Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 66 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě!

Registrovaný: 06.12.08
Prihlásený: 17.04.23
Príspevky: 447
Témy: 31
Bydlisko: Povazska By...
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:22

Ram upecena ale bohuzial dalej nefunkcna,skusal som aj mraziak.







_________________
92% of teens have moved onto rap or hip-hop. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:24

v RAM imho odosiel chip, to je iny problem, ako s tymi grafikami :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.09.08
Prihlásený: 17.08.09
Príspevky: 351
Témy: 15
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:36

mám doma nefunkčný USB kľúč...aký typ prípravy mi odporučíte?? :D :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.03.09
Prihlásený: 24.10.15
Príspevky: 876
Témy: 36
Bydlisko: SR-BA
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:47

odstániť veškerou umelú hmotu, najlepšie aj USB konektor a šu pdo trúby...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě!

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:56

Linux píše:
aký typ prípravy mi odporučíte?? :D :D


klasika do troj-obalu a sup do fritezy.







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 20.08.2009 2:05

Moja pasivne chladena GF 7600GS od ASUSu nedavno zblbla a zacala robit taketo haluze (samozrejme ta karta ma asi nejakych par mesiacov a dva roky:) ako inak):

Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě!

Zacalo to tak ze som si pisal prispevok na nejake forum a naraz zblbla grafika, take artefakty to spravilo, to som este ignoroval a potom zacal blikat monitor, tma a zas obraz a zas tma a zas obraz, tak som to resetol a potom to zacalo robkat tie ruzove pismenka v TXT rezime a potom uz windows ani nenabehol, resp nabehol, ale na obrazovke tma a monitor sa vypol lebo no signal ako stihol este pred tym ako sa vypol vyhlasit.

Do windowsu som sa s nou teda nedostal potom uz ani, ked bootovalo xubuntu robilo to take ruzove srandicky pocas tej loadovacej animacie. Ked to nabehlo a zapol som firefox, hned to zmrzlo a okno FF sa ani nezobrazilo korektne.

Vypajkoval som z nej vsetky elyt kondiky a dal som to do rury na 12 minut na 220°C. Nedaval som kartu dole hlavou, ale stranou kde je vacsina suciastok a a jtie vacsie hore. Pomohlo to, kondiky som potom dal s5 samozrejme. Karta po vychladnuti bola poznatelne tvrdsia a tuhsia , nedala sa tak lahko ohybat + lak na tej karte lahko zmenil farbu, trosku stmavol a nabral taky nadych do zelena predtym bola modra.

Mozem potvrdit ze tie plasty na konektoroch D-Sub a DVI to v pohode preziju. Ani nic nesmrdi ked to peciete. No a na novsich kartach us elyt kondiky vacisnou nesu, takze tam netreba z karty nic vyberat a potom nas5 pajkovat.

Fakt to moze pomoct. Ja som uz davnejsie takymto sposobom opravil jeden HP Pavilion potom ako som si nasiel info hlavne na youtube o tom co to maju paviliony za problem (a to sa nejedna zdaleka o zriadkavy problem u pavilionov a nie len u jedneho modelu) a ako to riesit. Ked som na tom Pavilione zapchal vetracie otvory a zapol ho (pomocou paplona na postel som ho dal) obraz samozrejme nebol, ale nechal som ho tak pol hodky, potom uz bol celkom teply, vypol som , zpol znova a normalne nabehol a siel. Toto som tiez vycital s komentarov na youtube, ze treba najprv toto skusit, potom som uz vedel ze problem je v tom, rozobral som cely notebook (srubiek po ko**t a kazda inak dlha, samozrejme minimalne jedna sa musi zvysit po poskladani a aspon jedna sa strati) a pozakrival niektore veci alobalom a pofukal poriadne horucovzdusnou pistolou (10minut cca) po doske z oboch stran a hlavne po GPU a pomohlo, notebook odvtedy spokojne fici.

Grafika pred:

Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě! Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě!

Po:

Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě! Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě! Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě!

NaAjblizsie ked ju vyberem spravim fotku celej karty . :) Urcite bude vidno ako zmenila farbu.

//Edit:

Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě! Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě! Jak opravit grafiku? Upečte ji v troubě!

Jedno je fotene cez den a druhe vnoci pri svetle neonu, ale snazil som sa nastavit vyvazenie bielej tak aby to vyzeralo na fotke asi tak ako to vyzera aj naozaj (pri neone som nastavil ziarivky a cez den som nastavil oblacno) a mozem povedat ze ta farba na fotke celkom dobre sedi. Mohol som sfotit aj biely a sedy tercik a nastavit vyvazenie potom presne, ale netreba aj tak to je dobre. Porovnanie v photoshope som spravil tak, ze som as snazil zladit farbu stola na oboch fotkach. :) Podla nalepky som sa nemohol orientovat ze nalepka je biela, lebo potom uz bola trosku do zlta, op peceni.

Musim na tu grafiku dat nejaky lepsi chladic aktivny, lebo ten pasiv je dost na prd (dam prst na chaldic presne nad GPU a horuuci a dam prst dalej na kraj chladica a taky ze taply, no tak z toho usudzujem ze chladic na kkt) a asi aj to sposobilo ten problem, par krat som ju prehrial a viem o tom a mozno sa stalo aj niekedy a ani som o tom nevedel. Ale hlavne ide asi o to ze sa to nahreje a potom zas vychladne a takto furt dookola ako sa PC zapnea vypne, pusti sa nejaka hra a to sposobi problem. Klasika studene spoje a mikrotrhlinky, nic nove, taketo problemy su aj v normalnej elektronike v telkacoch, LCD monitoroch atd. u suciastok na chladicoch sa po case pokaslu spoje.

KEd bude lepsie chladenie, tak budu mensie teploty a tym padom bude aj mensia zmena pri zapinanni a vypinani, nebude sa to nahrievat na tak velku teplotu a chladnut z tak velkej, tedamensie zmeny teplot a mal by mat ten chladic ah poriadnu zakladnu masivnu aby mala vacsiu tepelnu kapacitu aby ten ohrev a chladnutie bolo pomalsie a pozvolnejsie.

Zaroven ked som riesil tuto moju 7600GS som riesil jednu ATI X1050 alebo take nieco, na ktorej boli uzasne elyt kondiky znacky TEAPO, ta mala problem ze po zapnuti PC sa ozvalo len piiiiiip piip piip (1 long 2 short beeps) a tma. Vymena spolu 7 kondikov, ktore na nej boli pomohla. Ked som si zistil co znamena to pipanie a pozrel na tu kartu a zbadal TEAPO, hned ma napadlo vymenit ich.



K tomu USB klucu par prispevkov nad mojim: tuto by som nepovedal ze to je tak iste ze problem je v spojoch a ze to urcite pomoze. Kedze v tom kluci sa nezvykne nic vyznamne nahrievat. Moze ale byt napr odtrhnuty spoj samotneho USB konektora, tam je to namahane tiez ale nei tepelne ale mechanicky. Casto sa stava napr u notebookov ze sa takto odtrhne od dosky konektor pre zasunutie kabla z nabijacky, alebo u mp3 prehravacov sa stane ze sa odtrhne spoj na konektore do ktoreho sa strkaju sluchatka atd. Ale skusit to mozes, viac uz ho neodfajcis, ked nefunguje.

Ja som si bol isty v podstate ze problem je v spojoch, ked som videl tie ruzove pismenka, pretoze pred nejakym casom som cital ten clanok a tam tiez bolo spominane ze cervene pruhy ci nieco take, no a dufal som ze to pomoze a pomohlo.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 66 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunkční mp3_soubor jak opravit?

v Audio programy

3

843

03.01.2007 10:10

Harlequin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Jak opravit praskajici mp3 soubor?

v Audio programy

1

897

11.10.2006 20:44

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kde opravit tablet ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Mobilné zariadenia

33

1520

24.06.2013 19:36

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Potrebujem opravit skript

v JavaScript, VBScript, Ajax

15

1178

21.03.2008 11:10

djsulo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kto pomoze opravit?

v Sieťové a internetové programy

10

580

22.05.2010 17:42

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako opravit poskodene DVD?

v Optické zariadenia

8

1318

04.03.2009 15:59

maros26 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CSS: Ako to opravit?

v HTML, XHTML, XML, CSS

24

1429

24.08.2007 13:30

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako opraviť kancelársku stoličku ?

v Život, životný štýl, móda, bývanie

7

1242

12.02.2020 23:06

Tomiq010 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. opravit/upgrade alebo vyhodit

v Ostatné

3

423

08.11.2016 14:14

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunkční záloha DVD_jak opravit

v Video programy

0

690

25.07.2006 17:54

bluenite Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kde opraviť poškriabané dvd

v Optické zariadenia

2

1029

05.10.2007 21:20

MANIAC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako opraviť poškodené súbory?

v Ostatné programy

4

4274

17.03.2013 13:21

dodos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oplatí sa to opraviť?

v Notebooky a netbooky

12

473

17.08.2016 22:52

hanesovic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oplati sa opravit GK?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v nVidia grafické karty

44

1138

26.01.2020 22:12

tarezni Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Jde opravit hlavicka u disku ??

v Pevné disky a radiče

5

922

06.06.2006 12:56

Fireblade46 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poškodenie HDD, je možné opraviť?

v Pevné disky a radiče

6

1845

12.12.2011 21:47

magic Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra