Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ktorá kniha o SEO?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2010 19:37

Ahojte. Chcem si kúpiť knihu o SEO a rozhodujem sa medzi touto

http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... edavacich/

a touto

http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... esionalne/

Webu a celkovo programovaniu sa chcem venovať na vysokej úrovni (tvrdo na tom makám, niekedy dokonca kamarátov pošlem preč, ale to len niekedy, aby si niekto ešte o mne nemyslel, že som kariérista :-) ) a už dlhšiu dobu by ma veľmi zaujímalo, ako... no... poviem to rovno tak ako to je, keďže nepoznám pretvárku, ako spraviť tlačenku do internetových vyhľadávačov, odtiaľ-potiaľ samozrejme, keďže keď som sa zaviazal keď som sa začal pred rokmi učiť prograovať, že svoje znalosti nikdy nezneužijem. :-)

No a rozhodujem sa medzi týmito dvoma uvedenými knihami. Alebo poznáte lepšiu? Prosím o radu.

Ďakujem.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ktorá kniha o SEO?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2010 20:05

Ani jednu. Tá kniha SEO v php - tú keď som videl prvýkrát, tak som si povedal, že niekto chce veľmi zbohatnúť na tom, to rovno mohol vydať knihu "SEO v potravinárstve, ako zlepšiť pozíciu Google použitím správneho cesta".

Chceš nejakú knihu, z ktorej sa dozvieš základy?
Stiahni si túto: http://seo.jasminka.cz/ (je to legálne, autor to uvoľnil)
Chceš sa dozvedieť viac? Tam ti kniha nepomôže, skús rôzne internetové zdroje, zo slovenských spomeniem napr. seochat.sk.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ktorá kniha o SEO?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.04.2010 20:28

Hmm, mám z edície programmer to programmer knihu PHP, Apache, MySQL s podtitulom vytvárame webové aplikácie a páči sa mi, naozaj veľa som sa z nej naučil, skoro celú ju viem pomaly naspamäť. Trochu ma prekvapil tvoj názor. A čo tá druhá, čo by si povedal na ňu?

Základy, ako pracujú internetové vyhľadávače čiastočne poznám, lebo práve čítam knihu Google Story, ale určite chcem vidieť zdrojový kód.

Rozmýšľam, že tú, ktorú si navrhol, si vytlačím a dám si zviazať. Díky inak.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ktorá kniha o SEO?

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2010 21:43

shaggy píše:
...SEO v php - tú keď som videl prvýkrát, tak som si povedal, že niekto chce veľmi zbohatnúť na tom, to rovno mohol vydať knihu "SEO v potravinárstve, ako zlepšiť pozíciu Google použitím správneho cesta"...

Prepac Shaggy ale opat s tebou nesuhlasim. Ja tu knihu mam a aj som ju celu precital. Zajimalo by ma na zaklade coho hodnotis knihu ktorej si nevidel ani obsah.

Odpoved na povodnu otazku: Mam obe knihy. SEO v PHP je kniha skor o tom ako sa da okrem standardnych optimalizacnych krokov vylepsit pozicia vo vyhladavacoch inymi sposobmi resp. o tom ako nejake veci funguju na pozadi. Ja tam napriklad presne popisane ako funguje vytvaranie SEF URL pomocou mode rewrite, ako funguju RSS a ako pomahaju pri SEO a mnoho ineho. Netvrdim ze ta kniha je cela k veci ale nasiel som tam dost uzitocnych tipov. Kazdopadne to neni knoha ktorou by si mal pri SEO zacinat.


Druha kniha je uz viac o tych tradicnych krokoch, viac menej ako viest celu optimalizacnu kampan a podobne.

Osobne ti ale odporucam ebook co ti posielal Shaggy.. to je prva kniha o SEO ktoru som cital ja (dovtedy ona v ceskoslovensku nebola) a vychadzal som z nej pri pisani svojej bakalarky. V tej knihe su velmi dobre popisane hlavne niektore principy a pri SEO je lepsie pochopit principy ako sa naucit co mas spravit a hotovo. Popripade ak budes chciet napis mi mail a poslem ti moju diplomku, mozno tiez troska pomoze.







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ktorá kniha o SEO?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2010 21:44

Tú knihu o programovaní mám aj ja, ale naozaj netuší, čo má spoločné PHP a SEO... tá kniha ťa o SEO naučí asi toľko, ako kniha o htaccess a SEO... možno okrajovo to s tým súvisí, ale ak si niekto myslí, že to je gro optimalizácie, tak je asi mimo.

A tá druhá kniha - tiež mi príde zbytočná, pozrel som si vybrané kapitoly, moc ma neoslovili.

edit:
Ezekiell - čo mi dáva právo hodnotiť tú knihu? Tak za prvé, obsah som videl, je na webe Cpressu. A kniha, ktorá tvrdí, že "(WYSIWYG) mají sklony generovat kód HTML prolezlý přímo vloženým kódem CSS. To z hlediska optimalizace pro vyhladávače neni vubec dobré..." nie je pre mňa dobrá.
Prečo? Lebo to so SEO nesúvisí.
Odborník na SEO je pre mňa viac odborník z oblasti marketingu, ako programátor. Ak sa chceš o optimalizácií naučiť, túto knihu nevyužiješ. A ak si v tom dobrý, túto knihu nepotrebuješ, lebo nerobíš programátora.


Naposledy upravil shaggy dňa 06.04.2010 22:27, celkovo upravené 2






_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ktorá kniha o SEO?

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 06.04.2010 22:26

No potom ozaj netusim co pre teba znamena SEO.. Zakladne rozdelenie optimalizacnych faktoroch je na on-page a off-page faktory. Tie on-page su okrem vyberu klucovych slov vsetky zamerane na to ako pisat a upravovat kod stranky. Nechajme to ale tak. Ako uz som v nejakych prispevkoch pisal SEO sa neda naucit a je to skor o tom kto si co s toho odnesie. Preto nechajme na ostatnych nech si precitaju co uznaju za vhodne a vytvoria si vlastny nazor.







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ktorá kniha o SEO?

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2010 0:21

Toto je taka tema znova.. Na SEO sa da hadat nekonecne dlho, pretoze vsetko su to len teorie ...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ktorá kniha o SEO?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.04.2010 9:32

Dkujem Vám za Vaše odpovede. Aspoň viem, ako sa mám zatiaľ zhruba zorientovať. Vytlačil som si tú knižku Optimalizace pro vyhledávače - SEO a idem si ju dať zviazať. :-)







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha zadarmo: Optimalizácia pre vyhľadávače - SEO

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

2938

04.07.2006 2:02

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha ktora je lepsia

v Delphi, Visual Basic

5

728

27.10.2009 15:58

Wpegb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/V: Kniha AdobePhotoshopCS - Kniha Plna Triku

v Predám

4

598

30.04.2013 8:19

pajros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. phpBB SEO

v Redakčné systémy

4

1012

10.07.2008 14:53

Owen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. seo funkcia

v PHP, ASP

3

509

11.08.2012 23:33

DeeJay3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dobré SEO?

v Internetový marketing, SEO, reklama

9

1283

26.09.2008 18:19

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Seo optimalizácia

v Internetový marketing, SEO, reklama

1

596

15.01.2017 11:01

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. seo mod

v Redakčné systémy

2

730

11.10.2007 14:53

myshoz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Galéria + seo

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

962

02.12.2007 15:35

festersvk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SEO - výskum

v Krčma

5

633

21.01.2012 9:51

quetinka4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Redizajn - SEO

v Ostatné

1

437

29.07.2017 20:02

scart35 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Seo nastroje

v Ostatné

5

669

05.09.2010 12:22

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SEO & copywriting

v Ponuka práce

0

423

05.03.2012 17:26

DeiForm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc zo SEO

v Internetový marketing, SEO, reklama

17

2163

09.10.2016 14:16

F3RY Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SEO odkazova lista ?

v Internetový marketing, SEO, reklama

1

614

09.03.2011 7:14

voo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SEO name generator

v Internetový marketing, SEO, reklama

5

1487

09.05.2007 18:54

zero0x Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra