Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10.08
Príspevky: 230
Témy: 62
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.07.2012 18:16

Zdravim,
Akurat zacinam robit na jednom vacsom projekte .. Ale zastavil som sa hned na zaciatku a neviem sa rozhodnut ci stranku urobit v html 4.01 alebo uz v html5.. Doteraz som robil stranky v html 4.01 ale podla toho co som cital je html5 uz vcelku dobre podporovany a ma buducnost.

Chcel by som sa vas teda opytat na nazor, ci sa oplati robit stranku v html5 alebo je na to este moc skoro.
Dakujem


Offline

Čestný člen
Čestný člen
html5?

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 31.07.2012 18:24

Pis kod tak, aby pouzite featury podporoval kazdy prehliadac, ktory tvoji navstevnici pouzivaju, pripadne aby si chybajucu podporu vedel pridat.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
html5?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.07.2012 19:46

Ak mi napíšeš, aký rozdiel by bol medzi HTML4 a HTML5 na tvojom projekte, tak ti napíšem, ktorý máš použiť. A keď mi napíšeš ten rozdiel, tak poprosím aj dôvod, prečo by si chcel použiť HTML5.
Ja ti potom vysvetlím pár vecí ;) (neber to ako výsmech, alebo že by som bol proti HTML5, len je okolo toho veľký hype a ľudia sa nechajú ľahko ovplyvniť).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10.08
Príspevky: 230
Témy: 62
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.07.2012 20:49

V podstate zatial neplanujem vyuzivat nejake novinky z html5, ale je mozne ze pocase ich potrebovat budem a potom s tym budem mat vela roboty aby som to znovu prekodoval.

Najviac sa ale obavam toho ze ju starsie prehliadace budu povazovat za nevalidnu a nebudu ju zobrazovat spravne.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
html5?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.07.2012 22:44

Je vidieť, že sa absolútne nerozumieš do problematiky.
Prekódovanie "starej" stránky do "nového" HTML5 ti zaberie 0 sekúnd. Pozri sa na toto fórum - je to v HTML (kašli na doctype, ktorý sa tvári ako xhtml, stránka je v html) a zrazu... už je to HTML5. Vidíš rozdiel? Nie. Ani ja.

HTML5 nie je o žiadnom prekódovaní, ak budeš potrebovať nejakú vlasnosť (jediná vlastnosť, ktorú by si mohol potrebovať je html5 video, ostatné sú len také kozmetické veci), tak si ju tam jednoducho pridáš.

Zabudni na všetky header, aside, article atď., potrebuješ ich? Ľudia čo ich používajú sami nevedia, prečo ich vlastne používajú. Že lepšia sémantika? Tak prečo potom do toho html kódu pchajú nejaké javascripty, ak je tá sémantika lepšia, tak by si s ňou mali poradiť všetky zariadenia. Kto potrebuje lepšiu sémantiku? Tvoj prehliadač? Tvoj mobil? Nie. Napríklad vyhľadávače, ale tie si veľmi dobre poradia so súčasným kódom.

Staršie prehliadače nepovažujú nič za nevalídne, prehliadaču je validita ukradnutá. On ti tú stránku buď zobrazí správne, alebo nesprávne, alebo vôbec.
Chceš tým, čo sa nevyznajú zapchať ústa? Daj si na začiatok tzv. html5 doctype:
Kód:
<!doctype html>

zaručí ti štandardné vykreslovanie vo všetkých prehliadačoch, je krátky (to je dôvod prečo ho používam) a tým, čo sa radí vezú na novej html5-hype-vlne aspoň nedávam možnosť, aby sa nado mňa povyšovali.

Budeš časom potrebovať nejakú novú funkcionalitu? Aj keď mi nič také nenapadá, tak nie je problém - proste si ju tam pridáš. Žiadne prekódovanie.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10.08
Príspevky: 230
Témy: 62
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.08.2012 14:38

No s html5 som este nerobil takze dakujem za vysvetlenie :) .. len som myslel ze je v html5 viacej syntaktickych odlisnosti ktore by sa museli potom prepisat


Offline

Čestný člen
Čestný člen
html5?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.08.2012 19:04

Výhoda HTML je v tom, že je spätne kompatibilné. A ak sa náhodou niekto z W3C zle vyspí a rozhodne sa, že nejaký tag by sa mal prestať používať, tak prehliadače väčšinou na neho kašlú a vykreslia ti ho na stránke v poriadku.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTML5 - IE11

v Ostatné programy

0

419

22.02.2017 10:37

Guficek987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTML5 - canvas

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

453

22.02.2018 10:25

weroro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTML5 a diakritika

v HTML, XHTML, XML, CSS

2

778

26.08.2012 16:29

hajtrak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BANNER v HTML5

v HTML, XHTML, XML, CSS

3

453

05.03.2017 16:27

weroro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Flash alebo html5 Banner

v Grafické programy

7

603

04.01.2016 1:31

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTML5/Javascript/UI programator

v Ponuka práce

0

366

09.05.2013 15:57

Vasinova Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Základy HTML5/CSS/php/JavaScript

v HTML, XHTML, XML, CSS

9

1124

05.05.2019 16:15

bepetko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTML5 / javascript QR code reader

v HTML, XHTML, XML, CSS

3

613

24.04.2016 12:04

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nefunguje diakritika na stranke v html5

v HTML, XHTML, XML, CSS

10

654

14.06.2014 21:02

martina833 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Centrovanie do stredu v HTML5, CSS3

v HTML, XHTML, XML, CSS

4

1173

13.05.2010 11:29

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dokonalejší web vďaka pripravovanému jazyku HTML5

v Novinky

3

499

05.02.2008 11:14

p360t Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTML5 v akcii - Quake II v prehliadači

v Novinky

1

514

06.04.2010 19:48

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra