[ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.07.07
Prihlásený: 09.01.19
Príspevky: 327
Témy: 85 | 85
Bydlisko: Humenné
NapísalOffline : 10.01.2011 18:24 | Lazarus a Delphi

Ahojte, robil som si domacu úlohu z Delphi a robil som ju v lazarus, keďže nemám doma WIN len Linux a tak by ma zaujimalo či to v škole normálne učiteľka spustí na WINDOWSE, či s tým nebude nejaký problém


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Lazarus a Delphi

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 23.06.26
Príspevky: 1399
Témy: 10 | 10
Bydlisko: Hrinova
NapísalOffline : 10.01.2011 18:31 | Lazarus a Delphi

Sú tam nepatrné rozdiely v niektorých názvoch unitov a nejakých nastavení, čiže priamo ti to nepôjde. Ale ak iba skopíruješ funkcie a vložíš ich do projektu delphi, tak to pôjde.

Nie som si istý, ale zdá sa mi, že niekde v menu Lazarusu je možnosť konvertovať do Delphi projektu, to by vyriešilo tvoj problém, skús pohľadať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.07.07
Prihlásený: 09.01.19
Príspevky: 327
Témy: 85 | 85
Bydlisko: Humenné
Napísal autor témyOffline : 10.01.2011 18:55 | Lazarus a Delphi

Fico píše:
Sú tam nepatrné rozdiely v niektorých názvoch unitov a nejakých nastavení, čiže priamo ti to nepôjde. Ale ak iba skopíruješ funkcie a vložíš ich do projektu delphi, tak to pôjde.

Nie som si istý, ale zdá sa mi, že niekde v menu Lazarusu je možnosť konvertovať do Delphi projektu, to by vyriešilo tvoj problém, skús pohľadať.

akurát som tam našiel konvertovať projekt Delphi na Lazarus


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Lazarus a Delphi

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 23.06.26
Príspevky: 1399
Témy: 10 | 10
Bydlisko: Hrinova
NapísalOffline : 10.01.2011 19:28 | Lazarus a Delphi

Tak potom jedine ručná úprava. Skúšal som niečo nájsť na googli, ale všade je iba tebou spomínaná konverzia z Delphi na Lazarus. Skúsim sa ešte opýtať na Lazarus - IRC.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.07.07
Prihlásený: 09.01.19
Príspevky: 327
Témy: 85 | 85
Bydlisko: Humenné
Napísal autor témyOffline : 11.01.2011 18:32 | Lazarus a Delphi

Fico píše:
Tak potom jedine ručná úprava. Skúšal som niečo nájsť na googli, ale všade je iba tebou spomínaná konverzia z Delphi na Lazarus. Skúsim sa ešte opýtať na Lazarus - IRC.

No urobil som to tak, že som skopiroval procedúru z pascal kodu a dal do delphi a fungovalo to.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.03.07
Prihlásený: 28.07.16
Príspevky: 4149
Témy: 251 | 251
Bydlisko: Michalovce
NapísalOffline : 16.02.2011 17:53 | Lazarus a Delphi

nechcem zakladat novu temu, tak napisem tu.
nejaka alternativa k Delphi okrem spominaneho lazarusu? Delphi 7 (to co mame na skole) mi pod Win 7 x64 nejde. vdaka


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Lazarus a Delphi

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 23.06.26
Príspevky: 1399
Témy: 10 | 10
Bydlisko: Hrinova
NapísalOffline : 18.02.2011 9:12 | Lazarus a Delphi

O inom produkte pre Windows neviem. Ale jednoznačne Delphi je najlepšie riešenie pre vývoj v Object pascale a tvoj problém je, že staršie verzie Delphi nepodporujú vývoj pre 64-bitové stroje.

http://en.wikipedia.org/wiki/Embarcadero_Delphi
Wikipedia píše:
No native 64-bit support
Delphi creates 32-bit native applications only; it is not possible to write 64-bit native Windows applications. 32-bit Windows applications cannot use more than 4 GB of memory. Delphi cannot be used to write plug-ins for 64-bit third party applications and services, such as Windows Explorer. Delphi support for 64-bit applications has been planned for some years, but has been postponed several times. The x64 compiler preview (command-line only) is planned for the first half of 2011. According to the May 2010 roadmap a native x64 RTL/VCL/Cross-platform environment is due later (no date announced).

Ak tomu dobre rozumiem, podpora pre 64-bit je až od verzie Delphi 2011 (Delphi XE), ale ako koľko stojí táto verzia netuším.


 [ Príspevkov: 7 ] 


Lazarus a Delphi



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Delphi / Lazarus - Form fixed

v Ostatné

1

537

12.05.2014 1:02

F3RY

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

delphi zapis cisla do editu v delphi

v Ostatné

3

1212

11.05.2008 12:02

p360t

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus

v Ostatné

2

1813

03.03.2010 15:50

mathio

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus - problém

v Ostatné

8

889

22.12.2011 17:50

wiini

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

LAZARUS zaciatocnik

v Ostatné

4

1231

10.03.2010 10:51

Medo11

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus - diakritika

v Ostatné

6

915

02.01.2014 9:31

BX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus - procedúra

v Ostatné

2

925

17.02.2012 23:06

luboss8

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus - pin

v Ostatné

8

829

21.02.2017 11:41

BX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus OOP smernik

v Ostatné

0

632

30.03.2014 1:56

F3RY

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus - rotate Image

v Ostatné

3

823

12.11.2012 23:50

F3RY

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus - Symbolický odkaz

v Ostatné

0

593

08.10.2013 18:33

David22

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus - pocet pvkov pola

v Backend

5

396

30.04.2013 18:10

BX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus - ako na to

v Backend

20

1014

17.06.2015 9:43

reDo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Polia - lazarus programovanie pomoooc

v Ostatné

3

845

28.11.2012 14:00

BX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Lazarus a Win CE

v Ostatné

0

576

25.10.2012 14:26

jbakos

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

lazarus - otvorenie noveho formu

v Ostatné

4

710

20.12.2011 20:51

wiini



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF