Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
<p><hr></p>

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2010 22:38

Hallo world!

Mám PHP na odosielanie mailu, ktoré po odoslaní vypíše naformátovanú správnu na obrazovku. Je to normálne html, preto je to tu. No a problém je v tom, že mám odstavec P, ktorý je široký 900px a má overflow:hidden. Keď ale je v správe tag HR, tak ten sa roztiahne na celú obrazovku a vôbec nerešpektuje šírku toto tagu P v ktorom je umiestnený.
Môžete si to vyskúšať tu: http://camo.tym.sk v sekcii Kontakt.
Ja už fakt nechápem....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
<p><hr></p>

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2010 23:07

Ono je to tým, že ti HR ten Paragraf (P) ako keby uzavrel, čiže je mimo neho. Je problém nastaviť šírku aj pre HR? A celkovo mi príde vkladanie HTML do emailov odoseialných z kontaktného formulára ako neštandardné riešenie.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
<p><hr></p>

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.07.2010 23:20

:shock: Jak uzavre?! :shock: To je podľa akej špecifikácie? :shock: Ešte z toho scvoknem.... :shock:
Teraz som skúsil za tu HR napísať ďalší text a fakt sa to chová, ako keby bol ten P uzavretý, pričom v zdroji je pekne v tom odstavci.
:shock:
Nejako sa mi to nevie vpratať do hlavy. Veď je to prosté HTML ešte som kôli tomu všetko urobil podĺa pravidiel, žiadne skrátené zápisy, ako som to mal pred tým. Malo by to byť normálne HTML 4.01 strict. Aké ,,uzavrie,,????
Pomohol by tomu DIV?!
Idem skúsiť...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
<p><hr></p>

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2010 23:23

Tu máš vymenované, kde všade HR môže byť (neviem či je to aktuálne, HR vôbec nepoužívam):
http://htmlhelp.com/reference/html40/block/hr.html

Skús používať napr. Firebug - ten ti pekne ukáže, ako tvoj kód "vykreslí" prehliadač. Ak napr. nejaký tag uzavrie ten predošlý, tak to tam vidíš.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
<p><hr></p>

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.07.2010 23:37

No tak DIV tomu pomohol chová sa to normálne vo všetkých hl. browseroch.
Ale som dojatý.... a idem si prečítať kde všade HR môže byť....
UF!
Vďaka za rady!

EDIT:
V tom článku je napísane:
Contained in: BUTTON, OBJECT,....
a neviem, či som na tom s AJ až tak zle, ale nedáva mi to žiadny zmysel....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
<p><hr></p>

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 08.07.2010 20:21

Nejde o to, kde vsade moze <hr> byt, ale o to, co nemoze byt v <p> - odstavec (element <p>) sa sprava tak, ze nemoze obsahovat ziaden blokovy element a automaticky sa uzavrie, akonahle by mal byt v nom nejaky blokovy element, ma aj nepovinnu uzatvaraciu znacku. Mozno keby si si tvoj kod hodil do validatora, ohlasil by ti nadbytocnu uzatvaraciu znacku </p> - prehliadac aj validator si domysli tuto znacku pred <hr>. Rovnaky problem by si zaznamenal, keby si do odstavca vkladal iny odstavec, div alebo trebars formular. Pre <div> toto neplati. Snad je to teraz jasnejsie.
K tomu buttonu - nechaj to tak, specifikacie su zle napisane, ked pred jedenastimi rokmi niekto povolil blokove elementy v buttone, tak to tak je.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
<p><hr></p>

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.07.2010 21:41

No medzi tým som si všimol, že p neberie ani H-nadpisy, tak som si ho dal na blacklist....


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra