Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 06.10.2007 3:32

Vzhladom na moju momentalnu situaciu v ktorej sa nachadzam :) , si potrebujem cim skor zadovazit NB na kolej (momentalne bez kompu, o tom svedci aj moja casta nepritomnost na pcfore :) ) a kedze som sa prakticky uz rozhodol pre NB o 10 tisic drahsi, nez bolo v prvotnom plane, potreboval by som ako student studujuci v cechach zriesit nejaku studentsku pozicku.
Asi je viacero moznosti na vyber. Jednou z nich je kontokorent o ktory by som poziadal pri zavedeni buduceho uctu v ceskej CSOB, ale pokial dobre tusim, ten mi schvalia az po nejakom tom mesiaci, az uvidia nejaky pohyb penazi na ucte. Urcite vsak existuju aj nejake ine riesenia s vyhodnym urokom a dobou splatnosti pre vysokoskolakov. Skuste mi teda poradit, ako co najskor zakupit NB bez toho, aby som musel vykazovat pol roka ci kolko aktivitu na ucte.
Sam nemam velke skusenosti s tymito vecami a nebol som sa este informovat osobne v banke, no urcite sa niekto najde kto vie o tom viac a poradi. :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kontokorent/Uver/Pozicka ?

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.11
Príspevky: 1626
Témy: 22
Bydlisko: Ziar nad Hr...
Príspevok NapísalOffline : 06.10.2007 8:23

No poviem ti to tak, ze pre teba ako pre studenta to bude asi problem. Banky sa totiz nehrnu do poziciavania penazi studentom.
Ako prvu vec banky vyzaduju trvaly prijem, to znamena ze zamestnanie musis mat bud na dobu neurcitu alebo ak je na dobu urcitu tak pomer musi koncit az po termine poslednej splatky. Ako dalsiu vec musis mat urcity minimalny prijem, proste ked ti banka odpocita vsetky pravidelne splatky tak ti musi ostat tzv. zivotne minimum. Inac to ze ti daju bez potvrdenie , este neznamena ze si neoveria tvojho zamestnavatela, takci tak si zistia ze od kedy pracujes, dokedy, ci nemas vypovednu lehotu a pod., a ci mas dostatocnu vysku prijmu.
A ak ti nahodou vyndu v ustrety, tak Kontokorentu sa vyhni, kedze su tam najvyssie uroky a mes, poplatky, Najlepsie teraz vychadzaju spotrebne uvery cez banky, alebo si zobrat priamo na splatky od nejakej splatkovej spolocnosti.
PS: Vyhni sa tzv. rychlim pozickam od spolocnosti Pohotovost a pod. spol., lebo by si sa nedoplatil.
Tot asi vsjo :D







_________________
Myslenie nemohlo vzniknúť bez reči, no reč bez myslenia sa vyskytuje často. Brie Andre
My OS: Primary - Kubuntu 10.10 Maverick Meerkat , Secondary - Windows 7
Problemy sa riesia tu na fore nie cez ICQ a Skype. Dakujem
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.10.2007 18:07

dik za info a rady. Co sa tyka kontokorentu, je iny pre studentov a nestudentov. Brat ma nejaky studentsky do 20K a neviem o tom, ze by tam mal nejaky vysoky urok. Dalej som na strankach csob nasiel aj rozne studentske pozicky s dlhymi dobami splatnosti a pripadne s moznostou splacat az ked sodiahnem primernu mzdu v buducnosti atd. Co by celkom vylucovalo to co si pisal, naco by poskytovali studentsku pozicku pre studentov, ak by ziadaly trvaly pracovny pomer atd... No nic, mozno este niekoho nieco napadne, resp. niekto sa ozve kto uz podobnu situaciu riesil :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kontokorent/Uver/Pozicka ?

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.11
Príspevky: 1626
Témy: 22
Bydlisko: Ziar nad Hr...
Príspevok NapísalOffline : 08.10.2007 11:25

Spirit píše:
Dalej som na strankach csob nasiel aj rozne studentske pozicky s dlhymi dobami splatnosti a pripadne s moznostou splacat az ked sodiahnem primernu mzdu v buducnosti atd.

o takom niecom som pocul, len ci ta studentska pozicka neni viazana len na zaplatenie studia :-)







_________________
Myslenie nemohlo vzniknúť bez reči, no reč bez myslenia sa vyskytuje často. Brie Andre
My OS: Primary - Kubuntu 10.10 Maverick Meerkat , Secondary - Windows 7
Problemy sa riesia tu na fore nie cez ICQ a Skype. Dakujem
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.10.2007 13:04

NB bude predstavovat moje studium :D No nic, dnes skocim do CSOB zriadit ucet tak sa opytam aj na moznosti.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Kontokorent/Uver/Pozicka ?

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.10.2007 15:16

Devil_SK píše:
o takom niecom som pocul, len ci ta studentska pozicka neni viazana len na zaplatenie studia :-)
co ja viem tak nie, je to jednoducho pozicka, naco ju vyuzijes je uz na tebe, co viem tak je niekolko typov a zalezia od toho v akom stave sa nachdzas, ci tovji rodicia pracuju, ci pracuje len jeden, ci je rodic ci rodicia invalid a pod.... treba si to zistit...teda aspon tak to nejak funguje na skole kde chodim, ale moc som sa stym nezaoberal...







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra