Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.07.10
Prihlásený: 12.01.19
Príspevky: 57
Témy: 11
Bydlisko: BA okolie
Príspevok NapísalOffline : 10.12.2015 14:38

Pripravil som si pre Vás článok, na ktorom som makal niekoľko hodín. Myslím si, že téma je veľmi aktuálna a ľudia, ktorí sa pýtajú na veci s ňou spojené, by mohli byť vždy odkázaní sem. Možno by stálo za to dať túto tému ako "Dôležité", ale nechcel by som znevažovať robotu druhých používateľov a už vôbec nie označovať ju za niečo ako menejcennú. Preto toto rozhodnutie, tak ako vždy náleži vedeniu fóra. Chcem sa poďakovať používateľom fóra, pretože aj z ich múdrosti som čerpal vedomosti na tento článok.

V článku si rozoberieme akumulátory, ľudovo povedané batérie, v iPadoch, iPhonoch a iPodoch z dvoch hľadísk. Najprv sa zameriame na technológiu samotnú a na to, ako akumulátor udržať v skvelej kondícii. V druhej časti sa pozrieme na zúbky operačnému systému iOS a možnostiam, ako znateľne predĺžiť výdrž batérie. Dúfame, že článok vnesie svetlo tam, kde vyvstávajú otázky, mylné predpoklady a nedorozumenia týkajúce sa používania akumulátorov v zariadeniach s operačným systémom iOS.

LINK NA ČLÁNOK: iOS: Starostlivosť o akumulátor, výdrž batérie, zrýchlenie systému

[font=Comic Sans MS]V článku nájdete plno podrobností, ale vyberiem to úplne najdôležitejšie o akumulátoroch:[/font]
- po vybalení Vášho nového iZariadenia z krabice ho ešte predtým, ako ho zapnete, nabite na 100% - potom už akumulátor využívajte tak, ako potrebujete
- nevybíjajte do vypnutia
- dobíjajte do 80%
- raz za dva mesiace akumulátor nakalibrujte úplným vybitím a úplným dobitím


[font=Comic Sans MS]Veci (zväčša nastavenia), ktoré pomôžu predĺžiť výdrž batérie a zvýšiť svižnosť systému, znova upozorňujem, že v článku nájdete viac podrobností (Je na vašom vlastnom uvážení, či a ktoré nastavenia stoja za stratu pohodlia pri používaní):[/font]
- vymažte aplikáciu Facebook
- otvorené aplikácie nevypínajte
- vypnite nepotrebné widgety
Nastavenia -> Všeobecné -> Prístupnosť -> Zvýšiť kontrast -> Obmedziť priehľadnosť - zapnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Prístupnosť -> Zvýšiť kontrast -> Stmaviť farby - zapnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Prístupnosť -> Zvýšiť kontrast -> Obmedziť biely bod - zapnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Prístupnosť -> Obmedziť pohyb - zapnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Uzamykanie - 30 sekúnd
Nasavenia -> Displej a jas -> Automatický jas - vypnúť
Nastavenia -> Režim lietadlo - zapnúť
Nastavenia -> Mobilné -> Mobilné dáta - vypnúť
Nastavenia -> Wi-Fi - vypnúť
Nastavenia -> Bluetooth - vypnúť
Nastavenia -> Súkromie -> Lokalizačné služby - vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Dátum a čas -> Nastaviť automaticky - vypnúť
Nastavenia -> Súkromie -> Diagnostika a používanie - Neodosielať
Nastavenia -> iCloud -> iCloud Drive - vypnúť všetky aplikácie, ku ktorým nepotrebujete prístup
Nastavenia -> iCloud - vypnúť všetko, čo nepoužívate
Nastavenia -> iTunes a App Store -> Automatické sťahovania - vypnúť všetko
Nastavenia -> Mail, kontakty, kalendáre -> Načítanie dát -> Push - vypnúť
Nastavenia -> Mail, kontakty, kalendáre -> Načítanie dát -> Načítavať - Manuálne
Nastavenia -> Všeobecné -> Siri -> Povoliť “Hey Siri” - vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Prístupnosť -> Odvolať zatrasením - vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Handoff a navrhované aplikácie -> Nainštalované aplikácie - vypnúť
Nastavenia -> iTunes a App Store -> Nainštalované aplikácie - vypnúť
Nastavenia -> Súkromie -> Pohyb a kondícia - vypnúť
Nastavenia -> Ovládacie centrum -> Prístup zo zamknutej plochy - vypnúť
Nastavenia -> Ovládacie centrum -> Prístup v aplikáciách - vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Siri -> Siri - vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Spotlight vyhľadávanie - všetky možnosti vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Prístupnosť -> Vibrovanie - vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Prístupnosť -> Upozorňovať bleskom - vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Prístupnosť -> VoiceOver - vypnúť
Nastavenia -> Všeobecné -> Klávesnica -> Predictive - vypnúť
Nastavenia -> Zvuky -> Vibrovať počas zvonenia - vypnúť
Nastavenia -> Zvuky -> Vibrovať v tichom režime - vypnúť
Nastavenia -> Zvuky -> Zvuk klávesnice - vypnúť
Nastavenia -> Heslo -> Dnes
Nastavenia -> Heslo -> Zobrazenie hlásení
Nastavenia -> Heslo -> Siri
Nastavenia -> Heslo -> Wallet
Nastavenia -> Mail, kontakty, kalendáre - Kontakty nájdené v Maile - vypnúť
Nastavenia -> Mail, kontakty, kalendáre - Udalosti nájdené v Maile - vypnúť
Nastavenia -> Správy -> Priložením k uchu vypočuť - vypnúť
Nastavenia -> Facetime -> Facetime - vypnúť
Nastvenia -> Safari -> Návrhy vyhľadávača
Nastvenia -> Safari -> Návrhy Safari
Nastvenia -> Safari -> Rýchle vyhľadávanie
Nastvenia -> Safari -> Načítať Naj výsledok
Nastavenia -> Hudba -> Zobraziť Apple Music - vypnúť
Nastavenia -> Hudba -> Použiť mobilné dáta - vypnúť
Nastavenia -> Hudba -> Ekvalizér - vypnúť
Nastavenia -> Hudba -> Vyrovnanie hlasitosti - vypnúť
Nastavenia -> Podcasty -> Synchronizovať podcasty - vypnúť
Nastavenia -> Game Center -> Odhlásiť
Nastavenia -> Hlásenia -> Aplikácie - vypnúť nepotrebné hlásenia
Nastavenia -> Všeobecné -> Osviežovanie apl. na pozadí - vypnúť
Nastavenia -> Batéria -> Režim slabej batérie, šetrič energie - zapnúť (POZOR! Zníži výkon prístroja)


Online

Užívateľ
Užívateľ
iOS: Starostlivosť o akumulátor, výdrž batérie, zrýchlenie systému

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 20257
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 10.12.2015 16:44

Tak som si to zo zvedavosti pozrel. Rad by som vedel, skade mas informacie ohladom tvojich nasledujucich veci, pretoze sa mi to nezda, ako som aj napisal nizsie:

Citácia:
Ešte pred prvým zapnutím vaše iZariadenie dobite na 100 %

preco?

Citácia:
Ak máte pri dobíjaní svoj prístroj zapnutý, detekcia plného dobitia nemusí pracovať správne, čo môže viesť k neželanému prebíjaniu akumulátora.

Detekcia je jedna zo zakladnych veci ktora ma byt poriesena. Nechapem nejaky strach z toho ze to nemusi spravne pracovat.

Citácia:
Odber prúdu na prevádzku pri dobíjaní dokáže narobiť riadnu neplechu - vaše zariadenie je každú chvíľu nútené znova sa dobíjať, čo vo vyššom stave nabitia (medzi 80 a 100 %) znamená preťažovanie vysokým napätím. Doba vo vyššom stave nabitia naviac negatívne ovplyvňuje životnosť akumulátora. Preto je lepšie dobíjať pod 80 %, aj keď častejšie.

Mas ohladom tohoto nejake info, testy, merania? Skade vies ze sa tam zvysuje napatie?

Citácia:
Rýchlodobíjanie (napr. iPhonu s adaptérom od iPadu) sa neodporúča, pretože nadmerne zaťažuje akumulátor.

Aky adapter pouzijes je fuk, pokial sedia volty, a ampere su rovnake alebo vyssie ako povodna nabijacka.
Logicky, elektronika v nejakom zariadeni je nejako nastavena, ze ako ma nabijat a nezaujima ju, ze si moze potiahnut viac amperov, pretoze to nema ako zistit. Neviem o tom ze by sa nabijacka s mobilom/tabletom nejako rozpravala.
Ak je to inac, dodaj zdroje tvojich informacii, nech si mozeme overit.

Citácia:
Tu by sme sa mali zmieniť, že je veľmi zlý nápad kupovať lacné náhrady príslušenstva, či už ide o adaptér, kábel, alebo samotný akumulátor. Väčšinou sa pri ich výrobe šetrí na materiáloch, ochranných obvodoch a inom.

Pravda, ovsem o kabli by som toto netvrdil. Tam pokial viem ziadna ochrana nieje, iba cip ktory riesi ci je kabel origos.

Citácia:
Akumulátor raz za dva mesiace nakalibrujte úplným vybitím a úplným dobitím.

Preco nestaci jedna kablibracia pri kupe zariadenia? Niekde sa ta informaci o kalibracii strati?

Citácia:
Slabý signál dokáže vybíjať batériu veľmi rýchlo, či už hovoríme o GSM, mobilnom internete, Wi-Fi, Bluetooth, alebo GPS.

Co ma sila signalu s vybijanim baterie? Bateria sa vybija ked mobil siet hlada, pretoze vysielac bezi na plny vykon aby to pozistovalo dostupne siete. Ale ked je raz spojenie nadviazane (najdena mob. siet, gps satelity ci wifi) tak sa to nema ako a nema preco nejak rychlo vybijat. je fuk ci mas na wifi 3 palicky alebo jednu.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.12.2015 17:23

Suhlasim so vsetkym, tiez by ma to zaujimalo, len sa mi to na telefone nechcelo vsetko rozpisovat.


Hadam len ku kvalite nabijaciek by som mozno mohol uviest priklad - menej kvalitne bezdrotove nabijacky nefiltruju dostatocne, resp. priebeh nie je uplne linearny. A teda teoreticky mozu poskodit bateriu. Viem si to predstavit aj pri klasickych kablovych nabijackach.
Zaroven treba povedat, ze pocas pouzivania telefonu si podla mna tazko vsimnes rozdiel, lebo to vobec nie je take markantne, ze v jednom pripade ti vydrzi baterka 5 rokov a inak 5 mesiacov.

Celkovo su tieto clanky len zufalym vykrikom ktory ma prilakat citatelov. V praxi neoveritelne zlepsenie, cize cisto teoreticke. O to horsie, ak su tieto veci uplne nepodlozene, ako v tomto pripade.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
iOS: Starostlivosť o akumulátor, výdrž batérie, zrýchlenie systému

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 14.03.24
Príspevky: 4006
Témy: 398
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2015 19:10

bože tu su rady nad zlato toto... to jak keby mi niekto poradil: vypni mobil-ušetríš baterku. šak ked povypinam všetky funkcie ktore si tu tak pracne vypísal tak telefon ani nemusim mat,stačí mi 10 ročná nokia čo mam v skrini...







_________________
-PC: Intel® Core™ i9 14900K +Fractal Design Lumen S28 RGB V2, Gigabyte AORUS Z690 Elite AX,G.SKILL DDR5 6000MHz CL.40 RGB,GPU:Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, SSD1 M.2 NVMe Samsung 980 PRO 1TB ,SSD2 M.2 NVMe Samsung MZVKV512HAJH 512GB,SSD3 SATA Samsung MZ7LN512HAJQ 512GB ,SSD4: Samsung 860 EVO 500GB (mSATA -> SATA) , HDD: WesternDigital Purple 3,5" 4TB, PSU: Corsair RM850i,Phanteks Eclipse P400S Tempered+High AirFlow front panel, LCD: 27" Samsung S27R750 QuadHD 144Hz +22" Dell P2212H +22" Lenovo ThinkVision E2224 ,Keyboard: Logitech G PRO (GX BLUE) ,Mouse: Logitech G PRO Wireless,Mouse pad: DEV1S ULTRA Slim XL ,Headphones: Beyerdynamics DT990 pro 250Ω , Sound card: Asus Xonar Essence STX ,Microsoft life cinema webcam,Samson Meteorite MIC, OS: Windows 11 PRO
-NB: Lenovo YOGA 910-13IKB Intel i7 7500U, 8GB RAM,512 NVMe SSD,Touchscreen LCD, Windows 11 PRO
Offline

Správca fóra
Správca fóra
iOS: Starostlivosť o akumulátor, výdrž batérie, zrýchlenie systému

Registrovaný: 14.08.12
Príspevky: 6023
Témy: 147
Bydlisko: Wattenscheid
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2015 23:11

shiro píše:
Citácia:
Rýchlodobíjanie (napr. iPhonu s adaptérom od iPadu) sa neodporúča, pretože nadmerne zaťažuje akumulátor.

Aky adapter pouzijes je fuk, pokial sedia volty, a ampere su rovnake alebo vyssie ako povodna nabijacka.
Logicky, elektronika v nejakom zariadeni je nejako nastavena, ze ako ma nabijat a nezaujima ju, ze si moze potiahnut viac amperov, pretoze to nema ako zistit. Neviem o tom ze by sa nabijacka s mobilom/tabletom nejako rozpravala.
Ak je to inac, dodaj zdroje tvojich informacii, nech si mozeme overit.



s tymto ale sa suhlasit neda. mobil si netaha prud z nabijacky, nabijacka tlaci prud do telefonu. bateria by sa nemala nabijat vyssim prudom ako je jej kapacita. raz som spravil chybu ze som nabijal 2A nabijackou iphone 4, a vysledok bol ze som sa popalil akoby som polozil ruku na zehlicku.







_________________
PC: Pentium III-S 1,4GHz, 1536MB RAM, X1950PRO
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.12.2015 0:31

Nabíjačka žiadny prúd nikam netlačí (a ani tlačiť nemôže). Môže zariadeniu poskytnúť nejaké napätie a prípadne obmedziť prúd, aký dokáže dodávať. ;)


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 6530
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 12.12.2015 7:07

Lítiovo-iónové (Li-Ion) akumulátory majú svoje osobitosti a je jedno, či sú v "i-čomsi" - alebo v čomsi inom.
Pomaly každý, kto má - radšej nenapíšem čo a kde - sa cíti byť povolaný radiť svetu, ako na ne.

Známe fakty:
Li-Ion starnú odo dňa výroby.
Kapacitu (často nezvratne) znižuje nadmerné teplo aj nízke teploty, hlboké vybitie, nadmerná záťaž, dlhodobé plné nabitie bez odberu (aj vybitie), prebíjanie (aj rýchlonabíjanie).

Úvaha:
Ak aj lacný Xiaomi dokáže zastaviť nabíjanie tesne pred 100% a obnoví ho po poklese na nejakých 95 - i-zázrak to nedokáže?
Ak z rozborov a testov notebookových batérií vyplýva, že najväčšiu životnosť majú pri cykloch v rozmedzí 60-90% - je v nich "iné Líthium"?
Ak výrobca urobil telefón tak, že sa po každom pripojení cez USB začne aj dobíjať - nevedel, že mu to vraj podľa samozvaných odborníkov škodí?

Dôkladne možno dať lítiovke na prdel vybíjaním až do vypnutia, pretože v momente odhlasovania sa mobilu je "na doraz" zaťažená veľkým prúdom. Ak ho potom niekto ešte skúsi zapnúť - výrobca batérií ďakuje za zvýšenú spotrebu.
Aj vážený Orangeutan dlho pribaľoval ku mobilom s Li-Ion nezmysel-text o viacnásobnom nabití-vybití doplna, hoci to platilo v dobe NiCd - ani pri NiMh to už nemá zmysel.

(Kvalitná) nabíjačka drží PRESNÉ napätie - mobil si z nej "potiahne" prúd, ktorý má. Nabíjačka s väčším možným odberom-výkonom nikam nič viac "nenatlačí" - akurát kaleráb dakomu do hlavy. Slabšia nabíjačka, než má byť nabíja batériu šetrnejšie (ak to ona vydrží, pretože je preťažovaná).
...
Osobne roky nabíjam(e) mobily s Li-Ion vždy, keď sa dá - nabíjačkou, ktorá je najbližšie po ruke..., teda pri ceste autom, každý večer (a kľudne do rána) - v štyroch mobiloch akumulátory držia 8,6,2,2 roky bez poklesu - akurát v nepodarku Samsung S-7562 "baterka" strácala kapacitu už po roku. (Aj v 6-ročnom notebooku dcére akumulátor drží zhruba 80-90% kapacity pri dennom 12-hodinovom pripojení adaptérom).

Samozrejme toto je výlučne môj názor, moje poznatky (a moje-naše akumulátory) - nikomu nič neradím a nevnucujem :)

EDIT:
Nechce sa mi hľadať, či v konkrétnom telefóne je "Li-Ion" alebo "LiPol" - u Lítium-polymérových batérií je situácia zložitejšia o ich "ochotu" občas vybuchnúť. Ničí ich aj skladovanie v plnom nabití, čo u mobilu nehrozí a hlboké vybitie spoľahlivo. Mám ich 8 v RC modeloch.
Niečo k veci - snáď smiem použiť link: http://www.letemsvetemapplem.eu/2013/01/15/jak-kalibrovat-a-formovat-baterii-v-iphone/
Veľmi odporúčam prečítať si diskusiu pod článkom a pozrieť linky-odkazy z nej :)
Citát z webu Apple: "Charge your Apple lithium-ion battery whenever you want. There’s no need to let it discharge 100% before recharging." ... Pritom pred nejakým časom tiež ľuďom radili, ako si akumulátor zničiť čím skôr (že by ich technici nerozumeli ich technike???) :lol:
Dodatok - nabíjanie prvých NESINTROVANÝCH NiCd som mal na zodpovednosti v roku 1980 u armády - tie sme museli po nabití vybíjať do určitého stavu, modernejšie NiCd a NiMh používam doteraz (s nabíjaciou staničkou voltcraft ipc-1 nabíja až 4 po jednej - niektoré vďaka nej držia 15-ty rok!), mal som roky aj hydroxidové akumulátory, mám dva gelové olovenné, k Lítium-polymérovým mám kvalitnú (nie kópiu) pre ne určenú s balancérom. ;)







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vydrž batérie

v Notebooky a netbooky

4

1031

04.02.2009 10:42

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Výdrž batérie

v Ostatné

7

480

01.12.2013 22:06

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook - vydrz baterie

v Notebooky a netbooky

4

861

02.02.2011 23:04

mato59 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Omnia vydrz baterie

v Mobilné zariadenia

0

722

28.09.2009 14:55

ohmyjesus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mp3 - výdrž batérie

v Mobilné zariadenia

10

1726

07.04.2009 17:56

asfaloth Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slabá výdrž batérie

v Notebooky a netbooky

0

366

28.11.2012 9:33

Gukol Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Výdrz baterie Asus X59SL?

v Notebooky a netbooky

4

1950

29.06.2009 15:31

Romi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Výdrž batérie - Lenovo ideapad5

v Notebooky a netbooky

0

380

15.12.2021 19:34

lyonäl Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vydrz baterie v mysi

v Externé zariadenia

12

686

17.06.2021 14:23

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Výdrž baterie na nexus 4

v Smartfóny a tablety

3

332

10.04.2014 22:55

Streko_Doľan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Logitech VX Nano vydrz baterie

v Ostatné

2

602

24.03.2011 15:44

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vydrz baterie v NOTE 8

v Mobilné zariadenia

3

582

02.06.2018 15:08

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pracovný NB, Priorita: VÝDRŽ BATÉRIE

v Notebooky a netbooky

4

575

22.03.2014 1:54

W.u.n.j.o Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zrýchlenie systému windows 7

v Operačné systémy Microsoft

9

775

03.01.2013 19:13

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do 500e - vydrz baterie + prenosnost

v Notebooky a netbooky

3

519

14.06.2015 10:20

mikael Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobil 300-350€ priorita vydrz baterie

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Mobilné zariadenia

34

1243

23.03.2014 19:25

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra