Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Legalny windows - nelegalny

Registrovaný: 02.03.08
Prihlásený: 25.06.23
Príspevky: 128
Témy: 31
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 09.07.2011 14:21

Mam book Compaq presario cq61. Je v ňom recovery system na obnovenie a dúfam že predpokladám správne že by tam mala byť aj windows 7 komplet inštalácia. Ked mi spadol system pred par dnami tak som chcel preinstalovať z recovery nakomplet cely book. Recovery mi vôbec nechcel nakopnúť tak som použil cracknutu verziu windows 7 (chcelo to dvd v mechanike inak to nešlo) a spustil som po inštalaci aktualizacie. System mi hlásy že mám nelegálny windows - je možné to nejak spraviť ? myslím tým že z mojej crack verzie overením notebooku cez internet mi zlegalizuju win 7 (windows genuine mi nepomaha)? alebo musím len rozbehať recovery *(nejako) a nainstalovať nanovo?

Dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Legalny windows - nelegalny

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 09.07.2011 14:37

Ak máš serial k tomu Windowsu, ktorý tam bol (a ku ktorému je tá Recovery), tak ho môžeš použiť pri inštalácii Windowsu, ale musíš mať čistú inštalačku.
A ako konkrétne ti nejde "nakopnúť" recovery?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Legalny windows - nelegalny

Registrovaný: 02.03.08
Prihlásený: 25.06.23
Príspevky: 128
Témy: 31
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.07.2011 14:42

Denco1 píše:
Ak máš serial k tomu Windowsu, ktorý tam bol (a ku ktorému je tá Recovery), tak ho môžeš použiť pri inštalácii Windowsu, ale musíš mať čistú inštalačku.
A ako konkrétne ti nejde "nakopnúť" recovery?


stále to pýtalo vložiť CD/DVD do mechaniky. Samozrejme že original dvd nemám od toho, pretože recovery by si malo ťahať inštalačku priamo s HDD. Preto som použil crack verziu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Legalny windows - nelegalny

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 09.07.2011 15:16

Ja nehovorím o original médiu, ale o licenčnom klúči k tomu Windowsu. Mal si ho mať na nálepke na spodnej strane notebooku. Btw spúšťaš recovery klávesou F11?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Legalny windows - nelegalny

Registrovaný: 02.03.08
Prihlásený: 25.06.23
Príspevky: 128
Témy: 31
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.07.2011 18:03

pri crack verzii som nikde nezadával licencny kod (ale je na nálepke spodenej strany). Teraz akurát ťahám original windows untouched (čistý) a budem to musieť opätovne sformatovať cez gparted (livko debianove) a nainštalovať. Potom to snáď pôjde. Inak ale nejde mi do hlavy prečo mi windows genuine neskontroloval hardware - ten by mal byť naviazaný na licenciu nie? (teda doteraz som bol v tom že áno)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.07.2011 21:56

windows sformatovat cez Gparrd :lol: a viež aspoň čo sa robý pri inštalacii windowsu? kúp si legalny windows alebo si požiadaj servis o recovery medium na tvoj notebook, kradnutí software sa tu nerieši a ani rady jak na to piratskej verzii windowsu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Legalny windows - nelegalny

Registrovaný: 27.09.07
Prihlásený: 19.11.21
Príspevky: 373
Témy: 14
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 09.07.2011 22:48

Ešte by sa dalo zavolať na HP support a oni ti pošlú DVD s Win7 zadarmo. Ja som tak spravil a do týždňa som mal 2 x DVD (ovládače + Win) zadara doma.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Legalny windows - nelegalny

Registrovaný: 02.03.08
Prihlásený: 25.06.23
Príspevky: 128
Témy: 31
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.07.2011 10:37

hornak píše:
windows sformatovat cez Gparrd :lol: a viež aspoň čo sa robý pri inštalacii windowsu? kúp si legalny windows alebo si požiadaj servis o recovery medium na tvoj notebook, kradnutí software sa tu nerieši a ani rady jak na to piratskej verzii windowsu


prečítaj si všetky príspevky nie posledný, lebo si zrejme nepochopil o čom sa tu bavíme (teda o kradnutí softwaru už vôbec nie). Inak ten gparted je podľa mňa veľmi účinna pomôcka, ale to je asi vec názoru.

petocervik píše:
Ešte by sa dalo zavolať na HP support a oni ti pošlú DVD s Win7 zadarmo. Ja som tak spravil a do týždňa som mal 2 x DVD (ovládače + Win) zadara doma.


to je tiež možnosť, ale príliš zdĺhavá. Stiahol som original windows neupravený (ENG) (a toto asi kradnutie softu nebude pretože užívam original win 7, ktorý som si zakúpil), hodil som tam serial ktorý mám pri booku a všetko pekne zobralo. A teraz už len slovenčinu doriešiť a nemyslím že by s tým mal byť problém. Drivery vyriešim cez superovladač alebo podobný soft.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.07.2011 12:18

Didaktik_Si píše:
prečítaj si všetky príspevky nie posledný, lebo si zrejme nepochopil o čom sa tu bavíme (teda o kradnutí softwaru už vôbec nie). Inak ten gparted je podľa mňa veľmi účinna pomôcka, ale to je asi vec názoru.

to je tiež možnosť, ale príliš zdĺhavá. Stiahol som original windows neupravený (ENG) (a toto asi kradnutie softu nebude pretože užívam original win 7, ktorý som si zakúpil), hodil som tam serial ktorý mám pri booku a všetko pekne zobralo. A teraz už len slovenčinu doriešiť a nemyslím že by s tým mal byť problém. Drivery vyriešim cez superovladač alebo podobný soft.

Keby si priatelko netlapal blbosti ked si sa tu pochvalil cracknutím windowsom, je to piractvo a zlodejina, keby si vedel že vo windowse počas inštalacie dojdeš do spravi diskov kde sa da použit format oddielov, a ešte je tam aj píkazoví riadok v ktorom sa dajú vytvarat oddiely a ako aj formatovat, potom ti je gepart uplne zbytočný lebo stratil na vyzname


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows 7 nelegalny

v Operačné systémy Microsoft

12

7820

31.05.2010 0:04

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Legálny windows ?

v Operačné systémy Microsoft

10

959

07.02.2012 17:53

hornak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Legálný windows

v Operačné systémy Microsoft

5

305

12.02.2015 11:45

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 7 raz za cas nelegalny

v Operačné systémy Microsoft

8

2120

31.05.2011 19:58

Krasty1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bude windows legálny aj nadalej?

v Operačné systémy Microsoft

15

896

20.03.2009 13:57

yterbium Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Legalny download Windows 8 ISO

v Operačné systémy Microsoft

2

2335

18.08.2013 1:44

nBXXL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mam NB HP 550 s original Windows Vista alebo nelegalny W 7??

v Operačné systémy Microsoft

9

909

04.11.2010 19:03

satanik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nelegálny Win spomaľuje PC?

v Operačné systémy Microsoft

6

416

03.01.2014 10:57

focko Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. nelegalny software vo firemnom PC

v Obchody, reklamácie a právo

21

1612

27.08.2010 17:15

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win 7 z MSDN - nelegálny?

v Operačné systémy Microsoft

7

1010

21.05.2010 17:11

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Legálny Windows7.

v Operačné systémy Microsoft

8

1052

18.02.2013 16:58

Slávka Martonová Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Legálny? Hodne lacný Wi7/10

v Operačné systémy Microsoft

19

826

26.04.2016 21:58

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistit ci je system legalny (w10)

v Operačné systémy Microsoft

7

1243

17.04.2019 11:39

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: HP 6715s , WiFI, BT, ATI x1270 legalny OS VB

v Predám

5

605

25.07.2011 10:20

Mirecba32 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poškodený disk s legálnym WIN. v notebooku > nový disk > ako tam dať legalny win ?

v Operačné systémy Microsoft

6

651

27.05.2018 9:48

Mindfreak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft spojí Windows pre PC, Windows Phone a Windows pre Xbox do jedného Windows

v Novinky

8

1362

24.07.2014 21:22

mirom Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra