Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 25 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2013 11:12

Chcel by som sa opýtať, či existujú nejaké stredné školy/ nadstavby/ externé štúdium na SŠ, kde by som sa mohol vyškoliť a získať výučný list v IT? Mám namysli najmä html,css,php, javascript a pod. Hlavne teda ohľadom tvorenia stránok. Existuje niečo také? Vysoké školy nie. Vďaka


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2013 11:17

Aj keby sa to získať dalo, ten výučný list je ti preboha na čo?







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2013 11:50

Niektoré firmy požadujú stredoškoslké vzdelanie v oblasti IT


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2013 11:52

Tiež na to kukám ako puk. Aký výučný list chceš preboha na html??? Pri programovaní webstránok je všetkým HLBOKO u riti, či máš nejakú školu alebo nie, každého zákazníka budú zaujímať len tvoje schopnosti. "Získať vzdelanie" sa dá jediným spôsobom - samovzdelávanie, samovzdelávanie a samovzdelávanie. Bez praxe si môžeš drnkať...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2013 12:10

Ok, toto som chcel vedieť

Aký odbor teda ohľadom IT? Mechanik počítačových sietí s tým má niečo spoločné? Nemylsím html, ale celkovo, či sa to dá pokladať za školu v oblasti IT


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2013 12:13

Mego píše:
Niektoré firmy požadujú stredoškoslké vzdelanie v oblasti IT

Tak na tieto firmy sa vykašli a hľadaj iným spôsobom. Najprv to chce veľa samoštúdia, ako píše walther.
Neskôr urobíš nejaké vlastné veci (v rámci vzdelávania), potom nejaké malé zaplatené prácičky (trebárs z webtrh.cz, či podobných), tak nazbieraš referencie. No a s dobrými referenciami sa dostaneš aj na stále miesto a netreba ti ani len strednú školu.
V IT sú dôležité schopnosti, než dosiahnuté vzdelanie (Ak teda nemáš vysoké ambície, čo očividne nemáš. Na zaujímavejšie miesta už sa bez VŠ dostáva vééľmi ťažko)

No a čo teda vyberáme teraz? VŠ, alebo SŠ?







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2013 12:38

VŠ v dnešnej dobe nikoho nezaujíma... to bude asi tým, že každý už má VŠ. Takže by som rád, ak by ste mi odporúčili nejaký stredoškolský odbor (ideálne nadstavba, alebo externé štúdium na SŠ), kde môžem získať vzdelanie v oblasti IT... je mi jedno čo, trebars aj assembler, pascal, alebo iné zbytočné zlo :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2013 12:59

Akákoľvek so zameraním na IT - väčšinou priemyslovky a hocičo s názvom "technická" v názve. Alebo niekde sú aj "informatické triedy".

Ale na takú firmu by som naozaj vysral. Dajme tomu, že požadujú technickú SŠ a náplň práce je programovanie v php (samo o sebe volovina, ale dajme tomu) Za mnou je niekoľko veľkých projektov (webové aplikácie, systémy, REST API atď. pre veľké, často zahraničné firmy), ku ktorým som sa dostal ako "freelancer". A oni mi povedia "nemáte technickú SŠ, dovidenia"? Tak to by som sa zodvihol a sám s radosťou odišiel od takýchto mumákov.

Prečítaj si ešte raz toto
walther píše:
Tiež na to kukám ako puk. Aký výučný list chceš preboha na html??? Pri programovaní webstránok je všetkým HLBOKO u riti, či máš nejakú školu alebo nie, každého zákazníka budú zaujímať len tvoje schopnosti. "Získať vzdelanie" sa dá jediným spôsobom - samovzdelávanie, samovzdelávanie a samovzdelávanie. Bez praxe si môžeš drnkať...

a ser na strednú školu. Tam len stratíš čas, za ktorý sa môžeš naučiť všetko potrebné. A prinajhoršom (alebo prinajlepšom?) si urobíš živnosť a zarobíš si tak na seba aj sám.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2013 13:09

Mechanik počítačových sieti je vlastne čo zač? To je ten, čo behá, ťahá káble, zapája routery, switche a podobné blbosti?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2013 13:49

To je podľa mňa ten, čo vie čo je router, ako urobiť sieťový kábel a že existuje niečo ako linuxový server. Mám kamarátov, čo to vyštudovali a teraz robia niečo úplne iné, alebo skladajú a opravujú počítače.







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2013 14:03

Presne tak bud ta to bude bavit a budes sa tomu venovat alebo z toho nebudes vediet nic. V prvom rade je chut samovzdelavat sa, ak sa nerad ucis tak do toho nechod ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.11.2013 11:00

Ja sa rád učim... niektoré oblasti... problémom, kebyže idem na IT výšku je najmä to, že nespravím matiku a inú irelevantné predmety a preto ma vyhodia. Keďže by som už mal nadštandardnu dlžku štúdia, tak by som aj musel platiť pekné prachy... okrem toho z vlastnej skúsenosti viem, že vysoká škola mi zhnusila všetko, čo som mal na strednej rád. Preto nechcem ísť na IT, lebo sa mi to začne hnusiť


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2013 11:45

Matematika je zaklad, IT nieje hranie hier ... + ak chces titul musis mat prehlad aj z inych veci nie len z toho co ta bavi, za ovladanie php, html a css ho nedostanes ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2013 11:55

V com je v IT matika nutna ako zaklad, tiez nechapem. Pracujem v IT servise cely zivot a nikdy som kvoli nej nemal nejaky problem.
Jedine co by som povedal, moze sa ti hodit ako si nejaky spickovy programator, kde ratas matice a ine veci, co sa pouzivaju pri tvorbe 3D enginov.
Inac ti staci vediet klasicke a nenarocne veci ako vztah bit-byte, okrajovo mozno 16tkovu sustavu (000-FFF) a podobne co nieje problem sa naucit. Taketo jednoduche vypocty zmaknes s hociktorou kalkulackou.

Lenze v skolach do cloveka drbu integraly a podobne hooodne pokrocile blbosti, ktore su vyslovene nepotrebne a zbytocne pri klasickych veciach co dnes ludia v IT robia - servis, programovanie webov, instalacie a konfigurovanie sieti.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.11.2013 12:36

Presne o tom hovorím... nehovoriac o tom, že keď na výšku prijimu na informatiku 450 študentov, tak sa so mnou určite nikto srať nebude. A ja matiku nezrobím,aj keby som sa posral, to som si absolútne istý


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2013 13:05

Matika nieje vobec to najtahsie co sa uci to je iba lenivost zobrat si zopar hodin doucovania a venovat sa tomu. Ostane to su iba tvoje vyhovorky preco nie. Na prvy krat som ju nespravil ani ja, len preto ze som na to uplne s*al, ked som ju opakoval nechapal som preco som ju nespravil na prvy ...

Shiro to, ze si ty nestretol v it servise s "pokrocilov" matematikov neznamena ze sa nevyuziva, myslis si, ze ked mu vydrzi elan a dostane sa na urcitu uroven v PHP tak mu to bude stacit a nebude sa chciet posunut dalej, popripade robit nieco ine. Lahko sa moze stat ze bude iba "Copy&Paste" koder/programator, ktory nieco rozbeha ale neviem ako a ani preco to funguje ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2013 13:32

Matika, ktorá býva na univerzitách v bc., je naozaj len základ. To, že ľudia furt nadávajú na integrály znamená, že ich nepochopili, alebo len bežia v stereotype "každý nenávidí integrály, budem aj ja".
Integrály sú ale len malá časť matematickej analýzy a tá je len jedna z mnoha matematík na univerzite (ešte je tu napr. mat. logika, diskrétna matematika, štatistika, pravdepodobnosť, lineárna algebra, teória grafov atď.)
Samozrejme, že keď človek opravuje počítače a preinštalováva rozbité Windows, žiadnu takúto matiku v praxi nepotrebuje.

No a ešte čo sa toho vyhodenia týka, s takýmto prístupom by ťa vyhodili asi na každom predmete. Informatika je v podstate aplikovaná matematika. Prídu predmety ako teória automatov, pokročilá algoritmizácia, pokročilé datové štruktúry, bezpečnosť, architektúra počítačových systémov... a hneď by si videl, na čo je ti matika ;)
Takže výhovorka "nejdem na VŠ, lebo by ma vyhodili na zbytočnej matike" sa týmto mení na "nejdem na VŠ, lebo som hlúpy a nemám na to"







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.11.2013 22:15

BX píše:
Takže výhovorka "nejdem na VŠ, lebo by ma vyhodili na zbytočnej matike" sa týmto mení na "nejdem na VŠ, lebo som hlúpy a nemám na to"

Presne to som chcel od začiatku povedať... :x


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2013 12:13

don jebot píše:
Matika nieje vobec to najtahsie co sa uci to je iba lenivost zobrat si zopar hodin doucovania a venovat sa tomu. Ostane to su iba tvoje vyhovorky preco nie. Na prvy krat som ju nespravil ani ja, len preto ze som na to uplne s*al, ked som ju opakoval nechapal som preco som ju nespravil na prvy ...

Shiro to, ze si ty nestretol v it servise s "pokrocilov" matematikov neznamena ze sa nevyuziva, myslis si, ze ked mu vydrzi elan a dostane sa na urcitu uroven v PHP tak mu to bude stacit a nebude sa chciet posunut dalej, popripade robit nieco ine. Lahko sa moze stat ze bude iba "Copy&Paste" koder/programator, ktory nieco rozbeha ale neviem ako a ani preco to funguje ...

No vonkoncom nebudem studovat nieco, co viem ze nevyuzijem. Keby som to potreboval v praci, budem sa to musiet naucit a potom to budem riesit. Ale naco sa to ucit v skole, ked to potom 5r nepouzijem a aj tak to zabudnem? Zbytocne a len to ohrozuje moj dalsi postup v skole. Ja som cely zivot do matiky idiot a na skolach od teba chcu zbytocne zlozite veci. Clovek nieje stavany na to, aby si vsetko pamatal navzdy.

BX píše:
Takže výhovorka "nejdem na VŠ, lebo by ma vyhodili na zbytočnej matike" sa týmto mení na "nejdem na VŠ, lebo som hlúpy a nemám na to"

Omyl, nejdem na VS, lebo sa odmietam ucit zbytocnu omacku, ktoru si vymyslel nejaky debilny kravatak vo vlade. Len preto, aby som nebodaj nesiel domov zo skoly uz o 11tej doobeda, lebo by som mal dokopy 4 hodiny. Iny dovod ma totiz nenapada. Chcem sa ucit len to, co ma bavi a zaujima a nie to, co si dakto mysli ze budem potrebovat. Nase skolstvo je takto debilne vymyslene uz od komunistov a divim sa, ze to nikomu nevadi.

Inac nedokazem vysvetlit, preco som mal do druheho rocnika na SOU Elektrotechnickom dejepis, literaturu, telesnu a podobne zbytocne sracky. Sak strednu idem studovat v odbore na ktory sa hlasim a nemaju tam co robit ine blbosti. Vyska detto, tam sa tiez hlasis na nejaky odbor.

Na ZS a gympli to chapem, tie su robene ako krizovatka, z ktorej mozes ist studovat hocico...ale tam sa tiez hlasis preto, lebo to chces a vies do coho ides. No na klasickom rieseni ZS-SS-vyska uz od SS vies na aky odor chces ist, tak nech ta tam ucia to, co maju a nie blbosti co sa toho vobec netykaju.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2013 14:23

Citácia:
Inac nedokazem vysvetlit, preco som mal do druheho rocnika na SOU Elektrotechnickom dejepis, literaturu, telesnu a podobne zbytocne sracky

Aby sa z teba nestal nekultúrny barbar bez všeobecného rozhľadu, ktorý nedokáže prejsť po schodoch pár metrov bez toho, aby sa zadýchal.
Ja som napr. hrdý na svoj prehlad v rôznych oblastiach života (a nielen v tom, čo robím), ale tomu škola dala iba základ, zvyšok som sa naučil samoštúdiom.

Súhlasím, že pre šikovných ľudí je VŠ zbytočná a skôr to v nich zabije kreatívneho ducha. Lenže väčšina ľudí nepatrí do tej skupiny "šikovných", preto ja pre nich tá VŠ, aj s omáčkami, potrebná.

Citácia:
V com je v IT matika nutna ako zaklad, tiez nechapem. Pracujem v IT servise cely zivot a nikdy som kvoli nej nemal nejaky problem.

Nechápem, prečo zamieňaš HW robotníka s informatikom. Servis je niečo iné, ako programátor, sieťar.
Ja som bol na ZŠ a SŠ dobrý v matematike, na prvej výške mi robili problém integrály (lebo sa mi ich nechcelo učiť). Som programátor a väčšinu času mi stačí moje dobré chápanie princípov matematiky, ale občas by sa mi hodilo vedieť si jednoducho vypočítať zložitejší príklad (a nemusíš byť špičkový programátor, ktorý robí 3D engine).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2013 18:04

shaggy píše:
Súhlasím, že pre šikovných ľudí je VŠ zbytočná a skôr to v nich zabije kreatívneho ducha.
Nesuhlasim. Naopak mi pride, ze VS je miesto, kde clovek dostane priestor realizovat sa a rozvijat kreativitu. Ja som dost teoreticky zamerany (teoretickejsie, ako som si myslel, ked som koncil strednu) a to, ze vymyslim pekny dokaz na algebru alebo vycislitelnost, ma celkom naplna. Iny samozrejme moze najst potesenie v tom, ze efektivne naprogramuje ulohu do Javy, whatever.
Kazdopadne si treba uvedomit, ze svaty gral by nemal byt to, ze budem niekde vyvijat blbu aplikaciu v .NET. Ok, mozno to ten sikovnejsi clovek naprogramuje rychlejsie a lepsie, ale prave takato praca toho kreativneho ducha zabije, lebo realne tam nic nove nejde vymysliet, je to dookola stejne, dostanem zadanie, naprogramujem, poslem testerovi, poslem von, udrziavam. Vacsinu to IMHO casom omrzi. A co je mozno lepsi argument, aj ten lepsi programator je jednoducho nahraditelny.
Par mojich kamaratov, aj ked velku cast pracovnej doby travia pisanim kodu, tak pouzivaju pri svojej praci taku matiku, ktoru, trufam si povedat, nedava vela nositelov Mgr. z matfyzu. Prave preto, ze si na VS nepovedali "naco mi to bude, stejne zo mna bude blby programator"-- a toto je ta praca, ktora sa dnes naozaj ceni.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2013 18:18

shaggy píše:
Aby sa z teba nestal nekultúrny barbar bez všeobecného rozhľadu, ktorý nedokáže prejsť po schodoch pár metrov bez toho, aby sa zadýchal.
Ja som napr. hrdý na svoj prehlad v rôznych oblastiach života (a nielen v tom, čo robím), ale tomu škola dala iba základ, zvyšok som sa naučil samoštúdiom.

Vseobecny rozhlad ti da 9r ZS. Mi nehovor ze je to malo. Ano, ked sa o nieco zaujimas, sam to zacnes studovat aj mimo skoly. A nie ako u debilov sa ucit nejake trapne datumy a recitovat basnicky ktore su ti prd platne, nezarobis si tym peniaze a nenajes sa z nich. Ked ides studovat dejepis, lebo ta to bavi, tak potom sa taketo veci ucis, lebo ta to bavi a ides na skolu, ktora sa tomu venuje. ZS, SS a aj VS (v mensom mnozstve) je zahltena kopou nepotrebnych nezmyslov, ktore je mlady clovek nuteny memorovat bez nejakeho osohu. Naco? Uz na ZS sme prebrali literaturu od starovekeho Grecka az po Bernolaka, tak naco to opakovat na SS zase? Demence. Keby ma to bavilo a chcem to studovat, idem na SS venujucu sa literature.

shaggy píše:
Súhlasím, že pre šikovných ľudí je VŠ zbytočná a skôr to v nich zabije kreatívneho ducha. Lenže väčšina ľudí nepatrí do tej skupiny "šikovných", preto ja pre nich tá VŠ, aj s omáčkami, potrebná.

To treba nechat na tych ludi, aby sami zistili, ze im nieco k studiu chyba a nech sa to ucia. A nie otravovat nepotrebnymi blbostami celu generaciu studentov len preto, ze ich nik nenaucil samostatne mysliet a vyhladavat informacie.

shaggy píše:
Nechápem, prečo zamieňaš HW robotníka s informatikom. Servis je niečo iné, ako programátor, sieťar.
Ja som bol na ZŠ a SŠ dobrý v matematike, na prvej výške mi robili problém integrály (lebo sa mi ich nechcelo učiť). Som programátor a väčšinu času mi stačí moje dobré chápanie princípov matematiky, ale občas by sa mi hodilo vedieť si jednoducho vypočítať zložitejší príklad (a nemusíš byť špičkový programátor, ktorý robí 3D engine).

Ako som pisal, programatorovi sa podobne veci mozu zist. Lenze tych hardcore programatorov co by to vyuzili je tak malo, ze by mali toto studovat osobitne. Pretoze vacsina ludi take programovanie aj tak nerobi a tym su take informacie naprd a zbytocne. Ak by sa ti hodilo zlozitejsie pocitanie, ako pises, tak si potrebne veci nastudujes sam ked ich potrebujes. Pretoze par rokov po skole, ked tieto informacie napouzivas, by si z toho aj tak nic nevedel, lebo to zabudnes.

Skratka by sa na skolach venovanych nejakemu odboru mal ucit len dany odbor a veci s nim suvisiace (ale nie extremy zase). Ale s tym, ze ked clovek pracujuci v danom odbore zisti, ze mu daco chyba, nema problem si informacie vyhladat a nastudovat. Lebo nik si nemoze pamatat vsetko. Lenze dnesne skolstvo je (este stale) zalozene na blbom memorovani nepotrebnych blbosti miesto toho, aby ucilo ludi vyhladavat informacie. Pretoze vzdy sa vytvori nieco nove a clovek musi vediet si informacie vyhladat a co potrebuje sa naucit.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2013 23:11

shiro píše:
Lenze tych hardcore programatorov co by to vyuzili je tak malo, ze by mali toto studovat osobitne.
No a neznamena to "studovat 'hardkor veci' osobitne" prave "studovat na vysokej skole?" Problem nie je v tom, ze by sa snad na VS do studentov tlacili nepotrebne veci, ale prave v tom, ze na VS ide dnes kdejaky polointeligent a potom to tak vyzera, ze place, ze ho nutia sa ucit "integraly a podobne hooodne pokrocile blbosti" (eh? seriously?), pretoze nechape, ze na pracu Java bastlica alebo IT servisaka ziadnu skolu nepotrebuje.
Ved to je ako mat zivotny sen vymienat brzdove oblozenia v autoservise, ist kvoli tomu studovat dopravne inzinierstvo a frflat, ze cloveka ucia zbytocnosti.

shaggy píše:
Aby sa z teba nestal nekultúrny barbar bez všeobecného rozhľadu
+1


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.11.2013 10:46

Preco dejepis? Aby ludia naprikald nevolili nacistov. Preco literaturu? Aby vedel clovek povedat jednu suvislu vetu bez slova "onee" a "hento" a "sak vis".
Ty prides snad doprace a povies sefovi mna toto nebavi bude robit toto ... Ak by si si mohol vybrat co chces na vyske, iba to co ta bavi tak 99% vystudovanych vysokoskolakov by boli vandraci ... A co vravis o programatoroch tak ziadny hardocore programator, ale bezny, nie kopcic kodu ..







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kde získať vzdelanie

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2013 18:12

Ďuri píše:
No a neznamena to "studovat 'hardkor veci' osobitne" prave "studovat na vysokej skole?" Problem nie je v tom, ze by sa snad na VS do studentov tlacili nepotrebne veci, ale prave v tom, ze na VS ide dnes kdejaky polointeligent a potom to tak vyzera, ze place, ze ho nutia sa ucit "integraly a podobne hooodne pokrocile blbosti" (eh? seriously?), pretoze nechape, ze na pracu Java bastlica alebo IT servisaka ziadnu skolu nepotrebuje.
Ved to je ako mat zivotny sen vymienat brzdove oblozenia v autoservise, ist kvoli tomu studovat dopravne inzinierstvo a frflat, ze cloveka ucia zbytocnosti.

Na hardcore veci mas tolko malo ludi, ze by nezaplnili jedn triedu, nieto este skolu. Hadam sa kvoli tomu, ze (co ak) mame v triede genia, nebude cela trieda ucit veci ktore jej niesu treba. Na to narazam.
Kto chce menit brzdove oblozenie cely zivot, ide studovat skolu na to urcenu, alebo ak nema moznost sa inde zamestnet, bude musiet robit aj to, inac umre hladom na ulici sak to je logicke. S frflanim to nic nema.
Ano, dneska ide na VS hocijaky janko hrasko, ale preco? Lebo zamestnavatelia su tak debilni, ze vyzaduju VS aj tam, kde to nieje potrebne a nutne. Dnes ked vyjde zo skoly SS a VS student, tak su obaja rovnako vypatlani, nevedia sa ozvat a nedokazu si ani kupit rozok. Tak naco je VS? Mudrejsieho z teba neurobi.

don jebot píše:
Preco dejepis? Aby ludia naprikald nevolili nacistov. Preco literaturu? Aby vedel clovek povedat jednu suvislu vetu bez slova "onee" a "hento" a "sak vis".
Ty prides snad doprace a povies sefovi mna toto nebavi bude robit toto ... Ak by si si mohol vybrat co chces na vyske, iba to co ta bavi tak 99% vystudovanych vysokoskolakov by boli vandraci ... A co vravis o programatoroch tak ziadny hardocore programator, ale bezny, nie kopcic kodu ..

opakujem, dejepis mas na ZS cely druhy stupen. A stihne sa prebrat vsetko. Naco to opakovat na SS, ktoa ma byt uz specializovana na odbor ktory studujes? Zbytocne.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 25 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kde ziskat zakladni info??

v Operačné systémy Unix a Linux

6

1113

10.03.2006 16:47

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kde ziskat XML feedy zlavovych portalov

v Ostatné

2

310

25.08.2013 21:20

Kamahl Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako získať IP

v Sieťové a internetové programy

4

854

22.08.2010 12:02

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ziskat certifikaty

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

693

16.01.2011 14:08

beks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako ziskat vsetky premenne

v PHP, ASP

15

871

24.01.2011 16:59

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ziskat data spat

v Operačné systémy Microsoft

3

677

26.04.2008 17:51

Tonyc Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stránka YouTube má získať konkurenciu

v Novinky

5

483

27.03.2007 13:58

d_o_d_o Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nepodarilo sa získať IP adresu

v Siete

7

808

18.04.2022 23:44

YenkeY Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. System windows nemoze ziskat pristup k

v Bezpečnosť a firewally

7

1105

23.02.2021 17:04

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako získať data z nefunkćného HDD?

v Pevné disky a radiče

7

1063

26.09.2015 21:14

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako získat kontakt na majitela domény

v Domény

3

751

14.03.2023 8:20

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ziskat inf. na dialku o PC

v Ostatné programy

3

799

10.07.2022 21:44

Dusan33 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako získať zdrojový kód vzdialeného súboru

v PHP, ASP

8

920

04.11.2011 17:03

camo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako získať dáta z poškodeného HDD

v Pevné disky a radiče

4

5738

24.02.2013 11:03

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako ziskat kod videa na stranku

v HTML, XHTML, XML, CSS

6

1294

24.07.2009 23:12

wotan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako získať identifikátor SK-NIC po novom

v Domény

1

731

31.08.2019 11:51

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra