Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 35 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.07.2013 19:34

Zdravim,

tak som si povedal, ze by som sa tu v BA pridal k "aktivnym korculiarom", ale nekorculoval som tak 10-12 rokov. Potrebujem vybrat nejake korcule, pretoze v tomto som laik. Co som sa pytal kolegu, odporuca znacky Rollerblade a K2. Podla neho je zaklad pokial ide o lozicka, hrubku koliesok a tvrdost toto: http://www.sportisimo.sk/rollerblade/sirio-xr-84/39607/ .

Ja som este pripadne premyslal, ze priplatim za toto: http://www.sportisimo.sk/rollerblade/igniter-90/31148/ . Nejake postrehy ? Som zacinajuci korculiar ktory (da sa to tak povedat) na korculiach nikdy nestal.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 23.07.2013 21:40

Tak to budeš mať dosť husté :lol: Aspoň si užiješ trochu srandy, keď pôjdeš ako po :shit: ... :lol: Ja som od malička korčuloval na klzisku, ale po prechode na kolieska cca pred 12timi rokmi, no nebolo to zrovna najprirodzenejšie. Ale za chvíľu som sa do toho dostal, len som musel obetovať zopár pádov :)

Prvé korčule som mal rollerblade, kupoval som ich cca pred 10timi rokmi. Boli nenormálne husté a kvalitné, jazdil som na nich 10 rokov takmer každé leto a nič sa na nich nemenilo, dokonca ani kolieska, doteraz sú v pohode. Tomu hovorím kvalita, tak ale to bolo už dávno, vtedy tie veci ešte za niečo aj stáli. Teraz je to už o inom a určite by som do korčúl veľa neinvestoval. Ich ABEC či SG 7 teraz a pred desiatimi rokmi je úplne o hovne, presvedčil som sa o tom keď som sa rozhodol poslať staré do dôchodku a kúpil nové. Chcel som niečo kvalitné, pred troma rokmi vyzerali najlepšie tieto, stáli 150 eur.

http://www.patro.cz/objects/1075570801.html?

Hneď po prvej jazde začala pravá korčula vŕzgať a na ľavej hrkotalo ložisko. Takže som ich hneď vrátil, že si ich môžu nechať, nedal by som za ne ani padíka. Takže som si nechal staré, na ktoré sa nechytajú ani len spracovaním.

Takže na tvojom mieste by som dal za korčule max 100 eur a možno aj menej, hlavne ak si začiatočník. A hlavne by som uvažoval o kolieskach max 80-82mm. Na starých mám 80 mm a na tých šmejdových nových boli až 84 mm. Ono sa to možno nezdá, ale je to cítiť. Na 84 mm poletíš ako výchor, sú lepšie na dlhé rovné trasy, 80, max 82mm sa viac hodí do mesta, lepšie sa s nimi manévruje, za predpokladu, že vieš korčulovať dobre by si zvládol aj 84mm, aj viac, ale keď si 12 rokov nekorčuloval a už vôbec nie na kolieskach, tak je dosť možné, že by si sa na nich najskôr niekde zakiloval :D Takže max podľa mňa 80-82mm, ak to chceš hlavne na hrádzu tak sa dajú aj 84mm. Ale ja rád jazdím po meste...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.07.2013 21:53

Nieco som k tomu cital a viacmenej mas pravdu. Kolega mi odporucal uz 90mm, minimum 80-84, ale on korculuje dlho a pravidelne, takze na to pozera inak. Tvrdost by udajne mala byt aspon 84A a loziska SG7 a vyssie. To mi radil on a tym som sa riadil. Na zaklade toho by som siel asi do tychto, ale maju divne velksti: http://www.sportisimo.sk/rollerblade/spark-xt-84/32773/

Znacky udajne Rollerblade a K2. Mne sa pozdava aj Fila, aspon kde tu sa spominaju ako kvalitnejsie. http://www.sportisimo.sk/fila/primo-air-wave/43188/

Premyslal som aj nad http://www.sportisimo.sk/rollerblade/cr ... -90/39609/, ale to uz bude asi na zabitie ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 23.07.2013 22:11

Kamoš keď korčuluje aj dlhšie trasy, tak určite 90mm využije. Ale to už nepovažujem do mesta, na tom by som sa v meste zabil aj ja...90mm by som mal tak do z Nitry do Blavy :lol: Tam keď sa rozbehneš, tak pokiaľ nevieš dobre brzdiť a manévrovať...zabiješ sa. Musíš byť fakt skúsený. SG7 máš nejaký výrobný proces akým sa tie ložiská vyrábajú. Ja sa do toho podrobne nerozumiem, som len konzument doby, ale viem porovnať čo znamenal ABEC 7 pred 10timi rokmi a čo znamená ABEC 7 teraz a to som mal tie SPARK. Neviem, možno SG7 je kvalitatívne niekde max na ABEC 5, ináč si shitnosť toho SG7 pri sparku vysvetliť neviem, ale to sa naozaj so starými rollerbladami porovnať nedalo. Absolútne v ničom. Je síce pravda, že tie staré ma stály v dobe kedy bolo 8 tis Sk dosť, ale myslel som si, že za 150 eur čo boli vtedy asi najdrahšie dostanem aspoň porovnateľnú kvalitu. Takže týmto románom chcem povedať to, že či SG5, alebo SG7, zrejme to je jeden a ten istý šmejd a neoplatí sa za to vyhodiť viac ako 100 eur, hlavne ak si fakr začiatočník. Najprv sa nauč korčulovať na lacnejších a potom uvažuj o drahších. Rozhodne, ako som už zistil to nie je len o tom, čo ti napíše obchod, že ABEC či SG7, čiže zaručená kvalita. Odrb ako všetko ostatné, tak bacha na to. Ložísk máš hocikoľko, aj tieto sa označujú ABEC 7 a stoja pomaly viac ako tie korčule, takže aj medzi ABEC 7 a ABEC 7 je rozdiel. Keď som sa pred tými troma rokmi rozkukával, našiel som ložiská ABEC 7 aj za 200 a viac eur. Takže kvalitu ABEC 7 v 100 eurových korčuliach už nečakaj. Je zlá doba :D

Takže zameraj sa hlavne na tie kolieska, max 82, na tvojom mieste by som sa poobzeral po 80 mm. Ja som s 80 mm spokojný, idú síce pomalšie ako 84, ale spoň si aj zatrénujem, nie len že sa rozhúpam a tie korčule potom už idú sami. Na 90mm som išiel tiež. Rozbehol som sa a už trebalo zaberať len sem tam, keď som išiel v normále, tak som letel jak víchor...vieš si potom predstaviť, keď ti niečo v behne náhodou do cesty, potom je problém to umanévrovať a ubrzdiť. Tie sú fakt vhodné tak do talianska a späť :lol: 84mm je taký dobrý kompromis, ale musíš byť skúsenejší.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.07.2013 22:24

Mne ide hlavne o nejaku tu kvalitu, aby to aspon tento rok vydrzalo. Budu to prve korcule, takze v podstate referencne a ja sa ich vlastnostiam ich nejak prisposobim a neskor ich nahradim za take ktorych vlastnosti uz budem schopny odhadnut.

Potom mozno toto: http://www.sportisimo.sk/rollerblade/as ... t-m/31250/







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 23.07.2013 22:30

Kľudne môžu byť, vidíš, že tiež majú SG7. Ešte som zabudol dať ten link len na ložiská, tiež SG7. A ako som hovoril, sú aj oveľa drahšie, tiež rady 7. Rozdiel tam určite nejaký bude :) V dnešnej dobe, možno keby si kúpil korčule za 500 eur, vyrovnali by sa tým čo mám ja spred 10tich rokov za 8 tis Sk.

http://korcule.com/bsb-swiss-micro-20-p266

80mm ti určite bude stačiť, keď sa naučíš lepšie a budeš to mať v krvi, dokúpiš si do nich 84mm aj s novými ložiskami. Hlavne si choď konkrétny model vyskúšať do obchodu, aby ti sedela topánka, potom to objednaj cez net za lacnejšie.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.07.2013 22:32

Prave preto pozeram Sportisimo. Siel by som po ne uz zajtra. Nemoze byt, ze si kupil proste len nejaky blby kus a preto tie vady ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2013 6:32

Môže to byť aj vadnym kusom, ale pri mojich skusenostiach s dnesnymi vecami je skôr výnimkou, ak kúpim za primerané peniaze niečo, čo aj chvíľu ako tak vydrží, resp. to nie je vadne hneď z výroby. Vyber si ktoré sa ti páčia, max by som do toho dal 100e,kolieska max 82 a sg kludne aj 5,ver mi, ziadny rozdiel v sg5 a v sg7 nebude. Je to len marketing a keď pokukas po nete tak zistíš, že kvalitnejsie sg7 stoja viac ako korčule. Tvrdosť koliesok zase zavisi od toho, kde chceš jazdit, preto vyber nejaky stred. A uvidíš, že zo zaciatku ti budú rychle aj 80mm kolieska. Hlavne nech ti sedi topanka.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2013 7:07

No ja som dufal, ze po 10-12 skocim na korcule a bude to "hyop na kozu a je tela", ale ono to doknca udajne vyzaduje techniku a je na to aj skola, tak to asi nebude tak simple ako som dufal. No, v kazdom pripade nejake vybrat nejake 80-82mm tvrdost este uvidim. Hlavne nech to aspon jednu sezonu vydrzi. Koniec koncov, polka uz je za nami, tak snad jo :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2013 8:22

Johnnny, ešte ma napadlo, či by pre teba neboli výhodnejšie street inline, nie som teraz na PC, ale myslým že to boli rolerblade fusion X3. Sú odolnejšie ako obyčajné inline, majú 80mm kolieska, oveľa lepšie sa s nimi manévruje a sú celkovo vhodnejšie do mesta. Ale v pohode stačia aj na dlhšie trasy napr. po hrádzi. Uvažoval som nad nimi aj ja, a ani sám neviem, prečo som sa rozhodol pre obyčajné. No podľa mňa, by boli tie fusion pre teba vhodnejšie, lepšie a rýchlejšie sa na nich naučíš jazdiť a keď už budeš zdatnejší, tak si behanie po meste budeš užívať :) Sú ale trolilinku drahšie.

Viem porovnať rozdiel medzi 80mm a 84mm a 84mm mne osobne ani nevyhovovali, bolo to zbytočne rýchle, horšie ovládateľné, určené hlavne na dlhé rovné trasy. Osobne by som do mesta bral aj 78mm...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2013 9:00

Neskúšal si pozerať aj značku Fila? Mňa aspoň viac zaujala ako Roller...
Čo sa týka tvrdosti, tak záleží od povrchu. Ako najlepšie sa jazdí na mäkkých, ale aj sa rýchlejšie ničia. Pri tvrdých cítiť každú nerovnosť. Čo sa týka ložísk, asi by som nešiel pod Abec7. Ide tam hlavne o kvalitu tých ložísk, nie o to či človek bude niečo cítiť a podobne.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2013 9:19

Street Inline som nepozeral.
Nasiel som este tieto a asi ich pojdem skusit: http://www.inlineshop.sk/index.php?id=5 ... 26&scmenu=

Co sa lozisiek tyka, ABEC maju len K2 (mozno Fila), nie ? Fila inak zaujali aj mna, hlavne co sa designu tyka, ale co sa kvality tyka, kazdy odporuca RollerBlade a K2. Niekde som videl aj Fila, ale bojim sa ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2013 9:44

Či abec alebo sg, malo by to byť to isté. Je to výrobný proces akym sa tie ložiská vyrábajú. Ale ako som už spominal, abec 7 len ložiská sa predávajú aj za 200 a viac eur, čiže ak kúpiš za 100e celé korčule, tak môžeš hádať aká kvalita abec 7 v nich bude:) Preto po mojich skusenostiach je asi jedno, či tam bude od vyroby abec 5 či 7.Taku kvalitu abec 7 si môžu strčiť. Tvrdosť ber nejaký stred. Aj ja by som na zaklade mojich starých odporúčal len rollerblade, ale ako som zistil, kvalita išla riadne dole, tak ako pri všetkom, čiže či kúpiš za 100eur filu alebo roleblade, ci s abec 5 alebo s abec 7,aj tak to bude všetko shit. Ak to porovnám s tým aku kvalitu som dostal pred xy rokmi, tak určite. Ale je pravda, že pred tymi desiatimi rokmi stali moje cca 300 eur, takže chcieť v tejto konzumnej dobe je d 150 eurovych korcul aby boli rovnakej kvality bolo odo mňa dosť naivne... :) Ja usudzujem len z toho, že ak zacinas korčuľovať, je zbytocne vrazat do smejdu viac ako 100 eur. A je jedno ci fila alebo k2...Hlavne sa zameraj na 80mm lebo s 84mm budeš mať dosť problem, hlavne pri manevroch a brzdeni. Treba vyskúšať v obchode vsetky typy, ja som tie svoje stare kupovql v specializovanom obchode priqmo v blave, tam sa do toho aj vyznali. Bolo to smerom ako ideš na primacionalny palac od stanice, tak asi v strede tej cesty na pravej strane.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2013 9:58

Tak ja dnes asi skocim do Arsenalu, kde by sa tiez mali vyznat, kedze tam nic ine nebolo. Co sa lozisiek tyka, to cislo udajne ovplyvnuje aj rychlost, takze tam asi bude nejaky rozdiel. Inak co do velkosti, tak snad zozeniem 80-82mm s tym, ze sqa pripadne daju vymenit. Tiez by som za to nerad utratil viac ako 100eur.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2013 10:10

Väčšinou sa do tych korčúľ zmestia aj 84mm. To nie je problem neskor zameniť, ale urcite by som na tvojom mieste isiel na taciatol do 80mm. S tym abecon sa spytaj tiež, jasné ze tam rozdiel je, ale chápeš, že abec 7 vieš kúpiť len lozisko za 200 a viac eur? Čiže nedá sa to len tak zovseobecnit, že skôr abec 7 ako 5. Ty budeš mať v tych korculiach za 100 eur lozisko za kolko eur? Max tak za desať :) Čiže o kvalite reč byť nemôže, je to len marketing. Ja by som sa teraz už zamerql len na topánku a nôž, kupil keď aj s abec 5,niečo do 100 eur, jazdil kym sa to nerozpadne, potom to nahradil a kupil kvalitnejšie ložiská aj skolieskami.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2013 10:18

Toto vsetko ja beriem, ale aj tak si myslim, ze v ramci cca rovnakych, no trochu drahsich korcul budu tie ABEC/SG 7 o nieco lepsie nez ABEC/SG 5. Pre mna to zase tak podstatne nie je, pretoze s tym nejak zajazdim len tuto sezonu a potom minimalne kolieska vymenim :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2013 10:53

Veď preto hovorim, že aj keby si kúpil korcule s abec 5 za dajme tomu 80 eur a zajzdil by si s nimi tuto sezonu, chybu by si tam nespravil, pretože korcule s abec 7 o vela kvalitnejšie nebudú. Potom keď budeš menit kolieska tak ich vymenis spolu s loziskami. O to v tomto svete momentalne ide, qby si si myslel, že za priplatok dostaneš viac, ale ono to tak nie je. Musis hodne priplatiť, aby si dostal o malo vyzerať viac. Inak je to len smejd, alebo o nieco mensi smejd, či o nieco vacsi smejd:) Ja som sa už drahych a akože kvalitnych vecí nakupoval až až :) Preto ti hovorim, že tie korcule co kupil ja, mqli sg7 a bol to smejd jak.... Este ani topanka sa na tu staru nechytala. Obyčajný sivac spongia co sa za par chvíľ zacne trhať. Proste uznavana značka, dobry marketing s abecom aby si mal dobry pocit z toho, ze máš 7 radu, pritom pred cca dvoma rokmi keď som sa o to zaujimal som po nete ponachadzal abec 7 len ložiská aj za 300 eur. A naopak abec 5 aj za 100 eur. Čiže keď ja kupim abec 5 len ložiská za 100 eur a ty budeš mať celu korčule s abec 7 za sto eur, co myslíš? Ktorébudu kkvalitnejšie? Proste odrb ako so všetkým, nechcem ťa odradzat, kludne si pre dobry pocit kup s abec 7,len ti dopredu hovorim, že tam bude ten najsam väčší smejd abec 7. To máš napr. ako s gafikami trebars, ideš si kúpiť pc len kvôli tomu, že má grafuku rady 5000 a tvoj kamoš ti povedal, že mu na tom nič neseka. Ale to ti už nepovedal, ze on má. 5970 a ty budeš kupovať pc s 5570...Abec 7 je tisic druhov od viacerych vyrobcov. Je to len marketing predajcov.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2013 10:56

Toto beriem, necakam, ze to prezije roky. Momentalne mi fakt ide len o korzule "na rozbitie". Naucit sa. Vezmem niektore z tych RollerBladov podla toho co mi poradia predajni tak do 80-90 eur. Vdaka za rady.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2013 10:57

Minule keď som si vyberal monitor, tak telce v nay ani nevedeli, ktorý model má ake rozlisenie a aku ma odozvu, vedeli len ze ma 27 palcov a kolko stoji. Takže asi tak je to s tymi dnesnymi pajacmi čo by mali objektivne poradiť. Tak isto si vybrať em predstaviť aj pajacov v sportovom obchode. Toto ma abec 7,je to spicka, zoberte tie:)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2013 11:11

Ale toto je shop viacmenej pre in-line, tak dufam, ze nebudu uplne dementni. V NAY by som nic ine ani necakal ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2013 18:04

Takze vdaka za rady ktore som odignoroval :D

Nakoniec som zobral http://www.inlineshop.sk/index.php?id=5 ... =3&scmenu= . V predajni povedali, ze mam zobrat 84mm, pretoze mensie su skor na jazdu do bufetu a spat a ja som si povedal, ze bude prdel :) Ak by som sa na fore dlhsie neukazal, znamena to, ze nicobb mam pravdu :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2013 19:41

Ja som so svojimi nadmieru spokojný, nabehal som na nich už zopár km :) Ale je pravda, že väčšinou po meste, diaľniciam som sa vyhýbal :D Teraz som akurát pozeral, dokonca mám na nich 78mm kolieska :-) Teraz by tie karčule nazval predavač asi detskými, keď som ich kupoval, tak to boli jedny z najlepších korčúl, nuž, doba ide dopredu...tak si ich uži, potom daj vedieť ako sa ti na nich jazdí, hlavne v meste :)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.07.2013 19:53

To nebude v meste. Budem jazdit len tu na hradzi kde je luxusna cesta, no more ludi ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2013 5:59

Aha, ja som si z tvojho prvého príspevku myslel, že ich chceš hlavne využívať behaním po meste (BA)...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.07.2013 7:11

Nie nie, to nie. Tu sa vsetci chodia korculovat na hradzu, kde je na to draha. Mozno aj po meste, ale to zatial neplanujem :) Teraz sa vraciam na liptov, tak dufam, ze bude pocasie na korculovanie ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2013 7:28

Tak si to uži, pocasie hlasia ešte min. týždeň pekné :)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.07.2013 7:36

No, ja hlavne dufam, ze bude pekne na liptove, aby som to mohol vyskusat :P







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2013 8:10

Tu dole hlasia dlhodobo horúčavy, tak hádam to bude v pohode aj na tom liptove...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.07.2013 8:28

Takze vcera som ich bol testovat a az na dva pady pri pokuse o otocku pri vysokej rychlosti to slo super. Chvilu to utekalo, ale zvykol som si a buduci rok kupujem nove s 90mm :P Pri tych padoch som si ale uvedomil, ze by som potreboval nejake in-line rukavice. Ine chranice nechcem, ale na dlane sa mi to hodi. Nasiel som napr http://www.sportobchod.sk/inline-rukavi ... nordic.htm ale pride mi, ze vhodne su v podstate vsetky cyklo rukavice. Nejake rady ?:)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kolieskove korcule

Registrovaný: 31.08.10
Prihlásený: 30.11.23
Príspevky: 552
Témy: 39
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.07.2013 16:01

skôr by som odporúčal niečo takéto http://www.sportobchod.sk/inline-chranice-zapasti-k2-moto.htm, neraz mi to zachránilo dlane pred zošúchaním alebo kamienkami, na mojich je aj dosť veľa, nepekne vyzerajúcich zárezov, hlbokých približne 3mm, ktoré by som určite nechcel mať na ruke... navyše máš spevnené celé zápästie, čiže zníži to riziko vykĺbenia či nebodaj zlomeniny.

a takisto by som radil, aj chrániče na kolená, hlavne ak si začiatočník, ani ja som ich neobľuboval ale 3x za sebou rozbité koleno ma presvedčilo... v pohybe obmedzujú minimálne a navyše ja som zvykol menšie prekážky ako schody, výmole alebo múriky v meste preskakovať a s 90mm kolieskami to nebolo vždy zrovna bezpečné :)

v korčuliach sa už moc neorientujem, ale čo som zbežne pozrel myslím, že si sa rozhodol dobre, na začiatok určite fajn... 90mm sú tažšie zvládnuteľné, ale keď ich vyskúšaš, nebudeš chcieť iné, aspoň na môj štýl jazdy sa hodia perfektne, ale ako už bolo spomenuté na začiatok niesu príliš vhodné :)

// ja mám presne tento typ chráničov zápästia - http://www.sportobchod.sk/inline-chranice-zapasti-powerslide-standard-man.htm, akurát značky Rollerblades







_________________
CPU: Intel® Core i5-6600K; 3,8Ghz CPU Cooler: Noctua NH-U12P SE2 MB: Asrock Z170 Extreme4 (1151) GPU: ASUS STRIX GTX1070, 8GB RAM: 2x8GB KINGSTON HyperX Fury BLACK DDR4 2400MHz PSU: CORSAIR RM750i SSD(system): Samsung 850 EVO, 250GB SSD(software): Crucial MX300, 525GB HDD1(data): Samsung SpinPoint F3, 1TB HDD2(data): Seagate Barracuda, 1TB HDD3(data): Seagate Barracuda, 2TB HDD4(data): WD Elements, 6TB Case: Fractal Design Define R5, Black Display: Benq PD2700Q 2560x1440 Repro: Tesla ARS-9207 Keyboard: Fnatic Rush, Brown Mouse: Fnatic Flick DAC/Headphone AMP: Schiit Fulla 2 Headphones: Superlux HD-330 Phone: iPhone 6, 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 35 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kolieskove korcule

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Šport a pohyb

48

3448

09.01.2012 16:03

ROCK-express Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Kolieskove korčule FILA

v Predám

0

357

05.06.2012 14:15

stanky17 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Korčule

v Šport a pohyb

15

698

10.03.2020 10:32

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Korčule CCM

v Predám

3

416

08.01.2015 19:22

dank9o Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Korčule na ľad

v Šport a pohyb

2

558

10.01.2015 17:49

Ominous Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: korcule na lad

v Predám

2

404

08.11.2012 16:28

marek_41 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Inline Korčule pre El_Silvera

v Ostatné

11

685

09.05.2012 13:30

nicobb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Korčule a nieco okolo

v Šport a pohyb

9

871

20.04.2009 15:05

Atrix24 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: In line korčule

v Predám

1

325

30.05.2013 21:39

Noobsz DJ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ake Inline korcule ? mate ? znacka ... ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Šport a pohyb

33

6719

15.01.2012 15:44

rolli Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra