Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2012 18:07

ahojte, nerád tu otravujem dookola, ale rád by som si vybral čo najlepšie. chcem si kúpit nejaký noťas, uvažujem nad hp 4330s ( http://www.alza.cz/hp-probook-4330s-d288171.htm ), ale teraz som si všimol ešte lenovo tp e320

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 298582.htm

je za celkom solídnu cenu a hodnotenie tiež nevyzerá zle (v porovnaní s 4330s):

http://www.notebookcheck.net/Review-Len ... 200.0.html

nemáte s nim niekto skúsenosti? dakujem pekne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2012 18:42

S daným modelom konkrétne nie ale s Lenovom len dobré skúsenosti :)

Dá sa povedať že ThinkPady sú takou elitou Lenova sú to pracanti určený hlavne na prenášanie (dlhá výdrž batérie) no výkonom tiež nezaostávajú
pri tvojom modeli je dobrý procesor, 7200rpm disk a grafika je tiež v pohode aj keď nerátaj s tým že na tom pojdu nové hry na ultra ale s niečím sa dokáže popasovať :)

// pridané po 7 minútach od posledného príspevku

Čo povedať oba notebooky sú parametrami totožné akurát HP ma väčší disk no čo u HP zaváži je hliníkové šasi ktoré sa odzrkadlilo na váhe a 13" notebook skočil máličko cez 2kg a očakávalo by sa že, keď je "celý" notebook z hliníku tak spodok nespravia z plastu :-/ no výhodou je ľahká výmena HDD a Ram.

Osobne ti neviem povedať čo by som volil pokukávam po tom HPčku už dlhšiu dobu a čakám na neakú osobnú skúsenosť s ním pretože predošlé skúsenosti s HP nie sú bohvie čo takže v tejto chvíli by som volil asi Lenovo možno aj preto že má o hodinu vyššiu výdrž ale niekomu sa nesníva ani o 4hod nie to volit medzi 6-7 hodinovou :D

// pridané po 9 minútach od posledného príspevku

Btw : Pri Experience Indexe Malo HP 4.4 a Lenovo 4.8
Čo sa týka displeja kvalitnejší ma ThinkPad a aj lepšie pozorovacie uhly
V 3D markoch dosiahlo lenovo výšší počet bodov, je tihšie a rozmerovo menšie.

Pri rovnakej konfigurácii treba pozerať na takéto detaily :)
3:0 pre LENOVO
pardon
4:0 je lacnejší :)

Ale na oplátku má HP dvd mechaniku :) no za posledné 2 roky som otvoril DVD mechaniku 2 razy keď som si napaloval cd do auta lebo nemám rádio s USB ale s dátami pracujem denno denne a nikdy mi nechýbala :D







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.02.2012 19:27

fúúú...El_Silver dakujem za vyčerpávajúce porovnanie. ten experience index je veľmi zaujímavý, doteraz som o takom dačom nevedel, ďakujem, že si ma s tým oboznámil.

inak ešte k HP: viem, že hľadáš hlavne skúsenosť s konkrétnym modelom. potom ťa možem odkázat na moje predošlo vlákno http://www.pcforum.sk/hp-4330s-za-611-e-vt129935.html , kde sa uzivateľ petocervik o tomto hp vyjadroval a poukázal tam aj na pár jeho malých ale otravných nedostatkov.

obecne k hp: mám osobnú skúsenosť s hp (hp compaq nx7400 - staré 5 rokov teraz), a nemožem na to povedať krivé slovo. fakt ten comp slúžil veľmi solídne, ešte stále slúži, ale už veľmi nestíha. hoci bol z plastu, tak 4 roky vydržal nosenie do školy, zo školy, v autobusoch a tak. až potom sa postupne rozbil jeden pánt monitoru.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2012 19:38

no poobzerám si to ale každopádne lepšie raz vidieť a držať v ruke ako 100x počuť v tomto prípade čítať :) tým nezatracujem samozrejme skúsenosť užívateľa no každý pozerá na notebook inak tou skúsenosťou som myslel kus sa s tým pozabávať :)

No každopádne teraz je už len na tebe čo si vyberieš... sám vidíš že plast je v niektorých prípadoch pomerne odolný takže možno sa prikloníš k Lenovu







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.02.2012 20:08

máš pravdu. rád by som videl oba a porovnal :-) akože v prospech hp je fakt ten hliník, dvd (ale za ten cenový rozdiel si možem kúpit externú keby som to nejak potreboval), no a to, že mám s hp už pozitívnu skúsenosť. no hlavne tie plasty ma kus odrádzajú; na ntbcheck to dosť ohovorili. no ale zase oni sú tam fest fajnový :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2012 20:13

Tak samotný plast vieš :D ja mam v práci MacPro13" unibody hliník, a doma Y570 hliník/horčík a v aute na cestách a na prednáškach používam "starú" G550 plast a keď to držím v rukách pripadá mi to ako hračkársky notebook :D
Pritom je akože fasa tie plasty sa takmer vôbec neprehýbajú nevŕzgajú notebook ma fajn výkon ale keď 4-5 dní robím len s macom alebo y570 a potom ho chytím tak na prvý pohľad a dotyk mi to príde smiešne :D







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.02.2012 21:06

no, už som objednal to lenovo :-D na plast som zvyknutý, tak dúfam že bude pevný, aspon tak ako to hp :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2012 21:40

daj vedieť ked ti príde :)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.02.2012 21:54

tak došlo včera, nemal som zatial velmi čas sa na to pozriet. až teraz trochu. čo by som označil ako za nevýhodu, tak slabá hlasitost hudby. má to velkolepú stupnicu od 0 do 50, ale ked to dá človek na maximum (aj youtube mám na maximum) tak to není žiadna sláva. určite slabšie ako moje staré HP... to by som oznacil za hlavnú nevýhodu. nie som totiž fajnšmeker ktorý by si kupoval dodatočné repraky, ale sem tam si rád pustím hlasito hudbu.

potom veci o zvyku - napr. trackpoint, na ten si pomaly zvykám, vymenené fn a lave ctrl

plasty vyzerajú celkom dobre, kvalitnejšie ako tie čo som mal na starom HP a ktoré vydržali celkom solídne.

keby že mám byt fakt detailista tak sa mi zatial sem tam zasekujú prsty o klávesu , lebo som vzyknutý na nahustenú klavesnicu.

ale inak zatial fajn comp, sa mi páči :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 25.02.2012 11:14

No tak je to pracovný notebook od zvuku by som v tomto prípade veľa ani nečakal resp. povedané nič
Ale ten rozdiel na klávesnici ma dosť prekvapuje tlačítka na screenoch vyzerajú dosť veľké :)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.03.2012 21:01

no tie tlačítka na klávesnici sú dosť veľké a už si aj zvykám. to bolo zo začiatku, že sa mi zasekovali prsty o klávesy, pretože tie klávesy sú v porovnaní s HP vysoké a mjaú kolmé uhly. ale je to fakt o zvyku. už mi to vobec nevadí. no od zvuku som veľa nečakal :-) ale nebránil som sa príjemnému prekvapeniu :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 06.03.2012 9:15

No jo ale tak zjavne si spokojný tak nie je čo riešiť ako je to s výdržou ?







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.03.2012 21:44

s výdržou je to na moj vkus veľmi fajn. ked je plno nabitý a pracujem tak normálne tak mi ukazuje viac ako 5 hodín a je to viac menej reálny odhad, lebo skutočne vydrží solídne dlho.

aby som pridal jednu vec čo má irituje - touchpad. ked chcem scrollovať dokument, tak často sa mi stane že dám prst na ten pravý bok a idem s ním jemne dole, ale v dokumente naraz skočím hore a potom idem dole; alebo sa mi stane, že sa mi dokument začne posúvat hore súvisle; dalšia vec čo je v podstate smiešna (niečo ako v priateloch, ked Ross riešil, že si nemože vybrať medzi dvoma ženami) - touchpad je veľký. je to fajn, ale ked píšem v dokumente tak mám položené zápastia pri touchpade, a pomerne často sa stane, že ľavou dlanou buchnem na touchpad, kurzor mi tak skočí niekde inde a veta ktorú píšem pokračuje v tom mieste kam som klikol kurzorom.

dalšia blbosť - zistil som, že sa dá plast pod touchpadom (teda na tej hrane pc, kde je dolná hrana touchpadu) ohýbať a teraz to musím furt testovať či sa to nezlomí :-D neviem či poznáte ten pocit ked vám to nedá nechytit to. ohybný je aj plast v tej časti ako ked je comp zavretý, tak na veku monitora vzadu. ale tam nemám nutkanie to ohýbať, lebo sa to dá len ked je zatvorený.

inak som s plastmi spokojný. zaujímavé, že ani sa na nich nerobia velmi otlačky

viem že tú popisujem detaily, ale tak si hovorím, že do tohto vlákna dám nejaké informácie, aby niekto kto sa rozhodne si to kupovat tak mal info


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.10
Prihlásený: 27.08.14
Príspevky: 40
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2012 22:33

s tou hlasitosťou zvuku je to fakt také zlé? akurát vyberám pre brata notebook a tento mu ako prvý padol do oka ale s inou konfiguráciou, konkrétne tento: http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge-e320-cerny-1298-a3g-d298516.htm?ios=1#popis ide o to že rád si púšťa nahlas hudbu a aj filmy tak nechcem aby bol potom sklamaný že to má potichu :) a ešte otázka, kde to má vlastne repráky? nikde na obrázkoch som si ich nevšimol tak ma zaujíma ako to je riešené ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2012 22:40

touchpady u lenova sú otrasné to je nevýhoda naozaj ... neviem ako je to s novými Synaptics ale tie staré nic moc







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.03.2012 21:47

Michalko: no tak je to dosť zlé oproti tomu čo som mal. repráky som zatial nenašiel. v recenzii písali že sú na tých pántoch od monitoru. proste malé. tam to tiež kritizovali. ak si rád púšta hudbu tak mu kúp aj nejaké repráky :-) tieto sú fakt slabé. až tak mi to nevadí, ale oproti starému HP fakt slabé (tam boli ale stereo a velké pomerne - po stranách klávestnice). teraz som pozeral kde sú repraky a fakt ich nikde nevidím. neviem. ale zvuk z toho nejak ide :-D

El_Silver: no práveže na notebookcheck mu dali celkom solidne ohodnotenia aj s klávestnicou, takže som dost prekvapený jeho úrovnou


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2012 22:15

neviem ako klávesnica ale touchpady malo aj má lenovo u niektorých modelov problémové ale to je vec toho ako sa na to pozerá užívateľ :)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
lenovo thinkpad e320

Registrovaný: 27.09.07
Prihlásený: 19.11.21
Príspevky: 373
Témy: 14
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2012 22:17

Hlasitosť na takýchto notebookoch nie je až taký problém, ja ju bežne mám nastavenú cca na 20% pri pozeraní filmov zvýšim asi na 40%. Problém je v kvalite toho zvuku, proste s predošlou multimediálnou Toshibou a jej reprakmi Harman Kardon sa to zrovnávať nedá. Mne sa zdá, že ani audio výstup konkrétne na Probooku 4330s nie je nič moc ... kúpil som sansa clip plus a dostal som z nej ďaleko lepší zvuk, ale možno bude chyba v kodekoch.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2012 22:58

Tak samotné zaradenie notebookov je úplne iné ako počúvanie hudby/pozeranie filmov.
Sú to pracanti určený na každodenné prenášanie a pri takých notebookoch sa berie ohľad hlavne na váhu, výdrž batérie a výkon netreba však zabúdať že to nemôže byť v škrupine z vajíčka keď sa to má denno denne prenášať a keď je notebook postavený tak že spĺňa tieto parametre obzvlášť pri nízkej cene sa musí niekde ubrať.
Sú potom notebooky na denno denné prenášanie s kvalitným šasi vysokým výkonom a výdržou ktoré majú aj kvalitné audio a displeje no odzrkadlí sa to na cene napríklad taký MBP13"







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.12
Prihlásený: 21.03.12
Príspevky: 13
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2012 10:16

samozrejme. chcel som pracanta, som s ním spokojný. ten zvuk je taký detail, ktorý nejak velmi nevadí. btw. u lenova je problém aj tá hlasitosť. ja keď si chcem pustit film tak dám na plno, lebo inak je to slabé. na kvalitu zvuku nie som velmi citlivý ;-)

no máš pravdu, ten touchpad je nepríjemný. ja som len vyjadroval podivenie :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2012 10:23

no :) ja mam problem so starším ideapadom G550 v tom istom že pri hudbe a youtube mi ide hlasitosť dobre pri filme je veľmi nízka... je to vždy alebo kodekom alebo ripom filmu kde je zvuk na nízkej úrovni... pri originálnom dvd mi ide ale všetko v poriadku







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lenovo thinkpad e320

v Notebooky a netbooky

2

354

03.02.2013 9:53

davider137 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo ThinkPad Edger E320

v Notebooky a netbooky

6

422

24.12.2011 15:05

domino2301 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo ThinkPad Edge E320

v Notebooky a netbooky

11

1075

11.10.2011 10:28

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo ThinkPad Edge E545 20B2000MMC vs Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I98XS

v Notebooky a netbooky

2

972

24.03.2015 21:43

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozdelenie disku lenovo E320

v Notebooky a netbooky

2

449

19.08.2011 22:15

zeto750 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lenovo e320 reinštalácia win 7 bez DVD

v Operačné systémy Microsoft

12

488

12.04.2015 13:01

davider137 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: NB Lenovo E320 (i5,6630m,8gb,SSD+HDD)

v Predám

0

368

21.08.2014 12:58

Swingal Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Lenovo Thinkpad Lenovo G550 G555 G560 G570 G575 Z560 Z570 LED Display 15,6" Matný

v Predám

2

914

31.12.2014 17:02

R3Z0R Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo thinkpad

v Notebooky a netbooky

4

652

09.04.2015 20:49

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LENOVO THINKPAD SL500

v Notebooky a netbooky

5

658

04.11.2009 12:59

Tomi105 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo Thinkpad E550

v Notebooky a netbooky

3

551

10.08.2015 19:54

harry44 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo ThinkPad R61i

v Notebooky a netbooky

6

743

03.11.2007 10:28

teki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo Thinkpad E460

v Predám

5

570

04.02.2018 19:43

misiak171 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo ThinkPad E580

v Notebooky a netbooky

5

412

13.09.2018 21:20

likju Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo Thinkpad E531

v Predám

3

491

04.08.2015 9:00

plr Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo ThinkPad L512

v Notebooky a netbooky

14

604

22.03.2015 12:32

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra