Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 41 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 4:07

Zdravim vás,bude to toho trocha viac s cim potrebujem poradit,ale verim ze nejaka dobra dusa sa najde ochotna pomoct.
Chcem si kupit do izby TV Plazmu,zrejme FULL HD a chcel som velkost 42´,lenze problem je ten ze pozorovacia vzdialenost je mizerna 2m a par centy.A tak neviem ake to bude vzhladom na oci,a ci ma z toho hlava nebude boliet ak od toho budem 2m a behat po takej velkej obrazovke s ocami?mensiu nerad by som TV kupoval este mozno tak 37´,ale menej nie,rozdiel cien su fakt male,a preto zvazujem ci ist do toho a to ma stat zato alebo kaslat nato.Mate nejake skusenosti?(nebol som este v nejakom shope skusit sa 2m postavit od TV ale pojdem)
1.Aka by mala byt max velka TV pri pozorovacej vzdialenosti 2m?Na vzdialenost 2m je lepsia FULL HD TV alebo postaci HD reader?vyuzitie skor na prehravanie filmov bude
Podla reakcii skor ma chyta panasonic,s kvalitou obrazu plazma,na spotrebu kaslem,a kedze vzdialenost je mala preto aj skor asi FULL HD.Planujem pozriet natom nejake HD-FULL HD FILMY.Dalsia vec je ta chcel by som ju mat prepojenu s Pocitacom,to znamena ze filmy spustat cez Pocitac,a zvuk z filmu cez pocitacove reproduktory,mam Logitech Z-5500 5.1 + zvukovku Asus Xonar D1),Zvuk paradny za tie 330E co ma stali tie PC.repraky hraju perfektne a vyrovnaju sa aj lacnejsiemu kinu ak ho neprekrocia,zvuk a efekty su super.
2.Tymto chcem zdoraznit ze kedze chcem FULL HD filmy pustat z PC do telky,mam obavy ci moj PC nato bude vykonom stacit,menej znamy kamos po nete mi vravel ze urcite nie,mam
GPU:Athlon 64 3.0GHZ(939)
VGA:HIS X800 XL 256MB
RAM:3x512MB-Kingstom
Doteraz som pustal filmy z PC na klasickom TV Orava 55cm,to slo v pohode,nakolko asi viem ze mi zopakujete rovnaku odpoved ze to vykonom nebude stacit,chcem sa spytat ak pustim DvD filmy do tak velkej telky ci zvladne PC aspon ich?ak nie uz tie HD a FULL HD filmy.(Planujem casom aj mozno novu zostavu,ale nech viem aspon ci to zvladne tento PC aspon pustenie DvD filmov na taku 37´ az 42´ obrazovku)
3.Ako som pisal,HD/FULL HD alebo DvD filmy chcem pustat z PC,to je z HDD,nechcem kupovat ziadnu Bluray mechaniku ani prehravac k tv,obraz sa bude z PC prenasat do TV,a zvuk mi staci ak pojde z PC reproduktorov(to je podmienka !),aky kabel na toto zapojenie budem potrebovat aby kvalita bola dobra?Potrebujem vediet typ konektora na jednej aj druhej strane kabla,..zrejme asi pre toto zapojenie potrebujem DVI-HDMI kabel???(kedze ide mi len o prenos obrazu z PC do telky,zvuk mi z TV pri prehravani netreba,a z PC reproduktorov by mal ist automaticky)taktiez ma zaujima co musi pre toto moje pouzitie splnat telka aky vstup/vystup a aky vstup/vystup graficka karta kedze donej zrejme sa to bude zapajat,moze ovplyvnit kvalitu prenosu velmi dlhy kabel,aky ma byt max dlhy?
4.Pri prezerani ponuk TV som narazil na par typov co pise ze maju USB,USB 2.0Movie,ktore podporuje nejake formaty filmov a umoznuje napojenie do TV externeho HDD a prehravanie filmov,predpokladam ze to je vyuzitelne pre toho kto priklad nechce alebo nemoze spustat HD/FULL HD filmy za pomoci PC(bluray mechaniky,alebo prepojenia PC s TV),alebo nechce kupovat k TV bluray prehravac,ale moze si dokupit externy HDD nan da filmy napoji do TV a moze prehravat,,,dobre vravim?????Lenze v takom pripade ak by som prehraval filmy za pomoci toho externeho HDD pripojeneho do TV za pomoci USB a neprehraval by som ich cez PC prepojeny s TV tak potrebujem v tom pripade iny typ kabla a to nie DVI-HDMI ktory prenasa iba obraz,ale potrebujem HDMI-HDMI ktory napojim od TV do PC,kedze samozrejme aj pri prehravani filmov z externeho HDD napojeneho do TV chcem aby zvuk mi siel tak isto z PC reproduktorov?....dobre vravim??
Ak mozem poprosit kazdeho ochotneho mi pomoct,nech mi odpise na kazdy z tych 4-bodov,a hlavne nech si precita vsetko co som napisal
Je tu vela podobnych temat,ale vsetky su takmer na kopyto,umna je trocha obsirny problem tak dufam ze sa niekto najde ;-)







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 7:40

Nasiel som nieco taketo, velky vyber v tej cene nemas http://www.tpd.sk/katalog/tv-a-video/pl ... tail=10928

No a o uhlopriecku sa neboj, sam panak odporuca na vzdialenost 2,5, cca 169cm uhlopriecku, takze sa ti kludne moze zdat ze je to male.
K tomu stroju, na FullHD je to chabe, HD to rozchodi. Neviem ako je to s akceleraciou cez grafiku, ak je to pri tej karte mozne, tak by to este teoreticky slo, ale v tom ti neporadim ...

A na prepojenie ti bude stacit HDMI co ale mozno na tej karte nenajdes (necital som to cele) alebo DVI (kedze repro bude z PC) co naopak urcite najdes :)

no a to na aku uhlopriecku to budes pustat neries, DVD spustis, HD(720p) by si mal tiez s fullHD(1080p) to bude horsie, ja na E5200 to sice spustim v pohode, ale vytazenie je uz dost vysoke ... BTW: ako si tu telku(55" CRT) prepajal s notebookom ? Tie filmy na tej telke boli HD ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 9:24

problém nastáva ten, ak chceš plazmu používať ako normálny monitor... ak iba na filmy tak je to v pohode ale plazme škodí statický obraz a priprav sa na nenávratné vypaľovanie obrazu... plazma sama o sebe veľkú spotrebu nemá, priemernú má dokonca nižšiu ako LCD a je aj lacnejšia... sám mám Panasonic P37x20e a nemôžem si ju vynachváliť, pozerám na ňu z cca 2-2,5m, tá vzdialen osť je úplne fajn... ale moje odporúčanie je jasné, ak chceš TV maš primárne ako monitor k PC ber určite LCD

Ak chceš prehrávať full HD cez pc, tak si musíš kúpiť grafiku, ktorá to dokáže, ideálne nejaká 4350 AGP (predpokládam že máš AGP slot na grafiku) .. poprípade ako som prehrávanie filmov riešil ja, kúpil som si proste full HD prehrávač s 1TB diskom za 130 eur (Vestern digital elements play) a dávam si filmy z pv do tohto prehrávača... samotný televízor má v sebe Viera tools (panasonic) a dokáže prehrávať fotky a divx videa, na HD, DVD formáty zabudni ;) ale ináč to, čo ti teraz prehraje pc to ti samozrejme pôjde aj na TV, proste to prepojíš HDMI káblom (grafika musí mať výstup HDMI bez toho TV neprepojíš) a TV bude fungovať ako máš teraz monitor







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 9:34

no na prepojenie s PC ma snad vlastny monitor, 42" by bol trosku extrem, ale to vypalovanie zase taka tragedia nie je a nove plazmy sa s tym vedia vysporiadat, hoci nie na 100%







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 9:49

tragédia to nieje ak ide o klasické TV vysielanie a napríklad vypaľovanie loga televízie, s tým si plazma vie proadiť.. ale napríklad zobrazovanie pracovnej plochy a čierne pruhy pri filmoch, to je stále problém a hoc sa to snažím čo najviac eliminovať, sem tam dočasné vypálenie pozorujem :) ale to je normálne... ale k pc na internet a pod. by som ju určite nepoužíval, iba na filmy







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2011 10:50

Johnnny
1.Takze vravis ze nebude privelka taka 42´ na 2m vzdialenost?
2.Ta Akceleracia sa neda nikde zistit ci podporuje ju graficka alebo nieco take?
3.No len som chcel vediet ze ak pustim fiom z PC do telky,(zvuk ide automaticky z PC reprakov) aky mi treba v tom pripade kabel kedze ide mi len o poslanie obrazu z PC do telky,to je tusim jeden konec DVI a druhy konec kabla HDMI vsak?a v tom druhom pripade ze ak by som pustal film z pripojeneho HDD na TV tak v tom pripade potrebujem kabel na jednej strane HDMI aby bol a druha tiez HDMI kedze potrebujem z telky poslat zvuk do PC(reprakov) ne?
4.Tie filmy boli DvD,klasika kapacita okolo 4.3GB,prepajal som cez S-video ,na jednej strane ma kabel konektory co ide do TV taky ze ma styri piny a jeden cudlik nad nima druha tusim ta ista uz neviem mam ho dlho a do PC skrinky nemam dobry pristup(vyjadrujem sa jak tatar,ale v tom sa nevyznam).Takze vravis ze DvD filmy ak som spustil na tej 55cm,tak o velkost uhlupriecky nejde a kludne spustim aj na takej 42´

PS:Dalo by sa aj do 600E max,pokial by uz mal aj USB,s tym ze prehraje to vsetko
Odporucal sa tu aj tento:
http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-t ... 2U20E.html
nejaky rozdiel?







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 10:57

ako som vravel, televízory majú v sebe rádoby prehrávače, ktoré prehrajú iba základné obrázky jpg, pgn a jednoduché avi videá... to je všetko.. čo čo chceš urobiť ty že zapojíš externý HDD do telky a z neho ti prehrá všetko, také nič neexistuje, nato sú tu multimediálne prehrávače a HTPC (resp existuje ale len u veľmi drahých modeloch, myslím sony má v sebe zabudovaný aj HD prehrávač ale cena cez 1000 eur

a aj by to bolo zbytočné.. proste napojíš pc do telky a televízor funguje len ako monitor, to čo ti teraz porehrá pc to ti pôjde aj na 12" aj na 60" monitore, telke, projektore....

DVD je rozlíšenie pal tj myslím 720x480.. je jedno i to prehrávaš na mobile alebo na 60" televízore..







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2011 11:04

Cirky
Tu plazmu TV by som mal prepojenu s PC ako som vravel,ale nepouzival by som ju ako hlavne zobrazovacie zariadenie na vsetko,praca,hry,respekt...vzdy pri zapnuti PC to nie.Zapla by sa iba vtedy ak by som siel si pozriet nejaky DvD,HD,FULL HD film.
Na hry,bezne pracovne ucely,net mam LCD 19´ k PC to pouzivam aj hlavne zariadenie.
1.To znamena ze neni mat dobre pripojenu plazmu na PC,lebo je vysielany donej Staticky obraz,alebo ako si to myslel?Ako som pisal bude len na prehravanie Filmov z PC,nepojde stale pri zapnuti PC,takze taky cas tomu neuskodi nic?
2.Ako tak vidim na to USB sa vykaslem,nakolko nestoji uplne zato,tak isto aj teba sa spytam,nejde potom o velkost obrazovky,ale oto co som prehraval na PC a ako mi to slo,pokial to nesekalo nic-DvD film na PC,ani na tej orave 55cm,tak chces povedat ze nebude mi to sekat ani na tej 42´ plazme ak to prepojim,ze to nema nic spolocne s uhloprieckou?
3.Takze ak filmy budem pustat z PC,zvuk pojde z PC reprakov,obraz potrebujem dostat do TV,nato vsetko potrebujem jeden kabel a to DVI-HDMI dobre vravim?(DVI pojde do PC,a HDMI do telky)alebo naopak DVI do TV a HDMI do PC?

Johnnny,Cirky
k tomu monitoru a plazme,na bezne ucely vzdy pri zapnuti PC mam vlastny monitor 19´ LCD LG,ten sa pouziva na vsetko hry,net a prace,TV plazmu by som mal len cisto na prehravanie filmov,proste chcem pozriet DvD,HD,FULL HD film tak ju zapnem,je to vas potom v pohode alebo nie?bude skoda ak by som mal ist kvoli tomu do LCD,nakolko sa pise ze Plazmy su lepsie,no zas nechcem dokazit plazmu
PS blba otazka,ak bude plazma vypnuta tak nemusim v tom pripade odpajat aj kabel od nej k PC,zapojeny moze byt nevadi to nic?







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 11:13

1. presne tak, pri plazme ak sa dlho zobrazuje nehybný objekt (čierne pasy pri filmoch, logo nejakej televízie, pracovná plocha pc) tak sa silueta proste do obrazu vypáli a ostane tam (nie hneď ale po pol roku, roku a bude tam stále)
2. ty proste prhrávaš video, ktoré má určité rozlíšenie, tj buď full HD video s rozlíšením 1920x1080 alebo HD video 1280x720 alebo obyčajné DVD video 720x480 alebo video s ešte menším rozlíšením... o to, aby to prehralo sa stará prehrávač, v tvojom prípade počítač... ak DVD spustíš na HD monitore, bvude sa prehrávať stále v rozlíšení 720x480.. ak ho napojíš hoc aj na 30" monitor s rozlíšením 2560x1600 alebo na 60" TV s rozlíšením 1920x1080 bude sa stále prehrávať v rozlíeení 720x480... akurát na väčšej uhlopriečke vyniknú viac nedokonalosti a budeš mať väčší raster, teda väčšie pixely....
3. najlepšie by bolo mať kábel HDMI/HDMI ale predpokladám, že tvoja grafika ani HDMI výstup nemá takže DVI/HDMI a HDMI do telky







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2011 11:27

Cirky
K tomu poslednemu prispevku zareagujem:
pri prehravani filmu z PC do tej oravy 55cm,som to vzdy zapinal cez ATI nastavenia,jak su policka ze 1.hlavne zobrazovacie zariadenie a 2.vedlajsie,tam som to prepol,a obraz sa mi prepol do TV 55cm,ako plocha a vsetok ostatok,a na LCD mi zostala len priklad tapeta plochy,potom ak som dopozeral tak spat,rozlisenie do TV som mal nastavene na 800x600 alebo 1024x768,ake potom mam pustat rozlisenie do takej 42´,je to uplne jedno? a vyuzijem aj ten vacsi obraz na telke a roztiahne mi DvD film tak akoby som ho prehraval cez nie PC ale nejaky DvD prehravac?
Na monitore 19´ LCD pouzivam 1280x1024 ale to je vedlajsia nepodstatna vec,kedze sa tu riesi TV a podob.

// pridané po 12 minútach od posledného príspevku

Cirky
Aha,s tyma pasmy chapem ako myslis,ze neni dobre na plazme nieco nanej zobrazovat co sa nehybe,lenze z toho vychadza ze aj keby som pustal len nanej filmy z nejakeho bluray,ci dvd prehravaca,ze nie cez PC tak aj tak tie minimalne pasy cierne sa nanej budu zobrazovat,to uz nezachranim,(to je zapor plazmy.akurat by som tomu mohol naviac poskodit ak by som pouzival ako vravis aj ako hlavne zariadenie k PC ze zobrazujem aj plochu ktora sa nehybe a je stale rovnaka.Tak snad by potom na moje ucely len na prehravanie filmov z PC nic viac ta plazma mohla ist.
2.Da sa povedat ze mi je jasne,este jedna otazka k tomu bodu,rodicia mi maju plazmu HD reader panasonic 42´,DvD filmy prehravaju na domacom kine panasonic,samozrejme pozeraju nato z vacsej vzdialenosti aj 3m,je tam nejaky rozdiel v kvalite pri prehravani DvD filmu z PC do telky-plazmy tej mojej buducej napr,a pri prehravani DvD filmu z domaceho kina-prehravaca do ich telky plazmy?Ci v mojom pripade nebude horsia kvalita ako unich,kedze to ide cez PC?Predpokladam ze asi nie kedze vravis ze dvd ma 720x480 a viac nepusti,ich plazma je 42´,moja by bola tiez 42´ a prehravali by sme obaja rovnake DvD,obraz by mohol byt horsi len vtedy umna ak by som kupil este vacsiu ako 42´ plazmu a musel by sa este viac roztiahnut,mam v tom vsetkom pravdu?

3.Fajn,to HDMI rad by som zistil ci mam skusim pozriet prirucku manualu od grafiky,popripade pozriet nanej zozadu aky ma port?


Naposledy upravil HIISS dňa 04.01.2011 11:31, celkovo upravené 1






_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 11:29

mno, problem s roztiahnutim mat nebudes, roztiahne ti obraz uplne v pohode, pokial sa tak nestane, mas len nieco vadne nastavene v sw (prehravaci), takze tym sa netrap.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2011 11:39

Cirky,Johnnny
Takze podla vasich rad su mi uz nejake veci jasne a Vam vdacim.
Ako som pisal na to USB na telke sa vykaslem,nebudem sa nanho spoliehat,ak nahodou vyberiem taky TV ze uz bude mat USB nech ma ale nebudem nan mysliet a prehravat cez neho,budem vyberat podla kvality obrazu takze zdrojom prehravania filmov bude PC prepojeny s TV,neskor sa zrejme kupi nova zostava nejaka -vysklada,dovtedy aspon tie DvD na plazme a bezne nase chabe kanaly z anteny.
1.Co sa tyka kablu,co stoji taky DVI-HDMI kabel,potrebujem az take 3m,nevadi ak je dlhy,kvalita sa nezhorsi,aku znacku doporucite?Ten DVI-HDMI by sluzil aspon docasne ak by nahodou graficka karta nepodporovala HDMI,neskor po vymene zostavy by sa kupil HDMI-HDMI kabel,alebo aj hned po kupe TV ak by grafika ta moja stara HDMI podporovala,aj pri HDMI-HDMI by som rad pocul odporucanu znacku kabla,a ci taktiez nevadi ak je dlhsi







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 13:15

Osobne ako som vravel je tu ešte ejdna a myslím že tá najlepšia možnosť, kúpiť si proste multimediálny prehrávač k tej plazme a kašľať na prepojenie plazma pc... už len z toho hľadiska, že tie mutimediálne prehrávače sú úplne tiché, kdežto pc hučí a má aj väčšiu spotrebu (ale písal si že ti o ňu nejde takže to je jedno) Ono ak by si chcel HD filmy musel by si kúpiť aj novú grafiku, tj čiastka okolo 50 eur a aj veľký HDD na uložisko dát, to je ďalšícj 50-60 eur (za 1TB)

Pekné elegantné riešenie je tento prístroj http://datacomp.sk/wd-tv-hd-elements-pl ... 85950.html ktorý ti prhrá takmer všetko, ešte som ennašiel formát ktorý bežne používam žeby neprehral

Zas ale musel by si poriešiť prepojenie tvojích reproduktorov s týmto prehrávačom ak ich chceš využívať.. čiže tu je kameň úrazu

čo sa týka HDMI kábla je to v podstate ejdno ja som kúpil metrový obyčajný HDMI za 3 eura, 3M môže stať tak 5 eur...

http://datacomp.sk/kabel-hdmi-dvi-typ-h ... 35235.html

tu je dvi hdmi.. ak ní menchceš prenášať kvalitné 3D filmy o obrovským dátovým tokom je to šum a fuk akú značku kábla a verziu HDMI vyberieš

áno máš pravdu, tie pasy plazme škodia aj pri obyčajnom prehrávaní filmu, ja to však riešim zoomom a proste boky mi to oreže a žiadne pruhy nemám :) viac mi to vyhovuje.. to vypálenie týmto spôsobom sa však prejaví možno o niekoľko rokov ak sa na ňom nebude 20 hodín denne 7 dní v týždni pozerať stále film kde sú pruhy samozrejme ;)

čiže sumasumárum, ak chceš terajšie pc mať prepojené s plazmou ktoré ti bue schopné prehrávať to čo doteraz, tj max DVD filmy (HD ti to pravdepodobne neprehrá ale skúsiť môžeš 720p (napr na youtube či ti bude sekať), ale athlon 64 je slabotka) tak si stačí len obyčajný kábel HDMI/DVI, ak má grafika výstup hdmi tak kábel HDMI/HDMI

ak budeš chcieť full HD filmy, čo predpokládam že chcieť budeš, trebas a pozrieť po grafickej karte, ktorá full HD bude schopná akcelerovať

plazmu by som bral tú Panasonic 42" čo si dal, alebo potom keďže sa budeš pozerať s celkom blízkej vzdialenosti na nie príliš kvalitné DVD filmy (na 42" je rozdiel medzi divX resp DVD a full HD sakra vidieť) tak 37" ... ale kľudne 42", tiež na mojej plazme 37X20E je veľká nevýhoda, že sa v nej všetko odráža, čiže ak máš presvetlenú izbu, bude na nej prd vidieť :) ale to je viecmenej neduh všetkých plaziem, i keď nioektoré odrazivosť majú už zredukovanú







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2011 13:39

Cirky
Tak prepojit by som musel aj tak telku s PC akurat ze by nezasielal obraz PC ale len zvuk by siel don do reprakov ak by bol ten prehravac,ale do toho sa zatial nehrniem,ak mozem vyuzit lacnejsie riesenie,a jednak aj tak kvoli zvuku to musim prepojit ak ho chcem z mojich PC reprakov Logitech Z-5500,Externy HDD jeden mam WD 500GB,
Ten HDMI-DVI kabel je v pohode cena,3D nepotrebujem-somarina
Co sa tyka ceny a plazmy tak max 600E,a ide mi hlavne o obraz aby bol najlepsi za tie peniaze,spotreba ma az tak nesere ak je o nieco lepsia
Len co som si vsimol tak 42´plazmy FULL HD robi len panasonic,coz ma zaraza a su len 4 typy,jedneho chlapika co poznam z Ciech po nete tiez s nim o tych veciach kecam,a vravi ze slaby tiez vyber pre FULL HD 42´,jedine este mensie velkost ako 37´,alebo alternativa LCD LED TV nejaku 42´
Vravel mi ze tiez cital v casopisu ze LG robi dobre telky,neviemco natom pravdy,dal mi typ na jednu LCD LED
,no je nad limit:
http://talkive.sk/index.php?page=shop.p ... 1&vmcchk=1

Neviem ako sa rozhodnem,bud nieco z tych Panasonicov 42´ FULL HD co su okolo 500E
Alebo v mensom prevedeni plazmu 37´ nejaku ,ale tusim FULL HD niesu takze nic
Alebo LCD LED technologiu ak by sa daco naslo dobre do 600 E 42´ FULL HD ako ta LG skoro
S tou mojou grafikou,to zatial necham tak,a ak sa bude mat menit tak cela zostava,nema vyznam do toho vrazat







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 13:53

42" robi panasonic, samsung, lg, a kopec ďalších výrobcov :) ako si prieišl nato, že 42" robí len -panasonic? je to najrozšírenejšia uhlorpiečka.. ale Panasonic je napozaj na vysokej úrovni... 37" existuje u nás iba od Panasonic a to v HD ready, full HD plazmový 37" neexistuje pretože tak malé pixely sa nedajú vyrobiť







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 14:33

on myslel ze 42" FullHD robi len panak ... no ja som v tej cene tiez nic ine nenasiel ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 15:06

no panasonic sa dá považovať za leadera ;) v tejto cene naozaj konkurenciu nemá







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2011 17:26

Presne tak ako Johnnny vravy,myslel som to ze 42´ FULL HD ma len Panasonic v tejto cenovej kategorii aj to len 4 typy inac od inych znaciek nic,
A co vravite na LCD LED TV podla mna predrazena este technologiam i ked viem ze v tej cene tiez tazkom aspon 700E je potrebnych







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2011 17:32

LED LCD ti oproti plazme moc viac neponukne, obraz bude horsi, hodi sa akurat na hry, cize v PC alebo konzole ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2011 21:32

Takze co sa tyka 42´ FULL HD vidim to na vyber zatial z tych dvoch:
http://www.mall.sk/plazmove-televizory/ ... tx-p42u20e
http://www.mall.sk/plazmove-televizory/ ... tx-p42s20e

Akurat ze nemam sajnu aky je medzi nima rozdiel,ale ak tak bude minimalny
Telku by som mohol brat niekedy koncom mesiaca uz,ne uz teraz hned tak este mam na porozmyslanie

Edit:
U tej:http://www.mall.sk/plazmove-televizory/panasonic-viera-tx-p42s20e
vsimam ze hore pise FULL HD a dole napokon HD reader rozlisenie







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.01.2011 0:45

Ahojte,tak bol som minule sa pozriet v Datarte na TV a zaroven aj poradit sa.
Pozeral som na TV 42´ a skusal si predstavovat pozerat nane z 2m aj mi to pripadalo mozno vela ale aj ani nie.Pri 37´ mi to bolo take akuratne,aj pri predstave aku mam malu izbu.
Pytal som sa predavajuceho co by mi poradil,oboznamil som ho so svojima poziadavkami ze planujem plazmu 42´,panasonic a full hd,a ze mam 2m vzdialenost,tak povedal ze 2m je uz trocha malo na tak velku obrazovku(ze budem si namahat oci),odporucal mi jednoznacne panasonic,a pri 42´ plazmu.Spominal mi aj rozdielciernej farby u jednotlivych typoch plaziem ak su vypnute aj ukazal,na niektorych bola obrazovka hneda po vypnuti ,tie lepsie cierna.
Povedal mi ze slusnym TV za dobrym peniaz tento:
http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-t ... 2S20E.html uz aj s 3r.zarukou

A medzi lepsi tzv spicku poveruje tento:
http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-t ... 2G20E.html

Do uvahy prichadza len ten TX-P42S20E,ten druhy uz je nad moj limit,no neviem,aky mate nan nazor,nekde som cital ze nema moc najostrejsi obraz?no chce to viac nazorov

Zacal som uvazovat aj o 37´TV ale to uz skor asi najlepsie LCD a FULL HD,v tom nemam opat sajnu ktory typ by bol najlepsi z pohladu obrazu atd?Opakujem mam v plane zatial zo zaciatku pozerat DvD filmy,neskor prejst na HD az FULL HD,ale nech to ma uz FULL HD pre buducnost
Ak mi schvalujete ze pri 37´ je uz lepsia LCD,tak poprosil by som od Vás typ na nejaku dobru telku 37´.LCD FULL HD,splatkovy predaj cez quatro a podobne je bez navysenia tak mam uz pomalicky v plane zobrat nieco dakujem







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Online

Správca fóra
Správca fóra
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13258
Témy: 420
Bydlisko: Myjava
Príspevok NapísalOnline : 12.01.2011 1:00

az sa cudujem,obvykle predavaci v Datart/Nay radia predrazene nezmysly, len aby sa zbavili skladovych zasob, ale tentokrat si zrejme natrafil na fakt rozumneho cloveka a poradil ti velmi dobre.

Ci uz zoberies jeden alebo druhy, obidve budu skvele volby a urcite neolutujes. Ten obraz oproti LCD bude 100krat lepsi, aj odozva, aj farby, aj tlmenie zleho signalu kablovky.







_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.01.2011 1:18

ac.milan
No vyzeral byt taky mily,ukecany ,sam vravel ze ma doma plazmu 42´ a je ako taky fanda plaziem,stale ak vysvetloval mi pripadalo akoby mi sepkal :D
Co hovoris potom na tu vzdialenost 2m oproti 42´ plazme pri sledovani markizy cez antenu,a cslink?
Isiel by som do tej plazmy PANASONIC TX-P42S20E,len sa bojim ze ten obraz bude pri 2m nekvalitny pri antene,akurat sa mi nanej nepaci ta karbnova potlac na podstavci aj na rame zospodu TV,inac cena je fajn
Este by ma zaujimal tvoj nazor na LCD 37´ nejaku FULL HD,ci bude lepsi obraz kvalitnejsi oproti takej plazme 42 FULL HD ak zrovnam obe pri sledovani markizy a mojich podmienkach 2m? diky
Da sa povedat ze ide mi o radu co je lepsie ci:

LCD 37´FULL HD PANASONIC TX-L37S20E
http://www.datart.sk/katalog/LCD-televi ... 7S20E.html

alebo
Plazma 42´ FULL HD PANASONIC-TX-P42S20E
http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-t ... 2S20E.html

Co je lepsie v kvalite obrazu vzhladom na moju vzdialenost 2m pri antene a dvd ci HD az FULL HD filmoch,a co sa oplati viac vzhladom na mali rozdiel ceny,pomer cena/vykon dakujem







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.09
Prihlásený: 03.03.19
Príspevky: 86
Témy: 21
Bydlisko: Voderady
Príspevok NapísalOffline : 12.01.2011 18:16

ja mám doma PANASONIC TX-P50S20E a môžem len odporučitť ;)







_________________
CPU:Intel Core 2 duo E4500, 2200 MHz(11x200) BOX 775 2mb, MB:Asus p5l-vm 1394, RAM:2x1GB, HDD:320GB, GPU:ASUS EAH5750 Formula,LED monitor Benq G920WL ,HDD: SAMSUNGHD321KJ 320GB, OS: Win 7 HP, Zdroj: Seasonic 400W.
Online

Správca fóra
Správca fóra
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13258
Témy: 420
Bydlisko: Myjava
Príspevok NapísalOnline : 12.01.2011 19:36

moj nazor je moj subjektivny nazor a nemusi sa zhodovat so vseobecnym odporucanim ani s vacsinou ludi, ale ked chces moj nazor, tak ti poviem, ze aj keby som mal pozerat na TV iba z 2m vzdialenosti, bral by som velkost 42".

Neskor budes mat mozno vacsiu izbu takze ja som za vacsiu uhlopriecku, kvalita obrazu bude rovnaka







_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.01.2011 21:22

Oci namahas akurat vtedy ak sa nemas cely TV v zornom poli, co ale podla mna pri 42" z 2m nie je problem. My mame 42" Panaka, sice na 3,5m, ale aj 50" by mne osobne prislo malo, 42" je uz na dalekohlad ...

Ked tak rozmyslam, znamy ma tiez 42 Panaka a ta vzdialenost bude nieco okolo 2 - 2,5m a nevidim v tom problem, je to subjektivne, ale siel by som do toho ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.01.2011 22:50

Vdaka chlapy,ja som vdacny za kazdu radu a vobec nevravim ze niekto mi tu nuti svoj nazor,to je v pohode,ak sme pri tom este tak je nejaky vacsi rozdiel v kvalite obrazu medzi:
http://www.mall.sk/plazmove-televizory/ ... tx-p42s20e
a
http://www.mall.sk/plazmove-televizory/ ... tx-p42g20e

Ktora sa viac vyplati? Ci ma vyznam ist do tej druhej G-ckovej rady ak je tam rozdiel da sa povedat aj 200E?
Mimochodom dnes mi prisla ponuka na Plazmu 42 Samsung
http://www.mall.sk/plazmove-televizory/samsung-ps42c430
Vyhrali ju znamy na nejakom vecierku,a stoji im uplne nova nepouzivana zabalena doma a chcu ju predat,kedze maju uz doma 2 LCD,cenu este neviem,ale keby bola tych 300E dajme tomu,oplati sa donej ist?rozdiel je v tom ze je to HD ready,kvalita obrazu neviem,

Dufam ze Vás neobtazujem...viac uz nebudem potrebovat sa pytat ;-)







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.01.2011 23:32

no napr to g ma pripojenie na net, podla mna sa to moze hodit, rozdiel v kvalite obrazu neviem. Co sa tyka Samsungu, su na tom kus horsie, tiez maju dost problem s vypalovanim, ale to HD ready by mi celkom vadilo a 2m je to pozorovatelne. Ale zase 300eur nie je najhorsia cena ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 17.11.08
Prihlásený: 13.02.20
Príspevky: 85
Témy: 14
Bydlisko: Košice okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.01.2011 23:57

Tak s tym netom neviem ako to je,ocom to je a s cim suvisi net u telkoch,ale asi moc to nevyuzijem,moc do telky sa vrazat neoplati nakolko technologia ide moc dopredu,a skoro 200E je uz peniaz...takze asi zostavam u tej S-kovej rady...







_________________
MB:Asus P8P67 B3 (1155),CPU:Intel® Core i5-2500K,CPU Chladič:Coolink Corator DS,VGA:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti 1GB DDR5 ,ZVUK: Asus XONAR D1<<optika>>Logitech Z-5500 5+1,RAM:DDRAM3 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 (KHX1600C9D3K2/4GX) XMP,PSU:Corsair CMPSU-650TXEU 650W,HDD:WD 1TB Serial ATA III WD10EALX + Exter-HDD 3.5 WD 500GB,DvD-RW:Samsung DVD-RW SH-S223C
CASE:CoolerMaster Dominator II 692 Black,,MOUSE: Razer Copperhead Blue,Keyboard:Logitech G-15 blue
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kupa plazmy 37´-42´FULL HD? do 550E,prepojena s PC

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2011 7:33

v podstate tam mas Skype, Youtube a mozno sa an tom da aj plnohodnotne surfovat, no to neviem. Inak co som sa doital, G20 je novsi a kvalitnejsi panel, obrazovo rovnako kvalitny ako su vyssie rady ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 41 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 37'' Samsung Full HD - HD Ready

v Monitory, televízory a projektory

4

685

03.05.2011 12:13

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kúpa LED/LCD/Plazmy

v Monitory, televízory a projektory

4

1360

31.08.2010 9:31

neutroN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. FULL HD Projektor + Plátno vs FULL HD TV

v Ostatné

7

547

18.11.2012 21:59

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HD,Full HD,HDMI, HD ready aky je medzi tymto rozdiel

v Monitory, televízory a projektory

14

9971

07.08.2009 22:26

piskvorko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Full HD Monitor k HD Ready (15,6") Notebooku

v Monitory, televízory a projektory

2

576

10.02.2012 22:19

Pavolko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: HD 5850, LCD Full HD, Blue Storm II,Lancool K-58,chladice

v Predám

9

829

17.09.2012 22:27

Figio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Full HD film Free HD TV

v nVidia grafické karty

6

382

24.02.2017 22:46

M_i_s_o Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HD ready vs full HD TV

v Monitory, televízory a projektory

8

1475

15.08.2011 0:25

romanko151 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Full HD a HD ready

v TV

11

842

30.07.2010 17:39

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HD 3000 vs. full HD

v ATI/AMD grafické karty

2

503

05.03.2011 19:49

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Full HD vs. HD+ vs. HD na GF GT555m

v nVidia grafické karty

4

883

04.12.2011 14:50

Párek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. FULL HD

v Video programy

9

1223

22.10.2009 22:10

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. full hd monitor

v Monitory, televízory a projektory

8

707

21.07.2011 19:27

zeto750 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Full HD kamera

v Ostatné

5

665

03.09.2011 11:23

R3Z0R Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Full HD rozdiel

v Monitory, televízory a projektory

19

1661

20.12.2009 1:24

armyk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. gtx460 full hd

v nVidia grafické karty

1

282

30.09.2014 16:38

steelersfan Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra