Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 26 ] 
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2009 1:42

Zdravím všetkých,

Tu je malý návod ako si do inštalačného média Windows 7 naintegrovať jazykový balík, tzv. MUI pack.

Môj návod sa bude týkať 64 bitovej anglickej verzie Windows 7 (obrázky sú z modifikácie verzie Ultimate) a slovenského jazykového balíka, samozrejme že návod platí aj pre iné jazykové kombinácie. Postup je odskúšaný a overený na RTM verzii Windows 7.

VAROVANIE: Ja ani web PC Fórum nezodpovedá za žiadne straty dát spôsobené vašou vlastnou chybou, návod je overený a tento postup naozaj funguje.

I) Čo potrebujeme:
- Windows 7 RTM inštalačné DVD alebo obraz inštalačného média.
- Jazykový balík (lp.cab). Môžete ich nájsť napríklad na stránke MyDigitalLife.info.
- Programy GImagex, ImageX a ostatné potrebné súbory, pre jednoduchosť som pripravil balíky na stiahnutie pre každého.
- Program Dism, pokial pracujete v prostredí Windows XP alebo Vista. Vo Windows 7 ho nepotrebujete.
- WinRAR alebo iný archivačný SW na extrahovanie zopár súborov.
- Približne 15GB volného miesta na disku.
DOWNLOAD potrebných súborov:
7Work_x86 - pokial pracujete v 32bit. systéme (-MIRROR-)
7Work_x64 - pokial pracujete v 64bit. systéme (-MIRROR-)
Dism x86 - pokial upravujete 32bit. systém (-MIRROR-)
Dism x64 - pokial upravujete 64bit. systém (-MIRROR-)

II) Príprava:
- Najprv si pripravte pracovný adresár. Doporučujem použiť krátky a výstižný názov, napr. "D: \7Work"
- V tomto adresári vytvorte tri ďalšie adresáre: "DVD", "WIM" a "LP".
- Rozbalte balíček zo súbormi 7Work_xYY.zip do adresára "D:\7Work" a pravým kliknutím na súbor wimfltr.inf zvolte inštalovať.
- Skopírujte obsah inštalačného DVD Windows 7 do adresára "D:\7Work\DVD".
- Skopírujte súbor "lp.cab" – teda váš vybraný jazykový balík do "D:\7Work\LP".
- Rozbalte z archívu lp.cab adresáre "setup" a "sources" do "D:\7Work\LP". Ale nemažte súbor lp.cab.

Takto by mal vyzerať obsah nášho pracovného adresára:
D:\7Work
╠═══ [DVD] --> všetky súbory z inštalačného DVD.
╠═══ [LP] --> súbor lp.cab.
║. . . . ╠═══ [setup]
║. . . . ╚═══ [sources]
╠═══ [WIM] --> zatial prázdny, ale bude obsahovať rozbalené súbory z inštalačného DVD.
╠═══ gimagex.exe
╠═══ gimagex.chm
╠═══ imagex.exe
╠═══ intlcfg.exe
╠═══ oscdimg.exe
╠═══ vsp1cln.exe
╠═══ wimfltr.inf --> treba nainštalovať tento súbor/ovládač, nezabudnite na to.
╠═══ wimfltr.sys
╠═══ wimgapi.dll
╚═══ súbory z archívu Dism xYY.zip (ak sú potrebné)

Teraz máme všetko potrebné na vytvorenie lokalizovanej verzie systému Windows 7.

III) Najzložitejšia časť (prosím, čítajte pozorne!!):
Prvý krok – Integrácia jazykového balíka do "Install.wim":
- Spustite GImageX.exe,
- Kliknite na kartu "Mount",
- Do "Mount point" napíšte cestu k vášmu WIM adresáru, napr. "D:\7Work\WIM", alebo kliknutím na "Browse" sa k nemu dostaňte,
- Do "Source" zadajte cestu k súboru install.wim, teda napr. "D:\7Work\DVD\sources\install.wim", alebo opäť kliknutím na "Browse" sa k nemu presuňte,
- Ako hodnotu v poli "Image" zadajte číslo verzie ktorú chcete upraviť:
32bit. verzia obsahuje 1=Starter; 2=HomeBasic; 3=HomePremium; 4=Professional; 5=Ultimate
64bit verzia obsahuje 1=HomeBasic; 2=HomePremium; 3=Professional; 4=Ultimate.

Takisto môžete kliknúť na tlačítko "Select" vpravo, ktoré vám pomôže s výberom čísla verzie, pokial si nie ste istí.
Zatial nie je spôsob ako integrovať jazykový balík do všetkých verzií naraz, treba na to ísť postupne.
- Kliknite na políčko vedla "Read & Write" aby bolo zaškrtnuté, tj. musí tam byť fajka,
- A nakoniec kliknite na tlačítko "Mount". Toto môže trvať trochu dlhšie v závislosti na konfigurácii vášho PC, keďže sa práve extrahujú súbory z archívu install.wim do adresára WIM.
- Keď je všetko hotové kliknite na "Close". Nezatvárajte program GImageX!!

Malo by to vyzerať asi nasledovne:
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Druhý krok: Integrácia samotného jazykového balíka:
- Spustite príkazový riadok ako administrátor, presuňte sa príkazom CD do "D:\7Work" a napíšte presne toto:
Kód:
dism /Image:D:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:D:\7Work\LP\lp.cab


Spustite proces, trvá to relatívne dlho, mali by ste vidieť niečo takéto:
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Nezatvárajte príkazový riadok.

Ďalší krok: Spravíme s nášho pridaného jazyka defaultný jazyk a modifikujeme súbor lang.ini:
- Vráťte sa do príkazového riadka a napíšte presne toto:
Kód:
intlcfg -genlangini -dist:D:\7Work\DVD -image:D:\7Work\WIM -defaultlang:sk-SK -all:sk-SK


Stlačte Y na prepísanie existujúceho súboru "lang.ini".
Mali by ste vidieť niečo takéto:
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Nezatvárajte príkazový riadok.

Nakoniec musíte uložiť modifikovaný súbor install.wim:
- Choďte späť do spusteného GImageX
- Označte "Commit Changes", musí tam byť fajka, ak to neoznačíte, tak sa žiadne zmeny neuložia!!
- Označte kliknutím riadok:
Kód:
R/W D:\7Work\WIM D:\7Work\DVD\sources\install.wim 4

- A nakoniec kliknite na tlačítko "Unmount". Tento proces môže chvílku trvať, po jeho skončení kliknite na "Close" a presvedčte sa že všetky súbory z adresára WIM sú preč.
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7 Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Pokial chcete inštalačné DVD s jazykovým balíkom integrovaným do všetkých verzií, je nutné opakovať celý proces od bodu III) - krok jedna - zadávanie čísla verzie v poli "Image" až do stlačenia "Close" v poslednom kroku.

Posledný krok je skopírovanie pár jazykovo špecifických súborov:
Kód:
mkdir DVD\sources\sk-SK
mkdir DVD\sources\license\sk-SK
xcopy LP\setup\sources\sk-SK\* DVD\sources\sk-SK\
xcopy LP\sources\license\sk-SK\* DVD\sources\license\sk-SK\


Príkazový riadok už môžete zatvoriť.
---------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------

Teraz máme upravený archív install.wim s požadovaným jazykovým balíkom, ešte je potrebné modifikovať archív boot.wim, aby používal váš vybraný jazyk počas inštalácie systému.

I) Príprava:
Uistite sa, že máte stále adresáre setup a sources v adresári "LP". Ak ste ich zmazali, tak ich opäť rozbalte z archívu lp.cab.

II) Ideme na to opäť. (znova čítajte pozorne!!):
- Znovu spustite alebo sa prepnite do programu GImageX.
- Kliknite na kartu "Mount"
- Do pola "Mount Point" zadajte cestu k adresáru "WIM"
- Do pola "Source" zadajte umiestnenie súboru boot.wim (napr. teda D:\7Work\DVD\sources\boot.wim)
- Hodnotu "Image" nastavte na 2 (1 je Windows PE – netreba modifikovať, 2 je to čo potrebujete)
- Zaškrtnite políčko pri "Read & Write" aby v ňom bola fajka
- Kliknite na tlačítko "Mount" (malo by to trvať kratšie ako pri install.wim)
- A po skončení operácie kliknite na "Close". Nezatvárajte však GImageX!!
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

III) Práca s príkazovým riadkom:
- Spustite príkazový riadok ako administrátor a prejdite do adresára 7Work
- Napíšte postupne príkazy:
Kód:
xcopy DVD\sources\lang.ini WIM\sources\
mkdir WIM\sources\sk-SK
xcopy LP\setup\sources\sk-SK\*.* WIM\sources\sk-SK
xcopy LP\sources\license\*.* WIM\sources\license

- Pre obmedzenie výberu jazyka len na váš pridaný jazyk je potrebné ešte upraviť súbor lang.ini (nachádza sa v adresári D:\7Work\WIM\sources)
- Otvorte ho v textovom editore a odstráňte záznamy o pôvodnom jazyku (v tomto prípade en-US). Obsah súboru by mal byť takýto:
Kód:
[Available UI Languages]
sk-SK = 3

[Fallback Languages]
sk-SK = sk-SK

- Spustite postupne nasledovné príkazy v príkazovom riadku:
Kód:
rmdir /s /q D:\7Work\WIM\sources\en-US
rmdir /s /q D:\7Work\WIM\sources\License\en-US

Samozrejme treba nahradiť en-US kódom jazyka, ktorý odstraňujete.

IV) Posledné úpravy v GImageX:
- Zaškrtnite políčko "Commit Changes", inak sa zmeny neuložia
- Označte kliknutím riadok obsahujúci:
Kód:
R/W D:\7Work\WIM D:\7Work\DVD\sources\boot.wim 2

- A nakoniec kliknite na tlačítko "Unmount" a po skončení operácie na "Close". Teraz môžete zavrieť GImageX.
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Teraz máte pripravené lokalizované inštalačné súbory pre systém Windows 7, ostáva už iba vytvoriť bootovací obraz disku.
Prepnite sa do príkazového riadku a zadajte nasledovný príkaz:
Kód:
oscdimg.exe -h -u2 -m -bD:\7Work\DVD\boot\etfsboot.com -lWindows7DVD D:\7Work\DVD D:\Windows7.iso

Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

A po chvíle sa na disku D:\ objaví bootovatelný obraz disku s Windows 7.
Tento môžete napáliť, alebo pomocou môjho ďalšieho návodu nakopírovať na USB klúč a nainštalovať nový operačný systém.

Niekolko poznámok na záver:
- v návode sa používajú tzv. language code označenia prekladov, napr. sk-SK značí slovenský preklad, en-US je zase anglický (americká angličtina) a podobne. Pri použití iných jazykov je treba vyhladať si tieto kódy na internete a zmeniť ich pri použití jednotlivých príkazov.
- po vytvorení obrazu inštalačného disku a jeho odskúšaní v prostredí Windows je stále dostupná volba pôvodného jazyka aj keď je v návode odstránená táto možnosť, pri nabootovaní z tohto obrazu je však všetko ako má byť, prikladám aj screenshot ako to vyzerá pri bootovaní.
- v návode je to spomenuté, ale pre istotu to napíšem ešte raz, pokial naintegrujete jazyk povedzme do verzie Ultimate, neznamená to, že bude jazyk integrovaný aj vo verzii Home Premium. Je potrebné časť tohto procesu zopakovať pre integráciu do všetkých verzií.
- RTM verzia Windows 7 je momentálne v stave, kedy sa inštaluje automaticky verzia Ultimate. Pokial chcete vyskúšať správnosť prekladu ostatných verzií, je potrebné premenovať alebo odstrániť súbor ei.cfg, ktorý sa nachádza v adresári "sources" na inštalačnom DVD.

(c) by ScorpionSX, PCForum.sk 2009. Všetky práva vyhradené.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2009 9:54

Citácia:
- RTM verzia Windows 7 je momentálne v stave, kedy sa inštaluje automaticky verzia Ultimate. Pokial chcete vyskúšať správnosť prekladu ostatných verzií, je potrebné premenovať alebo odstrániť súbor ei.cfg, ktorý sa nachádza v adresári "sources" na inštalačnom DVD.


to znamena ze pri installe sa ma to spyta ktoru verziu chcem instalovat tak, ako pri Vistach?







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.03.07
Prihlásený: 28.07.16
Príspevky: 4149
Témy: 251
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2009 10:16

Ano ale len po odstraneni ei.cfg, mne sa tak podarilo nainstalovat Windows 7 Professional







_________________
PC1: Intel Core i5 4690k / MSI Z97 Gaming 3 / Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 / MSI R9 380 Gaming 2GB / Crucial MX100 256GB SSD / Samsung EcoGreen F3 HD105SI 1TB SATA / CoolerMaster G450M / LG IPS235P

PC2: AMD Phenom II X4 955 / ASUS M5A97 PRO / Kingston 8GB Kit DDR3 / grafika RIP :( /

NTB: Lenovo IdeaPad Y580 - Intel Core i5 3210 / 15.6" 1080p / 8GB DDR3 / NVIDIA GeForce GTX660M 2GB / SSD 90GB Intel 525 mSATA / HDD 1TB 5400 RPM
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.08.2009 10:44

shiro píše:
Citácia:
- RTM verzia Windows 7 je momentálne v stave, kedy sa inštaluje automaticky verzia Ultimate. Pokial chcete vyskúšať správnosť prekladu ostatných verzií, je potrebné premenovať alebo odstrániť súbor ei.cfg, ktorý sa nachádza v adresári "sources" na inštalačnom DVD.


to znamena ze pri installe sa ma to spyta ktoru verziu chcem instalovat tak, ako pri Vistach?

Áno, presne tak. Pokial ten súbor nepremenuješ/neodstrániš, tak sa nainštaluje automaticky Ultimate.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 05.08.2009 14:56

do DVD\sources\license\sk-SK\ mi to nenakopiruje ziadne subory. nebude to problem?


// tak vyriesene, kedze niesom kamarat s prikazovym riadkom, tak som no nakopcil cez okna.

:slaver: nice work!!! thx
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.10.09
Prihlásený: 02.10.09
Príspevky: 4
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2009 20:06

mna z toho uz asi porazi

uz hodiny sedim za PC a snazim sa spojazdnit ten dism ale nejde to stale mi to vypise error ze mam bud chybny dism a mam ho reinstalovat alebo ze v 64bit operacnom systeme nemozem pracovat s 32bit dism a pritom som tam uz 100krat nahodil ten 64-kovy a stale to iste :shit:

pomoc pls :cry:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.10.2009 22:24

A v akom OS to chceš spraviť?? 32 či 64bitovom?? Lebo ono je to najlepšie spraviť tak, že v 32bit. prostredí upravuješ 32bit. verziu a v 64bit. prostredí 64bit. verziu. A okrem toho dism.exe prehadzuješ aj tie ďalšie súbory, ktoré sú tam spolu s tým?? Tie treba prehodiť tiež.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.10.09
Prihlásený: 02.10.09
Príspevky: 4
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2009 23:06

som bol taky nastvany uz ze som tie podstatne veci ani nenapisal

no robim to v uz nainstalovanej Windows 7 64bit a tu aj upravujem
a jasne ze som to kopcil aj s ostatnymi subormi ale nevim ci som to dobre spravil. Skusal som ho teda nahodit aj do System32 aj do SysWOW64 len mi nechcelo prepisat subory tak som premenoval ten adresar a spravil som novy dism adresar a dal to secko do toho. Ale darmo ho tam davam aj tak vypise bud ten error pokial chcem ten offline obraz zmenit alebo pi online mi vypise ze:
Kód:
Error: 11
You cannot service a running 64-bit operating system with a 32-bit version of DISM....atd blablablaa


neviem si s tym rady......neda sa ten krok obist nejako inak?[/code]


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.10.2009 23:22

Ehm...a v ktorom kroku ja píšem, že máš tie súbory zkopírovať do system32, prípadne do SysWOW64?? Máš ich mať rozbalené v tom pracovnom adresári, ono ich to berie odtial, pretože tam pracuješ pri používaní tých príkazov ;)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.10.09
Prihlásený: 02.10.09
Príspevky: 4
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2009 23:29

ale ano mam ich aj tam :lol: no a NEJDE pise to iste a zato som to skusal spustit aj z system32 aj z syswow64 ale nic

bud som blby ja alebo ano :lol:
preto sa pytam ci by sa nejako ten krok s dism nedal obist nejako rucne :D pripadne inym nastrojom


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.10.2009 10:38

No ten sa obísť nedá, je to prakticky samotné to integrovanie jazykového balíka do systému. Možno by to šlo spraviť cez W7 OEM Preinstallation Kit, ale s tým som nerobil, takže neviem ako a čo treba spraviť.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.10.09
Prihlásený: 02.10.09
Príspevky: 4
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.10.2009 13:16

takze si mozem piskat....nevadi tak bude EN verzia a potrenujeme jazyk trosku :lol:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.10.2009 23:36

Nebolo by to jednoduchsie pridat tu slovencinu v programe vLite?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.10.2009 0:30

Cez vLite to nefunguje.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.10.2009 9:46

Myslel som si ze to ide ale neskusal som to... Ale s verziou win7 ultimate a enterprise nie je problem tam sa to da vpohode doinstalovat...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 12.01.09
Prihlásený: 04.02.24
Príspevky: 1596
Témy: 29
Bydlisko: Spišska Belá
Príspevok NapísalOffline : 19.11.2009 21:07

Našiel som trocha jednoduchši postup na inštaláciu.

32 bitová verzia
64 bitová verzia


Citácia:
Inštalácia slovenčiny do Windows 7 je rýchla a jednoduchá záležitosť, stačí postupovať podla nasledujúcich krokov:

1. Start
2. Control Panel
3. sekce "Clock, Language, and Region" - Change display language
4. Install/uninstall languages...
5. Install display languages
6. Browse computer or network - Browse...najdete príslušný CAB súbor podla verzie (teda buď sk_x86.cab alebo sk_x64.cab)
7. Zatrhnúť checkbox - Slovak (slovenčina)
8. Kliknout na tlačítko Next
9. Odsúhlasiť pravidlá "I accept the licence terms."
10. Po odsúhlasení pravidiel sa začne slovenčina do Windows 7 ihneď inštalovať
11. Po dokončení kliknite Next
12. V ďaľšom kroku vyberte novo nainštalovanú slovenčinu ako predvolený jazyk a zatrhnite "Apply display language to welcome screen and system accounts a potom kliknite na "Change display language"
13. Teraz ste vyzvaný k reštartu Windows 7, aby sa mohla slovenčina načítať a všetko je hotové.


odskúšanú mám 64bit verziu na Build 7100

preklad nieje uplne kompletny, malá čast je stále po anglicky,vela štastia :)

ZDROJ: ovsem.net







_________________
"Nikdo nebude nikdy potřebovat více než 640kB RAM!"
(Bill Gates, 1981)
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.11.2009 9:43

Toto platí len pre verziu Ultimate a Enterprise, "môj" postup je funkčný pre všetky verzie, keďže sa aplikuje ešte pred inštaláciou.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 12.01.09
Prihlásený: 04.02.24
Príspevky: 1596
Témy: 29
Bydlisko: Spišska Belá
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2009 17:15

tak toto som nepostrehol, vdaka za doplnujuce info, ale myslím že sa ziíde ako aj prvý tak aj druhý :)







_________________
"Nikdo nebude nikdy potřebovat více než 640kB RAM!"
(Bill Gates, 1981)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.03.11
Prihlásený: 22.12.12
Príspevky: 42
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2011 15:19

Na čo sa má inštalovať wimfltr.inf ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.02.10
Prihlásený: 09.01.13
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 16.06.2011 12:59

ScorpionSX, prosím Ťa ako mám inštalovať súbor wimfltr.inf, keď naň kliknem pravým tlačítkom myši v ponuke nevidím žiadne inštalovať, alebo spustiť. Ako to mám spraviť.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2012 16:04

A teraz si poprosím návod pre 32 bitové Win7 Home a Starter. A dúfam že máš aj niečo jednoduhšie. Alebo nieje lepšie rovno stiahnuť ISO súbor s hotovým Windowsom? Ja som videl také že tam nebolo treba nič doinštalovávať ale že originálne určené pre český trh a pod.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 18.06.07
Prihlásený: 10.03.23
Príspevky: 2940
Témy: 149
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2012 11:01

Da sa to aj uplne inak, existuje obycajna instalacka pre hociktoru verziu 7. Aj Home Basic, Home Premium atd...mam to odskusane na velmi vela PC ked som robil Slovencinu na Rusky Windows :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.11
Prihlásený: 23.07.18
Príspevky: 96
Témy: 23
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2013 22:01

linky nefunkcne, takze si mozem trhnut nohou ze? alebo je aj nejaky iny postup na tu integraciu jazykov?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2013 16:04

ScorpionSX píše:
Toto platí len pre verziu Ultimate a Enterprise, "môj" postup je funkčný pre všetky verzie, keďže sa aplikuje ešte pred inštaláciou.
Kde to nájdem? Zvládne to aj úplný lamer?

Atrix24 píše:
Da sa to aj uplne inak, existuje obycajna instalacka pre hociktoru verziu 7. Aj Home Basic, Home Premium atd...mam to odskusane na velmi vela PC ked som robil Slovencinu na Rusky Windows :D

Kde to nájdem? Zvládne to aj úplný lamer? Napíšte mi postup jak pre hlupáka aj s funkčnými linkami atď.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Integrácia jazykových balíkov do Windows 7

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 14.03.24
Príspevky: 4006
Témy: 398
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.01.2014 10:55

mne sa podarilo od jedného z našich dodávatelov získať lokalizaciu pre win 7 a win 8 do slovenskeho jazyka. je to jednoduche,iba exe subor spustite ako spravca a už to ide... fungovalo mi to zatial na vsetkych verziach (home,pro,ultimate a dokonca aj na starter)
tu su linky:
win 7: http://ulozto.sk/xucqDeYt/win7-lokalizacia-rar
win 8: http://ulozto.sk/xiEUJ7jS/win8-lokalizacia-rar

osobne ručím za funkčnosť a to že je to bez virusov...
pokial by sa scorpion.sx-ovi chcelo tak si to moze to dať do svojeho navodu.... neviem či temu niekto číta až na koniec,a nakolko to ušetrí vela času a roboty myslim ze to pre vela ludi bude užitočné...







_________________
-PC: Intel® Core™ i9 14900K +Fractal Design Lumen S28 RGB V2, Gigabyte AORUS Z690 Elite AX,G.SKILL DDR5 6000MHz CL.40 RGB,GPU:Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, SSD1 M.2 NVMe Samsung 980 PRO 1TB ,SSD2 M.2 NVMe Samsung MZVKV512HAJH 512GB,SSD3 SATA Samsung MZ7LN512HAJQ 512GB ,SSD4: Samsung 860 EVO 500GB (mSATA -> SATA) , HDD: WesternDigital Purple 3,5" 4TB, PSU: Corsair RM850i,Phanteks Eclipse P400S Tempered+High AirFlow front panel, LCD: 27" Samsung S27R750 QuadHD 144Hz +22" Dell P2212H +22" Lenovo ThinkVision E2224 ,Keyboard: Logitech G PRO (GX BLUE) ,Mouse: Logitech G PRO Wireless,Mouse pad: DEV1S ULTRA Slim XL ,Headphones: Beyerdynamics DT990 pro 250Ω , Sound card: Asus Xonar Essence STX ,Microsoft life cinema webcam,Samson Meteorite MIC, OS: Windows 11 PRO
-NB: Lenovo YOGA 910-13IKB Intel i7 7500U, 8GB RAM,512 NVMe SSD,Touchscreen LCD, Windows 11 PRO
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2014 13:22

Vďaka za tie linky Trty... Už sa mi to akousi náhodou podarilo aj cez ten vistalizátor ale zošedivel som kým som to nahodil... Ale podarilo sa. Asi treba správnu verziu vystalizátora. Stálo to veľa námahy a ťahačiek kým som stiahol t.j. našiel ten správny a funkčný. Potom nechcel zobrať language pack, tak som ich poťahal koľko sa dalo a doradu skúšal...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 26 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows 7 integracia ovladacov do instalacky

v Operačné systémy Microsoft

8

376

09.04.2018 16:42

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 8.1 with Bing (CoreConnected) integrácia CZ/SK ?

v Operačné systémy Microsoft

8

1079

17.03.2015 11:13

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nastavenie jazyka v miestnych a jazykovych nastaveniach

v Operačné systémy Microsoft

0

391

30.01.2009 19:01

kejo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vytvaranie RPM balikov

v Operačné systémy Unix a Linux

2

579

18.05.2008 20:29

zmija31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spojenie balíkov na Slovensku

v Obchody, reklamácie a právo

5

422

02.06.2013 13:34

fakeAV Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. viac balikov office na jednom PC

v Operačné systémy Microsoft

3

503

03.08.2011 22:59

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Paysafecard integracia

v PHP, ASP

0

347

02.04.2013 20:40

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Integracia TrustPay

v Redakčné systémy

0

510

06.07.2013 2:26

gi-lee Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GoPay integrácia

v PHP, ASP

1

579

12.11.2015 19:56

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. integracia CAD - SAP

v Ostatné programy

1

656

06.04.2009 13:40

Ominous Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. integracia PHPBB3 do Joomla! ?

v Redakčné systémy

4

722

13.01.2010 19:40

000kiko000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Integrácia platieb na web

v PHP, ASP

3

333

01.04.2013 23:59

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Integracia PayPal do eshopu

v Ponuka práce

1

908

04.07.2011 9:16

Pablo Montero Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. integracia idm do mozilly

v Sieťové a internetové programy

0

511

01.03.2010 20:33

milosb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Integracia stranky na nejaky redakcny System

v Redakčné systémy

3

561

21.03.2007 10:54

brm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Integrácia CKEditoru a CKFinderu do webovej stránky

v JavaScript, VBScript, Ajax

0

812

09.01.2011 7:00

programmer Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra