Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2017 20:00

Ahojte,
asi sa moc netrafím do témy ale neviem kam inde to priradiť.
Ježiško nám priniesol nový NB Lenovo ideapad 300. Po sviatkoch sme ho zapli, všetko bolo v poriadku čo sa malo nainštalovať išlo, dokonca aj internetové pripojenie - mali sme starší typ modemu Huawei tušim 3131, asi tak 2 dni sme ho skúšali, ale potom som ho na internet nepripájala, ešte som dorábala veci na starom PC že keď ho odinštalujem potom. Teraz v januári nám končila viazanosť u poskytovateľa mobilného internetu, tak sme si predĺžili povodný balík dát 5 GB ale s novým bezdrôtovým wifi routerom.
A teraz k tomu problému
Notebook sme pripojili k wifi sieti, skúsili pár internetových stránok všetko ide super, popárované aj mobily to by bolo fajn. Až na to, že pred pripojením bolo na starom modeme minutých cca 200 MB dát po asi 2 hodinách pripojených na wifi modem to už bolo 3,89 GB!!!
5 GB nám bežne celý mesiac bohate vystačilo dokonca aj s pár stiahnutiami nejakých rozprávok, pesničiek pre malého, telefóny si žiadnu aktualizáciu nestiahli, za ten týždeň do dnešného dňa (keďže som sa potom bála pripojiť na net cez notebook tak som radšej išla cez mobil) si vo využívané dáta mobilu viem overiť že bolo použitých 220 MB čo činí dokopy nech pol GB.
Dnes som potrebovala pozrieť jeden článok na nete (mala som NB zapnutý lebo so sťahovala fotky z foťáku) tak reku vyskúšam wifinu no a čo sa nestalo...pri zapnutí 13:21 modem ukazoval stav dát 3,89 o minútku kedže som to kontrolovala to bolo už 4,20 a 13:38 mi už prišla smska s tým že som vyčerpala objem dát. Za ten čas som si stihla pozrieť jeden článok, mail a bolo.
Tipujem že to bude jedine v sťahovaní aktualizácií, aj keď mi to je divné, pretože ako som už písala nový PC už bol pripojený na internet 2x a tie dáta boli v pohode. Ak niekto vie v čom je problém, prípadne poradiť ako vypnúť cez Windows 10 tie aktualizácie programov ktoré nepotrebujeme budem rada. Predchádzajúci PC mal Windows Vista a tam som sa cez ovládacie panely pekne k tomu vedela dopracovať že čo potrebujem, čo chcem, príp. nech nech sa to pýta či stiahnuť, inštalovať, aktualizovať, tu som dosť stratená. Už len to že je tu Win 10 ale žiadny textový a excelový súbor, no ale to nejako nájdem horišie je to s tou nadmernou spotrebou dát.


Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. stahovanie dat

v Sieťové a internetové programy

7

702

27.03.2009 1:16

Roberbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. spomalene stahovanie dat

v Siete

1

511

24.02.2011 20:44

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. sťahovanie dát z webu

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

560

24.09.2015 23:01

skkiller2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sťahovanie dát z predplateného účtu.

v Sieťové a internetové programy

1

411

10.12.2008 21:06

penoc Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mobilny internet a obmedzene stahovanie dat

v Poskytovatelia internetu

7

1043

12.11.2007 19:15

MuFFin0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samovolne stahovanie dat pocas necinnosti PC

v Sieťové a internetové programy

3

455

04.03.2009 20:04

jakoncek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Minirecenzie mobilných telefónov

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Články

42

28562

07.08.2016 22:36

20niceboy20 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Test mobilných dvojjadier

v Novinky

18

1195

02.07.2011 21:26

tomaskos35 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Statistiky mobilnych aplikacii

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

451

12.03.2014 13:06

HAE07 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Porovnanie mobilných procesorov

v Notebooky a netbooky

1

10899

21.10.2007 15:36

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rebríček mobilných grafických kariet

v Ostatné grafické karty

7

3008

30.10.2010 8:41

Icehammer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Schéma: Rušička mobilných telefónov

v Elektronika

16

9692

29.04.2009 15:29

ElNorka Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Porovnanie mobilných grafických kariet

v Notebooky a netbooky

2

18216

30.11.2008 20:48

elsofi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zarabanie na mobilnych reklamach

v Krčma

5

602

26.10.2011 21:37

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ZOH Vancouver na mobilných telefónoch

v Krčma

4

607

24.02.2010 18:49

adamico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dobry servis mobilnych telefonov - lacny :D

v Obchody, reklamácie a právo

1

563

30.05.2016 16:22

void Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra