Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 39 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2013 12:44

Dobrý deň
Čítal som príspevky čo sú tu na fóre ohľadne programovania Java, písali ste že nemá už dlhú budúcnosť.
Keď že sa veľa vecí v IT rýchlo mení rád by som počul váš názor či naozaj Java pomali končí alebo naopak.
Chcem sa začať učiť programovať v Jave, ale keby to nemalo budúcnosť tak by som do toho nešiel.
Viem akurát že v Jave sa robia hry pre pc a android aplikácie a hry a práve toto je pre mňa lákavé.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2013 13:05

Vieš úplne zle. Java určite nekončí - ani len pomaly, práve naopak, mobilné platformy idú hore a s nimi aj java. Okrem toho, beží na nej veľmi veľa vecí na to, aby v bližšej dobe skončila.
Hry pre PC sa zase v jave určite nerobia, iba ak nejaké veľmi jednoduché.

V čom a na akej úrovni vieš programovať, že riešiš takéto veci?







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.06.2013 13:35

Programovať neviem tak že moja úroveň je NULA.
Chcel by som sa naučiť programovať a vyzerá to že Android má budúcnosť (z môjho laického pohľadu).
A čo ma láka je webové aplikácie, andoird aplkácie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Java budúcnosť

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2013 13:49

Začínať programovať a rovno v androide nemá zmysel ;) to mi ver







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.06.2013 13:54

Nechcem začať rovno v androide, viem že najskôr treba vedieť Javu teda aspoň tak som sa to dočítal a predtým asi aj algoritmy.
Ale to chcem práve trochu ujasniť.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2013 14:06

Písal si, že si "na tomto fóre čítal". Určite si čítal aj témy o začiatkoch programovania, je ich tu veľa. V mnohých som sa vyjadril a už sa mi to nechce písať znovu.
Skús si ich prečítať (znovu), určite ti mnohé ujasnia a potom sa pýtaj znovu, ak bude potrebné :)

(neber len témy, kde sa píše o jave, ale všeobecne o začiatkoch programovania, napr aj v C apod.!)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Java budúcnosť

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 0:26

BX - a s ktorými mobilnými platformami ide Java hore? Ak chce robiť aplikácie, za ktoré dostane rozumné peniaze, tak potom iOS - a tam sa používa Objective C. To isté platí aj pre Windows Phone.
Ak to porovnáš s tým, čo sa o Jave hovorilo pred pár rokmi (že je multiplatformová a má skvelú budúcnosť), tak sa naozaj dá povedať, že upadá. Napr. je čoraz viac ľudí, ktorí v PC javu nemajú, čiže pre vývoj aplikácií nie je najvhodnejšia. Ale stále sa s ňou dá uživiť a to veľmi dobre.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 9:07

Google - Android (java), Apple - iOS (obj-C, C++), Microsoft - Windows Mobile/Phone (C, C++, C#, iné)

Tieto firmy momentálne vládnu mobilnému trhu (počítam hlavne smartfóny a tablety, ale onedlho aj google glass a určite aj ďalšie podobné srandy od ďalších výrobcov)

Microsoftu sa s mobilmi a tabletmi preraziť stále veľmi nedarí, Apple je príliš uzavretý do seba. Ale o to nejde.
Android je už dlhšiu dobu schopnou konkurenciou iOSu a často sa už hovorí aj o tom, že je lepší (hlavne sa aj bude, s príchodom nového iOSu. Ale to je len môj skromný názor)
Pritom Android je snáď v každom druhom smartfóne, výrobcovia ho chcú, lebo to nie je Microsoft a od Apple nič nedostanú.
Z toho mi vychádza jediné, kým bude v hre Google a jeho technológie, bude v hre aj java. Aj interné veci v Google bežia na jave. Len tak ľahko sa jej veru nevzdá.
A snáď mi nechceš tvrdiť, že Google upadá, či áno?

Okrem toho, snáď každý internet banking, bankové systémy a kopa ďalších vecí beží na jave. To sa meniť tiež dlho nebude a niekto to spravovať musí.
To slovko "upadá" by som pri jave použil možno v horizonte 10-15 rokov. Ale to sa ešte veľa vecí udeje. Uvidíme, čo bude.
Súhlasím s tým, že už nie je ten boom, aký s ňou bol pred pár rokmi. To určite nie. Ale ak nerastie, tak minimálne zotrváva niekde na vrchu, kam sa dostala.
(A to hovorím ja, čo javu nemám rád, nerobím v nej a ani nechcem)

A ešte ako si spomenul tvorbu pre iOS. Skúšal som to, mám v AppStore asi tri aplikácie, ale už nikdy viac s týmto nechcem mať dočinenia. Možno sa to za tie dva roky zmenilo, ale vtedy Apple vývojárom nič nedaroval a problémy robilo všetko, čo mohlo. S týmto mám dosť zlé skúsenosti a za tie "rozumné peniaze" by mi to asi nestálo.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.06.2013 10:00

Dobrý deň
Všimol som si a nie iba tu na fóre že veľa programátorov "C" by javu najradšej pochovalo pod zem.

Android (java)..... iOS (obj-C, C++)..... Windows Mobile/Phone (C, C++, C#, iné)
Čo by sa stalo keby Android stále stúpal a nakoniec prevalcoval celý OS trh a tým nahradil Windows a iOS?
Nepoklesol by aj záujem o programátorov jazyku "C"?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 10:12

Echo, neexistuje predsa len trh s mobilnými zariadeniami. To len ja som sa naň zameral, lebo si s tým začal. Okrem toho, takéto polemizovanie nemá zmysel. Ak chceš riešiť takéto veci, choď študovať nejaký marketing.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.06.2013 10:38

Určite som sa nechcel nikoho citovo dotknúť.
Ale keď že sú tu ľudia ktorý sa pohybujú medzi programátormi tak som si myslel že najskôr oni mi budú vedieť
poradiť o čo je záujem a čo má budúcnosť, veď aj post som nazval "Java budúcnosť". Viete ja som sa velice
nadchol pre Android, ale keď že sa nepohybujem medzi takými ľuďmi tak neviem posúdiť či sa mám učiť Javu
alebo to je iba strata času.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 12:04

Ťažko povedať. Kým by si sa naučil čo to o tvorbe aplikácií, získal prehľad o tom, čo a ako a kým by si vytvoril nejakú prvú normálnu android aplikáciu, prešlo by veľa veľa času. Pre nejaké základné veci tomu dávam rok. Pre niečo hodnotnejšie tak tri. A samozrejme za ten rok alebo dva je možné, že sa k androidu ani nedostaneš. Je totiž tak veľa vecí, ktoré nevieš a vedieť musíš a s androidom nemajú nič spoločné.
Takže ak máš pocit, že chceš programovať, začni. Uč sa, čítaj si články, knihy, čokoľvek. A sám uvidíš, že čím viac vieš, tým menej vieš. A kým sa to naučíš, bude možno v kurze niečo nové, alebo sa nadchneš pre niečo nové. Ale to je úplne jedno, pretože tie nabyté vedomosti tam budeš vedieť využiť.

Programovanie je ako schopnosť mechanika vyznať sa v autách. Mechanik nezačína s tým, že chce opravovať BMW. A keď trebárs aj BMW skrachuje, začne opravovať iné autá, nie je problém.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.06.2013 13:02

Ďakujem za peknú odpoveď... ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Java budúcnosť

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 14:57

Citácia:
Okrem toho, snáď každý internet banking, bankové systémy a kopa ďalších vecí beží na jave. To sa meniť tiež dlho nebude a niekto to spravovať musí.

Práveže čo to sledujem, veľa ich rýchlo prechádza na .NET ;) Za všetky spomeniem takto v rýchlosti mBank...
Spoločnosti takisto viac investujú do vývoja v .NET a do následnej integrácie riešení od MS.

Citácia:
Z toho mi vychádza jediné, kým bude v hre Google a jeho technológie, bude v hre aj java.

Mne z toho vychádza ešte jedno - náhodou sa Google rozhodne prejsť na iný jazyk alebo sa niečo pomení, čo to spraví s javou? ;) Momentálne je Android asi jediným dôvodom, prečo sa jave venovať. To sa môže ale kedykoľvek zmeniť...

Citácia:
Čo by sa stalo keby Android stále stúpal a nakoniec prevalcoval celý OS trh a tým nahradil Windows a iOS?

Hee, tento Android určite nie :lol: Asi moc nesleduješ situáciu okolo spoľahlivosti a podobne, čo? Stačí si pozrieť toto fórum. Všimni si, koľko ľudí veľmi rado opúšťa "voľnosť" androidu a prechádza na WP. Prečo? No jednoducho sa im už nechce riešiť nekonečné blbosti, sekanie OS a podobne. Chcú mať niečo, čo funguje... Buď iOS alebo WP. Akonáhle príde reč na spoľahlivosť a rýchlosť, nikto nezačne propagovať android... Android je najobľúbenejší vo vekovej kategórii 12-20, kedy sa s tým ľudia zabávajú, nahrávajú nové romky atď, a celí sa vytešujú, ako sú na tom lepšie oproti zvyšku sveta. A ešte zaplatili o toľko menej! :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 15:19

No jo, práve tento súboj medzi .NET a javou nemám veľmi napozorovaný, tak som si aj nebol istý tým, či je to stále aktuálne :D
Ďakujem za doplnenie :)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.06.2013 15:47

Tak že som zase nazačiatku s mojím rozhodovaním :cry:
Viem že my bude trvať niekoľko rokov kým sa naučím programovať a
bol by som velice nerád keby som sa nakoniec naučil Javu a bola by mi nanič a
nemyslím teraz na Android ale celkovo Java a jeho využitie a potom by som
sa zase musel učiť napr. C++ alebo C#.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2013 15:58

Nepochopil si vôbec nič z toho, čo som sa ti snažil napísať. Ak nezačneš, nikdy z teba programátor nebude. Hotovo, koniec, schluss.
Začni rozmýšľať nad niečím iným - napr história je super. Alebo vodič autobusu. Len pozor aby si sa neučil na starých Karosách, to by bolo nepríjemné, keby si sa mal potom zase učiť jazdiť v Eurolines, alebo Student Agency :/ Och, prečo je svet taký krutý.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.06.2013 18:40

Teraz už viem aspoň jednu vec naisto, že to vôbec nechápem :(
Čítam asi nesprávne články na internete a keď že o programovaní nič neviem
tak ma to možno zavádza.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Java budúcnosť

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2013 19:01

Ber to z tej lepšej stránky - keby sa náhodou niečo stalo počas tých pár rokov a Java by mi zmizla, nebudeš mať problém prejsť na iný programovací jazyk :) Napríklad prechod na C# je prakticky bezbolestný.
Ide hlavne o to, aby si sa naučil princípy, ako riešiť ktoré problémy a aby si to vedel aplikovať v praxi. Programovací jazyk ako taký je len nástroj. Väčšinou platí, že ak vieš parádne programovať v jednom, nebudeš mať problém, keby si niekedy v budúcnosti potreboval prejsť na iný...

Inými slovami - keď sa ti páči Java a vieš ju využiť, smelo do toho.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.06.2013 21:06

"walther" ..... ty si C# developer? Teraz som si to všimol v tvojom podpise, keď sa ťa môžem spýtať s čím si začínal TY ten postup.

"BX" ..... asi najskôr aj ty budeš developer, keby ti to nevadilo že by si napísal s čím si začínal a v čom programuješ.

Prisahám že toto je už posledná otázka a všetkým Vám ďakujem veľmi pekne za trpezlivosť. :nodhead:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Java budúcnosť

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2013 21:13

Hee, tak moje najrannejšie začiatky boli ešte na Basicu na PMD-85, ak ti to niečo hovorí... No a potom, o nejaké to desaťročie neskôr, pascal, c, c++, webstránky v php a potom C#.
Keď som prechádzal z php na C#, len som si búchal hlavu o stôl, že aké blbosti som sa to pri php naučil... :lol:
C# sa teraz venujem už nejaké 4 roky ak dobre počítam :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2013 0:52

Echo píše:
"BX" ..... asi najskôr aj ty budeš developer, keby ti to nevadilo že by si napísal s čím si začínal a v čom programuješ.

Ja ešte študujem, zamestnaný som popri škole cca rok. Pred tým som robil len "na vlastnú päsť", alebo na dohody.
Pracujem vo fyzikálnom ústave v Prahe, kde som v kontakte skôr s programovaním aplikácií na ovládanie zariadení (všeliaká elektronika) a dolovanie a spracovanie dát z nich.
Tým pádom programujem najviac v C a C++, sem tam vidím nejaký assembler a to je asi tak všetko. Žiadne androidy, javy, C-šarpy a podobné "komerčné" záležitosti nerobím a ani ma to veľmi neláka.
To ale neznamená, že viem iba to. Nemám problém programovať aj v C# (mám za sebou nejaké hry a menšie aplikácie), v jave (mám za sebou nejaké server-klient aplikácie a hry) a tiež v php (mám za sebou pár webov a napríklad aj zložitejší systém na spracovanie zmlúv pre autopožičovňu) Dokonca mám aj tri aplikácie v AppStore na iPhone a iPad :lol: (Tie sú písané v objective-C a nemal by som sa nimi chváliť, sú hrozné)
Začínal som v pascale, z ktorého som prešiel na C a z neho už je to úplne jedno. Podľa mňa je C základ, ktorý ak zvládneš, nebudeš mať problém s ničím.

A ešte aby som ťa trochu pomýlil, študujem teoretickú informatiku ;) Tam si z programovacích jazykov veľkú hlavu nerobíme.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.06.2013 10:10

Ďakujem že ste popísali svoje začiatky, už som na 100% rozhodnutý že to bude Java.
Teraz si už musím iba zohnať dáke knihy o Jave a OOP, len sa niekde musím spýtať (programátora Java)
ktoré by boli dobré pre samouka a či sa najprv učiť OOP a potom Javu alebo súčasne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Java budúcnosť

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2013 12:21

Kde by jazyk ako JAVA končil :D Každý jazyk môžeš využiť dobre ináč, závisí taktiež od typu projektu, niekde kde potrebuješ aplikáciu, niekde viacmenej práca s textom a podobné veci. Určite nepoužiješ na všetko JAVU, no pokiaľ vieš aj iný jazyk. JAVA sa používa dosť aj na programovanie webu, ja skôr vidím vtom, že za pár rokov vzrastie počet aplikačných serverov, budú viac poskytované. Teraz to máš skôr stále len o PHP, noo ešte ASP :) Teraz je si myslím celkom atraktívny jazyk aj Ruby / Fr.. Ruby on rails :)
Neviem prečo každý donekonečna rieši jazyk v akom programovať. Vyber si "čo" chceš programovať a pýtaj sa podľa toho aký jazyk sa nato hodí.







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2013 13:16

majky358 píše:
Neviem prečo každý donekonečna rieši jazyk v akom programovať. Vyber si "čo" chceš programovať a pýtaj sa podľa toho aký jazyk sa nato hodí.

Toto amatérom nevysvetlíš. Môžeš písať koľko chceš, ale snáď žiadny začiatočník nepochopí, že jazyk je druhoradý. Ich treba len prinútiť nejaký sa začať učiť, nech to časom zistia sami.
A sám vidíš v tejto téme, že aj to je často zložité :D







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Java budúcnosť

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2013 13:21

Citácia:
Teraz to máš skôr stále len o PHP, noo ešte ASP

Možno tak na CZ/SK scéne :rolleyes:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.06.2013 13:31

Dúfam že týmto odkazom na video neporušujem pravidlá... :oops:
Našiel som na webe jeden zaujímavý článok a odkaz na video.

Konference JavaZone 2013 se blíží.
Pořadatelé pokračují v tradici a před konferencí zveřejňují krátký film věnovaný Javě.
Letos je to apokalyptický Javapocalypse... http://jz13.java.no/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Java budúcnosť

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 24.06.2013 17:15

walther píše:
Citácia:
Teraz to máš skôr stále len o PHP, noo ešte ASP

Možno tak na CZ/SK scéne :rolleyes:


Tak to je tiež pravda ;) Zas niekto, kto si spraví nejaký mini-projekt pomocou PHP sa nemôže tiež porovnávať s niekým kto vtom správy veľký projekt a pozná bezpečnostné riziká a vie to ošefovať :D A to som si istú dobu myslel, že čo môže byť na riešení bezpečnosti nejakej webAplikácie zložité :D







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.10.08
Prihlásený: 03.03.23
Príspevky: 516
Témy: 144
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.06.2013 11:07

Dobrý deň
Keď že pri učení jazyka Java je určite dobré si veci aj odskúšať nielen čítať,
nevie mi niekto poradiť ktorý program by bol pre mňa dobrý či "NetBeans" alebo "Eclipse".


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Java budúcnosť

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 25.06.2013 11:23

Vyskúšaj oba, uvidíš :) Oba programy sú dobré, oba sú využívané.. Osobne z týchto dvoch preferujem skôr Netbeans, ale je to subjektívne...







_________________
C#, PHP, ...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 39 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Buducnost

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

21

711

06.12.2012 11:28

Gabho027 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Buducnost CPU

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Intel - Integrated Electronics

44

1416

09.10.2013 18:22

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozdiel medzi Java Standard a Java EE

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

844

02.04.2014 12:41

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dobre java navody a nova tema JAVA

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

35

5441

09.03.2009 17:14

tlacitko Enter Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C++ Games - buducnost

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

29

1838

06.02.2013 13:44

Esteban Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Budúcnosť hier s PhysX

v Novinky

1

661

15.08.2008 10:27

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. buducnost DELPHI a VB

v Delphi, Visual Basic

12

937

03.04.2011 17:13

vama Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BeamNG Soft- Budúcnosť simulátorov...

v Počítačové hry

0

356

10.07.2012 11:57

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Buducnost baterii je hlinik

v Novinky

15

956

21.07.2011 14:41

KatjushaMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 9600GT buducnost a dnes

v nVidia grafické karty

24

1339

03.07.2009 20:49

Axwell Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Budúcnosť Core 2 Quad

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Intel - Integrated Electronics

30

1806

06.01.2009 12:53

FrAjíííReK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aká budúcnosť čaká (a neminie) DC++?

v Novinky

4

566

02.05.2007 21:13

st.jimmy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herný svet z atómov: Budúcnosť 3D grafiky?

v Novinky

19

1337

04.08.2011 22:53

Joz1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Budúcnosť Microsoftu alebo akú inováciu si predstavujete

v Operačné systémy Microsoft

11

695

04.04.2007 20:54

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Budúcnosť niekoľko tisíc rokov dopredu alebo čudná veštica

v Paranormálne javy a teórie

16

52368

02.02.2009 20:51

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JAVA - java.lang.NullPointerException

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

1084

04.01.2010 17:05

emigrate Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra