Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.03.07
Prihlásený: 27.05.10
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2010 16:07

Googlim, blúdim tu už celý deň, no stále neviem ako presne sa to robí :P. NB mám čisto nový s linuxom (GNOME), no chcel by som mať aj windows. Ako už viem o tom že musím zmeniť typ disku a pod. Len neviem presne ako. Poradí mi tu niekto presný návod ako nainštalovať win. na linux?
a keď už tu píšem tak poriadne...
problém číslo 2: nastavenie wifi na linuxe. Router mám nastavený(využívam magio router, nastavený je podľa Tcom stránky), všetko mi fahčí, nájde mi wifi, pripojí ma, 100% connect...no spustím prehliadať a nič...stránku nelze najít...čo stým?
za odpoveď vopred ďakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2010 18:10

Takze ak chces aj win aj linux najprv si nainstaluj win a potom linux lebo inak budes musiet vo wine prepisovat subory zavadzaca. A skus zmenit prehliadac ak ani to nepôjde skus sa pripojit cez kabel a alebo pohladat ovladace na wifi.







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.03.07
Prihlásený: 27.05.10
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2010 18:13

dík..a ako ešte odinštalujem linux? čo nato potrebujem?
+ keď som inštaloval win. , písalo mi chybu s diskmi...a keď odinštalujem linux, win mi pôjde v pohode?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2010 18:18

Aku chybu sak normalne spusti instalacku winu naformatuj vsetky disky naisntaluj win aby si tam mal Ccko a Dcko a potom na Dcko nahod linux + oddel si z neho 1-2 GB pre swap.







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.03.07
Prihlásený: 27.05.10
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2010 18:43

spustím bootovanie inštalačného CD...načíta súbory, po páru minutách modrá obrazovka :
Kód:
Byly zjisteny potize a system Windows byl ukoncen, aby nedoslo k poskozeni pocitace.

Pokud je to poprve, co vidite obrazovku s chybou zastaveni pocitace, restartujte pocitac. Pokud se obrazovka objevi znovu, pokracujte temito kroky:
Zkontrolujte zda v pocitaci nejsou viry. Odeberte vsechny nove nainstalovane jednotky a radice pevnych disku. Zkontrolujte, zda je pevny disk spravne konfigurovan a zakoncen. Pomoci programu CHKDSK /F skontrolujte poskozeni pevneho disku a pote restartujte pocitac.
Technicke informace:
*** STOP: 0x0000007B (0xF78DA63C, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)


NB je čisto nový, nič nebolo inštalované (keďže ani wifi nejako neviem rozbehať), vírus takisto vylučujem + ten program som našiel ale to je dajaký bullshit...nejaká rada? :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2010 19:52

No hej BSOD najdôlezitejsia funkcia windowsu :D Môzes skusit nejakym liveCD sformatovat disky a skusit to potom alebo bude chyba v cdcku windowsu. Alebo fakt neviem.







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.03.07
Prihlásený: 27.05.10
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2010 20:02

tak v CD chyba nebude keďže som skúšal jak oficiálnu verziu tak aj nelegálnu, a stále to isté + na normálnom PC mi ten win v poho fahčí :/ no skúsim to livecd asi najskôr :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2010 21:01

No skus a potom nainstaluj win a potom linux.







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2010 21:20

Instalujes Windows XP? Ak ano, potom si musis nastavit v BIOSe pre dany disk nejaky compatible mod, co ja viem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.03.07
Prihlásený: 27.05.10
Príspevky: 17
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.02.2010 22:19

A ak by som tam hodil Win7? Išlo by to hneď? :D
A k tomu wifi..nechápem prečo mi to nejde...pripojím sa včstko ako má byť, a baf, zapnem prehliadač "ADRESA NENALEZENA"...ale ak sa pripojím na jedno nechránené wifi(ktoré chytám len sem-tam :D) tak net fahčí v pohode...:/


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 14.09.09
Prihlásený: 10.04.24
Príspevky: 644
Témy: 12
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.02.2010 1:42

Ten Blue screen je pravdepodobne sposobeny tym, ze tvoje Windows XP installacne CD nema spravne AHCI ovladace k radicu diskov (Velmi stary Windows vs. novy hardware v notebooku = problem). Rieseni je niekolko:
1. Prepni v BIOSe radic na kompatibilny mod (u roznych biosov sa vola rozne: IDE mode, Legacy mode a pod.)
2. Pouzi novsi Windows (Windows 7) <- asi najjednoduchsie riesenie.
3. [toto zrejme sam nezvladnes] urob si installacne CD uz s integrovanym ovladacom k tvojmu radicu napr. pomocov nLite.







_________________
o7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.01.10
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 12
Témy: 4
Bydlisko: /dev/null
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2010 10:25

Dovody, preco to nejde.

1. možno, ak máš nainstalovaný linux, tak si pri instalacii zvolil iny suborovy system ako ext3-4, napriklad ReiserFS. To je jedno vysvetlenie. XP ma z nepochopitelneho dovdu problemy takyto disk detekovat. Takze, nainstaluj linux. distro opat, zvol ext4 alebo ext3, podla moznosti, a potom sa pust do instalacie winu a potom opat nainstaluj po wine Linux :)

2. Mas Sata disk na notebooku, to robi problem. Daj sa do biosu, najdi si SATA NATIVE MODE a zvol DISABLED. To by malo pomoct.

Vela stastia.







_________________
“All parts should go together without forcing. You must remember that the parts you are reassembling were disassembled by you. Therefore, if you can’t get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer.”
– IBM Manual, 1975
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2010 17:45

Ja som mal tiež podobný probém, keď som si kúpil notebook a chcel som nainštalovať XP. Nepovolilo mi inštaláciu. No ale je tu ešte niečo veľmi dôležité, čo ti ešte tu nebolo spomenuté. Pred tým ako nainštaluješ Linux, rozdeľ si disk, pretože na jednej partícii nemôže byť viac systémov súčasne. Keď si nainštaluješ Windows, tak si stiahni nejaké live CD Linuxu nabootuj ho (v BIOSe si nastavíš bootovanie primárne z mechaniky) a tam si pusti program GParted alebo obdobný program. Taký by mal byť na väčšine live distribúcií. V ňom zmenši oddieľ, ktorý máš vytvorený pre Windows, a vytvor si dva nové. Jeden veľký, ten bude mať súborový systém ext3 alebo ext4 a prípojný bod (koreňový adresár) "/" a jeden menší, asi takej veľkosti, akú máš veľkú RAM a ten bude mať súborový systém SWAP. Potom nainštaluj Linux na oddieľ so súborovým systémom ext4 al. ext3 a ako odkladací priestor vyber SWAP. Tú inštaláciu potom už hádam zvládneš. Musím končiť, lebo nie som na svojom počítači.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.01.10
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 12
Témy: 4
Bydlisko: /dev/null
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2010 19:01

to programmer

v rámci jedného disku môžu existovať dva systémy v kombinácii Linux a Win.
odpoveďou je wubi.
pre fanúšikov microsoftu dáva ubuntu aj túto možnosť. teda, pre tých, ktorí nevedia, ubuntu sa nainšťaluje ako obyčajný program a bootovanie funguje na základe prepísania boot.ini
ale samozrejme, je omnoho lepšie mať viac partícii, a to nielen v prípade inštalácie jedného os.







_________________
“All parts should go together without forcing. You must remember that the parts you are reassembling were disassembled by you. Therefore, if you can’t get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer.”
– IBM Manual, 1975
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2010 20:32

Hm, tralfamadorčan, všimol som si raz, že keď som stršil CD s jedným Ubuntu do mechaniky keď som mal práve pustený Windows, že mi ponúkol inštaláciu programu, resp. systému, ale inštalovať vo Windowse som ho neskúšal, pretože som chcel mať na partícii Linux sólo a ešte som si myslel, že by sa nainštaloval do Windowsu ako bežná aplikácia. To bude asi to, čo si spomenul, to Wubi. Teraz aspoň viem, že to ako bežná aplikácia vo Windowse nebude.

Našiel som o tom stručný a celkom pekný článok http://www.linuxexpres.cz/blog/wubi-aneb-instalace-linuxu-ve-windows?highlightWords=wubi







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.01.10
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 12
Témy: 4
Bydlisko: /dev/null
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2010 20:42

myslel som to tak, že ubuntu, resp. wubi ukazuje windows ako aplikáciu v add/remove programs. samozrejme, že to nie je klasický "program", len pôsobí tým dojmom. určite som nemal na mysli, že si to otvoríš v prostredí winu a budeš pracovať ihneď s ubuntu :)







_________________
“All parts should go together without forcing. You must remember that the parts you are reassembling were disassembled by you. Therefore, if you can’t get them together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer.”
– IBM Manual, 1975
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2010 21:52

Hej, hej, už som zistil. Vypíše mi pri štarte Windowsu ponuku na systém a keď zvolím Xubuntu (distribúcia Qimo) tak mi vypíše riadok končiaci dvojbodkou s označením oddielu, ktorý by som mal vyskúšať zvoliť. Za ten riadok sa nedá nič dopísať a neviem, kde ten oddieľ alebo čo zmeniť. Skúšal som menu.lst, keď som pustil Windows, ale ten súbor mi príde strašne neprehľadný, aspoň keď ho otvorím v notepade, a nič na štýl "/dev/sda" alebo niečo podobné, čo by sa podobalo na meno oddieľu som tam nenašiel. Idem ešte skúsiť poexperimentovať. Ozaj, na samostatnej partícii mám hodený Debian so zavádzačom GRUB, tak či to nebude ovplyvnené tým.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Inštalácia Windowsu na Linux. Ako na to?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 24.02.2010 21:58

CLEMENZA čo sa týka tvojho routru, ak máš na notebooku správne nainštalovaný ovládač a bez problémov ťa pripojilo k routru, tak potom máš asi nesprávne nakonfigurovaný router, alebo nemáš poriadne aktivovanú alebo nastavenú službu od tvojho providera. Možno by som sa obrátil o pomoc aj k nemu.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako to spravit? win7 inštalácia

v Operačné systémy Microsoft

7

590

13.02.2016 12:01

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia win xp na toshiba satelite l40 a Ako na to?

v Notebooky a netbooky

3

942

16.02.2008 11:15

someboy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z Windowsu na Linux

v Operačné systémy Unix a Linux

20

969

02.01.2010 17:20

DVX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. instalacia windowsu

v Operačné systémy Microsoft

2

382

13.05.2012 9:45

majmo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia windowsu

v Operačné systémy Microsoft

12

1099

09.02.2009 13:33

pepinho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Inštalácia Windowsu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

30

2333

20.08.2007 9:16

johnny7 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. instalacia windowsu...

v Operačné systémy Microsoft

1

443

18.10.2008 17:02

domcek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Inštalácia windowsu

v Operačné systémy Microsoft

4

274

18.08.2014 21:44

danco8300 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. instalacia windowsu

v Operačné systémy Microsoft

3

622

08.11.2009 13:55

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia windowsu!

v Operačné systémy Microsoft

7

602

09.06.2007 14:33

Gyrxiur Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. instalacia Windowsu

v Operačné systémy Microsoft

1

297

05.08.2012 22:48

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia windowsu, problem

v Operačné systémy Microsoft

12

814

22.12.2010 17:12

vladoff Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Inštalácia Windowsu 7

v Operačné systémy Microsoft

3

167

25.11.2023 0:06

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LINUX instalacia

v Operačné systémy Unix a Linux

7

919

05.08.2007 1:00

nikopolus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. instalacia linux

v Operačné systémy Unix a Linux

8

1249

09.02.2009 16:28

yaJohny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Inštalácia windowsu do notebooku

v Notebooky a netbooky

1

727

16.11.2011 20:23

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra