Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 107 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.05.2006 2:34

rasputin píše:
sa ospravdlnujem, to som troska doplietol mal som na mysli hurikan a nie tsunami :oops:

no ano vedel o tom, vedel o tom vpodstate cely svet. bolo to v spravach cca 2 tyzdne predtym ako udrel, ale nechapem co ma s tym co Bush spolocne?







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 6:52

tak hej, v spravach bolo ze "ludia blizi sa hurikan" nieco v takom zmysle. Nedavno ale TV stanice zverejnili istu nahravku, ako Bush komunikuje s odbornikmi a ti mu radi evakuovat iste oblasti, ale on jasne povedal ze NIE. To len tolko k tej informovanosti co si spominal ze aka bola volakedy ze sa vsetko tajilo, a tak isto to je aj uz spominanim WTC, tiez o tom vedel, t.j. sa dalo tomu predist, minimalne znizit straty na zivotoch. Lenze jemu skor islo/ide o to, aby sa vyvovala taka situacia a potom mal zamienku zacat pindat do inychh statov. Tak ako nabehol do Iraku a velmi si teraz mysli ze po jeho invazii a zvrhnuti Saddamovej vlady sa budu mat ako vo vaticke. Alebo ako velmi chce dosiahnut aby sa irak, korea vzdala jadroveho programu, on zato vie co robi, chce mat jediny vlastny jadrovy program, este ze by to skusil povedat tak rusom, mno neviem co by mu nato taky Putin povedal, ten by mu rovno asi poslal jednu vzduchom chladenu.







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.05.2006 7:44

rasputin píše:
tak hej, v spravach bolo ze "ludia blizi sa hurikan" nieco v takom zmysle. Nedavno ale TV stanice zverejnili istu nahravku, ako Bush komunikuje s odbornikmi a ti mu radi evakuovat iste oblasti, ale on jasne povedal ze NIE. To len tolko k tej informovanosti co si spominal ze aka bola volakedy ze sa vsetko tajilo, a tak isto to je aj uz spominanim WTC, tiez o tom vedel, t.j. sa dalo tomu predist, minimalne znizit straty na zivotoch. Lenze jemu skor islo/ide o to, aby sa vyvovala taka situacia a potom mal zamienku zacat pindat do inychh statov. Tak ako nabehol do Iraku a velmi si teraz mysli ze po jeho invazii a zvrhnuti Saddamovej vlady sa budu mat ako vo vaticke. Alebo ako velmi chce dosiahnut aby sa irak, korea vzdala jadroveho programu, on zato vie co robi, chce mat jediny vlastny jadrovy program, este ze by to skusil povedat tak rusom, mno neviem co by mu nato taky Putin povedal, ten by mu rovno asi poslal jednu vzduchom chladenu.

moznoze to co hovoris je pravda, moznoze nie
ale co to ma do riti co spolocne z kapitalizmom???







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 11:25

rasputin píše:
Ja viem len jedno. Za onej doby, som nikdy rodicov nepocul nieco ako "prepac, ale nato nemame". Nechcem teraz vravet ze naco som ukazal som hned mal (ale to z ineho dovodu, rodicia vedeli ze by mi to bolo na nic, ak to bola blbost).

Lebo za onej doby si nemal co kupovat. Mohol si kupovat tak potraviny (aj na tie si musel vystat niekedy par hodin pred obchodom) alebo nejaky tank, bo iba to sa na slovensku vyrabalo.
Zi tak a kupuj si iba to, co sa kupovalo za socializmu a penazi budes mat dost. Kapitalizums priniesol moznost vyssieho zivotneho standardu a kazdi si teraz mysli, ze na vine je stat, ze si ho clovek nemoze dovolit. Ked chcete viac penazi, tak viacej pracujte alebo sa viac ucte, ved vam v tom nikto nebrani :roll:

Za socializmu si hovno robil a vedel si, ze urcite dostanes plat, za ktory si si mohol kupit, akurat tak velke prd. Ludia zili od vyplaty do vyplaty a svoju situaciu nemohli vobec zmenit, alebo len velmi tazko (ked sa chce, vsetko sa da). Ci si pracoval viac alebo menej, dostal si to iste. Lenze vsetci boli spokojni, pretoze vacsina nemala nic. Ludia boli totalne stado. Presne ako u zvierat. Das mu zrat, ma kde spat, nemusi preto nic spravit a on bude ticho. Tak s tymto ste boli spokojni??? :loony: :loony:

A aka nesloboda? Za socializmu by ste nadavali iba tak doma pod perinou a nikto by sa sem neodvazil nic napisat (a ja tiez). Za kapitalizmu pachaju zlociny jednotlivci (stat nemoze zodpovedat za konanie jednotlivca), ale za socializmu zlociny robila statna moc a STB.

Ked chcete solidaritu a utopiu, tak si volte lavicu, ale nie komunistov.... :x


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 14:58

Tommy píše:
moznoze to co hovoris je pravda, moznoze nie
ale co to ma do riti co spolocne z kapitalizmom???


ja som sa len vratil k tomu ako si ty spominal ze za onej ery sa vselijake vecy tajili, tak to len na okraj, aby si si nemyslel ze teraz sa to nedeje. A dalsia vec je, ze tento thread cely nema co docinenia s kapitalizmom, len som na zaciatku spomenul ze keby musim istr volit tak by som volil co by som volil a ty si uz potom nako zrazu odbehol od temy :roll:







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 15:01

murciano píše:
Lebo za onej doby si nemal co kupovat. Mohol si kupovat tak potraviny (aj na tie si musel vystat niekedy par hodin pred obchodom) alebo nejaky tank, bo iba to sa na slovensku vyrabalo.
Zi tak a kupuj si iba to, co sa kupovalo za socializmu a penazi budes mat dost. Kapitalizums priniesol moznost vyssieho zivotneho standardu a kazdi si teraz mysli, ze na vine je stat, ze si ho clovek nemoze dovolit. Ked chcete viac penazi, tak viacej pracujte alebo sa viac ucte, ved vam v tom nikto nebrani :roll:


ty si vazne myslis, ze ked sa budes lepsie ucit, tak mas lepsie sance sa zamestnat?? Aspon teda na slovensku?? Kde zijes. Ten kto sa cielavedome uci a dobre uci, tak len preto, ze akonahle bude mat v ruke diplom tak odtialto trieli prvou kozmickou prec.







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 15:29

rasputin píše:
ty si vazne myslis, ze ked sa budes lepsie ucit, tak mas lepsie sance sa zamestnat??

Aj na slovensku je vela zahranicnych firiem, ktore uprednostnia sikovnejsich ludi, to je logicke. Ale nie ani ludi s co najvacsim poctom jedniciek, ale ludi cielavedomych, ambicioznych a sikovnych.

rasputin píše:
Ten kto sa cielavedome uci a dobre uci, tak len preto, ze akonahle bude mat v ruke diplom tak odtialto trieli prvou kozmickou prec.

A co je natom? Na zapade ti zaplatia za rovnaku cinnost viac, ak ma ktokolvek moznost vypadnut, je blbec ak ju nevyuzije







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 15:38

sak hej, ja sa nehadam, ale preco ked chces slusne zit by si musel odchadzat kvoly tomu prec?







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 15:53

rasputin píše:
sak hej, ja sa nehadam, ale preco ked chces slusne zit by si musel odchadzat kvoly tomu prec?

no pockaj, to nikto nepovedal. Ja som uviedol iba pripad zahranicnych statov, kde zarobis viac. Netvrdim ze na slovensku nemozes zarobit slusne. Ale tvrdim, ze to co tu narobili komunisti, z toho sa budeme este dlho spamatavat a este aj dnes nam to posieraju volici resp. nevolici ako ty. Alebo mi chces tvrdit, ze v statoch kde zarobis ovela viac (nemecko, anglicko, irsko, holandsko, rakusko....) vladnu komunisti, ze sa maju tak dobre? :loony:







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 16:03

nech uz volby dopadnu akokolvek, ci vyhra fico, ci meciar, tak svoje volebne progarmy tak lahko neslpnia hlavne co fico slubuje ze zvysi platy etc... lebo nikto z nich nevie, ze ako vlastne je uz slovenska repblika touto vladou rozbita zvnutra







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.05.2006 21:21

slovaci si doma volia lavicu a odchadzaju do najpravicovejsich stavov Europy ako je Irsko a Velka Britania => sprosty narod

si uvedom ze Fico zvysit platy nemoze, pretoze nemoze podnikatelovi prikazat nech da vyssi plat, a ked zvysi minimalnu mzdu tak platy pojdu este dole, pretoze nastane nezamestnanost, cim sa znizi konkurencia na trhu prace a platy pojdu este dole
proste cely jeho program a sluby prinesu na slovensko biedu

a ten priklad ze USA, to ze vlada USA ma taku moc je sposobene prave lavicovou politikou, skutocna pravicova politika by statu takuto moc nedala pretoze by stat nemal z coho, ale praveze centralna ekonomika statu takuto moc dava, komunisticky sovietsky zvez robil po svete nie take svinstva, no tie bohuzial komunisticka propaganda a stado zaslepene komunizmom akosi doteraz prehliada

slovensko bolo po druhej svetovej vojne jeden z najbohatsich statov europy a kde sme sa ocitli v roku 1989?

to ze na slovensku je teraz zle nie je koli reformam ale skor by som povedal ze koli absencii reforiem, do roku 2002 sme mali take "udrzbarske" vlady, cize tie diery narobene komunizmom pokracovali, cize z reformami sa zacalo neskoro, to mas ako z bolavym zubom, cim neskor ho zacnes vrtat tym to bude viac boliet, ale to neznamena ze ked je uz neskoro tak ho netreba vrtat vobec, preto ten zub ti moze zhnit a vypadnut







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.07.05
Prihlásený: 05.04.22
Príspevky: 1517
Témy: 90
Bydlisko: Trebišov
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2006 21:36

Tommy píše:

to ze na slovensku je teraz zle nie je koli reformam ale skor by som povedal ze koli absencii reforiem, do roku 2002 sme mali take "udrzbarske" vlady, cize tie diery narobene komunizmom pokracovali, cize z reformami sa zacalo neskoro, to mas ako z bolavym zubom, cim neskor ho zacnes vrtat tym to bude viac boliet, ale to neznamena ze ked je uz neskoro tak ho netreba vrtat vobec, preto ten zub ti moze zhnit a vypadnut


plne s tebou suhlasim. podla mna by bolo najlepsie ak by svk pokracovalo v reformach a hlavne ich zlepsovalo. nova vlada a jej sluby nam nepomozu. zase kym sa dalsi nazeru (na slovensku je to tak) tak prejdu dalsie 4 roky a mi budeme zas nadavat.







_________________
Apple MacBook Pro 13 M1 | 16GB ram | 1tb hdd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2006 11:41

rasputin píše:
ty si vazne myslis, ze ked sa budes lepsie ucit, tak mas lepsie sance sa zamestnat?? Aspon teda na slovensku?? Kde zijes. Ten kto sa cielavedome uci a dobre uci, tak len preto, ze akonahle bude mat v ruke diplom tak odtialto trieli prvou kozmickou prec.

Tak tomu ver, ze si to myslim. Uz si niekedy videl ponuku prace, kde by hladali debila, ktory nic nevie??? Ja este nie. Ked o takej vies, daj mi vediet :-D
A to ucenie som nemyslel zrovna v skole... Mozes sa ucit jazyky, urobit si nejaky certifikat, kurz a pod. Cim viac vies, tym lepsie.
Poznam vela ludi, co par rokov po vyske zarabaju velmi slusne peniaze. Takze nemusis hned utekat zo slovenska, ked chces dobre zarobit :P
A kde zijes ty?? :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2006 14:53

ide aj o to, ze CO si predstavujes pod pojmom DOBRY PLAT. Brat nedavno nastupil do HP v BA , ma nastupny plat 25 000 a pritom nemusel mat ani vysoku skolu (pricom si medzi tym robi uz druhu) hlavny doraz bol kladeny na jazyk. Imho 25 000 a kopa kopa ludi odtial odchadza za hranice, lebo 25000 sa im zda malo. Jedineho koho zatial poznam a vedl by dobre zarabat (nemoze lebo chodi este do skoly, zatial len cez prazdniny a na SLOVENSKU) je kamos co si spravil medzinarodny zvaracsky certifikat a za prazdniny (cca 3 mesiace) vie zarobit cez 180 - 190 000. ALe na druhej strane zasa vrazil 60 000 do kurzov na ten certifikat.







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2006 17:43

Citácia:
je kamos co si spravil medzinarodny zvaracsky certifikat a za prazdniny (cca 3 mesiace) vie zarobit cez 180 - 190 000. ALe na druhej strane zasa vrazil 60 000 do kurzov na ten certifikat.

Má moji poklonu. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2006 21:57

rasputin píše:
ide aj o to, ze CO si predstavujes pod pojmom DOBRY PLAT. Brat nedavno nastupil do HP v BA , ma nastupny plat 25 000 a pritom nemusel mat ani vysoku skolu (pricom si medzi tym robi uz druhu) hlavny doraz bol kladeny na jazyk. Imho 25 000 a kopa kopa ludi odtial odchadza za hranice, lebo 25000 sa im zda malo.

Ked sa niekomu zda 25000 malo, tak nech ide do zahranicia... Mne chybat nebude :P
A co je to dobry plat? To je relativne. Ten kto zaraba 8 litrov mesacne, tak pre neho je dobry plat 15 tisic... A pre mna? Nastupny plat 25 tisic by som v pohode zobral, keby tam bola realna sanca postupu. Niekede treba zacat a na zaciatok netreba mat velke oci. Ale urcite by som nechcel pri 25 tisic skoncit.
Ale zarabat 25 tisic bez vysokej je na slovensku relativne slusne.... Alebo nie??? :)

Citácia:
Jedineho koho zatial poznam a vedl by dobre zarabat (nemoze lebo chodi este do skoly, zatial len cez prazdniny a na SLOVENSKU) je kamos co si spravil medzinarodny zvaracsky certifikat a za prazdniny (cca 3 mesiace) vie zarobit cez 180 - 190 000. ALe na druhej strane zasa vrazil 60 000 do kurzov na ten certifikat.

No vidis, tak naco pindas na kapitalizmus. Sprav si aj ty a zarabaj tazke prachy ;) Len treba chciet, dat do toho prachy. Ale urcite musel dobre makat, kym to zarobil.

Btw: Tymto co si napisal, si nahodou nepoprel tuto vetu??? :D
Citácia:
ty si vazne myslis, ze ked sa budes lepsie ucit, tak mas lepsie sance sa zamestnat?? Aspon teda na slovensku?? Kde zijes.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.07.05
Prihlásený: 05.04.22
Príspevky: 1517
Témy: 90
Bydlisko: Trebišov
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2006 0:17

chlapci o platoch je zbytocne sa bavit. robil som 12-13 hodin denne 5 dni v tyzdni a zarobil som 6400 sk. to bolo minuly rok v zime. a aby som sa nezblaznil s tych velkych penazi tak som to dostal na splatky. teraz makam ako ochrankar v supermarkete a vyplatu som mal 7600 sk plus 1140 sk v stravnych listkoch. cize nejakych 8800 sk. a hned som 7000 dal za byt. toto je sialeny vychod.

to ze sa niekomu mali 25000? ja by som bol stastny ak by mi niektu tu dal 12 - 13 000. na druhej strane nemozme porovnat zivotnu uroven v blave a tu.







_________________
Apple MacBook Pro 13 M1 | 16GB ram | 1tb hdd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2006 7:57

jasne ze som tu vetu nepoprel. On ten certifikat neziskal ani tak hlavne preto ze sa nan ucil (jeho vlastne slova), on to ovladal uz viac menej zo "svojej vlastnej" praxe, vacsi problem prenho bol nan zohnat prasulky ;)







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2006 9:16

Ale tu prax asi neziskal, ked lezal doma a pozeral do stropu?? ;) Urcite chodieval makat niekde na stavby. Najskor ako brigadnik, potom sa naucil zvarat. Certifikat uz je iba papier, ktory to iba potvrdil.
Ja som nehovoril o uceni, ze si sadnes doma za stol, zoberes knihu a biflis sa blbosti.
Podobny priklad ako tvoj. Mam spoluziaka (btw: chodim na gymnazium), ktory chodieva na stavby od 14 rokov. Vtedy dostaval nejaky 40-50 korun na hodinu, bo robil iba brigadnika. Tam sa naucil robit obklady a sadrokartony a dnes dostava 120-130 korun na hodinu. Takze si vie zarobit popri skole cez vikendy celkom slusne peniaze, aj ked nema ziadny papier. A cez prazdniny, ked idu robit do rakuska, tak si dokazu za tyzden zarobit 500-600 euro. Ale to musia makat jak debili a ked dojde domov, tak je totalne zniceny. Ale zarobil, bo sa mu chce robit a vie nieco robit :P


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2006 9:25

z mojich informacii co mam, tak viem, ze zvarat sa naucil od otca (taktiez zvarac) a proste jak v garazi videl zvaracku tak zacinal ako lama, sem tam ho otec opravil, povedal co a ako a o dva roky uz snim chodil na brigady do BA a dnes dokaze zarobit ako som uz pisal. Ale nako sme odbocili, aby sme neskoncili nakoniec napr. u mojej susedy :rolleyes: Aby som sa vratil k povodnej teme, tak ja som zato, aby sa niekto nasiel co by Robertovi dal jednu, tak na spametanie (nemusia ho zasa mlatit od rana do vecera :lol: ) bo takych by sa naslo o vela viac co by si to zasluzili.







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2006 20:52

rasputin píše:
Ale nako sme odbocili, aby sme neskoncili nakoniec napr. u mojej susedy :rolleyes:
Ked o nej nezacnes hovorit, tak urcite neskoncime :roll:

A k povodnej teme. K tomu nemam co povedat. Nakopat nepomoze! Niekto sa zlutujte a darujte mu rozum :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2006 21:07

murciano píše:
Niekto sa zlutujte a darujte mu rozum :)

ale ved on rozum ma, to ti ludia co ho chcu volit bohuzial nemaju







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2006 21:23

Spirit píše:
ale ved on rozum ma, to ti ludia co ho chcu volit bohuzial nemaju
To je tiez pravda. Zalezi natom, z ktoreho uhla sa nato pozeras :)
Myslim si, ze on naozaj veri tomu, co hovori. Keby neveril, tak to je potom velmi dobry herec a klobuk dole pred nim. Ale to je iba moj osobny nazor ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.05.2006 21:41

jajaj Fico je az velmi sikovny, krasne marketingovo odhaduje presne aky typ strany je na slovensku ziadany a ten ludom ponuka
neviem ci sa niekto pametate na jeho vyrok, ze nezalezi cije sliepka lava alebo prava, ale ze zalezi ci vie znasat vajcia, alebo ako v roku 2002 povedal ze nie su proti rovnej dani nakolko su stranou stredu, v tom case totizto na slovensku politickej scene lavicove strany boli
no po vobach 2002 sa uz lavicove strany rozpadli, a hned tam trochu scervenel

nehovoriac o tom ze za SMERom stoja neskutocny bohaci a obrovske zaujmove skupiny, ktory sa do valdy dostat potrebuju, ja si myslim ze im uz ide o krky, niekto im dal miliardy na kampane teraz tie peniaze potrebuje spet, aj z urokmi, a co myslite z kade tie peniaze pojdu??? - no predsa z nasich dani

ale slovaci su jedno velke a sproste stado, a ked Fico vyhra, tak to bude presne taka vlada aku si zasluzia







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2006 23:36

Chcel by som vidiet velku politicku stranu za ktorou nestoja obrovske zaujmove skupiny...ved o tom to cele je...o prachoch.







_________________
PMD 85
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 26.05.2006 0:28

Tommy píše:
...miliardy na kampane teraz tie peniaze potrebuje spet, aj z urokmi, a co myslite z kade tie peniaze pojdu??? - no predsa z nasich dani


a teraz este vraj maju nelimitovane moznosti co sa tyk vynalozenia financii na kampan, nieco ide z uverov co si zobrali, ale isty podiel aj zo statu. Ako moze niekto na kampan minut desiatky mlionov, sak to je chore. Aj tu by sa dali komunisti zobrat za priklad, ti minu tusim 3-4 miliony, mne osobne sa zda aj to moc, ale je to urcite lepsie ako ostni.







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.05.2006 7:40

rasputin píše:
Aj tu by sa dali komunisti zobrat za priklad, ti minu tusim 3-4 miliony, mne osobne sa zda aj to moc, ale je to urcite lepsie ako ostni.

tak toto ma pobavilo, do komunistov totizto do komunistov nadeje uz vkladas asi len ty, cize samozrejme ze penaize nemaju, ver ze keby mali realnu sancu dostat sa do vlady tak robia obrovsku kampan

proste uz konecne pochop ze je to extremisticka strana ktora by mala byt zakazana a jej clenovia postrielany, za tie zlociny na ekonomike a ludskych pravach co tu robili 40 rokov

lenze slovac ma radsej isty parok a pivo ako neiste bohatstvo a slobodu







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok NapísalOffline : 26.05.2006 9:07

predbezne hlasovnia co boli, tak vzdy vychadzalo ze by sa do vlady dostali. A dalej ma este prekvapuje tvoj postoj k tomu, ze ked ma clovek iny nazor ako ty, tak to nako skratka nevies akceptovat. Proste jeden ma taky nazor a druhy taky. Ak si vsimnes tak ja som ani raz nepisal nieco ako ze tuto vladu postrielat, alebo ze ti sibe ze ty si za demokraciu a kapitalizmus. Nako sa mi zda ze to nevies stravit.







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 26.05.2006 9:11

je jedna vec akceptovat nazor a druha vec prizerat sa ako niekto dokaze dobre ze ne basnit o komunistoch napriek tomu, co tie zvierata porobili za svojho rezimu, kolko ludi kvoli nim padlo, ako zhovadili ekonomiku a ako proti ludskym pravam obmedzovali ludsku slobodu, nazory atd. Ak si uz ani toto nedokazes uvedomit tak sorry, lebo tu uz nejde onazor, ale o hole fakty...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kto da na Slovensku po hube Ficovi???

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 26.05.2006 10:39

rasputin píše:
predbezne hlasovnia co boli, tak vzdy vychadzalo ze by sa do vlady dostali.

To sa vola prieskum verejnej mienky... Dostanu sa do parlamentu, ale nie do vlady. Neviem si predstavit toho debila (samovraha), co by tam s nimi sedel... Ani sudruh fico toho schopny nebude (aspon dufam :D )...
A preco nerobia velku a drahu kampan? V ich pripade je to uplne zbytocne. Pretoze viac ako 8-10% magorov, co by ich bolo schopnych volit, na slovensku nenajdu. Ci sa budu alebo nebudu usmievat z billboardov, ty ich aj tak pojdes volit :rolleyes:

Btw: Vtedy boli ake limity? Zakon bol taky deravy, ze ho aj tak vsetci v pohode obchadzali. Vacsina z nich to aj verejne priznala, tak ho radsej zrusili. Teraz aspon nemaju starosti zo zakryvanim vydavkov a ty mas aspon vacsiu sancu vediet, kolko penazi realne minu.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 107 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kto eviduje strojnicke preukazy na Slovensku?

v Automobily, motorky

0

334

25.06.2014 13:50

incredible Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stužka proti Ficovi

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

126

5060

19.04.2010 11:07

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dialnice na slovensku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

54

4361

15.10.2007 14:19

Lub0$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spotify na Slovensku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

33

1598

13.02.2014 17:01

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. TMC na Slovensku

v Mobilné zariadenia

2

1313

01.07.2009 19:33

Ivuso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Starbucks na Slovensku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Jedlo, pitie a varenie

30

3960

10.06.2016 9:37

martino9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. podnikanie na Slovensku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

78

3903

01.06.2011 19:54

incredible Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Caterham na Slovensku

v Webdesign

12

1137

09.03.2011 12:14

TommyHot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prodigy na Slovensku

v Akcie, zrazy, festivaly, koncerty

11

2066

16.03.2009 21:08

x_xxRICKxx_x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Netflix na Slovensku

v Novinky

26

1516

09.01.2016 11:14

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PSN na Slovensku ?

v Ostatné

3

880

25.09.2011 22:00

Bajzik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC Herne na Slovensku

v Krčma

19

2889

27.05.2010 19:24

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Web developeri na Slovensku

v Ostatné

2

718

17.02.2011 19:19

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pixmania konci na Slovensku

v Novinky

9

841

30.04.2013 9:40

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. paypal cez slovensku sporitelnu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

34

23898

08.02.2012 16:50

dzulio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podmienky reklamacie na slovensku

v Obchody, reklamácie a právo

16

797

10.12.2013 18:13

Daron Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra