nemôžte tvrdiť, že nič nezhotovili, samozrejme čím horšia/komerčnejšia skladba tým klesá jej hodnota, ale určite sa nájdu ľudia, ktorým sa zapáči a istým spôsobom ich ovplyvní alebo to príde do extrému a z vážnej veci sa stane recesia, napriek autorovmu úmyslu :)







_________________
CPU: Intel® Core i5-6600K; 3,8Ghz CPU Cooler: Noctua NH-U12P SE2 MB: Asrock Z170 Extreme4 (1151) GPU: ASUS STRIX GTX1070, 8GB RAM: 2x8GB KINGSTON HyperX Fury BLACK DDR4 2400MHz PSU: CORSAIR RM750i SSD(system): Samsung 850 EVO, 250GB SSD(software): Crucial MX300, 525GB HDD1(data): Samsung SpinPoint F3, 1TB HDD2(data): Seagate Barracuda, 1TB HDD3(data): Seagate Barracuda, 2TB HDD4(data): WD Elements, 6TB Case: Fractal Design Define R5, Black Display: Benq PD2700Q 2560x1440 Repro: Tesla ARS-9207 Keyboard: Fnatic Rush, Brown Mouse: Fnatic Flick DAC/Headphone AMP: Schiit Fulla 2 Headphones: Superlux HD-330 Phone: iPhone 6, 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:33

rajtako píše:
jednoducho nemôžte tvrdiť, že nič nezhotovili

Môže.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:37

Zhotovil niečo. Tri albumy v kapele, jeden sólo album. Predané kusy, natočené klipy, zarobené lóve, tisíce fanúšikov, ceny a ocenenia, prestíže atd. Spravil už čo to a známe prosto je. Či sa to niekomu páči, alebo ne. Nehovorím, že je legenda. Legendy hiphopu na Slovensku sú Kontrafakt (Rytmus, Ego, Aneš) a Druhá strana (Miki Mora a Moloch Vlavo), to su tí, čo sú tu dlho, a sú proste TOP. A keď som ich už spomenul, super vec je Rytmus Featuring Druhá strana - Ivan T. z Prešova, no i teraz celkom nová vec z nového albumu Miki Mora & Peter Pann Featuring Moloch Vlavo - Policajný štát.


Naposledy upravil DMaMT dňa 12.07.2013 18:42, celkovo upravené 1

Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:42

Zhotoviť zhotovil. Istý Adolf H. zarobil inakšie love a mal neporovnatelne viac fanušikov, o prestíži v tých časoch ani nehovoriac. Máme ho snáď teaz za to uznávať? To že niečo vydal a že sa to páči istej skupine ludí vôbec neznamená, že to má hodnotu a v jeho prípade sú to fakt len nezmyselné básničky na klavírnych podkladoch. SLovenské reality show typu farma a podobne mali ďaleko väčší úspech ako celý Spirit a majú asi takú hodnotu ako keď teraz skrčím papier a hodím ho do koša.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:55

Spartan.Ex, ty kokos, to čo už porovnávaš :D To sa prosto nedá s AH porovnávať, navyše nemám pocit, že by Spirit bol politik ako bol AH (a naopak)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:58

Vôbec som neporovnával. Len som na príklade vyjadril, že obdiv špecifickej skupiny ludí nevyjadruje hodnotu diela.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 19:49

Nehovorím, že jeho piesne sú najlepšie. No sú OK a dajú sa počúvať. Majú hlavu a pätu, vidno, že Spirit je v tejto oblasti proste už nejaký ten piatok. A navyše, vždy lepšie jeho texty a piesne ako hentoho vrabca, čo došiel z východu plus ďalších XY raperov, čo rapujú o tom čo nezažili, ich texty sú slabé, detské a sú oničom.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 19:52

Obávam sa, že jediný raper na svete, ktorý môže s čistým svedomím rapovať o tom, ako sa vypracoval na vrchol je Roy Jones Jr. a ten sa vypracoval úplne niečím iným ako rapom. Ostatným môžu iba tárať o tom čo dostali za to, že hovorili do podkladu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 18.05.10
Príspevky: 741
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 19:56

Pozri sa, napr. taký RYTMUS. Na scéne je už 30 rokov, začínal v piešťanskej stoke, kde kade podporuje aj iných talentovaných raperov a podporuje ich, predal veľa albumov, je populárny a navyše sa stále kde tu o ňom píše. A je jedno, či sú to jeho fanúšikovia, alebo hateri. Má proste slušnú komunitu ľudí, ktorý ho poznajú a jeho skladby.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 20:03

Áno, a celý život nerobil nič iné ako to, že písal básničky a rapoval do podkladu, možno maximálne cestoval a robil nejaké vidá. On má ale aspoň štýl a vybudoval značku, jeho z časti uznávam.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 20:40

DMaMT píše:
Pozri sa, napr. taký RYTMUS. Na scéne je už 30 rokov


To je na scene od siestich rokov?



najlepsi su aj tak ti slovenski raperi s krutoprisnymi hrubymi hlasmi :D :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 20:52

mne sa najviac páči, že sa stretávam s kopou raperov a pochybujem, že niekto z nich, alebo teda minimum pozná Run DMC, Public Enemy, Beastie boys... všetci len tie moderné srágory so žiadnou melódiou.







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 21:47

Spartan.Ex píše:
Len som na príklade vyjadril, že obdiv špecifickej skupiny ludí nevyjadruje hodnotu diela.


To nie je obdivom špecifickej skupiny, myslíš, že tým, že ho obdivujem (neobdivujem..) tak mám právo vyjadrovať alebo vyjadrujem hodnotu diela? Tú hodnotu si určuje sám Majk Spirit tým čo tvorí, a odozvú ma veľkú..







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 21:50

Určiť hodnotu diela je velmi náročné. Ja som ani nepísal, že jeho dielo nemá hodnotu, aj keď si myslím, že žiadnu hodnotu nemá. Písal som iba to, že sa nedá hodnotiť podla tých kritérií. Myslím, že tam ide o istý talent, unikátnosť a neopakovatelnosť diela spojenú s estetickým dojmom, lenže to, čo robí on dokážem spraviť aj ja a vela ďalších bežných ludí, ktorých poznám, preto jeho dielo pre mňa mimoriadnu hodnotu nemá.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 22:00

Spartan.Ex píše:
Obávam sa, že jediný raper na svete, ktorý môže s čistým svedomím rapovať o tom, ako sa vypracoval na vrchol je Roy Jones Jr.


Eminem? Beloch z karavanu z chudobnej takmer čisto černoškej štvrti v Detroite, ktorý to skúsil na rap battle ako beloch medzi čiernimy kde by si to veľa ľudí nevedello ani predstaviť.. a vypracoval sa k miliónom a obdivu celého sveta.. alebo 50 Cent? Dieťa predávajúce drogy ako jeho vlastná matka, neskôr 9 krát postrelený keď sa mu už pomaly začínalo dariť, postrelili mu jazyk cez líce a zmenili jeho hlas aký ho má teraz no nevzdal sa a išiel ďalej a teraz, milióny, domy, autá, všetko o čom sa niekomu ani nesníva.. Dom v ktorom musí jazidť z izby do izby golfovým vozíkom lebo je taký veľký...

Spartan.Ex píše:
lenže to, čo robí on dokážem spraviť aj ja a vela ďalších bežných ludí, ktorých poznám, preto jeho dielo pre mňa mimoriadnu hodnotu nemá.


Každý kto toto povie, ani nevie ako si automaticky serie do úst.. Prečo je potom len Majk Spirit, prečo spolu s ním neprišlo ďalších čo ja viem 50000 ľudí ktorí by si takto zarobili desiatky tisíc eur ročne? Určite keby si sa niekoho spýtal, tak by takou sumou nepohrdol a dokonca to sú aj sny niektorých ľudí prečo si ich potom neplnia? Aha, asi to nebude také ľahké..


Naposledy upravil KingTommy dňa 12.07.2013 22:04, celkovo upravené 1






_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 22:02

myslíte si, že existuje nejaký interpret či textár čo svoje texty myslí vážne v zmysle že súhlasí s obsahom aj v súkromnom živote? nemyslím len rapperov ale všeobecne







_________________
Math is the best!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 22:05

Prečo nie? Veľa textov v skaldbách, piesniach sú odrazom toho čo autor zažil.







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 22:07

O tom práve píšem. Čím sa vypracovali? Tým že rýchlo rozprávali nejaký text? To je hodné miliónov? Ja ich nehatujem ani nič podobné, ale nesúhlasím s tým, že by sa to dalo nazvať vypracovním sa. To že sa vypracoval si môže povedať napríklad nejaký podnikatel, ktorý začínal od nuly a zhodnocoval pomocou rozumu, niečo vymyslel nejaký športovec, ktorý odmakal celý život aby bol najlepší, alebo niekto kto postupoval kariérou a stal sa topmanažérom, ale o niekom, kto zarába milióny za to, že čosi rýchlo hovorí do rytmu... to by som skôr povedal, že to od tých ludí dostal. Manny Pacquiao sa vypracoval, keď dostal menej ako 1 dolár za prvý zápas, ktorý dal mame, aby kúpila ryžu. Celý život trénoval 8 hodín denne a dnes berie 35 mil. za zápas. Ale keď niekto píše texty a podom ich recituje, to nepovažujem za vypracovanie sa.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 22:17

A ty myslíš, že hudobné vypracovanie je prechádzka ružovou záhradou? Keď už sme pri tom rape.. zisti si niečo aké to bolo v devedesiatych rokoch V USA medzi východným a západným pobrežím.. Sám si zvolíš cestu akou chceš ísť. Kto chce byť športovec, prosím, kto chce byť bankár, prosím, a kto raper nech je raper, nebudem ho preto odsudzovať, že necvičil alebo sa neučil proste nedokázal nič pritom má všetko.. To mi príde že takým ľuďom jednoducho závidíš, keď si nevieš uznať že sám sa dostal z dola nahor a ty sa kvôli tomu musíš učiť alebo športovať.. ;) Tak presne mi to príde. :-)


Naposledy upravil KingTommy dňa 12.07.2013 22:23, celkovo upravené 1






_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 22:22

jarrro píše:
myslíte si, že existuje nejaký interpret či textár čo svoje texty myslí vážne v zmysle že súhlasí s obsahom aj v súkromnom živote? nemyslím len rapperov ale všeobecne

určite áno, punk... je konieckoncov založený na ostrej kritike spoločnosti, politiky, neonacizmu, etc...







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Majk Spirit - vsetky oci na mne

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 22:24

Tak je pravda, že nedá sa to brať takto čiernobielo.. Veľa ľudí by povedalo, že moje programovanie je vlastne dačo jednoduché a nezaslúžim si peniaze, čo dostávam.. Veď celý deň len sedím za pc doma a "závisláčim"... To, koľko je roboty za nejakým programom dokáže oceniť v drvivej väčšine len človek z brandže...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 22:37

Spartan.Ex píše:
O tom práve píšem. Čím sa vypracovali? Tým že rýchlo rozprávali nejaký text? To je hodné miliónov? Ja ich nehatujem ani nič podobné, ale nesúhlasím s tým, že by sa to dalo nazvať vypracovním sa. To že sa vypracoval si môže povedať napríklad nejaký podnikatel, ktorý začínal od nuly a zhodnocoval pomocou rozumu, niečo vymyslel nejaký športovec, ktorý odmakal celý život aby bol najlepší, alebo niekto kto postupoval kariérou a stal sa topmanažérom, ale o niekom, kto zarába milióny za to, že čosi rýchlo hovorí do rytmu... to by som skôr povedal, že to od tých ludí dostal.


Tak potom chap jeho vypracovanie sa tak, ze je to schopnost presvedcit ludi, aby mu tie peniaze dali. On sa nemusi zlepsovat v zysle, ze bude hovorit stale rychlejsie. On potrebuje zaujat ludi, zapacit sa im, aby si ho kupovali. To je Showbiznis a porovnavat to so sportom, alebo s podnikanim je scestne.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 215 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 8 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zvuk- Majk- nahravanie

v Ovládače

5

629

11.12.2009 16:41

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problemy s bit spirit

v Sieťové a internetové programy

9

708

01.03.2007 22:43

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lumia 635/435 / lg spirit 4g

v Mobilné zariadenia

15

549

28.07.2015 9:51

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nirvana- smells like teen spirit- odzadu

v Krčma

8

1482

10.11.2009 11:02

tlacitko Enter Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: Thermalright True Spirit 140 Power

v Predám

0

278

08.09.2015 16:54

Ľubo Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ona po mne ide? :D

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Láska, vzťahy, priateľstvo

30

2653

07.01.2011 21:17

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo vie o mne provider ?

v Poskytovatelia internetu

10

575

28.03.2015 15:05

Kraliček Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Niketo je na mne pripojeny

v Sieťové a internetové programy

9

626

27.04.2008 23:46

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Darček na 20. narodeniny (mne)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Láska, vzťahy, priateľstvo

34

2996

13.08.2010 20:55

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nvidia 8600GT problem...mne nejde...kamaratovi ano

v nVidia grafické karty

12

743

28.09.2010 23:40

viking81 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC - multimedia (hranie, programovanie, atd...) - cca 600€ (mne to vydalo cez 800) :D

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

34

1414

08.08.2016 20:06

KouKou Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. začervenané oči

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

22

5079

09.02.2012 19:09

44mato44 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Laserova operacia oci

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

28

1863

09.07.2012 22:06

fAk3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Monitor - citlive oči - 300€

v Monitory, televízory a projektory

2

615

04.06.2014 21:07

kamikadzeee Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ake kvapky do oci?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

30

6326

23.02.2006 21:54

Cupi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MONITOR 60hz vs OČI

v Monitory, televízory a projektory

23

2738

23.09.2008 22:16

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra