[ Príspevkov: 36 ] 1, 2
AutorSpráva

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Prihlásený: 06.03.21
Témy: 8 | 8
NapísalOffline : 16.02.2021 23:09 | JanoFov balast okolo naradia

Hilti na doma by bol sakra luxus...
Baterková flexa + nahradná aku, nabíjačka, kufor 900€
Ano človek má rok záruku že mu dajú druhý kus aj ked to donesie rozdrvené na prach, ale za 900€ má 3ks Dewaltky s nabijačkami a 6ks bateriek

PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
JanoFov balast okolo naradia

Témy: 1481 | 1481
NapísalOffline : 16.02.2021 23:19 | JanoFov balast okolo naradia

preto som nic take nevolil, prislo mi to ako vyhodene peniaze na doma

Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra

NapísalOffline : 20.02.2021 23:11 | JanoFov balast okolo naradia

SKiLEX píše:
...

tu som natrafil uplne nahodou na dalsi priklad toho o com som pisal https://www.facebook.com/groups/558121021007736/permalink/1896766030476555?comment_id=1896769930476165 proste niekto natrafi aj na dobru znacku podla teba (to nemyslim nejako v zlom, alebo ze by som sa chcel hadat ohladom toho vyberu, len proste clovek uz nevie ani comu ma verit) a proste si spravi na nu nazor velmi zly, skrz toho ze sa mu dve za sebou tie iste zariadenia mohli pokazit behom kratkeho casu, to bol ten dovod preco som toto neriesil, lebo kazdy si ide svoje a obhajuje to svoje, to len tak ze na toto narazam nie len medzi roznymi kamaratmi, ale aj na nete, ale kym to je v zaruke, tak to clovek moze mat na salame si myslim, lebo tie zariadenia maju firmy ako spotrebak a bezny clovek nerobi 8h nonstop s tymi zariadeniami a na par dier aj keby to bolo, tak staci aj powerplus z tesca na doma, bud vydrzi 2 mesiace a clovek to vymeni v tescu / lidli ci ine (pre mna aspon novinka :-D nevedel som ze toto maju tieto retazce) alebo mu to vydrzi 10 rokov. Ja som mal moznost zobrat tie bosch za trosku lepsie ceny, tak som zobral to, osobne mi je jedno co je na boku, chcel som ale nieco co mi snad vydrzi dlhsie, tym ma inac napada ze este zbehnem do toho tesca a este tam co to poberiem, akoze mali tam rozne aku za vtipne ceny, ja som za tu 50nm dal tusim 150e ci kolko stala a ta 35nm stala okolo 160e, ci tak nejako ani neviem a tam nejake aku mali ze za 25 ci kolko eur, normalne som mal chut zobrat uz ked som tam bol po to kladivo :-D ako ten regal tam sa mi celkom pozdaval s tymi cenami, ze nieco zobrat proste len ako rezervu ak by bolo treba niekedy :-D asi zacnem viac sledovat letaky kde maju taketo veci, fakt ze som toto ani trochu netusil :lol:

Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server

Užívateľ
Užívateľ

Prihlásený: 06.03.21
Témy: 111 | 111
NapísalOffline : 20.02.2021 23:57 | JanoFov balast okolo naradia

Neviem no, ja som to hovoril len preto ze som ich mal doma porozoberane, presiel okolo mna vacsi pocet kusov tak viem porovnavat :D

+ Oco ked davnejsie robil vo firme tak fungovali stylom ze raz za cas dosiel obchodak z boschu/dewaltu/makity/hilti/metabo, vylozil naradie na skusku(co ja viem na mesiac) a co bolo dobre to firma kupila

A co kupila, to potom fungovalo skoro nonstop :D, takze tiez ma toho naradia poskusane neurekom

A tiez to ma tak ze ak je unlimited rozpocet, tak hilti... Meraky, laserová va vodovaha, teplovzdušna pistol a podobne "nemotorove" náradie bosch... A potom vrtacky, flexy, pily a podobne od makity

Ale hej, vpodstate mas pravdu, na tvoje pouzitie ti posluzi snad hoc co :D

Ba priam si hovorim ze miesto toho aby si kupoval kazdu chobotinu si si mohlm niektore nevyuzitelne veci odpustit, a zvysilo by sa kludne este aj na sds max kladivo :D

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra

NapísalOffline : 21.02.2021 1:05 | JanoFov balast okolo naradia

No hej, len sds max v byte, jedine ze by som chcel asi prerabat dispoziciu bytu a to nemam v plane, ale na navrtanie par dier si myslim, ze ma ta boschka prezije, lebo po prerabke s nou spravim co, este 30 dier a potom ju odlozim a vytiahnem tak raz rocne kvoli nejakej kravine, je fakt ze by mi mozno vsetko stacilo nieco lacne ako ten powerplus, lenze je to aj vidiet ze to tak aj za tie peniaze vyzera a chcel som nieco lepsie (urcite ale netvrdim ze bosch je nejaka topka, ak by som natrafil za podobne ceny ineho vyrobcu tak zoberiem to, osobne mi to je sumak ake logo na tom je). To kladivo z tesca za 65e co som kupil, parametre super 6J, od boshu by som za take kladivo dal minimalne 3-4 stovky asi prepdokladam, od hilti ani nechcem vediet sumu, ale ja s tym chcem vysekat len v kazdej izbe po dve mozno tri zasuvky zo stropu co pojde kabel, kedze elektriku chcem tahat nad sdk v konstrukcii, nech je co najmenej sekania. Drazkovac som zobral tiez len taky suvix od powerplus za asi 150e, je mi jedno ci to prezije, ak by som si to mal pozicat tak isto zaplatim asi aj viac, predpokladam ze jeden mozno dva byty spravi, taketo nacinie potom necham kamaratovi co mi pride pomoct, mne to uz bude na nic a jemu to mozno este posluzi kedze s tym robi, tak mozno posluzi. Tiez rezacku na obklad som zobral nejaky powerplus, aj ked tam sa bojim toho, ze ci to nebola kravina, lebo obklad chcem aby bol pekny, tak snad to nebude nejako nicit glazuru ci ako sa tomu nadava na obklade, resp dlazbe (ale ma nadobu na vodu, cize vie za mokra rezat, neviem ci to je lepsie ci je to jedno), ale chcem aj rucnu, to si ked tak poziciam od kamarata, ten by mal mat dobru, tak nech za to nevyhadzujem peniaze zbytocne, lebo s tym nebudem mat potom fakt ze co robit.

Sds max, ako vsetko to su pekne pristroje, ale v byte by mi to bolo fakt ze na nic. Dve aku som zobral len skrz toho, ze chcem spravit aj vlastne roldory ci ine skrine, objednat presne namerane dosky, aspon som nasiel nejaku taku firmu co to robi a skusit spravit vsetko sam (mal by som tym dost vela e usetrit), bud to bude za nieco stat alebo to u niekoho skonci na topenie a pojde hore kominom :lol: tak ak by jedna zahucala, tak nech mam druhu ako rezervu, resp neviem s ktorou sa to bude lepsie montovat cele a rucne mozem kaslat, detto sdk bude treba pripevnit, tak nech neriesim pocas volna zhananie dalsej aku, preto rozmyslam ze este z tesca zoberiem dve powerplus, jedna tam tusim bola za 25e, to aj keby som ich potom hodil do kosa, tak ma to asi nebude ani trapit za tu cenu. Tamto prditko priklepove som kupil len ako nahradu za miesadlo a tiez sa to niekedy moze zist, zas drzat 3kg vrtacku a kilovu je tiez rozdiel ak by som potreboval vyvrtat niekde nieco jednoduche a aku by mozno nestacila, povodne som chcel kupit nejake miesadlo na lepidlo za asi stovku, ale to mi zatukal kamarat na celo, ze naco mi to je, ze take miesadla si kupuju robosi pri pracach na stavbach, kde ide vedro za vedrom a nie ja co spravim dohromady par vedier mozno a ze mam na to pouzivat tu f28 kedze mam k nej aj klasicke sklucovadlo ci ako sa tomu nadava, cize mozem aj klasicky vrtak do toho osadit ak bude treba resp nejake miesadlo ako len tu kravinu co miesa (fakt ze netusim ako sa tomu nadava), len mi prislo luto to nicit moznymi kuskami lepidla co by sa do nej mozno dostavali, tak som zobral to najlacnejsie co som nasiel a malo by to asi stacit predpokladam :-D

Ako jasne, ja chapem ze kazdy ma skusenost s niecim inym, mam dvoch znamych co maju naradie za 5,5 lebo ho menia aj tak casto, bud sa straca, alebo im to niekto stopi a pritom robotu odvadzaju exkluzivnu co som videl po nich, cize mi je jasne aj to, ze robota nezalezi len od naradia ake clovek pouziva, len som tym chcel proste povedat, ze je to podla mna dnes uz uplne jedno, vsetko to vyleze cez tie iste dvere niekde v cine a len si pre to pridu makita, bosch, dewalt, hilti apod, nalepia na to svoje loga, kazdy hodi svoju super cenu a predavaju to ako tu najlepsiu najkvalitnejsiu vec, ale kde je pravda vie len dana firma a ten cinan co to kompletoval :lol: ja to aj tak povazujem za spotrebak, budem dufat ze ma niektore z tych elektro veci snad mozno aj preziju (snad nepojdem hore kominom dalsi rok ha ha :lol: to by som mal asi potom pravdu) ale tiez necakam, ze to vydrzi vyse 20 rokov ako trebars nejaka narexka co si kupil niekto v 1999 a vychvaluje tu znacku ze aka je super :-) no dalsi co si ju kupil pred tyzdnom, tak po 4 dierach odide motor, no ten co ju ma 20 rokov len povie stava sa :lol: alebo cosi ine, no skutocnost bude ina a to ze kvalita vsetkeho stoji dnes uz aj tak za milu jarmilu...uz som aj na take diskusie na fasbuku narazil, co sledujem tieto elektro, stavebarske a neviem ake skupiny ked nemam co robit a precitam si sem tam nejake problemy co ludia riesia...

Rucne naradie ale isto viem, ze ma urcite prezije, to by som ho musel 8h denne pouzivat aby som ho znicil si myslim a hlavne ten knipex si myslim ze prezije urcite, lebo na to ked som natrafil, ze to ma byt asi skoro top medzi kliestami, tak som ani nehladal nic ine, preto ani ine nemam, mimo tych troch od boschu co su zo sady (ale aj to mi pripada ako celkom slusne spracovane, ako rukovete, tak aj kovove casti, nemyslim si ze je to odpad, to by si za tie prachy co ta cela sada stoji si myslim bosch nedovolil spravit). Cele to su aj tak len kusy zeleza, povodne som chcel napriklad kupit sadu goly od magg ci co to je za znacku, lebo 200ks za 130e ci kolko bola cena, no nekup to, ale kamarat mi poradil nejaku znacku na T ci na co, nepamatam uz aky to bol nazov, iny zas tiez nejaku taku co som ani nepoznal, lenze ja to pouzijem 10x v zivote si myslim, ale tak chcel som nejaku sadu lebo sa to urcite niekedy zide ked to clovek necaka a potom si povie, ze som blbec ze nieco take nemam, ale mal som dobru cenu na 25ks ockoploche od narexu za tusim 60e ci tak nejako, uz si nepamatam a viem ze normalne ta sada stala asi +-75e, tak som zobral to, ved co sa na tom uz len moze pokazit a ohnut to si asi nemyslim ze ohnem niekde. No na dalsiu stranu, taky 32mm kluc kde pouzijem? :lol: nikdy v zivote asi, ten ma prezije aj keby som nechcel, taky som naposledy videl pouzivat na cirkularke tusim ked som bol pomahat rezat drevo, tam je sa mi zda taka velkost asi, to v byte nikdy v zivote nepouzijem, no ale tak ved clovek nikdy nevie, tak som chcel velku sadu a celkom sa mi pacilo spracovanie tych klucov, tak som len zo srandy pozrel, ze ci ma narex aj golu a mal, tak som zistil, ze je viac roznych velkosti a zobral som 1/2 a druhu tu malu, aj ked som sa obabral a mam dve velke a dve male sady, lebo som myslel, ze kazda bude mat cosi ine, tak nech ma nic neprekvapi a prekvapil som sam seba :-D no a s tym som zobral aj tie srobovaky od narexu (to som uz vedel ze tu bosch co sa mi pacila nikde nekupim, tak som to uz neriesil, ze ved to je aj tak jedno, pekna sada mam tam rozne velkost a aj dva elektrikarske plus skusacka), s tym som zobral aj take mikro srobovaky, ze nech mam na rozoberanie elektroniky, pocitacu a pod, to som zobral toto https://www.alza.sk/hobby/ifixit-manta-112-bit-driver-kit-d5482449.htm len som si to cele dal do vrecuska maleho, lebo to je hrozne velkej skatuly a zaberalo to vela miesta v tom kufri, no dva dni na to alebo tri ma napadlo pozriet len tak zo srandy amazon a natukal som tam tu sadu od boschu a tak to cele zacalo, par dni mi to vrtalo v hlave, este navyse tam svietala asi 30% zlava tusim a nakoniec som to objednal, ze ak to nespravim teraz tak to uz nespravim nikdy lebo neskor bude treba € na zariadenie a takto to nemusim riesit tym padom potom. Cize sroubovaky od boshu a vsetko to ostatne rucne nebudem klamat sa mi proste pacili, cela ta sada https://www.amazon.de/-/cs/gp/product/B07J251N8X?ref=ppx_pt2_dt_b_prod_image a to som proste zobral len skrz toho ze fakt pekna sada a bola v dobrej akcii ked som to bral, tak som neodolal, aj s tym kladivom aj s tymi racnami : ) ci to je ale dobra vec a nedalo sa za to zobrat nieco lepsie tiez netusim, urcite ano, kazdy by mal aj na to svoj nazor, lebo 100 ludi 100 chuti, ale na to moje majstrovanie ze sem tam nieco prikrutim, ci buchnem po niecom s tym kladivom, no neviem, aj tak to bude asi skor len na paradu ako sa hovori, lebo co sa bude dat prisrobovat aku, tak ja to urcite asi rucne robit nebudem, nebudem klamat, ale tak chcel som mat vsetko mozne rucne pokryte co by sa mohlo niekedy zist a nechcel som ten najvacsi odpad...

Užívateľ
Užívateľ

Prihlásený: 05.03.21
Témy: 52 | 52
NapísalOffline : 21.02.2021 1:49 | JanoFov balast okolo naradia

Na domáce použitie by som vôbec neriešil také veci ako hilti a neviem načo to aj spomínate ak potrebuje len na prerabku bytu.
Kľudne ber veci od festy za pár korún. Je to Čína, ale na tvoj účel to bohate stačí.
Vrtáky nekupuj kobaltove lebo to ti bude zbytočné. Stačí HSS alebo HSSG.

Ja mám všetko modré bosch lebo som ich mal za dobrú cenu. Mám ich už cca 6 rokov a všetko ide na 100%. Vo voľnom čase sa venujem stolárstvu a minulý rok sme dostávali dom, kde som naradiu dával celkom zabrať a stále všetko funguje :)

[ Príspevkov: 36 ] 1, 2

Podobné témy

Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K:sadu náradia na mobily

v Kúpim

0

283

28.01.2010 21:45

Sapo

Herný PC - Ideálna cena okolo 1500€, maximum okolo 1700€.

v PC zostavy

11

429

22.07.2019 12:22

Miso122

notebook okolo 600e

v Notebooky a netbooky

6

362

16.07.2015 13:52

nescafe

Zostava okolo 340€

v PC zostavy

5

318

06.02.2013 12:42

elpasso

Grafika okolo 200€?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Grafické karty

35

1120

03.01.2011 11:38

Xaltotun

netbook okolo 200e

v Notebooky a netbooky

10

393

27.03.2012 17:25

El_Silver

NB okolo 600€

v Notebooky a netbooky

16

685

11.06.2010 13:01

delete

Android okolo 200e

v Mobilné zariadenia

30

904

30.09.2014 14:17

phau

Notebook okolo 350€

v Notebooky a netbooky

4

233

03.02.2014 15:15

nescafe

notebook okolo 450eur.

v Notebooky a netbooky

1

334

19.12.2009 18:03

raf

stuple okolo 25€

v Ostatné

8

292

21.03.2015 19:45

ujo zigo

Notebook okolo 1000€

v Notebooky a netbooky

7

352

27.08.2012 21:56

delong

Notebook okolo 650€

v Notebooky a netbooky

9

229

10.12.2012 20:20

EXIREXT

Tablet okolo 400€

v Mobilné zariadenia

35

1212

02.08.2012 17:44

ivann1

Notebook okolo 700€

v Notebooky a netbooky

3

269

15.06.2016 0:32

pepkopav

notebook okolo 20000

v Notebooky a netbooky

7

658

13.10.2008 19:46

tuky

© 2005 - 2021 PCforum, edited by JanoF