Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 31 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.02.08
Prihlásený: 24.05.13
Príspevky: 372
Témy: 66
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 16:58

cawko...chcem sa spytat..momentalne mam disk rozdeleny na dve casti na c,d na c mam win a programy a na d som si dal hry dokumenty hudbu a ostatne veci...uvazujem ze si nahodim aj linux a tak sa chcem spytat ci si mam spravit este jednu cast a na tu dam nainstalovat linux lebo mam to tak spravene ze na c mam uplne minimum co potrebujem na win a programy(cca30 GB) a na d mam ostatok (cca 200GB) ale pokial sa nemylim tak kebize na d dam linux tak mi vsetko co tam mam mi zmaze...tak by bolo najvhodnejsie tam asi spravit dalsiu cast nee?? alebo sa to da niak inak vyriesit???podotikam ze win tam chcešm mat

edit: a taktiez mi pls pradte aky linux tam mam nahodit kedze som zaciatocnik a moc sa do linuxu nevyznam... a chcem tam akurat nahodit mysql php apatch a mozno nejaku hru aby som vedel ako to slape a pod....ale hru skor ako server spravit(ale len pre skusanie roznych pluginov, roznych scriptom napr registracia cs serveru a pod)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Instalacia linuxu

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 17:31

defragmentuj decko, potom ho cez napr partition magic ci nieco podobne zmensi a zo zvysneho priestoru urob dalsi disk. ako zaciatocnikovy ti odporucim ubuntu, kubuntu, xubuntu vyber je na tebe. je to live cd. bootnes a potom na ploche najdes ikonu pomocou ktorej nainstalujes. enter enter enter a hotovo.







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.02.08
Prihlásený: 24.05.13
Príspevky: 372
Témy: 66
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2008 17:58

no tak diki...takze treba spravit dalsi oddiel...ok tak sa pustim dotoho..a mam stahnut serverovi system alebo pre bezneho uzivatela??? ked tam chcem skusit rozbehat tie servery a potom nasledne skusat scripty a pod...alebo staci aj pre bezneho uzivatela?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Instalacia linuxu

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2008 18:00

staci desktop. mozes aspon pouzivat aj na ine.







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.02.08
Prihlásený: 24.05.13
Príspevky: 372
Témy: 66
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2008 9:51

este mam taku otazku..ked robim novu cast na disku aky system suborov tam mam dat???mal som tam klasicky NTFS FAT32 a teraz mi tam akosi pribudli nejake 3 nove Linux ext2, linux ext 3 a este linux swap ktore mam dat???alebo mozem kludne nechat aj ntfs


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2008 10:29

Do ntfs nebudes moc zapisovat = nenainstalujes tak ani linux. Daj ext3 pre instalacny oddiel a SWAP pre swapovaci oddiel


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2008 11:50

Keby si nechal NTFS, tak pri instalacii ju mozes sformatovat na ext3.
A ako zaciatocnikovi ti rozhodne neodporucam *buntu, pretoze je to pomale a nic sa pri tom nenaucis.







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.02.08
Prihlásený: 24.05.13
Príspevky: 372
Témy: 66
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2008 12:48

no mam problem..vo wine som si vytvoril novu particiu a nastavil som tam ext3 a potom som si pustil live cd a teraz sa snazim nainstalovat ubuntu ale ked vyberam sa mi spusta nastroj na rozdelenie disku vyberiem si ze manualne dalej si oznacim disk kde ho chcem nainstalovat a dam dalej mi pise ze niej urceny ziaden korenovy suborovy system...co s tym mam robit?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2008 13:36

Blackdevil píše:
no mam problem..vo wine som si vytvoril novu particiu a nastavil som tam ext3 a potom som si pustil live cd a teraz sa snazim nainstalovat ubuntu ale ked vyberam sa mi spusta nastroj na rozdelenie disku vyberiem si ze manualne dalej si oznacim disk kde ho chcem nainstalovat a dam dalej mi pise ze niej urceny ziaden korenovy suborovy system...co s tym mam robit?


Ked oznacis disk tak mu musis vybrat aj korenovy system, tj "/"


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.02.08
Prihlásený: 24.05.13
Príspevky: 372
Témy: 66
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2008 14:06

nechapem co presne myslis...

edit: no uz sa mi to akotak podarilo rozchoti..problem bol v tom ze som mal asi zle cd lebo s druhym mi to nerobi problemy


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2008 17:35

Nebol problem v CD, ale medzi klasvesnicou a stolickou. Ved si sam predtym napisal, ze si nemal urceny korenovy adresar, teda / . To lomitko znamena najvyssie miesto, kde je vsetko ostatne, alebo neviem ako ti to mam vysvetlit..







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.11.07
Prihlásený: 12.07.10
Príspevky: 131
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2008 20:37

lio4: podobny problem som mal aj ja pri Ubuntu 6.10 kedze mi nechcelo zobrat / (root adresar) a ANO mal som spravne zadane miesto aj urceny root adresar .... chyba bola nakoniec v mediu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2008 21:56

4walter: Aha, s tym som sa este nestretol.. To bude asi tym distrom. :D







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2008 20:44

lio04 píše:
Keby si nechal NTFS, tak pri instalacii ju mozes sformatovat na ext3.
A ako zaciatocnikovi ti rozhodne neodporucam *buntu, pretoze je to pomale a nic sa pri tom nenaucis.



lio04: aky linux teda odporucas pre zaciatocnikov?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2008 12:12

Ak vam mozem ja odporucit ta fedora8, je pomerne flexibilna a univerzalna a bezproblemova so zameraním na osobné počítače.,
Alebo ete nova Mandriva, som pocul ze je dobre spravane, som ju ale ete neskusal.
ak mozem poradit pri instalacii, tak si dopredu pripravte prazdne neoznacene miesto na disku bez odielu, a pri instalaacii linuxu zvolte vyuzit dostupne volne miesto a automaticky prisposobit, cikm vam samo vytvori SWAP oddiel, je to vhodne pre zaciatosnikov.
kuknite
http://www.linux.sk/index.php/Distrib%C3%BAcie


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2008 13:33

lio04 píše:
4walter: Aha, s tym som sa este nestretol.. To bude asi tym distrom. :D

prestan tu znemoznovat ubuntu....
ake distro odporucas ty??

ubuntu pouziva dost ludi, mozno aj vacsina zaciatocnikov a asi niesu vsetci na omyle


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2008 14:25

Blackshadow píše:
prestan tu znemoznovat ubuntu....
ake distro odporucas ty??

ubuntu pouziva dost ludi, mozno aj vacsina zaciatocnikov a asi niesu vsetci na omyle

Mno ani ja necem ako znemoznovat ziadnu distribuciu, ale mne osobne ubuntu nesadlo, ale svoju radu som uj napisal vyssie... je malo univerzalna, ale pre zaciatocnikov? mno to si musi kazdy odskusat, to sa neda len tak poradit, kazdi si stoji za svojim.
Si myslim ze Fedora, Suse, Mandriva, Ubuntu, ak zacinas.. Neskor Debian, Gento atd. , mno akurat to Gento nemam odskusane.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.08
Prihlásený: 05.05.14
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2008 21:40

Podla mna naj distro pre zaciatocnika je nieco na styl Gentoo/Debian. Neni nic krajsie ako serkat sa so systemom prvy krat niekolko dni (Gentoo pripad) ale naucis sa tam najviac ako mozes. A ubuntu uz len preto nie ze ktovie ako dlho bude este free. Neverim ze to budu tymi milionmi dolarov dotovat vecne. Skor si myslim ze takto na neho namotaju ludi a potom ho spoplatnia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2008 22:00

no to urcite.. nespoplatnania.. ver tomu !







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2008 22:02

zVratko, ty si moj clovek, Gentoo || Debian je ta spravna volba. :) A tebe to moze byt jedno, co sa bude diat, lebo jedno je iste, ze Debian nebude nikdy spoplatneny, to mne osobne staci. ;-)







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 07.04.06
Prihlásený: 16.12.14
Príspevky: 3065
Témy: 119
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2008 22:14

Blackshadow píše:
prestan tu znemoznovat ubuntu....
ake distro odporucas ty??

ubuntu pouziva dost ludi, mozno aj vacsina zaciatocnikov a asi niesu vsetci na omyle

sorry ale aj ja suhlasim z chalanmi ze *buntu neni mozno naj distribucia pre zaciatocnika pretoze vsetko je klikacka a tam sa malo veci nauci... ked si to moze naklikat... ja odporucam fedrou, suse ....







_________________
nemam rad ludi ktori hladaju dovody preco by to neslo .. ale krasni su ludia ktori hladaju dovody akoby to slo ....
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.08
Prihlásený: 05.05.14
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2008 22:17

to Blackshadow: nehovorim ze to bude dnes zajtra ani za rok, ale kedze ubuntu vzniklo ako projekt jedneho multimiliardara ktory do toho vraza vlastne prachy neverim ze to tak bde robit vecne. Mozno sa rozsiri ubuntu komunita natolko ze to potiahnu zdarma, ale kedze ak mam pravdu povedat podla mna je 60% uzivatelov Ubuntu zaciatocnikov co sa linuxu tyka (kamos za mnou dosiel, aj ked mal rozbehane ubuntu + compis + vsetky tie chujoviny ze sa nechhtiac dostal do celoobrazovej konzoly, netusil ani co robi CTRL + ALT + F? a pod). Z tych 60% su asi 30% ludia ktori nevedia poriadne robit ani s windowsom. Ono Win neni taky hrozny ako to vsetci "extremny" linuxaci tvrdia. Kazdy system ma svoje muchy vratane linuxu. Naj sys je stale podla mna MAC OS :) Vela z tych zaciatocnikov v linuxe sa daco nauci moano aj v Ubuntu ale potom najdu inu distribuciu ktora im vyhovuje viac a neviem ci ti z komunity co su ubuntu verni a aj nieco vedia by to zvladli potiahnut sami bez dobre platenych developerov. Mozno sa to nestane, mozno ano, to bol len moj nazor :)

Jo a jedna nevyhoda Ubuntu oproti "linuxu" dojebava sa podobne ak nie viac jak win :-P (no offense) ale viem o com hovorim. Gentoo mi stabilne bezi na serveri jednom asi 2 roky z toho som mal asi 130 dni uptime :) Ubuntu by som teda server nezveril. A co sa desktopu tyka, tak nepotrebujem hluposti ako compiz a pod, tak mozno preto mi ubuntu tak nesadlo hned na prvy krat. Linux neni o cackani, na desktope chcem aby boli zobrazene dolezite info a par ikoniek. A cely compiz a dalsich milion nepotrebnych aplikacii ked som odinstaloval cez gui tak bol system dobre rozsypany. V Debian/Gentoo si nainstalujem co chcem a to mi Ubuntu nedovoli. Neskumal som to hlbsie ale ma aj inu moznost instalacie napr KDE ako meta instalaciu (cele KDE) lebo vela veci odtial nevyuzijem a inde mam moznost si instalovat napr KDE aj po jedn. balickoch

to io04: Hehe som rad ze sa tu nejaki podobne zmyslajuci ludia najdu.

No nic rozpisal som sa az moc :) Live in peace


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2008 22:25

johny3212 píše:
Mno ani ja necem ako znemoznovat ziadnu distribuciu, ale mne osobne ubuntu nesadlo, ale svoju radu som uj napisal vyssie... je malo univerzalna, ale pre zaciatocnikov? mno to si musi kazdy odskusat, to sa neda len tak poradit, kazdi si stoji za svojim.
Si myslim ze Fedora, Suse, Mandriva, Ubuntu, ak zacinas.. Neskor Debian, Gento atd. , mno akurat to Gento nemam odskusane.

malo univerzalna ? mne na nej funguje vsetko co potrebujem, a toho s pc teda robim pozehnane.. od hier az po programovanie... co si predstavujes pod pojmom "univerzalne distro" ? alebo snad prisposobitelnost ? co som pozeral, tak sa da ubuntu vcelku slusne prisposobit a zaciatocnik urcite nepotrebuje kompilovat kazdu sucast systemu, ked existuju predkompilovane distrubicie programov/ovladacov atd... mozno som ta len zle pochopil, tak kludne vysvetli

zVratko -> kludne never, ale na tom je v podstate cele ubuntu zalozene, ze je pre ludi a mas to aj v zakladnych pravidlach. ide im o to poskytovat linux pre ludi v rovnakej podobe, a nerobit ziadne spoplatnene verzie ;) nerozumiem preco by sa to dakedy malo menit... gnu/linux existuje uz velmi dlho a jaksi okrem par pripadov nie je problem zohnat velmi kvalitne distro zadarmo.. samozrejme ze vzdy sa najdu take pripady co sa na tom snazia zbohatnut, ale ze by to malo postihnut celu linuxovu komunitu ? to tazko

chcem vidiet zaciatocnika, co zacne s Gentoo ci debianom.......... rovno zaciatnocikovi-horolezcovi miesto napr nakej lokalnej skaly odporucte Everest, ved preco nie :)

inak, kazdemu vyhovuje trosku nieco ine. dakto preferuje fedoru, iny suse, dalsi zas ubuntu atd... to sa tu mozu rovno vymenovat vsetky zdarma distra ;) nak som tu nenasiel ziadne objektivne stanovisko/odporucanie. nikto v ubuntu nikomu nenuti, aby pouzival napr synaptic manager... ja radsej pouzivam terminal na instalaciu a podobne...



p.s. :
Citácia:
jedna nevyhoda Ubuntu oproti "linuxu" dojebava sa podobne ak nie viac jak win :-P (no offense) ale viem o com hovorim

lol, toto si teda riadne zadelil. ale akosi nevidim ziaden argument ktorym by si to podoprel, takze to ma akosi nulovu vypovednu hodnotu.. "ja tomu systemu neverim" a podobne ? :lol: :lol:
inak, nenasiel som zatial ziaden program ci ovladac, ktory by mi ubuntu nevzalo ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2008 22:38

no ja som na linux prechadzal par krat... ubuntu 6.04, 7.04, 7.10, Fedora 8, Linux Mint (zda sa mi naj, ale je to buntu vlastne) tiez kubuntu som mal, a este mandrivu a debian..


vzdy skoncim na XP (mam kupeny pre tych, co chcete ripat) mal som problem s photoshopom a flashom.. na grafiku som rozbehal len FireWorks.. stacilo to, ale na intra treba proste flash..

kebyze idu adobe veci na linuxe, tak na nom zostanem, ale bohuzial..







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.08
Prihlásený: 05.05.14
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2008 22:43

el mariachi:
AD1. Dobre mozno spoplatnene nebude, ale mozno sa po stopnuti dotacii prestane vyvyjat tak ako je tomu doteraz a znekvalitni sa. A co sa tyka kvality *buntu tak sa ozaj dobabrava viac ako niektore ine distra. Jednoducho bug v ubuntu sa riesi horsie ako bug inde tot moj nazor

AD2. Gentoo bolo moje prve distro, takze neni pre samovrahov, a kedze Gentoo Handbook je snad najlepsie urobeny install manual z linuxoveho sveta. Ked zvladnes citat tak Gentoo nainstalujes a hooodne sa pri tom naucis. A ked budes mat problemy tak bud najdes odp na wiki alebo fore, ale najdes ich :)

AD3. Nebude lebo ako si napisal kazdy ma rad ine distro, iny styl linuxu. Jedina skoda je ze je na svete "milion" distribucii. Radsej 10 kvalitnych ale toho sa nedozijeme :)

No jo mne tiez vela aplikacii v line chyba, ine mi zas chybaju vo wine. Tam by trebalo zatlacit na Adobe. Je to ich politika ale keby chceli tak by mohli s tym daco robit. Ich zasluhou a zasluhou ochrannych znamok a ptentov viac menej umrel aj projekt F4L (flash development v line), miesto tlacenia na nich ich mohli kupit a vyvinut a uz by bol mozno flash aj tu, sice plateny ale bol by


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2008 8:51

zVratko píše:
Naj sys je stale podla mna MAC OS :)

Je to dobry system, ale nie as tak bezpecny ako sa onom vravi, osudnym mu je SAFARI a jeo dierka do systeemu, ale dal sa heknut iba priamo z PC, nie cez siet .. :D , ale chyba skor safari, s linuxom to je tazsie.:)







_________________
Notebook: HP EliteBook 8740w
You can see my work in my www
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.05.08
Prihlásený: 29.12.09
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 04.05.2008 8:29

Ja by som odporucal Mandriva 2008.0. Tolko veci som sa pri nej naucil. No nemysli si ze ju nahodis a budes v nej profik. Na vsetko treba google:)







_________________
I want rock
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 04.05.2008 21:43

joet píše:
Ja by som odporucal Mandriva 2008.0. Tolko veci som sa pri nej naucil. No nemysli si ze ju nahodis a budes v nej profik. Na vsetko treba google:)

mno len pozor na to co instalujes, ked setko hladas cez google, myslim baliky, ak stiahne zly ti moze spadnut cely system, uj sa mi to stalo, odporucujem repozitare, kde je vecina balikov overena aj cez rpg kluc. mno mandriva nic pre mna, ale ta nova je vraj cool, neskusal som ani nechystam,.







_________________
Notebook: HP EliteBook 8740w
You can see my work in my www
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.05.08
Prihlásený: 29.12.09
Príspevky: 8
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 06.05.2008 9:40

ja nehladam cez google baliky ale ako ich instalovat. no nemyslim tym ze 2x klik na .rpm a je to. a netreba sa bat toho ze obcas spadne pc. Ved musis nieco vyskusat aby si s tym vedel robit. Ved ja som preinstaloval linux aspon 4x a uz viem co si v nom mozem dovolit a co by som robit nemal. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia linuxu

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 06.05.2008 19:44

Citácia:
no nemyslim tym ze 2x klik na .rpm


a preco nie, ak mas dobry balik tak v poho aj to,ja som tak uj instaloval vela veci, ale sa tomu vyhybam klikanim na rpm, bo mi raz spadol kernel bo som stiahol zly balik, nailepsie je cer repozitare a to pre kazdy lin, alebo klasik aj kompilaciou tar.gz a makefile konzola a valis. a hladaj radsej lepsie baliky ako rpm, neviem aky bal. sys. pouziva tvoje distro, odporucam aj neakeho balik klienta pomoze napr. vo fedore yum extender, super je to.

4x:? ked skusis 4 distra, potom zistis co si mozes dovolit :) , a ver ze skoro setko, :D







_________________
Notebook: HP EliteBook 8740w
You can see my work in my www
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 31 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najlepšia inštálácia Linuxu?

v Operačné systémy Unix a Linux

5

912

28.12.2010 23:31

seniorT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia Linuxu na notebooku

v Operačné systémy Unix a Linux

8

629

03.08.2017 11:59

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. inštalácia XP namiesto Linuxu

v Operačné systémy Microsoft

8

571

11.12.2011 16:39

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia linuxu na notebook

v Operačné systémy Unix a Linux

6

1061

15.10.2007 20:47

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia linuxu na SATA HDD

v Operačné systémy Unix a Linux

8

1301

23.03.2009 10:24

Kiwwiaq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Inštalácia linuxu na SATA disk

v Operačné systémy Unix a Linux

9

1145

28.12.2006 14:16

Whistler Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Inštalacia Windows 7 a vymazanie Linuxu?

v Operačné systémy Microsoft

9

1453

30.03.2010 15:07

Emys Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. instalacia linuxu a xp - specifický prípad

v Operačné systémy Unix a Linux

10

834

15.03.2010 8:37

davider137 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Inštalácia Win 7 Pro z Linuxu

v Operačné systémy Microsoft

6

386

24.09.2011 10:57

Marian01 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalace linuxu z linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

15

581

12.09.2013 17:12

Solda Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Update linuxu?

v Operačné systémy Unix a Linux

5

604

03.05.2008 20:19

mishul Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kód linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

5

725

07.05.2007 20:48

wire Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. distribuce Linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

1

957

07.01.2006 9:22

ozzy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bootovanie Linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

5

788

04.04.2007 17:23

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmena Linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

7

452

27.01.2014 16:59

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odinstalovanie linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

6

1007

30.12.2010 16:49

seniorT Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra