Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 18:54

Drak:
Citácia:
jerry19 ver mi ze je lepsie mat zapaty digitalny zoom ako vypaty . ked ho das na full opticky a potom aj digitalny a odfotis nieco co je dalej tak vysledna fotka bude omnoho detailnejsia ako kebyze to odfotis len s optickym a nasledne cez pc to je jedno jak spravis vyrez.

tie kocky som myslel tak ze odfotis nieco normalne bez opt. aj digi zoomu , a ked ides spravit uz len mensy vyrez alebo len si v foto prehliadaci 2x zoomnes tuk tuk tak uz na fotkach od sony fotakou , su vyditelne kocky a to som si myslel ze uz to nove fotaky tak nemaju , ale kamarat si kupil neaky w200 ? tusim 7megac a tam je to fakt huste , prirovnam to k hre , hras csko na opengl ci software


Neviem o akych "kockach" tocis (ked uz tak stvorceky).

Ja som si na mojich fotkach ziadne nevsimol a ked si pozries recenzie na nete na cybershoty, zistis ze fotky su to perfektne, na to ze sa jedna ao maly kompakt. A ani ked je nastavena vacsia kompresia nie su fotky zle a zdaleka tam nie su ziadne kocky. Neviem co pouzivas za prehliadac a kou metodou fotky priblizujes.

Slusna recenzia DSC-W30
http://www.imaging-resource.com/PRODS/W30/W30PICS.HTM

Pozor velke obrazky:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/W30/FULLRES/W30OUTAP2.HTM
http://www.imaging-resource.com/PRODS/W30/FULLRES/W30INFH.HTM
http://www.imaging-resource.com/PRODS/W30/FULLRES/W30HOUSEWBA.HTM

No kde tu vidis nejake "kocky"?

Ked pouzijes nejaky blby prehliadac, ktory na zvacsovanie pouziva nejaky primitivny algoritmus napr. najblissi sused, tak potom moze nastat situacia ze pri priblizovani uvidis "kocky".

Pozri si aj recenzie starsich cyber-shotov (kludne aj 3megapixelovky) a ukaz mi nejaku fotku kde su "kocky". Posli link.

Kludne sa daju robkat aj vyrezy.

To ze ci odfotis nieco vzdialene na max optickom zoome a potom doma na Pc spravis vyrez a ten zvacsis na rozlisenie fotaka, je presne to iste ako ked pouzijes digitalny zoom. Naviac je to lepsie, lebo mozes spravit zoom akykolvek, nemusis zaxovat pomer stran, pouzijes urcite kvalitnejsiu metodu interpolacie ako fotak.

No a mozno tam su kocky preto ze foti na mensom rozliseni. Na 7 megapixelovej fotke by ani pri 2x priblizeni nemalo byt vidiet ziadne "kocky". ale ako vravim zalezi aj na tom akou metodou to priblizujes.

Problem ej v tom ze si raz videl fotku zo SONY fotaka s kockami a uz si sa asi ani nezaujimal o to ze fotak bol nastaveny na mensie rozlisenie a usudil si z toho ze SONY su zle fotaky a su aj tak predrazene. :)
Aj taky nazor moze niekto mat a da as utvorit na zaklade vselicoho.
Ja by som iny kompakt ako cyber-shot nebral. Ani nepozeram moc na cenu, toze usetrim par stovak, nestoji za to mat nejake divne menu na ktore niesom zvyknuty a experimentovat a dufat ze ten nejaky o par stovak lacnejsi fotak ma dobre fotky ako komapkty na ktore som zvyknuty.
Dnes je na vyber mnozstvo kompaktov od mnozstva znaciek. ale rozhodovat sa len na zaklade co najnizsej ceny a toho aby to bola nejaka nie uplne exoticka znacka mi pripada trosku od veci.

Nove kompakty od SONY s optikou od Zeiss-a su male, rychle s prijemnym a intuitivnym ovladanim a robia pekne fotky s nizkym sumom. Tym nexcem povedat ze ostatne kompakty su zle. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 19:19

ok fotky budu zajtra aj z toho co som mal davnejsie tenmal 4 mp a
co ma kamarat sony w80

http://www.trustedreviews.com/digital-c ... DSC-W80/p1

a kuk aku ma qvalitu fotky 6/10 recenzii je viac a podobne mal aj na inych strankach .

z toho by mali byt tiez zajtra . defaultna hodnota fotaku , nafotim nieco a budes videt kocky , potom skusim tam najst nieco to jpeg standart a tak co shark spominal..

a ece ti dokazem ze fotka s digitalnym zoomom je lepsa nez vyrez bez digitalneho zoomu , rozumis co hovorim :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2008 19:23

No tu su fotky z toho tvojho fotaka. (DSC-W80 7,2Mpixels)

Pozor velke:
http://www.trustedreviews.com/images/article/inline/6349-SonyW80detailfull.jpg
http://www.trustedreviews.com/images/article/inline/6349-SonyW80widefull.jpg
http://www.trustedreviews.com/images/article/inline/6349-SonyW80telefull.jpg

Co je na nich zle ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 19:24

edit neisol ece som zabudol dotat, ze na tvojom fotaku to nevidim to mas pravdu , ja som mal totiz za zivot 2 sony a robili kocky . a ked si kupil kamarat sony tak som bol zvedavy ci to uz maju vyriesene ale kocky boli poradne .

no tak neni su tam co ti povim :D ja ti dam fotky zajtra z jeho sony default nastavenia. :D ale to bude software :D .

a naco tam davas ze Pozor velke ? : xDDDDDDD

// inac ja viem tes som si stahol fotky , aj ten najnovsy w200 12mp , je to openGL :lol: sak skusim ece zajtra s toho w80 aj ten co som mal 4 mp


Naposledy upravil piskvorko dňa 18.02.2008 19:29, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2008 19:29

A si si isty ze nemas kocky na sklax v okuliaroch, alebo to nie je problem PC, resp softu ktory pouzivas ?

Ja som nevidel v ziadnej recenzii na digital od SONY v ukazkovych fotkach ani s optickym zomom ani s bleskom ani vo fotkax v rezime makro ani v ziadnych ziadne kocky (digitalny zoom si nevsimam, kazdy normalny fotograf to ma vypnute a je to dobre len ako reklamny tah nalepit na fotak nalepklu ze 24x digital zoom).

No tak ked tam su a ked vies aky fotak ich robka tak proste daj link na recenziu, alebo len napis nazovfotaka ja si to uz najdem a rad sa pozriem na tie kocky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 19:31

nemozem lebo ty najdes recenziu de nebudu tie kocky :D ale ja ti dam fotky zajtra z mojho predosleho sony 4mp. a terajsieho 7mp kamaratovho.

a to stym digi zoom si ece overim co je kvalitnejsie , nvm ale mne sa zda ze cez ten digi je tam vatsia kvalita


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2008 19:33

No sak ja sa nehadam. Ked dakto nevie fotit, nastavi si blbosti, kludne moze dostat fotku ktora ma kocky. :)
Staci napr nastavit nizsie trozlisenie a potom je jedno ze je fotak 7 megapixel, bude fotit fotky s mensim a teda budu viditelne kocky.

Ale kludne posli foto, ja si s EXIFu zistim ze ako to bolo fotene a ti napisem ked tam budu kocky ze preco su tam.

Tam neni co overovat, keby si vedel ako to pracuje, xapal by si ze ako to je a preco to tak je. Proste furt je na PC lepsie fotky zmensovat orezavat a vytvarat zoom a najlepsie je vsetko robkat na PC a fotit len do RAWu, pretoze votak nema taky vykonny processor atd a teda pouziva primitivne sposoby na interpolaciu a dalsie veci aby to trvalo kratko.
Je jasne ze ked mas napr fotku 7megapixel a zmensis ju priamo vo fotaku na polovicne rozlisenie, dostanes fotku menej kvalitnu a bude zaberat viac miesta ako ked to spravis vo Photoshope.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 19:38

nj je to pravada ,kamarat mi hovori ze nastavmi ho :D ale ja sa vtommenu nevyznam , na tom w80 ne a ne zapat digitalny zoom , nevim ani de sa to da . takze je mozne ze je asi na prd nastaveny .

ten sony predtym co som mal to mi otec nastavil a konec vac ma nazajimalo a fotil som lenze postupne z fór a tak ma to zacaalo viac "bavit " a ked som mal neaky novy fotak tak som sa snazil si ho nastavit co NAJ. ale stabilizator to ma fakt husty ten w80 .

zajtra budu 100% fotky z stareho sony asiaj z kamaradovho + overenie opicky vs digital


Naposledy upravil piskvorko dňa 18.02.2008 19:40, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2008 19:40

Pozri ja pisem ze DSC-W30 je dobry fotak a ze som s nim spokojny. Preto ze poznam presne funkciu kazdej polozky v kazdom menu a viem co ktora robi a mam s nim nafotenych stovky fotiek.

Nastavit NAJ, to neviem ako sa da. Kazda situacia kazde prostredie a svetelne podmienky si vyzaduju ine nastavenie. Nemozes predsa fotit vnoci s ISO100 bez stativu po stojacky a potom sa stazovat ze su rozmazane fotky. Alebo fotit na ISO1000 furt aby neboli rozmazane fotky a potom sa ztazovat ze fotak ma velky sum. :) Vyrobcovia sa snazia co najviac ulahcit fotenie na kompaktoch aby kazdy laik mohol fotit sposobom zoberem do ruky a mackam spust (a mozno ani neviem ze spuist ma 2 polohy). Ale stale je aj na komaktoch mnozstvo rezimov (plaz sneh portret atd.) Uz to je velke ulahcenie, viem ze xcem fotit portret, prepnem na portret a fotim, nemusim nic dalsie riesit, ale spravit fotak, co cita myslienky a vidi ze ci fotim deti alebo krajinu to je trosku moc.

Nedovilim si pisat ze nejaky fotak robi kocky, ked neovladam zakladne veci.


Naposledy upravil Jerry19 dňa 18.02.2008 19:49, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 19:48

no J som si dovolil zo skusenosti predtym + kamaratov , ja som videl fotky z jeho w80 a mne to stacilo , ok zabdal som recenziu vidim ze to je v poho . Naj najstavit som myslel jak si spomenul ze rozlisko kvalita a ine samozrejmosti . sak ale fotak ma jako ktory priorita casu clony a tak manual , to ked si dopredu nastavis a zbadas v tme ducha tak budes pripraveny ho odfotit :D podla prostredia a tak.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2008 19:52

No ale ked vidim zlu fotku, tak si najprv pozriem EXIF zistim ako to bolo fotene a potom si urobim predstavu o tom ci spravil chybu fotograf, ci bol nevhodne nastaveny fotak, ci je blesk prilis blizko objektivu a prach vo vzduchu robi divy, ci je spina na objektive, ci je spina v objektive, alebo je to iny problem. A urcite si neurobim nazor z 3 alebo 4 blbych fotiek ze vsetky SONY fotaky su zle.

No kompakty nemusia mat ziadne take rezimy.
Napr na DSC-W30 je jedine mozne nastavit ISO. Nie je mozne nastavit fixne clonu alebo cas. No a este zalezi na to maky rezim je zvoleny.


Naposledy upravil Jerry19 dňa 18.02.2008 19:54, celkovo upravené 1

Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 19:54

Až si dořešíte ten váš OT tak počítejte s BP.







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2008 19:56

Luks:
Co mas zas za problem?
Diskutujeme, riesime problem. Co myslis tou skratkou BP ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 20:03

black point :D sak to teda daj te do kosa jak to stym metal a vsetko okolo toho , ale nelokute to

//Luks: Téma rozdělěno a uživatelé ohodnoceni.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyrobca grafik vs kvalita

v nVidia grafické karty

17

901

31.10.2007 11:54

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kvalita zvuku MP3 vs OGG format

v Audio programy

5

540

03.03.2013 23:56

majso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kvalita zvuku integrovaná vs pcie cez optiku.

v Zvuk

11

295

27.01.2022 19:50

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC Sensation XE vs Iphone 5 - Kvalita hudby?

v Ostatné

2

383

24.09.2011 11:11

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook [VŠ, kvalita, strih videa, fotky, cca 1000€]

v Notebooky a netbooky

7

1653

26.08.2010 8:53

danix64 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejlepsi program na upravu fotek

v Ostatné programy

21

91822

23.04.2011 8:22

Cako_SK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stáhnutí všech obrázků/fotek ze stránky

v Sieťové a internetové programy

3

578

22.02.2007 7:26

playmaker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mistni uzivatele a skupiny - nefunkcne

v Operačné systémy Microsoft

0

364

25.03.2009 11:02

tre-SKA Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Studie: Uživatelé Internet Exploreru mají nižší IQ

v Novinky

27

1131

03.08.2011 14:34

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Monstrózní chladič pro náročné uživatele Alpenföhn K2

v Novinky

3

480

04.10.2011 8:52

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Huawei kvalita

v Mobilné zariadenia

18

951

09.05.2016 17:45

eon5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kvalita obrázku

v Ostatné

2

1565

20.03.2007 6:43

p360t Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kvalita RAM

v Pamäte

18

1275

22.11.2007 18:02

homerko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prestigio Kvalita ???

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

73

3922

25.05.2011 15:17

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kvalita fotiek

v Voľný čas a hobby

24

2052

02.05.2019 19:47

rybicka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kvalita znaciek

v Mobilné zariadenia

7

564

24.01.2011 18:26

kamikadzeee Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra