Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2011 14:37

V OS Windows 7 Home Premium / 64baj., internetový prehliadač Explorer 8 nezobrazuje, nespúšťa flashové obrázky formát .swf, blokuje ich. Jestvuje neaká možnosť aby explorer 8 nezabraňoval tieto obrázky .swf spúšťať? Ďakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Internet Explorer 8

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 20313
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2011 14:42

co ti brani si to povolit? ak mas instalovan flash player, tak to ist musi, a ak si si to zablokoval, tak si to odblokuj v nastaveniach prehliadaca.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.05.2011 15:29

Skusil som to vo voľbe: Nástroje/Možnosti siete Internet/sekcia Karty-Nastavenie/Zmena zobrazovania webových stránok v kartách.
Je to ale pre neskuseného veľmi náročné, je tam veľa všeliakýck možností, začiakovania, odčiarkovania, prepínanače na všeliaké voľby čo je skusenému samozrejmosťou, ale pre nekuseného je to zložitý rébus. Tak keby si bol prosím prenejší čo treba začiarknúť, alebo odčiarkúť, prípadne na ktorú voľbu zvoliť prepnutie. Ďakujem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Internet Explorer 8

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2011 15:36

podľa tvojho popisu usudzujem, že nič zablokované nie je, akurát nemáš nainštalovaný najnovší flash player ;)
http://www.adobe.com/software/flash/about/

okrem toho, odporúčam používať najnovšiu verziu IE (keď už to musí byť IE), prípadne iný browser, napr Firefox, Operu, Chrome... IE malo odjakživa nejaké problémy, ktoré sa začínajú riešiť až v týchto novších verziách (IE 9+)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.05.2011 16:00

videoman píše:
Skusil som to vo voľbe: Nástroje/Možnosti siete Internet/sekcia Karty-Nastavenie/Zmena zobrazovania webových stránok v kartách.
Je to ale pre neskuseného veľmi náročné, je tam veľa všeliakýck možností, začiakovania, odčiarkovania, prepínanače na všeliaké voľby čo je skusenému samozrejmosťou, ale pre nekuseného je to zložitý rébus. Tak keby si bol prosím prenejší čo treba začiarknúť, alebo odčiarkúť, prípadne na ktorú voľbu zvoliť prepnutie. Ďakujem

Ešte dopľnám, že v režime OFFline to pracuje ako v OS Windovs Vista Home Premium keď po povolení odblokovať, sa .swf spúšťaju, a tak isto je to aj v režime ONline !!!!!!!!!
Avšak v OS Windovs 7, Internet Explorer 8 tieto .swf v režime ONline nezobrazuje, nespúšta,preto sm sa na to spytoval


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Internet Explorer 8

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2011 16:24

1. Pre vyssiu bezpecnost a komfort upgraduj Internet Explorer na verziu 9, na stiahnutie tu.
2. Obnov nastavenia Explorera, obrazok: http://i.imgur.com/Kk6ZY.png. Bohvie, ake filtrovania ActiveX a kadeco si si tam ponastavoval, ci nie je chyba v tom.
3. Skontroluj, ci mas nainstalovany Flash player, walther ti hodil link.
+ Ubezpec sa, ze stale pracujes v 32bitovej verzii Internet Explorera, aj ked OS mas 64bitovy. V Start menu je to oznacene proste ako "Internet Explorer".


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.05.2011 17:12

walther píše:
podľa tvojho popisu usudzujem, že nič zablokované nie je, akurát nemáš nainštalovaný najnovší flash player ;)
http://www.adobe.com/software/flash/about/

okrem toho, odporúčam používať najnovšiu verziu IE (keď už to musí byť IE), prípadne iný browser, napr Firefox, Operu, Chrome... IE malo odjakživa nejaké problémy, ktoré sa začínajú riešiť až v týchto novších verziách (IE 9+)


http://windows.microsoft.com/sk-SK/wind ... erator-pre

Dakujem za tie všeký informácie. Keď som to všetko zhrnul tak všetko sa to točí okolo toho, že táto verzia WIN 7 s MSIE 8 už nepodporuje "ovládacie prvky ActiveX" podarilo sa mi ich dostať do systému a v kombinácii najnovšieho flash playeru sa to podarilo. Tak že už aj v režime online teraz prehliadač obrazové súbory .swf spúšťa. Tak ešte raz, srdečná vďaka


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.05.2011 14:04

Webovú stránku "súbor.html" možno upraviť pre publikovanie na internete v jej zdrojovom kóde. K zdrojovéme kódu je ceta z Panelu príkazov\Strana\Upraviť pomocou programu Poznámkový blok. Problém nastal v momente, keď som na počítač nainštaloval program MS WORD 2010. Položka Upraviť pomocou programu Poznámkový blok, sa automatický zmenila na Upraviť pomocou programu WORD. Možnosť úpravy v zdrojovom kóde stránky bola totálne zneprístupnená !!! Čo treba urobiť, aby bolo možné opäť upravovať stránku v zdrojovom kóde, teda aby položka sa dostala do pôvodného slovného znenia "Upraviť pomocou programu Poznámkový blok"


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Internet Explorer 8

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2011 12:35

V Moznostiach internetu by si mal najst volbu editora zdrojoveho kodu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.05.2011 16:38

Ďuri píše:
V Moznostiach internetu by si mal najst volbu editora zdrojoveho kodu.

To je velice zjednodušené. Mohol by si byť troch zhovievavejší a poradiť aká je aspoň jedna z tých možností?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Internet Explorer 8

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2011 21:03

Moznosti internetu otvoris v menu Nastroje -> Moznosti siete Internet (ak mas IE9, listu s menu si zobrazis stlacenim laveho Alt). Na zalozke Programy je to potom ta tretia vec.
Internet Explorer 8


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.05.2011 8:26

Pán Ďuri čo naj naj najsrdečnejšia vďaka. Teraz, keď ste to podal ako vyčerpávajúcu informáciu, podarilo sa to na prvý pokus. Viete, je treba sa vžiť do postavenia neskuseného začiatočníka. To je veľmi podstatné pri poskytovaní pomoci, komu túto idete poskytnúť.

// pridané po 20 hodinách 13 minútach od posledného príspevku

Pán Ďuri, som dôverivý človek a keď som spustil ponuku "Prehľadávanie v režime InPrivate" kde v popise sa podávali výhody tohoto prehľadávania,
že môžem ochranovať osobné údaje, ktoré sú k dispozícii v programe Windows Internet Explorer, tak som to skusil. Avšak keď som toto prehľadávanie zatvoril a išiel som editovať do zdrojového kódu webovej stránky, v paneli príkazov v položke "Strana" vo vysunutom panelu som nenašiel položku "Upraviť pomocou programu Poznámkový blok", vytratila sa.
Z posledného prípadu čo ste mi pomohli, už som nadobudol vedomost, že sa to týka výlučne prehladavača Explorer. ( mám Explorer 9, Tak v hlavnej ponuke som otvoril "Nástroje" a následne v otvorenom okne som v položke "Zobraziť" navolil "všetky doplňky". Na aktuálne otvorenej webovej stránke som to vyskúšal. Položka "Upraviť pomocou programu Poznámkový blok" sa tam skutočne objavila a bola funkčná. Avšak keď som otvoril inú webovú stránku, tam už to neplatilo, tam táto položka opäť chýbala, nenačítala sa. Teda naskytá sa otázka, čo treba urobiť a ako, aby sa položka "Upraviť pomocou programu Poznámkový blok" načítavala vo všetkých webových stránkach tak, ako to má byť.
Ak by ste sa na to podujal a dal to do poriadku, potom by som vás poprosil keby ste to podali ako posledne, teda ako vyčerpávajúci informáciu, teda ako sa dostať do okna, v ktorom sa to nakonfiguruje, ako sa má. Vopred ďakujem a sľubujem, že už to bolo moje posledné takéto všeliaké experimentovanie.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Internet Explorer 8

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2011 9:06

Obavam sa, ze ti celkom nerozumiem. Volbu "Upravit pomocou programu Poznamkovy blok" najdes v ponuke Subor, a tyka sa to aj klasickeho, aj inPrivate modu, prikladam ti screenshot: http://i.imgur.com/JIrEW.png
Popravde, netusim, kam klikas, lebo nic z toho, co si spominal, som vo svojom Exploreri 9 nenasiel (v ponuke Nastroje nemam ponuku Zobrazit, v ponuke Zobrazit nemam Vsetky doplnky).

Len tak mimochodom, co si slubujes od pouzivania inPrivate modu? Ake sukromne udaje by si chcel chranit? Pred kym? Ak pocitac pouzivas sam alebo ti nevadi, ze ostatni ludia mozu uvidiet, ake stranky si navstivil, je pouzivanie inPrivate modu uplne zbytocne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.05.2011 11:31

Ďuri píše:
Obavam sa, ze ti celkom nerozumiem. Volbu "Upravit pomocou programu Poznamkovy blok" najdes v ponuke Subor, a tyka sa to aj klasickeho, aj inPrivate modu, prikladam ti screenshot: http://i.imgur.com/JIrEW.png
Popravde, netusim, kam klikas, lebo nic z toho, co si spominal, som vo svojom Exploreri 9 nenasiel (v ponuke Nastroje nemam ponuku Zobrazit, v ponuke Zobrazit nemam Vsetky doplnky).

Len tak mimochodom, co si slubujes od pouzivania inPrivate modu? Ake sukromne udaje by si chcel chranit? Pred kym? Ak pocitac pouzivas sam alebo ti nevadi, ze ostatni ludia mozu uvidiet, ake stranky si navstivil, je pouzivanie inPrivate modu uplne zbytocne.


No žial inak sa to nedá nazvať ako z hlúposti, nerozvážnosti, ale dôsledok bol taký ako som napísal. Podarilo sa mi to obnoviť ale len na tej webovej stránke na ktorej som robil túto oparáciu:
1, v príkazovom panely otvorenej webovej stránky som klikol na "Nástroje"
- vysunul sa panel na ktorom bola aj položka "Spravovanie doplnkov"
2, klikol som na položku "Spravovanie doplnkov
- otvorilo sa nové okno s názvom "Spravovanie doplnkov"
3, V tomto okne v stlpci na ľavej strane pod titulkom "typ doplnkov" je možnosť voľby zo šípky.
- navolil som typ doplnkov "Všetky doplnky" a v pravom spodom rohu som okno zatvoril
4, Na webovej stránke na ktorej som celú túto operáciu robil som klikol na ponuku "Strana"
- na vysunutom panelu som skutočne našiel obnovenú položku "Upravit pomocou programu Poznamkovy blok"
5, Na položku "Upravit pomocou programu Poznamkovy blok" som klikol a bežne sa otvoril Zdrojový kód webovej stránky v ktorom som mohol podľa potreby Editovať
- ak som však otvoril inú webovú stránku, tam som vo voľbe "Strana" vo vysunutom panelu potrebnú položku "Upravit pomocou programu Poznamkovy blok" nenašiel
Záver: v praxi, ak by som na mojom počítači chcel upravovať hociktorú webovú stránku musel by som po každé vykonať na nej celú túto popísanú operáciu, čo je časovo náročné a únavné, tak že zostáva otvorená otázka, ako to urobiť aby sa na hociktorej webovej stránke po voľbe "Strana" vo vysunutom panelu táto položka "Upravit pomocou programu Poznamkovy blok" nachádzala


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Internet Explorer 8

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2011 14:08

To, co si postlacal v Spravovani doplnkov, je nieco ine a s tvojim problemom urcite nesuvisi. Ci zvolis "Zobrazit: Vsetky doplnky" alebo nieco ine, nema ziadny efekt na fungovanie prehliadaca.
Tiez som si vsimol, ze volbu, ktoru pozadujes, nezobrazuje na vsetkych strankach, neviem preco. Zrejme to bude chyba v prehliadaci. Ak si myslis, ze to je otazka chybneho nastavenia u teba, zresetuj nastavenia, ako som pisal v druhom bode v tomto prispevku, ale bude to podla mna zbytocne.
Preco tak nevyhnutne potrebujes upravovat zdrojovy kod nacitanych stranok? Mimochodom da sa to aj cez IE Developer Tools (klavesova skratka F12).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.09.08
Prihlásený: 06.11.13
Príspevky: 50
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.05.2011 5:51

Ďuri píše:
To, co si postlacal v Spravovani doplnkov, je nieco ine a s tvojim problemom urcite nesuvisi. Ci zvolis "Zobrazit: Vsetky doplnky" alebo nieco ine, nema ziadny efekt na fungovanie prehliadaca.
Tiez som si vsimol, ze volbu, ktoru pozadujes, nezobrazuje na vsetkych strankach, neviem preco. Zrejme to bude chyba v prehliadaci. Ak si myslis, ze to je otazka chybneho nastavenia u teba, zresetuj nastavenia, ako som pisal v druhom bode v tomto prispevku, ale bude to podla mna zbytocne.
Preco tak nevyhnutne potrebujes upravovat zdrojovy kod nacitanych stranok? Mimochodom da sa to aj cez IE Developer Tools (klavesova skratka F12).


S tým sa dá celkom súhlasiť, že čo som urobil tú operáciu v bodoch 1 až 5 plus záver, že to "Zobrazit: Všetky doplnky" nemá efekt na fungovanie prehliadača. Fakt je ale taký, že položka "Upravit pomocou programu Poznamkovy blok" sa na panely objavila a umožnila mi prístup ku Zdrojovému kódu, čím sa všetko vyriešilo ale nie dostatočne, lebo to funguje len na aktuálnej stránke, na ktorej som túto operáciu vykonával. Ale to som presne včetko podrobne popísal, je potrebné ešte ráz si to dôkladnejšie celé prečítať a hlavne ten záver.
Tá otázka Prečo tak nevyhnutne potrebuješ upravovat zdrojovy kod nacitanych stranok je na mieste. Odpoved veľa vypovie a dá to všetko do súvisu. Každý kto ovláda aspon základ "publikovanie na internete" a vytvára svoje webové stránky, musí mať na počítači textový editor. Ja mám ten najjednoduchší a je súčasťou každého operačného systému Windows "Poznámkový blok" . Upravuje v Zdrojovom kóde pomocou programového jazyka .html všetko. Text, rozloženie do odstavcov, vkladanie obrázkov, skrátka všetko a čo sa tam ako upraví, tak to potom prehliadač zobrazí. A to hovorí za všetko.
Teraz ešte zostáva ten Developer Tools čo spomínate a čo ste tým myslel "dá sa to aj cez IE Developer Tools" Nepoznám ten anglický názov a na mojom NBooku klávesa F12 slúži k spusteniu a vypnutiu bezdrotového pripojenia na internet

// pridané po 10 hodinách 16 minútach od posledného príspevku

Ďuri píše:
To, co si postlacal v Spravovani doplnkov, je nieco ine a s tvojim problemom urcite nesuvisi. Ci zvolis "Zobrazit: Vsetky doplnky" alebo nieco ine, nema ziadny efekt na fungovanie prehliadaca.
Tiez som si vsimol, ze volbu, ktoru pozadujes, nezobrazuje na vsetkych strankach, neviem preco. Zrejme to bude chyba v prehliadaci. Ak si myslis, ze to je otazka chybneho nastavenia u teba, zresetuj nastavenia, ako som pisal v druhom bode v tomto prispevku, ale bude to podla mna zbytocne.
Preco tak nevyhnutne potrebujes upravovat zdrojovy kod nacitanych stranok? Mimochodom da sa to aj cez IE Developer Tools (klavesova skratka F12).


Tak sa mi to konečne podarilo. chyba bola v tom, že som mal skrytý na IE Panel s ponukami a z tohto panelu som nepoužíval ponuku nástroje, ale ja som ju používal v otvorenej webovej stránke a to je podstatný rozdie, to sa vztahovalo len a len na lokalitu tejto otvorenej stránky a preto a len práve preto sa mi tam sice tú položku poarilo dostať ale nie na všetký...
Po otvorení Panelu s ponukami som zvolil nástroje, následne Nastavenie kompatibilného zobrazenia . Tam som našiel predvolenú lokalitu ( chello.sk Tu som pridal a bolo to vyriešené. Teraz už môžem editovať hociktorú webovú stranku na mojom počitači, pretože sa dostanem do jej Zdrojového kódu-
inač dakujem za spoluprácu a prospelo mi to, som zasa o kus skuseností ďalej- Ak budem mať niečo, ozvem sa. Tak sa maj a ešte raz srdečná vdaka


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. internet explorer

v Sieťové a internetové programy

2

480

01.12.2007 18:14

pali987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Internet Explorer

v Sieťové a internetové programy

7

951

20.08.2005 16:58

p2p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Internet Explorer

v Sieťové a internetové programy

4

582

26.02.2007 15:55

Fenius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Internet Explorer

v Sieťové a internetové programy

3

563

08.07.2009 19:07

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Internet explorer

v Operačné systémy Microsoft

5

582

30.12.2008 15:24

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Internet Explorer

v Operačné systémy Microsoft

6

518

08.12.2007 23:06

psv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. internet explorer

v Operačné systémy Microsoft

4

442

20.04.2008 20:54

CommanderBomber Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Internet Explorer 8

v Sieťové a internetové programy

0

546

16.12.2007 18:52

viktorcech Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tabbed Internet Explorer

v Sieťové a internetové programy

4

877

22.07.2005 12:08

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. internet explorer 8

v Sieťové a internetové programy

3

809

14.04.2009 13:21

tonky51 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Internet Explorer 8

v Sieťové a internetové programy

1

633

10.03.2010 17:58

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. internet explorer 9

v Sieťové a internetové programy

5

365

08.05.2013 13:19

Gaaspi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde Internet explorer

v Sieťové a internetové programy

20

707

14.07.2014 21:27

liveman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Internet Explorer mrzne

v Sieťové a internetové programy

10

772

07.02.2013 14:29

nicolai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. INternet explorer 7

v Sieťové a internetové programy

7

658

09.04.2009 14:19

Horalka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nefunguje Internet Explorer !!!

v Sieťové a internetové programy

0

671

12.12.2008 19:06

prcek Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra